• Welcome to Братско общение в тревожни времена.
 

2022-а начало на страданията, как да се подготвим?

Започната от Watchman, Декември 29, 2021, 20:48:37 PM

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Watchman

#30
Според Божието летоброене сме 5873-а година (или там някъде) и новата година е настъпила още септември месец.

Ама със съботянските работи внимавай, защото този квас ще те доведе да отпаднеш от благодатта, защото който иска да изпълни едно нещо от закона е длъжен да изпълнява целия закон.

Съботи, свинско, това е сянка и образ на реалните неща, които ни се дадоха чрез по-добрия и превъзходен завет.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Евгени Златев

Братя и сестри използвам темата която е отворена, за да публикувам  видео, което е от няколко части, което обяснява пророческата времева линия, само и единствено през Библейската хронология и перспектива.
За който не разбира английски, може на компютър да си пусне автоматичния превод, който е прилично добър. За мен лично си заслужава отделеното време, като го споделям, защото считам че е важно да го разпространя. Разгледах дали е публикувано някъде, мисля не, надявам се да не се дублира.
Бих се радвал на обратна връзка и мнението на повече вярващи след това.

https://youtu.be/4AG_nJNcTjM?si=bqFPPm_uaE8ENjPI
Мараната

Ученик на Исус

 Да гледаме над 2 часа видео и да си даваме мнението, плюс това на английски, не всички са го учили, аз съм го учила много малко този език, учихме други езици преди години. Ти си го гледал, напиши накратко за какво става въпрос.Гугъл се е бъгнал нещо и превежда дори някакви гадни думи, забелязвам. На мен напоследък времето много бързо ми минава и гледам да си го ценя,също ако съм гледала нещо, тук правя резюме, да улесня другите, а те ако преценят ще гледат и останалото. Времената са зли и трябва да се щадим взаимно и да си помагаме с каквото можем. Бог да те благослови, брат Евгени, теб и дома ти, добре дошъл във форума, познаваме се от ФБ задочно с теб.

Евгени Златев

Благодаря ти Ученик на Исус, благодат и мир над теб и дома ти. Видеото представлява презентация, тип диаграма от 7000 години, върху която авторът нанася най - важните пророчества с които се занимава Писанието, а именно 70 - те пророчески седмици на Данаил, юбилейните седмици, някои ключови родословия и дати; тоест всичко относно първото и второто идване на Господ Исус Христос. Обяснява къде се намираме в момента и в коя година приключва пророческия цикъл.
Моето изследване ме доведе последните години приблизително до тези години, но така внимателно подредено и организирано с компютърна програма нямаше как да го направя. Така че за мен лично цялата информация идва като подарък и потвърждение, на това до което съм стигнал до момента в разбиранията си.
Най - кратко  казано, през 2027 година навлизаме в скръбта, три години и половина след това, през есенните празници описани в Левит е събирането ни с Господа.
Разглеждането на историята на света е в седмичен цикъл от 1000 години за 1 ден, като седмото хилядолетие е Шабатно. В момента сме в края на шестият ден, деня в който е сътворен човека впрочем, "число на човек". Всъщност прави се много добър пророчески паралел между творческата седмица и историята на света.
Действително това е извода, но подробностите са важни и интересни, тоест зад това заключение стоят стотици доказателства от Писанията, които са дадени. Подредени са така че ако почна да обяснявам едно, а прескоча друго няма да бъда разбран правилно, а и е нужно доста да попиша, понеже всичко е свързано като верига. Но това е най - общо казано. Аз лично към момента нямам такова време да извадя всичко в текстов файл и да го кача, понеже това ще са много часове и дни работа, но ако някой има време и е съгласен с видяното може да го направи ако желае. Затова и го споделям, ако мога да бъда полезен на Тялото.
Благодат и мир!!
Мараната

Watchman

#34
Цитат на: Ученик на Исус - Юли 25, 2024, 22:15:39 PMНа мен напоследък времето много бързо ми минава и гледам да си го ценя

Все повече хора забелязват как бързо изтича времето. Наскоро бях платил един абонамент за 1 месец и трябваше да го спра след месец, но този месец премина толкова бързо че не го усетих и ми взеха втори абонамент. Вече всичко трябва да се прави без отлагане, защото отложим ли нещо шанса да ни остане време за него не е голям.

Аз пускам да слушам разни видеа докато работя на компютъра, затова предпочитам неща при които гледането не е съществено и може да се разбере само със слушане. По същия начин ще гледам да преслушам горното видео за да разбера за какво става въпрос. Но това, което разбрах от първата 1 минута, е че се твърди че Исус ще се върне през 2030-а година, като се стъпва на формулата за пропорциите на храма 2:1 сиреч 4000 години до първото идване на Исус и 2000 години между първото и второто. Това е основната теза. Проблема на тази теза е че ние си нямаме никаква представа колко точно години са минали от първото идване до сега. Има различни теории, които оспорват официалната веремева линия. Някои твърдят че са минали не повече от 1000 години, други че са минали само няколко стотин години, от порядъка на 300. Като се има предвид, че историята е безскрупулно фалшифицирана е много трудно да се разбере в коя година сме от сътворението на света. Равините също са правили много фалшификации с еврейския календар, най-вече с цел да скрият че Исус от Назарет съвпада 100% с пророческия календар за идването на Месия.

Затова Исус казва - "за онзи ден и час никой не знае".
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Евгени Златев

Факт е това което твърдиш за измамите, но аз лично имам убеждение и вяра срещу тези проблеми. Както имаме доверие на Бог, че Библейските текстове са дошли при нас опазени и в общи линии непокътнати, за да ни доведат до познание на Христос и неговото дело, така и всичко свързано с летоброенето считам че е вярно. Считам че това са реални години от раждането на Христа и затова има толкова много опити да бъдем объркани с фалшиви истории, фалшиви години, пропагандите на "елита" и фалшиви пророчества. Сина се отпечатва в историята, така щото не може да бъде премахнат от лукавия, затова в календара пише след Христа, това е отекнало толкова силно в "ушите" на историята, че няма как да мине без  неговото раждане, смърт и възкресение.
Доказателства са и събитията които са пред очите ни, като най - важни са фалшивия божий народ, фалшивите доктрини у вярващите за него, това са все индикации за края на епохата. Но най важното за мен бе отговорът на Татко, когато го попитах къде се намираме в историята преди около 20 години, вярвам в отговора който ми даде тогава, че ще бъда съвременник на явлението на Човешкият Син в облаците. Както вярвам и че това е начина да премина през този живот, точно като Авраам - очаквайки, като номад. Предвид обстоятелствата считам че си струва да стоя в убежденията до които към момента съм достигнал. Ако съм сбъркал, то ще е само от силното ми желание да се съберем заедно. Считам че последните години са сигнал за нас да налеем масло в светилниците си. Всички заспаха, но не всички взеха допълнително. Иска ми се Невястата в България да установи живи взаимоотношения на основа Младоженеца, не толкова на доктрини и ортодоксия. Толкова много знание имаме за вярата, толкова малко време имахме да се обичаме и да общуваме като семейство, семейството на Бога.  Време е да протегнем ръце един към друг, защото Сина е Израел, това е едно от имената му, а ние сме тялото Му.
Мараната

Watchman

#36
Цитат на: Евгени Златев - Юли 26, 2024, 00:21:11 AMКакто имаме доверие на Бог, че Библейските текстове са дошли при нас опазени и в общи линии непокътнати, за да ни доведат до познание на Христос и неговото дело, така и всичко свързано с летоброенето считам че е вярно.

Божието Слово е наречено "светлина на пътеката ни и светилник на нозете ни". Още Писанието казва, че Бог е издигнал Словото си по-високо дори от Името Си:

Пс. 138:2  Ще ти се поклоня към светия Твой хълм, И ще славя Твоето име за милосърдието Ти и за милостта Ти, Защото си възвисил думата Си повече от цялото Си име.

Това ни дава гаранция, че Неговото Слово няма да бъде победено/променено от силите на мрака, защото това би означавало, че дявола е надвил над Божието Име.

Но къде в Писанията имаме подобни обещания относно летоброенето? Аз никъде не съм срещал такива. Дори напротив, има пророчество, че ще се въздигнат царе, които ще искат да променят "времена и закони".

Дан. 7:25  Той ще говори думи против Всевишния, ще изтощава светиите на Всевишния, и ще замисли да промени времена и закони;

Ето защо нямаме абсолютно никакво библейско основание да считаме, че времената не са изменени, напротив имаме съвсем библейско основание, да считаме, че със сигурност са изменени. Всичко, което ти знаеш за летоброенето идва от света и от светските власти, за които Писанието говори, че лежат в лукавия, който е лъжец и на лъжата баща. Как ти се струва това като източник на достоверност?

Ние живеем във времена в които цялата реалност е фалшифицирана най-малкото на 90% и те правят всичко възможно да я фалшифицират на 200%. Говорим за история, наука, летоброене, политика, медицина - всичко това лежи в лукавия. Остава ни единствено Божието Слово и физическата реалност. С физическата реалност виждаме какво правят. Почват да атакуват самия факт на това, че съществуват мъже и жени, бащи и майки, те това искат да го изтрият от съзнанието на хората. Искат да отделят напълно хората от физическите реалности на земята и природата и да набутат всички в 15 минутни асфалтирани градове в които електроника и роботи да генерират непрестанно 200% фалшива реалност.

Започват да атакуват и Писанията. Те са под атака от стотици години чрез фалшиви "древни манускрипти" и фалшиви преводи. Но истинското Писание остава. Сега се опитват да почнат да заменят и определени думи в Писанията, директно в старите издания, но за момента моето разбиране е че ще им се позволи да пипнат само до толкова доколкото не се променя смисъла на посланието. Защото Божието Слово е дух, а не буква и с цел да бъдат изпитани много християни ще се позволи да се пипне тук и там буквата, но без да се наруши целостта на духа.

Та във връзка със скорошността на Пришествието, аз написах една статия в която излагам убежденията до които съм достигнал до момента по-този въпрос на основание на Писанието.

Вярвам на всички ни се иска Исус да се върне много скоро и да приключат всичките безумия които се творят по света, особено през последните години на всички ни идва в повече. Но Писанието говори, че първо трябва да се изпълнят определени условия и докато тия условия не се изпълнят - никакво второ Пришествие няма да има. А към настоящия момент ние сме много, ама много далече от изпълнението на такива условия.

Послушах една част от горното видео и там определено дават добри аргументи. Подобни неща бях слушал и преди в друго видео, тука сега са ги доразвили нещата. Там основния им проблем е че стъпват на фалшивото летоброене. Това смесване на Божието Слово с лъжлива информация от света води до най-опасните лъжеучения.

Например имам много добър приятел, който е един от най-сериозните изследователи на пророчествата за последните времена, за Израел и прочие. Не съм виждал някой да е изследвал тези въпроси по задълбочено. Той може да ти цитира 20 пророчества едно след друго на един дъх и да ги навърже заедно. Но той прави същата грешка, смесва това, което е научил от Писанията с фалшивата реалност на света и започва да се мъчи да прилага истинните думи на пророчествата спрямо лъжливата политическа реалност. И се получава такава зловонна каша, че направо става страшно.

Дори Писанието предупреждава:

Екл. 10:1  Умрели мухи правят мирото на мировареца да вони и да кипи; Така и малко безумие покваря оногоз, който е уважаван за мъдрост и чест.

Както прекрасното благоуханно миро се вмирисва от паднали умрели мухи, така всяко едно тълкувание на Писанията започва да вони ако се смеси с лъжите на този свят.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Watchman

#37
Забравих да добавя, че според еврейския календар в момента сме 5784-а година от Сътворението на света. Не знам на тях Моисей или Ной им е оставил точната дата на Сътворението, че да знаят от кога да броят, но дори по този календар има над 200 години до началото на седмия ден, на Божията почивка (Милениума).

Според древно-българския календар пък, който разни патриоти наричат "най-точния календар на земята" в момента сме 7529-а година от Сътворението на света. Сиреч вече сме над 500 години СЛЕД КРАЯ на Милениума.

Няма  никаква причина да се счита, че Григорианския календар, който сега се ползва навсякъде е по-точен, още повече, че католиците (съставили този календар) са известни с това, че са спецове по исторически фалшификации.

Според мен вътрешните кръгове и на евреите и на католиците знаят реално коя година сме, но нямат никаква мотивация да кажат истината. А за българите какво да кажем? Ние от над 500 години живеем в рая!
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Евгени Златев

За мен Написаното Слово има цел и тя е да доведе до Въплътеното Слово, което се въплъщава с Духа си в мен и пътя ми с Татко започва, за цяла вечност. Защото ставам дом, шатра на моя Бог. Подобна на тази в пустинята, която е образ на небесния дом на Бога. Храмът и скинята в древен Израел имат формата на легнал човек. Светая Светих е зад челото, в Светая са вътрешните органи. Това свещениците разбират добре и го описват. Но мисълта ми е такава:

Когато открих кой съм в Сина и кой е Той за мен всички "проблеми" с разбирането на Написаното Слово приключиха. Тялото Христово страда от криза на идентичността, от това е болно днес, затова търси категорични потвърждения, за да вярва в дадено нещо, но няма да намери. Предизвикано е да влезе отвъд завесата, само там между херувимите може да легне първосвещеника и там да разговаря с Яхве, понеже Израел е неговата жена. Това прави както Мойсей, така и в последствие Царят - Първосвещеник - Мелхиседековата традиция, която си отива със Соломон от Израел.

Има един град който виждам когато затворя очи, виждам храма на моя Татко. Там възлизам и слизам обратно в земни места. Не съм бездомник, моята майка е Небесния Ерусалим, моето гражданство е там. Със земния отдавна приключих, той е мащеха, там има "престъпление и наказание". Той ражда чада на робство, там расте дървото за познаване на добро и зло. Земния е Агар.
Аз съм от Исаак, моят Батко Исус от Назарет е стопанина на Домът на Тате.
Има един единствен завет, който е сключен от създанието на света, този завет е между Баща и Син. Винаги е бил той, всички останали са сянка на този завет, като най - ясно изразяващ го е този между Авраам и Яхве (Синът преди въплъщението, не Отец).
Та в този завет между Баща и Син от вечността, въплъщението е предложение за осиновението на света. Ние човеците не сме страна по този завет/договор и никога никой не е бил, затова и този договор е неразрушим по силата на удостоверяващият го, за цяла вечност.
Аз/ние съм/сме бенефициент по договора. И имам право да влизам и излизам в дома на Тате когато пожелая, това е стълбата на Яков.
Израел е Сина, Той е този небесен народ, в който всички се сплотяваме. Той е главата, а ние Тялото, но неговото тяло. Израел е титла, една от титлите на Сина, означава Божий Син.
Винаги е бил Той, и винаги ще бъде!

Така че по силата на това което резюмирах, нямам никакви притеснения относно истории, хронологии, фалшификации и религиозни доктрини. Зная и съм убеден, че Той наистина идва скоро!
Мараната

Watchman

#39
Цитат на: Евгени Златев - Юли 26, 2024, 09:44:32 AMЗная и съм убеден, че Той наистина идва скоро!

Всъщност никъде Писанието не казва че Исус "идва скоро", това е лъжлив превод. Текста казва - "идва бързо". Обещанието е, че когато се изпълнят необходимите условия, Той ще дойде бързо. Това е момента в който Писанието казва, "сатана слезе на земята много разярен, защото знае, че му остава малко време" Ето това "малко време" = "бързо", защото дори нещо когато се случва бързо, то пак взима някакво време, но понеже се случва бързо, това време е малко.

А кога настъпва момента в който сатана слиза на земята много разярен? Това е след като е свален на земята, описано в Откр. 12 глава. В момента сатана още не е свален на земята, което означава, че нито Антихриста може да се яви, нито Христос да се завърне "скоро".

2Сол. 2:1  А колкото до пришествието на нашия Господ Исус Христос и нашето събиране при Него молим ви, братя,
2Сол. 2:2  да не се поклащате лесно от здравия разсъдък, нито да се смущавате било от дух, било от слово, или послание, уж от нас изпратено, като че ли вече е настъпил денят на Господа
2Сол. 2:3  Никой да не ви измами по никой начин; защото това няма да бъде, докато ПЪРВО не дойде отстъплението, и не се яви човекът на греха, синът на погибелта,
2Сол. 2:4  който така се противи и се превъзнася над всеки, който се нарича Бог, или когато се отдава поклонение, щото той седи [както Бог] в Божия храм и представя себе си за Бог.



Ако приемем официалната хронология е ясно, че няма как 2000 години да се счетат нито за бързо, нито за скоро.

Съветвам те да изследваш въпроса относно това къде в момента е Исус и какво прави там? Много неща ще ти се изяснят относно Пришествието. Идеята за скорошното идване не е нито библейски, нито исторически вярна.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Евгени Златев

Бързо и скоро в българския език могат да бъдат използвани като синоними. Това настрана. Буквализмът обърква, не това е целта на Писанията.

Да съм казал,че цитирам Библията?
Това е моето убеждение, което споделям.

Тук се споделят страшно много явни фалшиви пророци със знание за това разбира се, някои от тях въобще невярващи, за да се изпитват, цитират се и всякакви журналистически материали. Няма лошо, аз съм за. Но...

Господ наш иде, пригответе се да го посрещнете братя и сестри. Необходимо е да се съберем, и да се запознаем. Единомислието не е в тълкуването, а в ума Христов, в Сина е. Необходимо е събрание на светиите в България, без фалшивите лидери които потискат върховенството на Христос. Няма време, умолявам ви да помислите. Виждам че тук, може би и в други форуми има будни хора, поне тези които пишат до момента. Моля да помислите...
Мараната

Watchman

#41
Знаем също от Откровението, че Антихриста ще царува 7 години, след което ще бъде убит при Пришествието на Христос. При условие, че Антихрист възцарен още няма а вече сме след средата на 2024-а година, няма как да се изпълни това, което се твърди във видеото,че Пришествието щяло да дойде 2030-а година. Също сам Исус казва няколко неща относно Пришествието:

- Мат. 24:36  А за оня ден и час никой не знае, нито небесните ангели, нито Синът, а само Отец.

- Мат. 24:42  Затова бдете, защото не знаете в кой ден ще дойде вашият Господ.

- Марк 13:33  Внимавайте, бдете, и молете се; защото не знаете кога ще настане времето


Очевидно Исус не е знаел, че ще излязат такива видеа, които всичко ще знаят и ще разкрият дори онова, което не знаят нито небесните ангели, нито Синът, и затова ги е казал горните работи. Все пак мисля, че е по-безопасно да се придържаме към думите на Исус.

Между другото, такива посочвания на дати и години има стотици в християнската история, и всички са завършвали трагично, поради простия факт, че напълно игнорират казаните от Исус думи по-горе. Някой от тях съм ги следил в реално време, защото ми беше интересно как ще реагират християните, когато видят, че нищо от това, което очакват няма да се случи. Няма да забравя погледа на единия от тези водачи, които бяха определили дата за идването на Христос. Човека беше искрено объркан и съкрушен, защото наистина си ги вярваше тия неща.

ЦитатТова е моето убеждение, което споделям.

Никой не те упреква за твоето убеждение. Аз също съм имал такова убеждение защото така са ме учили да вярвам в началото, но после Божието Слово ме освободи от моите заблуждения. Става малко сложно обаче, когато човек държи убеждения с аргумента "Бог ми откри". Тогава човек отказва да погледне с отворени очи на фактите и на думите на Писанията, защото "няма как" фактите и Писанията да противоречат на това, което "Бог ми е открил." Но ако имаме достатъчно духовна зрялост трябва да сме готови да признаем, че не всичко, което сме си мислили, че ни е открито от Бога е всъщност наистина открито от Него. Хората сме много склонни да обръщаме собствените си желания и предпочитания в "откровения свише".

ЦитатНеобходимо е да се съберем, и да се запознаем. Единомислието не е в тълкуването, а в ума Христов, в Сина е. Необходимо е събрание на светиите в България, без фалшивите лидери които потискат върховенството на Христос.

Ума Христов не е против думите на Христос, които имаме в Писанията. Съгласен съм, че е необходимо събрание на светиите, защото има много работа за вършене, а тя поединично няма да стане.

Обаче, как можем да вършим обща работа, когато всеки вярва различни неща относно времената в които живеем? Представете си хора намиращи се на един кораб. Едните казват - кораба има сериозна повреда, трябва да го поправим по най-бързия начин. Да се захващаме за работа! Другите казват - Не! Бог ни откри, че кораба ще потъне всеки момент затова нека да го напускаме незабавно и да се качваме на лодките. Как едните и другите могат да работят заедно?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Евгени Златев

Стигни до край с видеата ако имаш възможност и желаеш.  Във форума има стотици души, надявам се те също да вземат участие.
Моите уважения към всичко което пишеш, бих желал ако имаш желание да поговорим. Бъди благословен!
Мараната

Watchman

#43
ЦитатВъв форума има стотици души, надявам се те също да вземат участие.

Има стотици регистрирани за 17 години, активните към момента са десетина.

Цитат на: Евгени Златев - Юли 26, 2024, 12:46:39 PMбих желал ако имаш желание да поговорим

Под каква форма?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

dodai

Защо ми се струва че става въпрос за поредна провокация?
Как може да кажеш да се вярва на някакво видео а не на пророчествата писани в Библията.

Евгени Златев моля не ни наричай братя защото не се познаваме и няма как да знаем кой какъв е.
От това което до сега си побликувал ми се струва че различията предстоят.Дано да греша.