Author Topic: Умората и живота с Бога  (Read 8114 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

follower_

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 6
Умората и живота с Бога
« on: September 03, 2012, 08:49:48 AM »
Здравейте, искам да ви попитам как се справяте, когато сте много изморени физически и/или духовно, но трябва да търсите Бога или да четете Библията. Как се преборвате с това?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Умората и живота с Бога
« Reply #1 on: September 03, 2012, 10:41:29 AM »
За духовна умора не съм чувал. Все едно светият Дух да се измори. Измаря се човешкият дух и то защото е сам. А защо е останал сам, ето това е въпросът.
Когато ни се случи това, трябва да търсим Бога в покаяние и молитва и да се молим да ни изпълни със сила и радост от Неговият Дух.

 Физическата умора се бори със сън.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Умората и живота с Бога
« Reply #2 on: September 03, 2012, 10:45:48 AM »
Нека и аз да попитам. Ти търсиш Бога защото "трябва" и четеш Библията защото "трябва" или защото искаш и защото разбираш, че това е източник на живот?

Преди години аз се мъчех да чета Библията защото "трябва", защото го считах за необходимо за да имам ежедневната доза инжектиране със религиозно самодоволство. Често пъти бях много изморен, но се насилвах да чета, защото "трябва" иначе нямаше да бъда "духовен" в собствените си очи. Подобно надуване на плътта беше напълно безполезно и дори вредно.

Общението с Писанията не е въпрос на задължително четене, но въпрос на непрестанно размишление върху това, което може да сме чели дори преди години, но е останало в нас. Ако четенето можем да сравним с ядене, то размишлението би било смилането на храната. Ядене без смилане води до затлъстяване и болести. Същото важи и в духовно отношение.

Днес много християни по църквите приличат на ходещи Библии, бидейки способни да бълват цитат след цитат, но зад това не стои нито солидно разбиране, нито здрав живот основан на Писанията.

Ето защо количеството четене трябва да отговаря на количеството разбиране и прилагане, защото в противен случай ние превръщаме четенето на Писанията в религиозен спорт, който само угоява нашето религиозно его.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.