• Welcome to Братско общение в тревожни времена.
 

Последни публикации

#1
Последни времена / Re: Молитвена група. Ходатайст...
Последна публикация Watchman - Юни 20, 2026, 11:49:35 AM
Сега когато ни вкараха насила не само в ЕС, но и в еврозоната, България е официално част от програмата на сатанинския кабал стоящ зад Европейския съюз за пълно унищожение и претопяване на европейските народи.

България вече е разграден двор и в политически и в икономически и във финансов смисъл. Това означава, че да се молим само за България е безсмислено, защото това е все едно да се молиш да не се наводни една от стаите в къщата, когато цялата къща е наводнена и няма дори врати между стаите. Затова нашата битка вече не може да бъде само за България, но трябва да бъде за цяла Европа и за всички европейски народи.

Един от най-големите проблеми на Европа и той засяга напълно и България е заливането ни с миграцията на хора с тъмна кожа и тъмна религия. Целта е ликвидацията на бялото население и на християнското население. Извършва се така наречения "мек геноцид", който обаче няма да остане за дълго "мек". Геноцид чрез миграция и чрез война е това, което е планирано за европейските народи от синагогата на сатаната.

Всеки месец се вкарват милиони нови мигранти в Европа, предимно мъже годни за война. Правителствата тайно складират оръжия с цел въоръжаване на мигрантите когато неизбежно избухне гражданска война между мигрантите и местното население. Преди това обаче местното население ще бъде допълнително отслабено чрез планираната война срещу Русия в която ще бъдат пращани на смърт само коренни европейски мъже. И докато европейските мъже умират по фронтовете в напълно безсмислена война, мигрантите ще изнасилват жените за да омърсят европейския генофонд. Който има очи да види какво точно става в Украйна, това се планира за цяла Европа. Там е само тренировка за голямата война. Мъжете биват ловени като добитък по улиците и пращани на фронта не за да воюват, а за да умрат по най-бързия начин. А от друга страна се вкарват тъмни мигранти, които взимат на прицел украинските жени.

Това е война, която вече се води и ако ние я игнорираме, тя няма да игнорира нас.

Ето защо ако ще воюваме духовно, ние трябва да воюваме за цяла Европа и да искаме покаяние и връщане към страха от Бога на европейските народи, защото нищо друго няма да ни спаси.
#2
Последни времена / Re: Измениха ли времето да вър...
Последна публикация dodai - Юни 19, 2026, 06:08:27 AM
Не знам дали е забавено времето но едно знам и напоследък обяснявам на доста хора че може да знаеш колко пари имаш или колко кокошки и каква кола и всякакви други неща които притежаваш но не знаеш колко време имаш .Не знаеш утре какво ще бъде и дали ще го видиш утрото.
Не случайно се казва в посланието към Евреите :
3:13 но увещавайте се един друг всеки ден, докле още е "днес", да не би някой от вас да се закорави чрез измамата на греха.
Днес, ако чуете гласа Му,
Не закоравявайте сърцата си както в преогорчението".

Мисля си че това е по важно от това дали времето се е забавило или забързало.
#3
Последни времена / Re: Реалното лице на държавата...
Последна публикация Watchman - Юни 19, 2026, 00:15:57 AM
Lacho с тази прибързаност и повърхностност с която подхождаш към всичко до никъде няма да я докараш.  Всичките ти съждения, които си направил по-горе се основават на презумпции и напълно своеволни интерпретации.

Всички пророчества за Израел се изпълняват в Христос и само в Христос! Извън Христос няма никакви обещания нито за юдеин, нито за езичник. Няма нито спасение, нито обещания, нито завети извън Христос.

Ето защо Библейските пророчества за Израел могат да се изпълнят само СЛЕД тяхното покаяние. И точно това казва и Писанието:

В Ез. 37 има достатъчно пасажи които показват невалидността на държавата Израел:

Eze 37:21  И речи им: Така казва Господ Иехова: Ето, Аз ще взема израилтяните изсред народите гдето са отишли, и като ги събера от всякъде, ще ги доведа в земята им;
Eze 37:22  и ще ги направя един народ в земята, върху Израилевите планини; един цар ще царува над всички тях; и не ще бъдат вече два народа, нито ще бъдат занапред разделени в две царства.
Eze 37:23  Те няма вече да се оскверняват с идолите си, нито с мерзостите си, нито с кое да било от престъпленията си; но ще ги избавя от всичките отстъпления, с които са съгрешили, и ще ги очистя; така те ще бъдат Мои люде, и Аз ще бъда техен Бог.
Eze 37:24  И слугата Ми Давид ще бъде цар над тях; над всички тях ще има един пастир; и те ще ходят в съдбите Ми, и ще пазят повеленията Ми и ще ги извършват.
Eze 37:25  Тоже ще живеят в земята, която дадох на слугата Си Якова, гдето живееха бащите ви; в нея ще живеят те, чадата им, и внуците им до века; и слугата Ми Давид ще им бъде княз до века.


Тук се казва съвсем ясно какво ще стане когато бъдат събрани в земята - Израел ще бъде чист и без идоли, мерзости, престъпления и отстъпления. Вместо това днешния фалшив Израел е пълен поне със 100 пъти повече мерзости и престъпления от древния Израел. И ако древния беше изгонен за 2000 години, то днешния с тия престъпления (ако беше истински) трябва да бъде изгонен не за 2000 а за 200 000 години. Не знам въобще как може християните да са толкова слепи за такъв толкова прост и очевиден факт. Ако това наистина бяха Израилтяните, които имат завет с Бога, то по същия този завет те трябва да бъдат изгонени от земята за стотици хиляди години напред, защото престъпленията им са стотици ако не и хиляди пъти по-големи от тези на древния Израел.

Ето защо ако водиш спор с някой ционист, го питай - защо бяха изгонени израилтяните от земята? И като ти кажат че е заради греховете и идолопоклонствата им, то ги питай сега те по-малки ли са от преди и Бог променил ли се е че да постъпи различно?

Другия момент от горния пасаж. След като бъдат събрани в земята там се казва, че ще имат един цар и даже се посочва кой е този цар. слугата Ми Давид ще бъде цар над тях. Ако някой е християнин не може да не признае че тук се говори за Христос. Истински ортодоксалните юдеи ще кажат, че това е Месията. Затова те не приемат днешния Израел, защото казват - Месията не е дошъл, значи няма възстановено израилево царство и държавата Израел е фалшификат и неизбежно ще бъде унищожена. Това е позицията на ортодоксалните юдеи* които  отхвърлят ционизма. И тази позиция е напълно библейска. В началото са я държали 95% от юдеите* и само атеистите сред тях са приемали ционизма. После с измамата на холокоста ги наплашват мнозината да приемат ционизма.

Но за всеки християнин става пределно ясно, че възстановяването на истинския Израел става непосредствено преди идването на Исус и незабавно след това Исус сяда на престола в Йерусалим и ще царува над възстановения Израел и чрез него над всички народи. Няма никакви 70 години на кръвопролития, сатанизъм, идолопоклонства и всякакво зло. Ти знаеш ли че държавата Израел е центъра на световната търговия с органи (а органи се вземат само от живи хора, от мъртви не стават)? Центъра на международната мафия е пак Израел. И главен център на трафика на жени и деца. Кой кръволока Нетаняху ли е този цар, който Езекиил пророкува? Или всички които са се изредили преди него? Казва ли Писанието че след възстановяването ще се сменят всякакви царе/управници? Или казва друго: и слугата Ми Давид ще им бъде княз до века. До века означава завинаги. Ще има един цар и той никога няма да се смени. Това означава, че вече е дошъл Милениума и вечния живот.  Трудно ли е да се види какво всъщност пише? Само ако не иска някой да го види няма да го види.

Ето как само с един прост прочит, целия ционизъм приключва. Няма нужда от тежки и сложни дебати и тълкувания. Просто отваряш Библията и четеш.

Ето и едно добро видео по темата:

#4
Последни времена / Re: Реалното лице на държавата...
Последна публикация Lacho - Юни 18, 2026, 19:30:12 PM
По горе в темата писах как гледайки днешните събития бъркаме товя как хората и някой еврей в Израел, дали парламента там или групи или военните правят тези неща, с това че Израел като държава не може да същестува защото върши зло.

Трябва да гледаме това което Писанието ни казва за да можем да си обясним нещата. В Исая 14 глава имаме обяснението как дявола прави така и хората и нациите му се подават. Това че Бог урежда Израел и еврейте пак да имат предел и държава там където е обещал че тази земя ще бъде тяхна, не означава че Бог е одобрил всичките зверства. Това което се знае от Писанието е че тази земя Израел там е на еврейте. Има също и проклятие и наказание което Бог праща над някой народи там. Писанието също ни казва че езическите нации ще се месят там и че всички които искат да делят Божията земя ще пострадат.

Поради неверие в Божието слово, и това че човека има свободна воля да избере да върши добро или зло човака сам позволява на дявола да му влияе и потиква към зло. Това обаче не спира Бог да си продължи с плана за Израел и земята там, и не спира пророчествата в Писанието за тази земя. Бог така прави че въпреки злото което човека извършва, Бог пак продължава с това което е писано в словото. И подобно на както Бог пращаше едидн народ да покори друг в стария завет Бог така прави че дори човека, народа, и нацията да извършва зло, в края на краищата Божият план е изпълнен. И точно това виждаме че се случва в Израел и земята там.

Нека да видим Исая 14 глава, където неща които са се случили и такива които се случват, и предстои да се случат, има двойни препратки:

Исая 14
1 Защото Господ ще помилва Якова,
И ще избере пак Израиля,
И ще ги упокои в земята им;
И чужденците ще се съединят с тях,
И ще се прилепят при Якововия дом.

2 И народите ще ги вземат и ще ги заведат на местото им;
И Израилевий дом ще ги има наследие в земята Господня
За раби и рабини;
И ще пленят пленителите си,
И ще владеят над притеснителите си.

виждаме че ясно си пише че Бог избира земята там за Израел, и че Бог ще ги упокои там. Пише че ще има и чужденци в земята им, значи ще живеят заедно със еврейте в тази еврейска земя. Съшо си пише че народите ще вземат еврейте и ще ги заведат на мястото им Израел. Точно както стана, чрез езичниците Великобритания и други народи. Това точно си описва днешен Израел и самата история как бе "създаден" от народите и те ги пратиха там.

Ето и стих където показва как дявола сатана прави проблемите между човеците, тоест народите и царствата:

Исая 14
12 Как си паднал от небето, ти
Сине на зората, Деннице!
Съкрушил си се на земята,
Ти който тъпчеше народите!


това е насъскването и войната между народите, и тези в региона на Израел. Дело на дявола. В следващите стихове виждаме че всичко това зло от войни, разрушение, и убииства на хора е от дявола, и той през цялото време е потиквал народите да правят тези неща. В цялата глава Исая 14 имаме обяснение за историята и бъдещето на света и злото, и за Израел и това което се случва там. в цялата глава се вижда че хората правят зло, но Бог си има план, и се вижда че Израел си е определен от Бог да бъде там:

Исая 14
16 Които те видят ще се взрат в тебе,
Ще те разгледат, и ще рекат:
Този ли е человекът който правеше земята да трепери,
Който разклащаше царствата,


17 Който запустяваше вселенната
И съсипваше градовете й
Който не пускаше узниците си в домовете им?

виждаме че дявола е този дребен смешник който прави това зло и потиква хората да си съсипват градовете. Сега в по следващите стихове виждаме че Бог ще накаже народите които са били и са в земята на Израел, и че има пророкувано наказание за тях:

Исая 14
21 Пригответе клане за чадата му
Поради беззаконието на отците им;
За да не станат и наследят земята,

И напълнят лицето на вселенната с врагове.

23 И ще го направя наследие на ежове, и водни езера;
И ще го помета с метлата на погибелта,
Говори Господ Саваот.

26 Това е решението решено за всичката земя;
И тая е простряната ръка над всичките народи.


32 И кой ответ ще се даде на посланниците на народите? -
че Господ е основал Сион,
И на него ще уповаят сиромасите от людете му.

виждаме че други народи няма да наследят земята на Израел, ще бъдат наказвани поради предишни грехове поради отците си, и тези народи ще бъдат пометени с погибел. Това е Божието решение за тази земя, като сам Бог ни казва че Той е основал Израел.

И на други места в Писанието е казано че другите народи и палестинците нямат наследство в тази земя и не са Божий хора:

Йоил 3
4 И що имате още да направите с мене вие, Тире, и Сидоне,
И всички Палестински предели?
Ще ми въздадете ли въздаяние?
А вие ако ми въздадете,

тук виждаме че Бог директно говори на палестинците. По ясно от това не може да бъде. това описва днешното време до последната секунда. Палестинците като цяло са неверници в Божието слово, отричат Господа Исуса Христа и хулят Бога . Като цяло те вярват в Исляма и искат да "търсят сметката" на Бога и искат да въздадат въздаяние на самия Господ Бог. Те са потиквани и се подават на дявола да правят тези неща. Не само това но със тяхните претенции към земята, те са дигнали рога против Бога, като Той е казал че тази земя ще бъде на еврейте. А палестинците и други мюсюлмани искат да е владеят, след като Бог е казал че това е невъзможно. Ето как Бог прави така че да изпълни пророчеството си и да наказва народите. Ето затова този регион е в пламъци.

Пак и на други места в Писанието имаме двойни препратки които се свързват със Исая и цялото Писание:

Амос 1

6 Така говори Господ: За три престъпления на Газа,
И за четири, няма да върна наказанието й;

Защото съвсем плениха людете ми
За да ги предадат Едому;

7 Но ще проводя огън в стената на Газа,
Та ще изпояде палатите й.


това което е описано от древните времена си продължава и в сегашният ден. Хората в региона искат да владеят и делят Божията земя която Бог е дал на еврейте да бъде Израел. И проклятието на Писаниетио пада върху главите им.

Имаме в Софония 2 глава доказателство че тези събития които стават в света и региона на Израел в момента са описани в самото слово. Пише си че те стават близо до самия ден Господен. И Бог ни предупреждава да спазваме закона Му и вярваме в Него:

Софония 2
1 Изпитайте себе си, изпитайте,
Народе безсрамни,


2 Преди да роди указът действието си,
И денят да прейде като плява,-
Преди да нападне върх вас
Разпалението на гнева Господен, -
Преди да нападне върх вас
Денът на яростта Господня.


3 Търсете Господа, всички кротки земни
Които извършвате съдбите му:
Търсете правда, търсете кротост.
Негли се покриете в деня на гнева Господен.

сам Бог нарича народите безрамни. Виждаме че въпреки ясното слово на Господа, и това че Той е е казал че Господ е цар на Израел, и че тази земя е на Господа, хората от целият свят хулят това, и искат да се мешат там където им не е работа. Виждаме че тази глава на Софония показва и днешният ден. Виждаме че всички големи сили се мешат в Йерусалим и Израел, разни вавилонски религии хулят Йерусалим като си го наричат тяхна столица и духовен град. Като почнем от юдаизмът-където еврейте отричат Спасителя си, католицизма, православието, и исляма. Те всички-с майка вавилонската религия и блудница опиват народите и нациите си. И тези народи безрамнци хулят и оскверняват Божият град Йерусалим и Израел по този начин. Писанието казва че тези народи няма да наследят Йерусалим и Израел. Въпреки това палестинците също имат претенции за тази земя, и не възприемат Писанието и не виждат какво пише в него.

Тук и ние българите също трябва сериозно да истрезнеем и прочетем Свещеното Писание, и да обърнем внимание на Софония 2 глава. И да видим като народ какви безрамници сме били и сме сега, че народа и държавата ни е признала палестинската държава с официална правителствена декларация. Писанието ни казва какво чака тези които търсят да делят Израел. И след това се чудим защо толкова проклятия и зло се стоварва върху народа ни.

Имаме още стихове в Софония 2 глава където описват миналото и сегашното до последният детайл:

Софония 2
4 Защото Газа ще бъде оставена,
И Аскалон ще бъде запустен:
Ще изгонят Азот в пладнина,
И Акарон ще се искорени.

5 Горко на жителите на морските брегове,
На народа на Херетците!
Словото Господне е против вас;
И тебе, Ханаане, земльо на Филистимците,
Ще те погубя, та да няма жители.

6 И брегът морски ще е населения и кладенци на овчари
И огради на стада.

7 И това приморие ще е за остатъка на Юдиния дом;
Там ще пасат:
В домовете на Аскалон ще лежат вечер;
Защото Господ техний Бог ще ги посети
И повърне плена им.

по ясно и деректно от това не може да бъде. Някой от нещата които се случват в този регион са част от изпълнението на проклятието от Писанието. Няма друго което Бог може да каже на нас и на тези хора, няма друго повече което би могло да ги събуди от виното от което са опити, включително и палестинците. Господ Вечният Бог ясно ни е казал че ние хората всичкото зло сами си го струпваме върху главите:

Притчи 5
22 Нечестивия ще го хванат своите му беззакония:
И с въжата на греха си ще бъде уловен.

Притчи 11
27 Който има усърдие за доброто ще придобие благоволение;
Но който иска злото, то ще и да дойде върх него.

Псалми 7
16 Лукавството му ще се върне на главата му,
И насилието му ще слезе на темето му.

Галатяни 6
7 Недейте се лъга: Бог поругаем не бива; понеже каквото посее человек това ще и да пожъне;

8 защото който сее в плътта си от плътта си ще тление да пожъне; а който сее в Духа от Духа ще живот вечен да пожъне.

Еремия 2
19 Нечестието ти ще те накаже,
И престъпленията ти ще те обличат.
Познай прочее и виж че е зло и горко това
Дето си оставил Господа Бога твоего,
И няма моя страх в тебе,
Говори Господ Иеова Саваот.


тези горни стихове са причината за всичките злини които се случват на човека сега и преди.

Горко и зло е това че сме оставили и забравили Господ Вечният Бог, Господа Бога наш. Нека всички народи видят това, и измият безрамието си със вярата в Евангелието на Господа Исуса Христа. Амин.
#5
Последни времена / Re: Реалното лице на държавата...
Последна публикация Watchman - Юни 18, 2026, 10:26:58 AM
Очевидец разказва за ужасите, които възлюбения от християните ционисти Израел върши в Газа:

https://www.bitchute.com/video/SLNw3dsxS9Sw
#6
Последни времена / Re: Измениха ли времето да вър...
Последна публикация Watchman - Юни 18, 2026, 00:41:25 AM
Ето интересно видео по темата:

https://www.bitchute.com/video/BEfDLYfpwKAS

Оказва се че монасите в Атон от векове са използвали свещи за отчитане на времето. Преди 60 години една такава свещ е изгаряла точно за 24 часа. Те продължават да правят точно същите свещи, по същия начин, със същите материали. Но днес една свещ свършва за 18 а не за 24 часа.
#7
Основни духовни въпроси / Re: Молитвата на езици - свръх...
Последна публикация Watchman - Юни 13, 2026, 16:24:29 PM
Продължение...

Раздвижване на застоялата вода

В цялото Божие Творение, движението е символ на живота, а застоялостта на упадъка, разрухата и смъртта. Не случайно ония води, които се движат са пълни с живот, а онези, които се застояват се заблатяват и стават източник на зараза и болести.

Живеейки в планината, аз често минавам покрай изоставени селски къщи и с мъка гледам как ден след ден те се рушат и съсипват. По същия начин има много изоставени неща в нашия живот, било начинания, било визия, която сме имали за нещо, било цели и въжделения, които са си се сторили твърде тежки за постигане и ние сме ги изоставили. Всички тези изоставени неща, особено ако са свързани с материални придобивки, които сега гният и ръждясват някъде се превръщат в застояла вода, която обременява и разболява нашия вътрешен човек.

Неуредени отношения с хора, неуредени дългове, нерешени проблеми, незавършени проекти се превръщат в духовното бреме на застоялата и заблатена вода в нашия вътрешен човек. И тези бремена, макар невидими за окото са съвсем осезаем товар за нашия вътрешен човек, който ден след ден ни изтощава и изчерпва останалите ни жизнени ресурси. Малко по-малко нашия вътрешен човек изнемощява и започва да се отказва едно по едно от нещата за които преди сме имали въжделения и надежди. Единствената надежда, която ни остава в такъв момент е "ангел от Господа" да се появи и да раздвижи застоялите води за да може нашия вътрешен човек да се изцели.

Йоан  5:2  А в Ерусалим, близо до овчата порта, се намира къпалня, наречена по еврейски Витесда, която има пет предверия. 
Йоан 5:3  В тях лежаха множество болни, слепи, куци и изсъхнали, [които чакаха да се раздвижи водата. 
Йоан 5:4  Защото от време на време ангел слизаше в къпалнята и размътваше водата; а който пръв влизаше след раздвижването на водата оздравяваше от каквато и болест да беше болен]. 


Интересна подробност в случая е че къпалнята Витезда в която от време на време Господен ангел раздвижваше водата имаше пет предверия. Пет е число на Божията благодат и Божиите милости в Писанията. Тази благодат се даваше инцидентно и неочаквано за онези, които бдяха за да да може да слязат първи в раздвижената вода.

Когато обаче дойде Исус при болните в тази къпалня, Той нямаше нужда да чака тази случайна и инцидентна благодат да слезе за да изцели  някого. Защото:

Йоан 1:14  словото стана плът и пребиваваше между нас; и видяхме славата Му, слава като на Единородния от Отца, пълно с благодат и истина

Той Самия беше непрестанно пълен  с благодат и истина. И поради тази причина:

Йоан 1:16  ние всички приехме от Неговата пълнота, и благодат върху благодат; 

Едно от проявленията на тази "благодат върху благодат" е кръщението в Святия Дух и молитвата на езици. Тази молитва имайки директен и непреривен достъп до Божия престол не трябва да чака инцидентно слизане на ангел от Бога да раздвижи водите. Тя самата има силата да раздвижи Божиите ангели, които са ни дадени като служебни духове (Евр. 1:14) и да ги накара да раздвижат всички онези застояли и заблатени води не само в нашия живот, но и в нашето семейство, нашата общност и нашия народ.

Удивително е колко изоставени и заблатени неща има в нашия живот. Неща, които дори напълно сме забравили. Когато възстанових молитвата си на език аз започнах да ставам свидетел на удивителни неща. Инструменти изгубени от години, които сме търсили много пъти изведнъж се появяват изневиделица. Стари забравени неща изплуват на повърхността и започват да принасят полза. Проекти изглеждащи непосилни и недостижими изведнъж започват да се случват. За мое удивление дори соларна лампа която бях напълно отписал понеже от повече от година беше замъждяла и после направо спря да свети, изведнъж за мое удивление започна да свети ярко все едно никога не е била повредена. Машина, която изведнъж беше спряла да работи, потръгна сама без нужда от ремонт. И аз започнах да виждам как застоялите води започват да се раздвижват и живота започва да се връща в тях.

Бог наистина ни е дал всичко необходимо за живота и за благочестието (2Петр. 1:3). Ние обаче трябва да повдигнем очите си и да видим, че тази благодат върху благодат не ни е дадена само за нашия личен живот, тя ни е дадена за да раздвижим водите не само на семействата ни и общността ни, но да изцелим народите.

Точно за това пророкува и Езекиил:

Езек. 47:1  Тогава ме върна при вратата на дома; и, ето, вода извираше изпод прага на дома към изток; защото лицето на дома бе към изток; и водата слизаше изпод дясната страна на дома, при южната страна на олтара. 

Езек. 47:8  Тогава ми рече: Тая вода изтича откъм източната страна, слиза към полето, и се влива в морето; и когато се излее в морето, водата му ще се изцери
Езек. 47:9  И всяко одушевено, с което морето изобилва, ще живее на всичките места дето би отишла тая пълна река; и там ще има твърде голямо множество риба по причина, че тая вода е дошла там и че водите на морето са се изцерили; понеже дето отиде реката, всичко ще живее.


Огледайте се и вижте какво се случва с народите. Погледнете нивото на развала и разруха и как противника тласка света към пълно унищожение. Тази изобилна "благодат върху благодат" не ни е дадена за да решим проблемите си с повредените машини и угасналите крушки. Тя ни е дадена за да бъдем онази река, която ще изцели народите и ще ги напълни с "твърде голямо множество риба", сиреч с твърде голямо множество новородени християни.

И ако в личния ни живот има много застоели води, които Бог по своите милости раздвижва чрез молитвата на език, и ако Бог се грижи дори за загасналата дворна лампа, то колко повече застояли води има за раздвижване сред народите, и колко повече Бог го е грижа за загасналата светлина на Благовестието сред народите?

#8
All English Language Discussions / Re: Nuclear weapons do NOT exi...
Последна публикация Nikolay - Юни 11, 2026, 15:00:44 PM
До колкото разбрах, при бомбите от Хирошима и Нагазаки не са били слагани радиационни елементи които се слагат в съвременните бомби. Затова и там е различно и има спекулации като текущата.
#9
All English Language Discussions / Re: Nuclear weapons do NOT exi...
Последна публикация dodai - Юни 10, 2026, 20:39:40 PM
Абе Лъчо ти беше ли там че да даваш някакви отговори на тази тема с голямо твърдение че видиш ли така е станало. Стига си писал глупости с които си мислиш че казваш нещо смислено.Не ти се получава а и се излагаш доста качествено.По добре отдай се на поучение и без много високоумие и ще сполучиш.
#10
All English Language Discussions / Re: Nuclear weapons do NOT exi...
Последна публикация Lacho - Юни 10, 2026, 19:46:15 PM
Цитат на: Watchman - Май 03, 2026, 17:14:22 PMНищо обаче не казвате защо хората си живеят спокойно в Хирошима и Нагасаки и никаква радиация не ги безпокои? Нито защо сгради близо до предполагаемото място на "атомната бомба" си стоят непокътнати, само обгорени?

Има достатъчно достъпна информация за тези градове когато са паднали бомбите и въобше за атомните оръжия и радиация че всеки човек да събере информацията и да направи правилното умозаключение.

За мен е ясно че това което се крие за атомните оръжия е точно знанието което тези хора имат за радиацията-на колко далече стига и колко време е вредна, и кога, как, и къде се "разсейва" в природата и вече не е вредна. Цялата работа със въздействието и времетраенето на радиацията се използва за насаждане на страх. И така се манипулира населението. Има животни в Чернобил където вече след няколко поколения се губи вредата от радиацията. При вълците и кучетата и сърни примерно. Това не означава че няма атомни оръжия.

Със тези неща има много фактори и зависимости. Колко голяма и мощна е бомбата, колко над земята изригва, дали удря земята. Също и колко си близо до началния удар, посоката и силата на вятъра и подобни неща. Всички тези неща указват влияние върху ефекта от бомбата и силата на последващите от нея вълни от радиация, звук, и сила.

Някой сгради също са по здрави от други, или са по далече от центъра на изригването или са на по ниско или високо от тази точка и удърната вълна не ги разрушава. Затова някой сгради в Хирошима и Нагасаки са оцеляли. И затова някой хора са оцеляли. Но тези които са били близо са получили по силна радиация, накой умряли, някой мъчили след това, някой с генетични проблеми поколения след това. Всичко зависи къде са били, колко близо, дали са могли да се скрият в солидна сграда или под земята за да не получат най мощната доза радиация и топлина.

Нещо друго което трябва да се знае е че бомбите над Хирошима и Нагасаки са изригнали на около 600 метра над градовете, тоест от горе на тях. И различни части на градовете са били ударени по различен начин от силата и топлината, зависи от релефа, вятъра, разтоянието и типа на сградите. Затова някой сгради си стоят.

Другото важно нещо е че тъй като бомбите са изригнали във въздуха над градовете, те не са направили големи дупки или кратери никъде. Разрушителната сила е била насочена на страни от горе като вълна и топлина и радиация за разрушение. А ако това е станало чрез напалм и просто бомби, чрез килимна бомбардировка, то във снимките ще има много кратери. Ще има кратери в различни размери и белези по земята. Напалм също оставя кратери по земята в различни форми. Но кратери няма в Хирошима И Нагасаки след бомбите. Това лесно може да се види и докаже чрез снимки от периода.

Ето какви кратери е направила килимната бомбардировка над немски и други градове:

Кратери_От_Бомби

още кратери:

Кратери

Подобни кратери никъде не се виждат над Хирошима и Нагасаки след атомните бомби. Но това което се вижда е точно ефекта от бомбите какъвто се знае. Няма големи дълбоки кратери защото бомбите са изригнали във въздуха. И има различни релефи и сгради където са оцелели някой.

Ето снимки от галерия за Хирошима които доказват че разрушението не е от напалм или килимна бомбардировка, никъде няма никакви кратери:

Галерия_Хирошима

Това защо някой хора си живеят след радиацията сега е защото ефекта е отминал. Някой са били по малко навредени, или са били по далече или по добре скрити. А тези най тежко пострадали са умряли веднага, или дни, месеци, или години по късно. Но от време на време се раждат хора със повреди от тази радиация това не може да се отрече. Това е подобно на това как някой хора се излекуват от болести от кърлежи, някой не примерно.

Явно скритото нещо около атомните оръжия е точно знанието за радиацията, какво точно е и колко време е опасно. Но да се каже че я няма или не е опасна, не е така. Който мисли че няма радиация или че тя не е опасна да отиде доброволец да сменя, товари, и разтоварва ядрените горивни пръти в реакторите в Козлодуй. Така ще спести средства за роботизирана техника шом не е опасно.

Има и други факти за бомбите над двата града. Разрушението е дошло от изригването и вълните, и топлина и вълни от топлина. Затова някой сгради стоят и няма кратери. Силата от тях е невъзможно да е било от напалм или нормални бомби защото те нямат силата и ефекта да сабарят така сгради на такова голямо разтояние. Има изчисления които показват че за подобен ефект със нормални бомби над един град трябват 400 бомбардировача B-29. Амерканците не са могли на един полет, наведнъж на 400 самолета такива да натоварят толкова бомби. При бомбардировките над Германия са могли от Англия да летят и се връщат. Над Япония не може точно така.

От нормални бомби не може да се получи толкова голям гъбовиден облак който стига толкова на високо, който ясно се вижда от самолетите колко над земяте е и размера му. Над градовете е имало такива топлинни лъчи, толкова горещи от атомните бомби, че са направли сянка на човешкото тяло върху бетонови и каменни повърхности. Като тези лъчи са изпарявали самата кожа от тялото на човека. Такава температура от "нормални" бомби не може да се получи. Ето една такава снимка:

Сянка_Човек_От_Топлинни_Лъчи

Все още има живи хора от 1945 в Япония. Нищо не спира тези които мислят че това е било килимна бомбардировка, да отидат и питат тези хора, или да им кажат че това не са били атомни бомби. Да видим какво тези свидетели биха казали.

Нека не забравяме че днешните атомни бомби, особено руските са толкова по големи и мощни че ако от тях баха над тези градове то наистина нищо няма да остане.  И никак не е чудно че те наричат някой от тези бомби сатана. Та то си пише в Откровение че звярът със 7 глави и 10 десет рога ще използва атомното оръжие против Великия Вавилон.