Author Topic: Здравейте! Представяне Анко  (Read 607 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Анко

• Общителен
Re: Здравейте! Представяне Анко
« Reply #15 on: August 08, 2019, 09:28:04 AM »
По това ще познаят всички, че сте Мои ученици, ако имате любов помежду си.
Евангелие от Йоан 13
---------------------------
В нас да я имаме добре, да я проявяваме - още по-добре.

Watchman

• Administrator
  • Слугуващ
« Reply #16 on: August 08, 2019, 10:06:38 AM »
Моите наблюдения са, че колкото повече едни хора говорят за "любов" толкова по-малко разбират за какво става въпрос, като смисъл и практика. А сред днешното поколение "любовта" е напълно предефинирана и подменена като съдържание. И сред светските хора и сред християните.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Анко

• Общителен
« Reply #17 on: August 08, 2019, 10:50:19 AM »
Най-вероятно е така. А включително и любовта е заповед. Нова заповед ви давам казва...Това би трябвало повече да замисли християните. Да ги стресне малко. Както всичко свързано с Бога е дълбоко и истинско, така е и любовта. Първо Той възлюби нас.

Много са празните приказки, за какво ли не. Затова из пространството вече дори се възприема,че казаното не важи дори и ден. Че всичко може да се каже във всеобщата говорилня. Някой казал нещо...голяма работа... Не ми харесва така.

Watchman

• Administrator
  • Слугуващ
« Reply #18 on: August 08, 2019, 13:32:33 PM »
Преди време се засякох онлайн с един християнин с когото не бях се виждал 21 години. Аз се зарадвах че можах да се свържа с него отново и го засипах с приятелски въпроси. Той обаче се държеше много дръпнато, и аз не можех да разбера защо. С него се разделихме като добри приятели.

В един момент изплю камъчето и каза, че съм му дължал пари и че заради това, че не съм му ги върнал бил гладувал. Аз му казах, че е напълно възможно да е имало подобно нещо, но са минали много години и не помня за какво става въпрос. Помолих го да ми припомни точно за какво иде реч и го уверих че каквото е право според уговорките, които сме имали ще му върна. Той обаче каза - "Не аз съм простил и забравил и заради любовта няма да ти кажа какво си ми дължал." Казах му че няма проблем да му върна каквото е дължимо. Вместо това той отприщи такова огорчение, омраза и злъч събирани повече от 20 години, че аз бях няколко дни в шок. Всичко това "заради любовта". Интересната подробност е че той е можел да се свърже с мене ако е искал, но не го е направил, защото аз не съм си сменял координатите на които мога да бъда открит много бързо и лесно, а той изчезна в чужбина и аз нямах връзка с него всички тези години. Затова ако наистина е искал да ме намери е можел, а аз го търсих и не можах да го намеря.

При все това този човек е напълно убеден, че ходи в любов, говори за Христовия кръст и за любовта, но на дело сърцето му е пълно с всякакви заблуди и нечисти неща.

Затова казвам, че съм много скептичен когато дойдат хора и много искат да говорят за любов, а живота и действията им показват друго. Предпочитам тия неща да се изявяват без думи. Това само по себе си е въпрос за своя собствена тема в която може да се дискутират конкретно тези въпроси, и ако искате мога да отделя дискусията, в тази тема, която тръгна в тази посока в своя собствена тема.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Анко

• Общителен
« Reply #19 on: August 08, 2019, 14:00:07 PM »
Неприятна история.
И аз отдавна съм така - гледам делата. Делата не лъжат както думите.
Отдавна вече и много не говоря. Особено пък за себе си. Тук май направих изключение в темата, но все пак за да получат четящите представа в началото.

За темата както прецениш. Има доста за четене във форума и засега не ми липсват теми или друго. Чета с интерес и размишлявам .
------
Една история от преди 6 или 7 години, точно не помня. Може и да са 8.

Имах един познат с когото се засякохме в един форум най-вече за политика. Срещнахме се след някой друг месец общуване, градски бяхме. Покрай коментарите за политика, аз често споменавах Библията и Бога. Той постепенно прояви интерес и затова и се срещнахме, а нямаше никаква представа за Писанията.
В период може би на година-две се срещнахме няколко пъти. Чувахме се по-често през това време. Еднствената ми мисъл беше да му съдействам с каквото мога да укрепи вярата си. Обаче се оказа,че не мога да взема думата вече. Той взе да ми говори за Дънов и някой си Щайнер. Всяка втора дума. Постоянно. Опитвах да говоря, да го предупредя. Все едно да говоря на стена. Не ставаше.
По същото време работех в регионална тв и той дойде с молба да му съдействам да участва в предаване по случай годишнина на Дънов. Отказах му аргументиран. Разсърди се и повече не сме се чували и виждали.
Начетен човек доста, умен, но не смяташе,че може да научи нещо от някой друг освен от книгите, които сам решава да прочете. Не се и опитваше да послуша и помисли.

dodai

• Общителен
« Reply #20 on: August 11, 2019, 14:20:40 PM »
Здравей Анко добре дошъл във форума.И аз съм от морския край.

Много е хубаво че не обичаш много да говориш защото в многото говорене грехът е неизбежен.

Анко

• Общителен
« Reply #21 on: August 12, 2019, 09:59:12 AM »
Здравей Анко добре дошъл във форума.И аз съм от морския край.

Много е хубаво че не обичаш много да говориш защото в многото говорене грехът е неизбежен.
Здравей, благодаря за вниманието.
Така е, нека да обуздаваме езика си.