Author Topic: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"  (Read 52800 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #45 on: January 11, 2009, 03:40:55 AM »
Sunshine,

пълно погазване на правилата на форума е човек да си трие или променя до неузнаваемост съобщенията. Когато нещо е излязло от сърцето на човека като думи било в реч или в писмен вид, то остава пред Бога и всеки ще отговаря за думите си.

Ето защо човек трябва да има достойнство и каквото е казал дори да съжалява за него, да не се опитва да го скрие или да го смита под килима, но да поеме отговорност за думите си с открито лице.

Watchman, да не забравяме обаче, че като се покае човек, даже и Бог му забравя греховете..

Изтрих каквото бях пуснала, тъй като се усетих, че само подклаждам и просто няма смисъл, това не отива никъде.. само се правят вербални гимнастики...

Извинявам се ако съм нарушила правило на форума, не съм запомнила, че няма право да се трие последно съобщение. 

Благолсовения


                     

            Що  бе,има  смисъл!
Кажи  си  думата -  виж  как  аз  точно  ти  отговорих.

    Какви  "вербални  гимнастики"??? -  иска   
се  само  да  чаткаш  с  пръстчета  по  клавиатурата  освен  пък  ако  не  крещищ  и  не  ме    псуваш  пред  монитора.



"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #46 on: February 11, 2009, 12:43:58 PM »
 Интересни "интерпрения" -  :-)
**********
 Да, наистина, като се казва истината, твърде често човек става обект на негативни реакции. Истината твърде често "удря", "събаря крепости", "троши скали като чук" и подобни.
  Павел страдаше за истината в Христос и той не отстъпи нито йота на противниците на евангелието на Исус. Страдаше, публично ги опровергаваше, понякога трябваше да бяга от тях, но не отстъпи
  Излизащ от църковен фон и среда, ако човек се "сблъска" с някой, който вярва Истината Христос Исус, става конфликт.
  "Нова Вълна" едва ли може да послужи (оставам малък процент възможност на неща, които Бог прави навсякъде, в любовта си) на целите на Бога, защото, всъщност, тези събирания и общения не са утвърдени в словото на Бога и в Святият Му Дух. Хората, младежи, или не, се събират там ДА СЕ ЗАБАВЛЯВАТ КАТО "ВЯРВАЩИ", КАТО "ХРИСТИЯНИ", СМЯТАЙКИ, ЧЕ ТОВА Е НЕРЕЛИГИОЗНО- колко добре звучи, но колко е далеч от истината! Хора, които се събират в името на някой, като нито го канят, нито го имат впредвид....на това/тези събирания (имам впредвид Святият Бог, разбира се). Звучи абсурдно. Там не се учат нито младите, нито старите на праведен живот, на себеобуздание, камо ли (АБСУРД!!!) някой ще говори за идващият съд, който ще осъди мръсните, крадците, блудниците и всички тези, които лъжат и обичат лъжата....това са "мръсни думи" за подобни събирания.В такива събирания младите не се учат да се доближават до Бога , да живеят свято, да живеят кръста на Назарянина, да не се съобразяват с този свят, страстите и похотите, даже се чудя Павел ако дойдеше на подобно събрание дали не би докопал някоя по-голяма тояжка (както ги заплаши коринтяните, например...  :-) ) и -....(понашият край има една дума : "`УДРИ" !!) та така.
  Бог Е Свят и ако ще трябва да Го приемем като Такъв, то би трябвало да го направим с богоязливост и свят страх- като първите вярващи, а не като безумни деца, ходещи в своите си страсти и заблуждаващи сами- себе си, че принадлежат към нещо, което отхвърлят с постъпките и поведението си (имам впредвид учението на Назарянина).
 Бог Е Свят. Нека бъде благословено името Му. Нашият Бог идва.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #47 on: February 11, 2009, 13:18:54 PM »
Quote
Хора, които се събират в името на някой, като нито го канят, нито го имат впредвид....на това/тези събирания (имам впредвид Святият Бог, разбира се). Звучи абсурдно

Аз даже виждам проблем, че и има "покана" на някой, който е навсякъде и вижда всичко.

Иначе самите "младежки събрания" са нещо, което го няма в Словото, тъй като младежът се предполага да е под опеката на родителите си и в дома си. В тези събрания ги няма родителите на тези деца. В тези събрания, обикновено, проповядват също деца или младежи, които са под 30 години.

Аз бих питал къде са родителите на тези деца?

Докато човек не стане пълнолетен (при евреите това беше 20 годишна възраст), той е като роб и слуга. На тези събрания средната възраст е между 12 и 18 години. Обикновено далеч от родителите, "въоръжени" с идеята да търсят гаджета и флиртове (заради това, което четат в светските списания и електронната медия). Разбира се, има тук там хора, които са отишли с други намерения. По време на песните (за песните сега няма да говоря много, тъй като това не е мястото) младежите си говорят, все едно са в кръчма, където имат музика за настроение и са отишли, за да се видят с хората. Младежи щъкат насам-натам: "Здрасти", хи-хи, ха-ха. Ако ще е събрание на светии, тогава да е събрание на светии. Това е клубарско събрание на тийнейджъри в детска дискотека. Няма контрол от родителите. Всичко е разпуснато.

Родителите знаят ли къде гледат децата им, знаят ли как се обличат децата им, знаят ли какво е държанието на децата им в тези събрания?

Ако не знаят - да отидат с тях и да видят. Които родители са съвестни не биха си пуснали децата там, освен с възрастен придружител.

Интересно е как днес изведнъж към непълнолетните се отнасят като към пълнолетни. Може би защото вече живеем в "модерни времена" и няма нужда от "старомодно отношение". Дори и т.нар. проповедници не виждат проблем в това децата да са там без родителите си. Непълнолетни деца участват в разните "служения", когато в Словото не виждаме такова нещо.

Къде са родителите според Словото? Къде са проповедниците според Словото? Как ще си пратиш детето там, когато виждаш, че това, на което се учат едни други не е по-различно от това, което виждаш в света. Просто разликата е, че едните пеят религиозни песни и посещават религиозни събрания, а другите не. Иначе като плодове няма голяма разлика - гаджета, флиртове, шарене на очи, разголено обличане, клубарско отношение, забавления и майтапи (просто в тези събрания са "религиозни" забавления и майтапи).

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #48 on: February 11, 2009, 14:20:58 PM »
 Тишо, привет.
**************
  Да, така е. Родителите трябва да знаят къде са им децата и или да ги спрат, или да си затварят очите. Но какво имаме тук? Родителите, в повечето случаи, са невярващи. "Църквата", по подобие на "Партията- майка", изземва функции, които Бог е отредил да са едиствено и само на родителите: възпитание, наставление, поучение, корекция и т.н.- това е извращение. "Църквата- майка" с "великият лидер" започва да става една инкубаторна, извращаваща среда с грозна, лъжовна маска на религия и благочестие. Тук започват да формират "добро възпитание", "да идваш навреме на църква", "да си посветен на Църквата", "да си верен на лидера и видението му", "покорен и смирен в дома на Бога" и така- ето налице нещо, което е изродско подобие на това, което Бог ни е оставил като първообраз  (малко отклонение от "нова вълна" )!! Тук, в системата, младежите биват изтръгвани от семейната среда (ако я има) и, вместо да биват спасявани родителите първо и те да поемат грижа за своите деца, но в Господа, структурата "Църквата - майка" "приютява сирачетата" (друга ерес, касаеща тийнейджърита като "сираци в Бога", т.е. "без родители в Христа") и вместо да ги оформи/моделира/преобрази по образ и подобие на Божият Син, Който Е Първороден от мъртвите и печат на Божието съвършенство, тя започва да ги преобразява по свой извратен образ и свое извратено подобие.

  Тийн-събирания,християнски дискотеки и тнт - замислям се относно словоблудството и мозъкопромивката.... нима заради това страда`  и умря Христос? Напусто ли страдаха апостолите Му? Спрямо тях (имам впредвид дискутираните среди) е напусто, защото никой там не приема, нито порповядва Христовото слово в правота и истинност, да обрязва сърцето и духа на слушателите и учениците .
  И,- да, родителите, дори и непокорните на словото на Бога е по-добре да спрат децата си от такива срещи/Вълни/приливи и отливи, защото после името на Бог се хули измежду невярващите. Представяте ли си забременяли момичета по такива "христиняски събирания"?!! "О, да не бъде !!", ще каже някой...  Ами- амин .... (горещина, лято, море, разголени тела, какво му трябва на човека ?!!! Не и Исус )
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #49 on: February 11, 2009, 17:18:01 PM »
Аз мисля, че Божиите хора трябва веднъж и завинаги да се дистанцират от подобни събрания и църкви и да ги нарекат истинските им имена, като имена като "Христов" и "християнски" не са част от тези истински имена.

Ние трябва да заемем позицията, че това е една съвсем различна религия и вяра. Това е друго благовестие, което взима само звука на името "Исус" но няма нищо общо със съдържанието му. Или с други думи това е един друг Исус, когото Павел не е проповядвал:

2Кор. 11:4  Защото, ако дойде някой и ви проповядва друг Исус, когото ние не сме проповядвали, или ако получите друг дух, когото не сте получили, или друго благовестие, което не сте приели, вие лесно го търпите.

Крайно време е да спрем да търпим другия Исус и неговите последователи, и да ги отлъчим отсред нас и себе си да отделим отсред тях:

2Кор. 6:14  Не се впрягайте заедно с невярващите; защото какво общо имат правдата и беззаконието или какво общение има светлината с тъмнината?
2Кор. 6:15  и какво съгласие има Христос с Велиала? или какво съучастие има вярващия с невярващия?
2Кор. 6:16  и какво споразумение има Божият храм с идолите? Защото ние сме храм на живия Бог, както рече Бог: "Ще се заселя между тях и между тях ще ходя; ще им бъда Бог, и те ще Ми бъдат люде".
2Кор. 6:17  Затова - "Излезте изсред тях и отделете се", казва Господ, "И не се допирайте до нечисто"; и "Аз ще ви приема,
2Кор. 6:18  И ще ви бъда Отец, И вие ще Ми бъдете синове и дъщери", казва всемогъщият Господ.


Тук под невярващите Павел няма предвид светските, но лъже християние, както сам пояснява пишейки пак към Коринтяните:

1Кор. 5:9  Писах ви в посланието си да се не сношавате с блудници,
1Кор. 5:10  не че съм искал да кажа за блудниците на тоя свят, или за сребролюбците и грабителите, или за идолопоклонниците, понеже тогава би трябвало да излезете от света. -
1Кор. 5:11  но в действителност ви писах да се не сношавате с някого, който се нарича брат, ако е блудник, или сребролюбец, или идолопоклонник, или грабител, с такъв нито да ядете заедно.
1Кор. 5:12  Защото, каква работа имам да съдя вънкашни човеци? Не съдите ли вие вътрешните.
1Кор. 5:13  докато вънкашните Бог съди? Отлъчете нечестивия човек изпомежду си.


Инструкциите на Павел са по отношение на онези които претендират да са братя и християни. Именно от тях трябва да се отделим.

Това, което сега виждаме, че се случва е отдавна планирано и подготвяно отстъпление. Бог по един или друг начин извежда Своите Си от тези прелюбодейни общества носещи етикета "християнски", които напразно размятват Библии и името "Исус". Още преди хиляди години пророк Исая е пророкувал за тия времена:

Ис. 4:1  И в оня ден седем жени ще се хванат за един мъж, и ще му рекат: Ние ще ядем своя си хляб И ще обличаме своите си дрехи, Само нека се наричаме с твоето име; Ти отнеми нашия срам.

Тези нечестиви жени (разбирай църкви) искат да ядат своя си хляб (сиреч да вършат своята си воля) и да обличат своите си дрехи (сиреч да следват своята си правда), но желаят да се наричат с името на Исус, за да скрият зад него своя срам. Тези зли жени обаче нямат нищо общо със Господната невяста, нито с Мъжа зад чието име искат удобно да се скрият. И ние трябва да им го заявим това ясно и в лицето.





Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

galateq

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 6
Така да кажа и аз нещо.От два дни чета форума,интересни неща,много знание,но само толкова от положителните неща.Ако външен влезе тук ще се изненада,ми то светските се отнасят по добре един към друг.Най шокирана останах от това което прочетох по отношение на проповедници носещи Благата вест.Помолих се зададох въпроси към Бог.Получих това като отговор,Лука 7 глава,май някой от вас трябва да помислят върху нея доста сериозно.Може да се обърне внимание и върху 6 глава на Лука,и се запитайте,дали многото знание не ви прави като ония,който изследваха много писанията и някак си пропуснаха Исус,за тия учители,който така добре познаваха и изпълняваха закона,дойде Този,заради Който те така много изследваха писанията,и каза АЗ СЪМ ТОЗИ КОГОТО ОЧАКВАТЕ И ТЪРСИТЕ,обаче Този вършеше някакви неща странни за тях,заради който вие тук водите спорове и се хващате за думата,дали е имало отделни младежки събрания,или куп други неща,който си мисля,за Исус не са важни.Той отиде на кръста за всички,ни от любов,към човека,така че моля ви се отдайте вниманието си  върху целта за която,Той проля кръвта Си.А това именно е спасението на хората , а кой как им благовества Христос не мисля ,че е нужно да се обсъжда,нека се гледа на плодовете , и когато някой новороден влезе в нета за да търси Христос и Християни,нека срещне онази любов с която Христос умря за него или нея.И не е мястото тук да пиша обаче не се знае дали ще продължа да пиша по форуми изобщо ще ви кажа нещо за лъжепророците и Духовете което Бог ми показа, първо послание на Иоан 4 глава,между другото от много време не бях чела това полсание,и благодаря на Бога за верността Му,че когато искаме,Той ни дава,пойсках от Бог да знам защо така се лее омраза срещу работниците Му говоря за Бени Хин,в какво го упрекват,за това че проповядва,Исус Христос в плът,увиснал на кръста,пролял невинната си кръв,за греховете на целия свят и възкръснал,за да имаме вечен живот.Това знам от Бени ,това съм слушала и чела,значи той е наш брат,а отношението към падналите братя,тук и в една книга на един друг сайт,не отговаря на словото.Възможно е човека да е съгрешил не знам ама нека се помолим за него и да оставим Бог да се грижи за тези неща.Не знам защо е толкова негативно мнението на доста хора по отношение на даването не визирам този сайт,защото не съм явно попаднала на такава тема,но пък този сайт ми даде линка,който води до сайта,срещу бени,та да кажа нещо,що се отнася до десятъка,аз давам защото първо се покорявам на Словото,после приемам благословението което идва след покорството,и накрая съвестно ми е защото църквата в която се събираме има разходи,ток ,вода,грижи за децата докато върви службата,и други такива неща,всичко струва пари,никои никога не ме е задължавал да го правя,но съзнанието ми е такова,а напоследък и вярата ми,давайте и ще ви се даде.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Пишеш, че се покоряваш на словото, но бих те запитал на чие слово се покоряваш, защото аз не виждам в Божието Слово да има заповед за подобно покорство, както и заповед за благовестие, което си чула оттук-оттам.

Това, което сме чели от Словото, за това говорим. Това, което чуваме, го изпитваме.

Ти не си изпитала чрез Словото дали Хин е лъжепророк, докато в Словото ясно е записано, че дори при 1 надменно говорене, човекът е лъжепророк и това е било смъртен грях. Хин е изговорил не едно лъжепророчество за определени години, които са минали и нищо не се е случило. Това е достатъчно да бъде квалифициран за лъжепророк според Божиите заповеди. За такива измамници като Хин е пророкувано от Господ Исус, който каза, че ще дойдат мнозина лъжеучители, които ще го признаят за Месията, но ще заблудят мнозина. На мен ми е интересно кой "бог" ти е дал "слово", за да защити един лъжепророк.

Толерантността към греха в наши дни се нарича от мнозина вярващи "любов". Това не е, за което четем в Словото.

Важно е да осъзнаеш, че това, което мислиш не е важно пред Бога, но е важно пазенето на Неговите заповеди. Това, което на хората им се струва за важно и маловажно не е мярката, според която Бог ще ни съди.

Щом някой е измислил да има т.нар. "младежки събирания", значи му се е сторило важно (тъй като това в момента е голяма част от мероприятията днес). За да му се е сторило важно, значи трябва да го е видял отнякъде като важно. Тъй като тези мероприятия се наричат с Божието име, значи вероятно са го видяли от Словото. Това, обаче, не е така. Защо толкова значимо днес нещо не го откриваме в Словото? Това е въпросът - откъде никнат такива събрания и измислици и на кого подражават.

Важно е да треперим от Бога и Словото Му и да не си придаваме волности с извинението, че на нас така ни харесва, защото последната дума ще е това на Бог как му харесва и дали сме угаждали на нашето сърце (или по-точно въз основа на това как на нас ни харесва) или сме угаждали на Бога, т.е. това, което на Него му е угодно.


И още нещо - добре е да минеш и през първата страница на форума, където има правила и сме писали малко повече с какво е различен този форум от това, което си виждала на други места, защото виждам, че бързаш да пишеш, но не си запозната с целите на форума, които не са "благовестие" (при все, че е възможно някой невярващ да се покае, четейки цитираните пасажи от Словото).

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Quote
Арт Кац:Учудвам се на наивността на Християните, които мислят, че църквата е място, където ще бъдат успокоени или благословени по някакъв изнежен начин. Те, обаче, не осъзнават, че именно тук, премъдрият Бог, е приготвил за нас най-силни страдания с цел, да достигнем до истинско знание за Него и Неговите цели. Това беше моята опитност и не бих я разменил за нищо на света.

Павел ни казва в 1Тимотей 3.15, че “Църквата е стълб и подпорка на истината”. Ако мислиш, че това е достижимо заедно с други хора, в единство, срещайки се веднъж в неделя на служба и веднъж през седмицата за изучаване на Словото, вече си заблуден. Това ще изиска всичко, което имаш. Искат се хора, които признават, че църквата не е създадена за наше удобство, но за Негова Слава, и че това е всепоглъщащо, абсолютно изискване, за което нашата професия или кариера са второстепенни способности. Редно е тогава, да достигнем до този общ живот и облик описани от Павел.

galateq ,виждам ,че се представи доста подробно,но в твое лице видях оформена дактрина на протестанска деноминация.

Човек се ражда лично ,умира лично ,намира тясната врата и стеснения път лично и всичкото това страдание  на самоопределението  намира смисъла си в Божията промисъл и за Негова слава .

Събирането на дарения далеч надминава очакванията ти за плащането на текущите сметки на"църковните"фирми. 

Quote
нещо,що се отнася до десятъка,аз давам защото първо се покорявам на Словото,после приемам благословението което идва след покорството,и накрая съвестно ми е защото църквата в която се събираме има разходи,ток ,вода,грижи за децата докато върви службата,и други такива неща,всичко струва пари,никои никога не ме е задължавал да го правя,но съзнанието ми е такова,а напоследък и вярата ми,давайте и ще ви се даде.

Извинявам се но тук не се хващаме за "думата",но за Божието Слово и не спорим за удоволствие,а държим за Истината и доброто.

Quote
вие тук водите спорове и се хващате за думата,дали е имало отделни младежки събрания,или куп други неща,който си мисля,за Исус не са важни.Той отиде на кръста за всички,ни от любов,към човека,така че моля ви се отдайте...
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

galateq

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 6
Целите на форума не са благовестие,обаче има търсещи хора и тежко им ако попаднат тук и им се отговори ,че целите не са благовестие.Важно е да се пазят заповедите,ам кой са те?Аз съм чувала за 2.Нямам вашите знания,но имам желание да следвам Бога,но явно това не е достатъчно за да съм в общение с вас.А кое надминава очакванията ми.Вярата ми в Исус и доверието ми в Него.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Здравей galateq,

вижда се че си писала прибързано и по инерция, без да се постараеш да прочетеш и вникнеш в аргументацията на онова, което отхвърляш.

В този форум като се пише нещо се иска аргументация, и то такава основана на Писанията. Исус и апостолите винаги потвърждаваха своите думи със "Писано е..." и се облягаха на Божието Слово, като авторитет. Ако ти някога решиш да бъдеш техен последовател ще трябва да се научиш да правиш като тях. И да се откажеш от начина си на писане по инерция който си научила от съвременните църкви отстъпници.

Ето защо ако искаш да коментираш дадена тема, била тя за Бени Хин или десятъка или друго нещо, то пиши в съответните теми и със съответната аргументация, като първо се запознаеш с вече изложените доводи и аргументи по темите. Така подобава на смислените и сериозни хора, колко повече на ония които се учат да следват Пътя на правдата.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

galateq

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 6
Съжелявам,но наистина не ги умея тези неща,не пиша по форуми по тази причина и само ги чета,но този път не се сдържах съжелявам.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
По принцип нещата които ти препоръчах са повече свързани с ходене в Истината отколкото с писането по форуми. Ако наистина ти е трудно да осмисляш аргументи и да аргументираш своята позиция, то сега е момента да започнеш да се учиш на тия неща, защото без тях няма да можеш да напредваш в Божиите пътища.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!



          Quothe  Sunshine:       "оле, олели сте се направо...:))

Нямаше да пиша, щото наистина Святият дух е този, който води във всяка истина, и нямам позиция да поучавам Още   малко  за  Съншаин:
   


                            Ами,   виж,
             твърденията  ми  няма  как  да  са  клевета,  тъи-като  една  седмица  преди  въпросното   събитие   в  една  Евангелска  църква  в   София  беше  обявено   че  събирането  е  свободно  за  всеки  които  би  желал  да  оtиде,  същото   ако  не  се  лъжа  е   написано  и  до  днес  на  саита  им  новавълна.орг.
    Освен  това   не  съм   написал   това  просто  за да   оплюя  или  оклеветя  някои. Отидох  на  събирането  изключително  добронамерено, но  за  съжаление  бях  посрещнат   доста  враждебно  и зле -  бих  казал  безпричинно.
   Освен  това  ми    се  вижда  доста странно  християнско  събиране  да  се  охранява  от  2  коли  полиция (Българската  няма  въобще  добра  репутация)  каквито  имаше  пред  залата. Толкова  за  това. 

               Интересно  ми  е  защо   Siegeszug    си  е  изтрила  мнението  от  3  януари  относно  пасторите  агенти  на  ДС  - мисля  че  тази  тема  е  много  важна  и  хвърля  доста  светлина  в/у  сегашното  състояние  на  Евангелистките  църкви  в  БГ.
     Лично  аз  нямам  нужда  от  достъп  до  досиетата  на  МВР  за  да  разбера   кои  е  бил  агент  на  ДС  и  кои  не  - достатъчно  е  да  си  следил  поведението  и  слушал      някои  от поученията  на  въпросните  служители  като  Павeл Игнатов, Петар  Велев  и  т.н.  за  да    разбереш  на  кого  служат - дали  на  истината  или  против  нея , за  какво  се  борят, и  от  кого  са  вербувани.
     За  Н.  Кокончев  нищо  не  мога  да  кажа  - не  го  познавам  и  не  съм   слушал  какво   проповядва.
            Така   че  тая  тема   наистина  е  добре  да   се  разнищи  подробно  и  да  се  изяви  истината  за  тези  хора  - защото  моделът  и  парадигмата       които  тези  проповедници  наложиха  в  България  е  пагубен  за  Християнската  църква  като  цяло  и  много  души  които  осъзнато  или неосъзнато  са  попаднали  под  тяхната   заблуда  поради  харизмата  и  вменената  им  от  Дявола  популярност  която  те  имат  в  Евангелистките   среди.

 

                   
                         
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Първо тези, които се наричат вярващи трябва да имат за баща Всемогъщия Бог, за да познаят Истината и Истината да ги освободи. Много от вярващите имат все още за баща  - сатана и не познават Истината.

Когато познават Господаря Исус - този, който е от Словото, а не този, за който говорят разни проповедници и познават Писанията и Божията сила, тогава ясно ще видят плодовете на проповедниците, които им говорят - едни ще имат лоши плодове, от които трябва да странят, други ще имат добри плодове, от които може да бъдат поучени.

За тези, които се учудват на думите, че много вярващи имат сатана за баща, ето един пасаж, който подкрепя тези думи (Йоан 8:30 и нататък):

31. И казваше Исус на повервалите в него Юдеи: Ако вие устоите в моята дума наистина сте мои ученици.
  32. и ще познаете истината, и истината ще ви направи свободни
.
  33. Отговориха му: Семе Авраамово сме, и никога никому раби не сме ставали: как казваш ти: Свободни ще бъдете?
  34. Отговори им Исус: Истина, истина ви казвам: Всеки който прави грех раб е на греха.
  35. И рабът не остава вечно в къщата; а синът вечно пребъдва.
  36. И тъй ако Синът ви освободи, ще бъдете наистина свободни.
  37. Зная че сте семе Авраамово; но искате да ме убиете, защото моята дума във вас се не вмещава.
  38. Аз говоря това което съм видел у Отца си; и вие такожде правите това което сте видели от отца си.
  39. Отговориха и рекоха му: Отец наш е Авраам. Казва им Исус. Ако бехте чада Авраамови, делата Авраамови бихте правили.
  40. А сега искате да ме убиете, мене, человека който ви говорих истината която чух от Бога; това Авраам не е сторил.
  41. Вие правите делата бащини си. А те му рекоха: Ние не сме родени от блуд: едного Отца имаме, Бога.
  42. Рече им Исус: Ако беше ви Бог Отец, то вие любили бихте мене, защото аз от Бога излезох и дойдох; понеже не съм дошел от самосебе си, но той ме проводи.
  43. Защо не разумевате говоренето? Защото не можете да слушате моето слово.
  44. Вие сте от баща дявола, и похотите бащини си искате да правите. Той беше от край человекоубийца, и не устоя в истината; защото истина в него нема. Когато говори лъжата, от своите си говори, защото е лъжец и на лъжата баща.
  45. А пак аз защото казвам истината, не ме вервате.
  46. Кой от вас ме изобличава за грех? Ако ли говоря истина, защо вие ме не вервате?
  47. Който е от Бога Божиите думи слуша: вие за това не слушате защото от Бога не сте.
  48. На това отговориха Юдеите и рекоха му: Не казваме ли ние право че ти си Самарянин и имаш бес?
  49. Отговори Исус: Немам аз бес; но почитам Отца си, а вие ме безчестите.
  50. И аз не търся моята слава: има кой да я търси и да съди.
  51. Истина, истина ви казвам: Ако упази некой моето слово нема да види смърт до века.
  52. Тогаз му рекоха Юдеите: Сега разбрахме че имаш бес. Авраам умре, и пророците, и ти казваш: Ако упази некой словото ми смърт нема да вкуси.
  53. Ти по-голем ли си от отца ни Авраама който умре? И пророците умреха: ти на какъв се правиш?
  54. Отговори Исус: Ако славя аз сам себе си славата ми е нищо: Баща ми е който ме слави, за когото вие казвате че е Бог ваш;
  55. и не сте го познали, но аз го познавам: и ако река че не го познавам ще бъда подобен вам лъжец; но аз го познавам и думата му държа.
  56. Баща ви Авраам рад би бил да види моя ден; и виде и възрадва се.
  57. Рекоха му Юдеите: Петдесет години немаш още, и Авраам ли си видел?
  58. Рече им Исус: Истина, истина ви казвам: преди да бъде Авраам, аз съм.
  59. Тогаз взеха камене да хвърлят върх него; но Исус се скри и излезе от храма, и мина през сред тех, и така си отиде.


Който подходи с достатъчно искреност в сърцето си към този пасаж (а и към всички пасажи в Словото), ще бъде ужасен от това какво могат да направят вярващите, които все още не са познали Истината и Синът не ги е освободил. И бесовете вярват, че даже и треперят, докато тези вярващи тук в пасажа (а и както съм забелязал - мнозина по църквите), и окото им не мигва, когато хулят Бога, вършейки това, което искат, а не това, което пише в Словото.

Мнозина вярващи, които имат за баща сатана, няма да разпознаят злите плодове на тези проповедници, които имат такива, а може и да не разпознаят добрите плодове на тези, които ги имат.

Затова е важно първо да познаят Истината, за да ги освободи Синът.

Ето и какво да правят, както каза Исус: Ако вие устоите в моята дума наистина сте мои ученици и ще познаете истината, и истината ще ви направи свободни.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Първо тези, които се наричат вярващи трябва да имат за баща Всемогъщия Бог, за да познаят Истината и Истината да ги освободи. Много от вярващите имат все още за баща  - сатана и не познават Истината.

Когато познават Господаря Исус - този, който е от Словото, а не този, за който говорят разни проповедници и познават Писанията и Божията сила, тогава ясно ще видят плодовете на проповедниците, които им говорят - едни ще имат лоши плодове, от които трябва да странят, други ще имат добри плодове, от които може да бъдат поучени.

За тези, които се учудват на думите, че много вярващи имат сатана за баща, ето един пасаж, който подкрепя тези думи (Йоан 8:30 и нататък):

31. И казваше Исус на повервалите в него Юдеи: Ако вие устоите в моята дума наистина сте мои ученици.
  32. и ще познаете истината, и истината ще ви направи свободни
.
  33. Отговориха му: Семе Авраамово сме, и никога никому раби не сме ставали: как казваш ти: Свободни ще бъдете?
  34. Отговори им Исус: Истина, истина ви казвам: Всеки който прави грех раб е на греха.
  35. И рабът не остава вечно в къщата; а синът вечно пребъдва.
  36. И тъй ако Синът ви освободи, ще бъдете наистина свободни.
  37. Зная че сте семе Авраамово; но искате да ме убиете, защото моята дума във вас се не вмещава.
  38. Аз говоря това което съм видел у Отца си; и вие такожде правите това което сте видели от отца си.
  39. Отговориха и рекоха му: Отец наш е Авраам. Казва им Исус. Ако бехте чада Авраамови, делата Авраамови бихте правили.
  40. А сега искате да ме убиете, мене, человека който ви говорих истината която чух от Бога; това Авраам не е сторил.
  41. Вие правите делата бащини си. А те му рекоха: Ние не сме родени от блуд: едного Отца имаме, Бога.
  42. Рече им Исус: Ако беше ви Бог Отец, то вие любили бихте мене, защото аз от Бога излезох и дойдох; понеже не съм дошел от самосебе си, но той ме проводи.
  43. Защо не разумевате говоренето? Защото не можете да слушате моето слово.
  44. Вие сте от баща дявола, и похотите бащини си искате да правите. Той беше от край человекоубийца, и не устоя в истината; защото истина в него нема. Когато говори лъжата, от своите си говори, защото е лъжец и на лъжата баща.
  45. А пак аз защото казвам истината, не ме вервате.
  46. Кой от вас ме изобличава за грех? Ако ли говоря истина, защо вие ме не вервате?
  47. Който е от Бога Божиите думи слуша: вие за това не слушате защото от Бога не сте.
  48. На това отговориха Юдеите и рекоха му: Не казваме ли ние право че ти си Самарянин и имаш бес?
  49. Отговори Исус: Немам аз бес; но почитам Отца си, а вие ме безчестите.
  50. И аз не търся моята слава: има кой да я търси и да съди.
  51. Истина, истина ви казвам: Ако упази некой моето слово нема да види смърт до века.
  52. Тогаз му рекоха Юдеите: Сега разбрахме че имаш бес. Авраам умре, и пророците, и ти казваш: Ако упази некой словото ми смърт нема да вкуси.
  53. Ти по-голем ли си от отца ни Авраама който умре? И пророците умреха: ти на какъв се правиш?
  54. Отговори Исус: Ако славя аз сам себе си славата ми е нищо: Баща ми е който ме слави, за когото вие казвате че е Бог ваш;
  55. и не сте го познали, но аз го познавам: и ако река че не го познавам ще бъда подобен вам лъжец; но аз го познавам и думата му държа.
  56. Баща ви Авраам рад би бил да види моя ден; и виде и възрадва се.
  57. Рекоха му Юдеите: Петдесет години немаш още, и Авраам ли си видел?
  58. Рече им Исус: Истина, истина ви казвам: преди да бъде Авраам, аз съм.
  59. Тогаз взеха камене да хвърлят върх него; но Исус се скри и излезе от храма, и мина през сред тех, и така си отиде.


Който подходи с достатъчно искреност в сърцето си към този пасаж (а и към всички пасажи в Словото), ще бъде ужасен от това какво могат да направят вярващите, които все още не са познали Истината и Синът не ги е освободил. И бесовете вярват, че даже и треперят, докато тези вярващи тук в пасажа (а и както съм забелязал - мнозина по църквите), и окото им не мигва, когато хулят Бога, вършейки това, което искат, а не това, което пише в Словото.

Мнозина вярващи, които имат за баща сатана, няма да разпознаят злите плодове на тези проповедници, които имат такива, а може и да не разпознаят добрите плодове на тези, които ги имат.

Затова е важно първо да познаят Истината, за да ги освободи Синът.

Ето и какво да правят, както каза Исус: Ако вие устоите в моята дума наистина сте мои ученици и ще познаете истината, и истината ще ви направи свободни.


               Тихомире, откъде  го изрови  тоя  превод?
Прилича  малко  на  русски,  старославянски  ли?

     
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО