Author Topic: Конфликтът между Запада и Русия  (Read 21047 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Конфликтът между Запада и Русия
« on: August 04, 2022, 09:37:57 AM »
Забележка Watchman: Разделих разклонението в своя собствена тема, защото то се оформи като такава.

Един текст от интернет, който според скромната ми преценка отразява по един реален начин събитията от последните поне 15-20 години, за разлика от глобалните внушения, мисля че е полезен за ориентация всред морето от лъжи:
------------------------
Те не разбират, че днешната война не е между Русия и "независима" Украйна, а е война на претендиращата за вечно глобално господство британоварварска империя срещу единствения и явен враг Русия.

Те не разбират, че са жертви на една глобалистка матрица, която тази британоварварска империя вече е изградила и тя е най-силното и оръжие.

Те не разбират, че стоящата в основата на матрицата теория за отвореното общество цели създаването на свят от лесно управляеми отделни индивиди, лишени от всякаква колективна идентичност - от вяра, пол, раса, традиционни ценности или национална принадлежност.

Те не разбират, че единственото, което трябва да обединява тези индивиди е общия външен враг и този враг на отвореното общество днес е Русия.

Те не разбират, че част от тези, които наричат "путинисти" не са толкова ЗА Русия, колкото са против днешните господари на запада и налаганите от тях лъжи.

Те не разбират и че това е война за умовете и главните оръжия в нея не са ракети и танкове, а телевизии, сайтове и социални мрежи.

Те не разбират, че телевизиите, сайтовете и социалните мрежи им налагат лъжлива действителност и унищожават у тях всякаква възможност за собствено мислене.

Те не разбират, че западните мантри либерализъм, демокрация, БВП, свободен пазар, свободна конкуренция, свобода на словото, печата, личността…са съвсем празни от смисъл и служат единствено на целите на матрицата.

Те не разбират, че "свободен пазар" няма, а има картелни договори между едрия бизнес в различни сфери, чиято цел е максималната печалба за тях.

Те не разбират, че няма и никаква свободна конкуренция, а "големите риби" са си разделили пазара така, че дребните рибки никога да не растат.

Те не разбират, че "чужди инвестиции" не е нещо хубаво, а е поредна форма на завладяване.

Те не разбират, че днешната "демокрация" всъщност е жесток феодализъм, в който масата са полуроби на шепа феодали.

Те не разбират, че всичките "евроатлантически ценности" са абсолютна глупост, служеща за затвърждаване властта на глобалистката матрица.

Те не разбират, че същата матрица превърна всичко в търговия, в покупко-продажба и стока в нея вече са не само вещите, политиката, образованието, културата, здравеопазването, а и самите те - техните тела и души.

Те не разбират, че матрицата целенасочено унищожава всичко човешко, включително любовта, морала, етиката, интелекта, състраданието, емпатията, чувството за дълг…

Те не разбират, че светът е такъв, какъвто Бог го е създал - свят, в който е имало, има и ще има различни полове, раси, нации, религии и ценности, а матрицата се мъчи да унищожи всичко това, за да може нейният жесток феодализъм да е вечен.

Те не разбират, че единствените важни неща в краткия ни житейски път са спазването на моралните и етични норми, личното ни достойнство и най-вече - създаването на семейство и отглеждането на деца.

Те не разбират, че няма по-важно нещо в живота от това да се радваш на внуци и правнуци.

Те не разбират, че налаганите от матрицата егоизъм, алчност, простотия и стремеж към живот без всякаква отговорност, изпълнен само с лични удоволствия, не е нищо друго освен път към пропастта, път към самоунищожение.

Те не разбират, че пропагандата на която вярват е пропаганда на дегенерацията, пропаганда, която им забранява да останат нормални хора.

Те не разбират, че не парите и материалното, а идеите и духовното движат света напред. Те не разбират, че това, в което ги убеждават не е прогрес, а е унищожение.

И най-лошото - голяма част от жертвите на матрицата вече не разбират, че не разбират! Превърнати са в бездушни и безобразни подобия на хора, заприличали са повече на диви животни, престанали са да бъдат човеци!


Stefan

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 13
Re: Конфликтът между Запада и Русия
« Reply #1 on: August 06, 2022, 01:58:22 AM »
Съжалявам, че първото ми мнение във форума ще бъде в неподходящ стил, но смятам че този вид политически ню ейдж бълвоч няма място тук.

Анко, в предпоследния си пост споменаваш за "безплодни големи говорилни" и веднага след него се асоциираш с нечие празнословие, което може да бъде оборено по всяка една точка.

Защо ни занимаваш с въжделенията на някакъв объркан човек, чийто враг е нещо имагинерно като "матрицата", употребена 10 пъти в 20 изречения? Да не си се подвел, като си видял грамотно изписано "Бог" с главна буква в съдържание, което е абсурд на абсурдите? Бог ли създаде различни религии и различни ценности?

Не ми се занимава поотделно да нищя всяко изречение, но:

Йоан 12:31 Сега е съдба на този свят; сега князът на този свят ще бъде изхвърлен вън.
Йоан 14:30 Аз няма вече много да говоря с вас, защото иде князът на [този] свят. Той няма нищо в Мене;
Йоан 16:11 а за съдба, защото князът на тоя свят е осъден.

Анко, за кой княз се говори в тези стихове? Според мен имаш две възможности:
1. Отричаш да има княз на тоя свят?
2. Русия не е от този свят?

Въобще не искам да те засегна, нито да ми се обидиш! Понеже си много по-скъп от списващия, който си цитирал, затова и аз като "Колосяни 4" подправям със сол, тъй като не ти е първата руска пропаганда. Надявам се да не съм пресолил, но ако съм - моля за прошка.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Конфликтът между Запада и Русия
« Reply #2 on: August 06, 2022, 10:57:43 AM »
Здравей Stefan,

Аз мисля, че ще ти бъде практически невъзможно аргументирано да обориш "по всяка една точка" цитираното от Анко, защото там са написани множество верни и неопровержими неща.

Може да реагираш така, защото ти се е сторило, че в този цитат Русия се величае по някакъв начин, но ако вникнеш внимателно в духа на написаното ще видиш, че там ясно се говори не толкова за подкрепата спрямо Русия, колкото цитирам:

Quote
не са толкова ЗА Русия, колкото са против днешните господари на запада и налаганите от тях лъжи.

Quote
Йоан 12:31 Сега е съдба на този свят; сега князът на този свят ще бъде изхвърлен вън.
Йоан 14:30 Аз няма вече много да говоря с вас, защото иде князът на [този] свят. Той няма нищо в Мене;
Йоан 16:11 а за съдба, защото князът на тоя свят е осъден.

Анко, за кой княз се говори в тези стихове? Според мен имаш две възможности:
1. Отричаш да има княз на тоя свят?
2. Русия не е от този свят?

Аз ще ти дам още един пасаж, който е дори още по-силен в това отношение:

1Йоан 5:19  Знаем, че ние сме от Бога; и целият свят лежи в лукавия.

Да, Русия е от този свят и също лежи в лукавия. Затова и участват в пропагандата за несъществуващия глобус, космос, МКС, основен участник са в съглашението за забрана на достъпа до Антарктида, участват в ковид пропагандата и в разпространението на смъртоносните ваксини.

Но, това, че света лежи в лукавия, не отменя следното:

Пс. 22:28  Защото царството е на Господа, И То владее над народите.

Бог владее над народите и ги управлява. Едни прави по-силни, а други отслабва. Бог подкрепя едни, а съкрушава други. Вавилон например не беше ли в лукавия? Нещо повече Вавилон е посочен като главата на империите на дявола. При все това ето какво се казва:

Дан. 2:37  Царю, ти си цар на царете, на когото небесният Бог даде царство и сила, могъщество и слава;
Дан. 2:38  и където и да живеят човеците, горските зверове, и небесните птици, Той ги е дал в твоята ръка, и те е поставил господар над всички тях. Ти си оная златна глава.


Ето защо ако ти си мислиш, че цитирайки, че сатана е княза на този свят, това означава, че всичко, което се случва със земните царства е чисто дяволска работа и Бог е вдигнал ръце от тях и ги е оставил на самотек, то много се заблуждаваш.  Горния цитат е един от многото в Писанието, които разсяват подобни заблуждения.

Първо трябва да се разбира - какво означава че сатана е княза на "този свят", какво означава, че света "лежи в лукавия". И въобще какво означава "този свят"? Думата kosmos, употребена в Йоан 16:11 означава arrangement, или аранжимент, подредба, уредба.

Именно уредбата на този свят е от лукавия, а това включва начина на мислене, начина на действане, ценностната система. Не знам защо реши, че думата "матрица" е имагинерна? Ти явно никога не си имал досег с леярската професия например, както и с производството на изделия от пластмаса, защото там всичко се базира на матрици в които се правят отливките. Има си и съответната професия - матричар. По същия начин уредбата на този свят е вид матрица в която се моделира човешкото съзнание, начин на мислене, ценностна система и мироглед. Но ако все пак предпочиташ да се използва друга дума вместо матрица - то това би била думата - статукво. Замени всички места където в горния цитат се използва матрица, със статукво и смисъла ще остане същия без никаква промяна.

Quote
Да не си се подвел, като си видял грамотно изписано "Бог" с главна буква в съдържание, което е абсурд на абсурдите?

Аз подобно на Анко, не смятам, че това съдържание е абсурд на абсурдите, и ще ми е интересно да видя твоя опит за доказателство на това съждение. Например хващам първото попаднало изречение пред очите:

Quote
Те не разбират, че "свободен пазар" няма, а има картелни договори между едрия бизнес в различни сфери, чиято цел е максималната печалба за тях.

Хайде докажи ми, че това е абсурд на абсурдите.

Quote
Те не разбират, че "чужди инвестиции" не е нещо хубаво, а е поредна форма на завладяване.

Или ми докажи, че това е лъжа и абсурд на абсурдите.

И въобще с целия текст ще се затрудниш доста да докажеш, че нещо е абсурд на абсурдите. Не и пред публиката на този форум, където изискваме солидни аргументи със спокойно и методично развитие на тезата.

А по темата за този конфликт ето какво мисля:

Някога Бог беше издигнал Вавилон за своите цели. Чрез Вавилон Бог наказа Египет за техните грехове и престъпления. Чрез Вавилон Бог наказа и Израел за тяхното отстъпление от Бога.

Но самите вавилонци се опияниха и самозабравиха и тогава Бог въздигна Мидо-Персия и предаде вавилонците в техните ръце. За една нощ града Вавилон беше превзет и императора им убит.

В момента виждаме същото да се случва отново. Някога Бог въздигна запада, защото хората там се бояха от Бога, търсеха Го и искаха да живеят по Неговата воля. Но после те се развратиха, самозабравиха и се превърнаха в духовен и религиозен Вавилон. Затова Бог им праща една нова Мидо-Персия (в книгата на Данаил тази империя се символизира от мечката), която също се символизира от мечката за да ги постави на мястото им.

Това означава ли че древната Мидо-Персия е била някаква праведна държава, където всички се кланят на Бога, не се покланят на идоли и нямащи нищо общо с княза на този свят? Ни най-малко. Те са си поредната езическа империя в статуята от съня на Навуходоносор, която статуя представлява земните царства лежащи в лукавия. Но Бог беше с тях и ги укрепи да извършат Неговата воля. Сега виждаме същото нещо с Русия.

Мидо-Персия между другото беше империята която позволи на израилтяните да се върнат у дома, и ги подкрепи да си построят храма. Тя никога обаче не им даде пълна свобода и независимост, но си останаха васали и подчинена територия. Няма да се учудя ако сега стане същото. След като Русия победи западния Вавилон, те ще позволят на Израел да си построи храма. Което пък ще доведе до явяването на Антихриста.

Така, че към Русия трябва да се гледа с голямо подозрение именно по отношение на появата на Антихриста. Аз винаги съм казвал, че царството на Антихриста ще е ХРИСТИЯНСКО царство, а мнозина сега считат Русия за спасител на "християнската цивилизация" и "християнските ценности". И това ги прави добър кандидат да заблудят християните да тръгнат след "царя на правдата", както ще го обявят.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: Конфликтът между Запада и Русия
« Reply #3 on: August 12, 2022, 11:50:06 AM »
Съжалявам, че първото ми мнение във форума ще бъде в неподходящ стил, но смятам че този вид политически ню ейдж бълвоч няма място тук.

Анко, в предпоследния си пост споменаваш за "безплодни големи говорилни" и веднага след него се асоциираш с нечие празнословие, което може да бъде оборено по всяка една точка.

Защо ни занимаваш с въжделенията на някакъв объркан човек, чийто враг е нещо имагинерно като "матрицата", употребена 10 пъти в 20 изречения? Да не си се подвел, като си видял грамотно изписано "Бог" с главна буква в съдържание, което е абсурд на абсурдите? Бог ли създаде различни религии и различни ценности?

Не ми се занимава поотделно да нищя всяко изречение, но:

Йоан 12:31 Сега е съдба на този свят; сега князът на този свят ще бъде изхвърлен вън.
Йоан 14:30 Аз няма вече много да говоря с вас, защото иде князът на [този] свят. Той няма нищо в Мене;
Йоан 16:11 а за съдба, защото князът на тоя свят е осъден.

Анко, за кой княз се говори в тези стихове? Според мен имаш две възможности:
1. Отричаш да има княз на тоя свят?
2. Русия не е от този свят?

Въобще не искам да те засегна, нито да ми се обидиш! Понеже си много по-скъп от списващия, който си цитирал, затова и аз като "Колосяни 4" подправям със сол, тъй като не ти е първата руска пропаганда. Надявам се да не съм пресолил, но ако съм - моля за прошка.
Здравей.

Не се засягам лесно.
Търся справедливата и максимално обективна информация в случая с конфликта, който е само през една държава и едно море. Не мисля,че те се съдържат в официалните информационни потоци.

Поздрави!

Stefan

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 13
Re: Конфликтът между Запада и Русия
« Reply #4 on: August 13, 2022, 22:15:49 PM »
Здравей, Анко!
Quote
Търся справедливата и максимално обективна информация в случая с конфликта...
Добре, но аз не видях този списък да носи някаква информация, освен клишета и сочене с пръст.
Например тук:
Quote
Те не разбират, че телевизиите, сайтовете и социалните мрежи им налагат лъжлива действителност и унищожават у тях всякаква възможност за собствено мислене.
Това как ти звучи, написано от човек, който участва в телевизионни предавания, пише статии за сайтове и има няколко акаунта в социалните мрежи?

Quote
Не мисля,че те се съдържат в официалните информационни потоци.
Да, това много хора го знаят и затова търсят алтернативни източници. Обаче и дяволът го знае!
И когато той влезе и в алтернативните, понеже има и за едните и за другите такива, ще бъдеш изманипулиран да вземеш страна, а това е пагубно. Взимането на страна, означава да останеш с незащитен гръб.

Ще дам един леко вулгарен пример:
Намирам се на мост и в единия край срещу мен стои лъв, а в другия зад мен - разгонено магаре.
В най-добрия случай е, въобще да не съм на моста, но ако съм в такава ситуация, ще се обърна с лице към магарето.
В противен случай, докато се боря с лъва, хем ще бъда обезчестен, хем изяден.

И да, в момента считам Русия за по-коварна заплаха, защото тя не е враг, а съюзник и то отдавна!
https://www.youtube.com/watch?v=PbVD4tB4cVQ
https://en.wikipedia.org/wiki/Young_Global_Leaders

Ето как се бори за свободата на словото: https://www.youtube.com/watch?v=CRMw9N01d_A
Ето как се бори и с "матрицата": https://www.youtube.com/watch?v=VoLBZU35Euw
Тук също: https://www.youtube.com/watch?v=w_FT1HUJd4k

Сега виждаш ли разлика в информацията, която ти "подава" този човек и информацията, макар и оскъдна и набързо, която ти давам аз?

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: Конфликтът между Запада и Русия
« Reply #5 on: August 14, 2022, 16:16:49 PM »
Здравей, Анко!
Quote
Търся справедливата и максимално обективна информация в случая с конфликта...
Добре, но аз не видях този списък да носи някаква информация, освен клишета и сочене с пръст.
Например тук:
Quote
Те не разбират, че телевизиите, сайтовете и социалните мрежи им налагат лъжлива действителност и унищожават у тях всякаква възможност за собствено мислене.
Това как ти звучи, написано от човек, който участва в телевизионни предавания, пише статии за сайтове и има няколко акаунта в социалните мрежи?

Quote
Не мисля,че те се съдържат в официалните информационни потоци.
Да, това много хора го знаят и затова търсят алтернативни източници. Обаче и дяволът го знае!
И когато той влезе и в алтернативните, понеже има и за едните и за другите такива, ще бъдеш изманипулиран да вземеш страна, а това е пагубно. Взимането на страна, означава да останеш с незащитен гръб.

Ще дам един леко вулгарен пример:
Намирам се на мост и в единия край срещу мен стои лъв, а в другия зад мен - разгонено магаре.
В най-добрия случай е, въобще да не съм на моста, но ако съм в такава ситуация, ще се обърна с лице към магарето.
В противен случай, докато се боря с лъва, хем ще бъда обезчестен, хем изяден.

И да, в момента считам Русия за по-коварна заплаха, защото тя не е враг, а съюзник и то отдавна!
https://www.youtube.com/watch?v=PbVD4tB4cVQ
https://en.wikipedia.org/wiki/Young_Global_Leaders

Ето как се бори за свободата на словото: https://www.youtube.com/watch?v=CRMw9N01d_A
Ето как се бори и с "матрицата": https://www.youtube.com/watch?v=VoLBZU35Euw
Тук също: https://www.youtube.com/watch?v=w_FT1HUJd4k

Сега виждаш ли разлика в информацията, която ти "подава" този човек и информацията, макар и оскъдна и набързо, която ти давам аз?
Добър ден.
Говоря от позицията на човек, който никога не е напускал пределите на Родината и вероятно няма да го направи през живота си.

Несправедливо е мисля, да се сравнява разпореждането на американските власти по целия свят, по целия...-с разпореждането на руската власт в близост до териториите си. Някак си не е справедливо.

33 години властите в България са прозападни, напълно. Всички институции, съдебна система, силови ведомства т.нар., имитации на институции поделения, подразделения, лостове на властта и всичко което представлява едно общество е прозападно ориентирано и подчинено на западни власти. Плюс огромна медийна машина, която работи денонощно. Накрая обвиняват за некадърността си, алчността си и измамите си...някой други. Ми то е направо смешно и жалко. Обвиняват други за липсата на правда, когато те самите не я познават.

Нормално мислещи хора биха ли провокирали най-голямата държава в света години наред и биха ли въоръжили съседната им държава с оръжия за милиарди долари? Февруари месец украинските власти заявиха претенции да притежават ядрено оръжие......Тук мисля,че е явно отсъствието на трезва мисловна дейност. Оттам и изобщо някаква трезва дейност.

Когато се изкаже някоя от прехвалените демокрации в западна Европа...ми все едно говори америка, никакво собствено мислене и собствена позиция. Важно е да се угоди на америка всеки ден. Всеки. Оттук от България това се вижда и чува, навън не знам как е. По този повод се сещам често за това слово:
Да не следваш множеството да правиш зло; нито да свидетелствуваш в съдебно дело, така щото да се увличаш след множеството, за да изкривиш правосъдието;Изход 23 / може да се окаже,че и оръжия тукашните власти са пратили към Украйна...точно защото следват множеството...

Най-големите колонизатори в историята са западните държави. Ако не те е интересувала историята на държавите, може би е време да и обърнеш внимание. Те гледат на другите като на слуги, роби или мъртъвци. Явно им е в кръвта и гените. Докато ти се пишат приятели, се облагодетелстват за твоя сметка.

Наркотиците,чрез които има толкова смърт по пътищата ни, не идват от руснаците.
Ликвидацията на т.нар. здравеопазване не идва от руснаците.
Колонизирането на основните ресурси на народа ни не е извършено от руснаците.

Потърси информация какво стана с медийната империя на дпс и Делянчо Пеевски.
В ръцете на хора е вече, които са заявили,че ще следят другите скоро и през съдомиялната машина.
--------------
Замислял ли си се,че всеки ден се занимаваме по внушение на западните власти с държави, които реално се намират в развитието си в детската градина и даже в яслите. Общата цифра на историята на македонската и украинската държава, взети заедно е приблизително толкова, колкото са например моите години, през които съм на света..................

Западните колонизатори и основно американските власти гледат на света като на плячка, която трябва да бъде плячкосана и каквото остане наоколо, да бъде покорено и подчинено.

От отношенията с руснаците допреди години имахме ползи като народ, от подчинението към западните ни "приятели" трупаме единствено дългове, докато ни се пишат приятели-трупаме дългове. Платихме самолети, които не е ясно дали ще дойдат, но вече се говори за закупуването на още самолети....Без да сме видяли първите осем машини. И то да беше само това...

Надявам се да съм дал известни аргументи за разбиранията си по тези въпроси, за които говорим.

Все пак не това е основната причина да се срещаме във форума.

----------------------------------------



Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Конфликтът между Запада и Русия
« Reply #6 on: August 15, 2022, 10:05:50 AM »
Stefan, опитвам се да разбера каква точно е твоята позиция по темата и макар да не го правиш пределно ясно, пак малко от малко почва да се разбира къде стоиш. Въпреки това не става напълно ясно, затова няма да мога да ти отговоря точно и подробно преди да се изясни съвсем твоята позиция.

Засега само ще адресирам конкретни неща.

Quote

Quote
Те не разбират, че телевизиите, сайтовете и социалните мрежи им налагат лъжлива действителност и унищожават у тях всякаква възможност за собствено мислене.

Това как ти звучи, написано от човек, който участва в телевизионни предавания, пише статии за сайтове и има няколко акаунта в социалните мрежи?

Аз не знам кой човек го е написал това и какви акаунти има и в какви предавания участва. Това, което е казано в цитата обаче е напълно вярно. Разбира се не за всички хора, но за една определена група от хора е напълно вярно. По Божия милост все повече хора в България започват да проглеждат за много неща.

Quote
И когато той влезе и в алтернативните, понеже има и за едните и за другите такива, ще бъдеш изманипулиран да вземеш страна, а това е пагубно. Взимането на страна, означава да останеш с незащитен гръб.

Стратегията да се управлява опозицията и "алтетнативите" е стара колкото света и тук няма нищо ново. Затова и Писанието казва "изпитвайте всичко, дръжте доброто". Трябва да се помни обаче и другата поговорка, която казва "не изхвърляйте бебето с мръсната вода". Това, че врага е налазил "алтернативите" не означава че всички алтернативни разбирания са от врага. Истината също е "алтернативна" страна спрямо лъжите на този свят.

Quote
Ще дам един леко вулгарен пример:
Намирам се на мост и в единия край срещу мен стои лъв, а в другия зад мен - разгонено магаре.
В най-добрия случай е, въобще да не съм на моста, но ако съм в такава ситуация, ще се обърна с лице към магарето.
В противен случай, докато се боря с лъва, хем ще бъда обезчестен, хем изяден.

Хаха, в избора ти в тази ситуация ти напълно си изключил Бога. Аз бих се молил Бог да ми даде мъдрост какво да направя така, че лъва да изяде магарето, докато аз си тръгна невредим.

Аз мисля, че правиш абсолютно същата грешка и по темата с Русия и Запада, ти изключваш Бога и Неговия контрол над всичко.

Quote
И да, в момента считам Русия за по-коварна заплаха, защото тя не е враг, а съюзник и то отдавна!
https://www.youtube.com/watch?v=PbVD4tB4cVQ
https://en.wikipedia.org/wiki/Young_Global_Leaders

Ето как се бори за свободата на словото: https://www.youtube.com/watch?v=CRMw9N01d_A
Ето как се бори и с "матрицата": https://www.youtube.com/watch?v=VoLBZU35Euw
Тук също: https://www.youtube.com/watch?v=w_FT1HUJd4k

Сега виждаш ли разлика в информацията, която ти "подава" този човек и информацията, макар и оскъдна и набързо, която ти давам аз?

Така, нека да видим какво имаме тука като аргументи:

1. Клаус Шваб обявява, че Путин е бил един от глобалните лидери на СИВ.

А в Писанието колко примера имаме, когато Бог обръща съюзни езически царства едно против друго за да изпълни целите Си, или да въздаде на нечестивите?

2. Герман Греф (отявлен глобалист и човек на Ротшилд и СИВ) заявява как истината трябва да се крие от хората, защото иначе няма да може да бъдат контролирани.

Такива като Греф в сферите на влияние и управление в Русия има много. От времето на Елцин такива хора бяха инсталирани на всякакви позиции на политическо и икономическо влияние. Путин е нямал избор освен да работи с тях. Да не забравяме, че в началото Путин го играеше либерал. После нещата започнаха да се променят. Ако някой е запознат поне малко с историята на Русия, Запада е правил не един и два опита да подчини Русия, но все нещо се обърква и проваля накрая. Те дори успяват да подменят техния цар (Петър Първи) с холандец приличащ на него. И въпреки това този холандец в един момент се обръща против Запада който го е назначил и започва да работи против него. Или както да кажем за германката Екатерина Велика? Дори Ленин когото Запада финансира и създаде се обърна против тях, и накрая след като ликвидираха Ленин не успяха да инсталират Троцки (по свръх естествени "случайни" неочаквани събития). Вместо Троцки идва Сталин, който разказва играта на глобалистите.
Дори да вземем Руската Империя, около царя непрестанно е бъкало от западни агенти. Нищо ново под слънцето. Но каквото и да става, Русия винаги се е издигала за да балансира влиянието на Запада, защото без този баланс, сатанистите много бързо ще потопят света в тотален терор.

3. Путин поддържа развитието на изкуствения интелект.

Това е все едно да се изненадваме, че Сталин е поддържал развитието на военната индустрия и тежката промишленост. Такъв е вървежа на този свят. Те разчитат на грубата сила и физическите преимущества над врага. Русия не е извън вървежа на този свят, тя не е Божието Царство. Както дадох пример преди тя е поредната "Мидо Персия" която идва да стъпче самозабравилия се Вавилон.

И да се дават примери, че Мидо Персия също се кланя на идоли не е аргумент против това, че Бог, да сам Бог издигна Мидо Персия да смаже Вавилон. И после съкруши Персия чрез Александър Велики и така нататък. Бог владее над народите.

Но какво да кажем тук, когато някои християни искат да защитават Вавилон, обявявайки Мидо Персия за агресор? Те на Божия страна ли са или са застанали против Бога?

Когато Бог изпрати Вавилон да съкруши Израел, Бог изпрати пророк Еремия да им каже да не воюват против Вавилон, но да се предадат и ще им бъде добре. Но те се възпротивиха на съда, който Бог им прати и заеха погрешната страна. В следствие на което съда и наказанието върху тях се утежниха много повече.

Ето защо по тези въпроси е полезно да се говори, защото мнозина се заблуждават и заемат погрешна позиция, което ще доведе до утежняване на тяхната съдба.


Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: Конфликтът между Запада и Русия
« Reply #7 on: August 15, 2022, 11:54:51 AM »
90-те години бяха такива времена в които западните държави получиха шанс да правят бизнес, да произвеждат, да търгуват, да печелят в Русия. В замяна беше поискано само едно-да си държат войските и оръжията далеч от руската страна. Но дори това не се случи-нато се разширяваше постоянно, рекордни военни бюджети, военни бази все по-близо до руската територия,
вкл. на нашата територия в България-няколко военни бази и оръжия. Явно в Украйна са стоварили оръжия за милиарди след 2014 г, когато направиха там преврат и инсталираха марионетно правителство с хаос и насилие, има загинали и българи, и едва ли днес Украйна може да бъде наречена суверенна страна...Търгуват, печелят, управляват, разпореждат се, но все не им стига, Като сатана, който не иска просто да ти вземе едно нещо или да ти причини някакво леко неразположение, а идва да открадне, да заколи и да погуби. Да вземе човешката душа.

През последните десетилетия западните инструменталисти на глобализма сочат други с пръст-Русия, Иран, Сирия, Китай, Либия и ги наричат лоши тирани. Сочат другите с пръст а не осъзнават собствената си нищета.
Иран например не може да притежава ядрено оръжия, но америка може. Световния жандармерист. От всички ядрени държави единствено на американската власт не може да се има доверие, тъй като те са го употребили единствени в историята. И затова не може да им се има доверие. Други държави, които притежават ядрено оръжие- не са го използвали, имат го, но не го използват.

Не източните държави подменят нашата история постоянно.

Не източните държави толерират, популяризират и насаждат хомосексуализма, който го намирам за някаква крайна фаза на презрението към Божиите творения, създадени по Божи образ и подобие. Презрение към Божията воля, правда и ред.
 /Не е възможно да не дойдат съблазните; но горко на онзи, чрез който дохождат!/ Лука 17

Чрез хомосексуализма се съблазняват и деца
който съблазни едно от тия малките, които вярват в Мене, за него би било по-добре да се окачеше на врата му един воденичен камък, и да потънеше в морските дълбочини /Матей 18/

Не източните държави произвеждат фалшиви храни, благодарение на които вече и при нас се срещат 200 килограмови хора. Понякога се стряскам на улицата, вървиш си и хоп до теб 200 килограмов човек, може и да е 250...

Не източните страни извращават всяко правосъдие, където дори след 35 или 40 престъпления, например кражби си плащаш с пари и си живееш необезпокояван. Системата си пази престъпниците. Не източни страни въведоха такова кривосъдие при което виновни излизат потърпевшите, даже близките им и те биват притеснявани и притискани,а извършителят има права и е глезен като дете.

Стефане, разбирам,че си подразнен доста от прословутия материал, който съм цитирал последно. Надявам се, не си политически ангажиран. Но реакцията ти навява такива мисли.
Нали не си мислиш, че до вчера съм бил като бял лист хартия и хоп-появил се този материал и ми е формирал мирогледа и разбиранията за въпросите, които обсъждаме? От младежките си години размишлявам за живота, който ни заобикаля, изпитвам и преценявам. После всичко това или голяма част от него, го намерих и намирам на страниците на Светото Писание. И от опит се научава Божията воля, освен от четене.

Глобалистите са презрели Божиите творения и повеления и това води до гнет, неправди и насилие спрямо по-малките, по-бедните и по-скромните. Това няма как да е приемливо за тези, които знаят какъв е Божият стандарт-правда, святост и съвършенство и нищо по-малко от това. За тези, които продължават да търсят и откриват красивото в Божия свят, да откриват красивото и праведното във всеки детайл на Божието съвършенство. Продължават да търсят и откриват истинските отношения между хората или да ги създават.

Да! Животът на западните страни може да е по-уреден, по-развит, по-справедливо организирани общества, по-богат. Но всичко това мен много не ме вълнува. Не гледам в чуждия двор, нито пожелавам благата им. Но за 33 години нищо от тези уредени области от живота не дойде в България. Нито едно. Само пари, алчност, беззаконие и безнаказаност, кредити, манипулации, оръжия, нато, само изисквания и притеснения за народа ни.
заповед след заповед, Заповед, след заповед, Правило след правило, правило след правило, Тук малко, там малко
Исая 28
Като че ли е писано за евросъюза...
-----------------
Божията благодат, милост и мир да бъдат с народа ни!




Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: Конфликтът между Запада и Русия
« Reply #8 on: August 30, 2022, 14:10:52 PM »
Украинската власт е поискала публично през февруари на голям форум - да притежава ядрено оръжие, възможно е това да е преляло чашата. Западът ги подведе толкова години, но си мисля,че много правителства са наднационални марионетки /за които народите и техния живот са едно нищо/ ,на които им е обещано много, много, /вероятно много власт,постове, луксове, всякакви облаги в техните тайни, задкулисни договорки и правителства/ за да вършат това, което вършат.

Да се въоръжаваш на границата с Русия,че и да провокираш... го намирам за крайна фаза на оглупяване.

А ако се върнем малко назад във времето и позадълбаем, може да се каже,че украинската история е подобна на македонската...Появили се през 20 век...с обща история по-къса дори от един човешки живот и днес западната машина иска да ни убеди,че са най-важните държави за международната стабилност. И Украйна и Македония...
И двете са още в яслите на развитието си. Ако въобще смятат да се развиват, освен да се перчат и
да търсят конфронтация с най-близките държави. И само да искат, да искат, да искат...


Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Конфликтът между Запада и Русия
« Reply #9 on: August 30, 2022, 16:48:29 PM »
Анко, няма преливане на чашата. Русия подготвя възстановяването на СССР. Не случайно руските войски слагат знамето на СССР над всяко превзето населено място. За нахлуването в Украйна се говори още през 1998-а година. Това са планирани и подготвяни неща много отдавна. В новия СССР е предвидено да влязат още Финландия, Швеция и Норвегия. Източна Европа също трябва да се върне към ролята си на буфер между СССР 2.0 и запада.

Стария СССР никъде не е изчезвал юридически. Конституцията му все още е в сила, и съветската рубла се котира на фондовите борси. Разпада на СССР беше направен незаконно, и юридически всички бивши държави от СССР са все още членове на съюза. Това прави цялото им законодателство и правителства невалидни. Подготвят се нещата за нещо голямо. Руснаците вече говорят за нахлуване в Прибалтийските държави. В Украйна Русия воюва с минимални средства, пазейки основните си войски и ресурси за много по-голяма война.

Виж какво става в момента, европейските държави изпратиха на Украйна голяма част от своето по-старо въоръжение и някаква част от новото. Това въоръжение в повечето случаи (70%) пропада някъде (няма да се учудя ако се окаже че се складира от Русия за войната срещу Европа), а останалата част бива бързо ликвидирана. Европейските държави дават своето оръжие срещу обещания за замяната му в по-модерно. Но тази замяна не става веднага, а се очаква да се случи след години.

Следващата стъпка е да се вкарат европейски армии в Украйна. Те вече се вкарват неофициално, но е възможно и да се вкарат официално. И там те ще бъдат смлени, както става и с техните оръжия.

По този начин Европа остава без оръжие и войски, и една бърза война срещу Европа ще  бъде съкрушителна. Европа остава безпомощна.

Аз дори си мисля, че е напълно възможно украинската върхушка да участва във всичко това с цел отслабване на Европа военно и икономически. Удивително, но европейските санкции срещу Русия, удрят самите европейци, където много хора вече не могат да си плащат сметките, или да си позволят достатъчно храна. Четох една история в която се разказва, как в някакъв център за хранене на бедни в Германия, хора които до скоро са правили дарения на центъра, сега отиват да се хранят в него.

Дали е случайно че темповете на тази война изведнъж се забавиха много? По този начин се унищожават повече западни оръжия, умират повече западни войници, и запада бива изтощаван финансово и икономически. Германия вече твърди, че складовете й с оръжия са изпразнени.

Всички очакваха Русия да постигне бърза победа, демонстрирайки огромна мощ и зашеметяващо военно превъзходство. Но руснаците не направиха нищо от това, което се прави по време на война. С ракетите, които имат можеха за 24 часа да обезглавят ръководството на Украйна. И политическото и военното. Обаче не го правят. Играе се съвсем друга игра. Висшия военен състав на Украйна и Русия се състои от хора обучени в едни и същи (съветски) военни академии, стояли са един до друг на учебните скамейки или на практическите тренировки. Тези неща не би трябвало да се подценяват.

За нас е важно да се молим с постоянство Бог да запази и задели  България за прибежищно място в тези безумни времена. Вяра на човеци, а още по-малко държави не трябва да имаме. Според както е писано:

Римл. 3:4  но Бог нека бъде признат за верен, а всеки човек за лъжлив
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: Конфликтът между Запада и Русия
« Reply #10 on: August 30, 2022, 17:02:39 PM »
Благодаря, понякога се мъча да си обяснявам случващото се, според възможностите си.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Конфликтът между Запада и Русия
« Reply #11 on: August 30, 2022, 17:07:59 PM »
Тъкмо добавях към написаното, докато ти си писал.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: Конфликтът между Запада и Русия
« Reply #12 on: August 31, 2022, 10:09:07 AM »
За нас е важно да се молим с постоянство Бог да запази и задели  България за прибежищно място в тези безумни времена. Вяра на човеци, а още по-малко държави не трябва да имаме. Според както е писано:
Римл. 3:4  но Бог нека бъде признат за верен, а всеки човек за лъжлив
Това е!

Благодаря за добавеното. Прочетох с внимание.

Някога Бог беше издигнал Вавилон за своите цели. Чрез Вавилон Бог наказа Египет за техните грехове и престъпления. Чрез Вавилон Бог наказа и Израел за тяхното отстъпление от Бога.

Но самите вавилонци се опияниха и самозабравиха и тогава Бог въздигна Мидо-Персия и предаде вавилонците в техните ръце. За една нощ града Вавилон беше превзет и императора им убит.

В момента виждаме същото да се случва отново. Някога Бог въздигна запада, защото хората там се бояха от Бога, търсеха Го и искаха да живеят по Неговата воля. Но после те се развратиха, самозабравиха и се превърнаха в духовен и религиозен Вавилон. Затова Бог им праща една нова Мидо-Персия (в книгата на Данаил тази империя се символизира от мечката), която също се символизира от мечката за да ги постави на мястото им.
Това означава ли че древната Мидо-Персия е била някаква праведна държава, където всички се кланят на Бога, не се покланят на идоли и нямащи нищо общо с княза на този свят? Ни най-малко. Те са си поредната езическа империя в статуята от съня на Навуходоносор, която статуя представлява земните царства лежащи в лукавия. Но Бог беше с тях и ги укрепи да извършат Неговата воля. Сега виждаме същото нещо с Русия.
Изглежда това се случва!

Имам надежда и вярвам ,че Бог е милостив към все по-малобройния ни народ, дори повече заради тези, които се боят от Него, търсят Го и вършат правдата, дори и да са малък остатък.




Stefan

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 13
Re: Конфликтът между Запада и Русия
« Reply #13 on: August 31, 2022, 13:02:43 PM »
Доста време се чудех, дали да отговоря на горните ви постове, но се отказах, понеже с Watchman трябваше да влезем в дълги дебати за нещата с които не съм съгласен, а Анко е силно пристрастен (даже до степен да изкриви правосъдието) и не съм сигурен, че щеше да ме разбере.

Затова директно ще прескоча на една тема, която е много малка част от пъзела, но иначе интересна. Става дума за проекта на Игор Беркут в Украйна - "Небесен Йерусалим":  https://www.youtube.com/watch?v=PhY-vODfV7A

Преди няколко години ми се струваше като партенка, но предвид настоящите събития и особено атомните централи, мисля че има върху какво да се разсъждава. Ето и една по-обширна статия, която е добра отправна точка, въпреки че тук-таме съдържа неточности.
https://thebulgariantimes.com/%d0%92%d0%be%d0%b9%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%b2-%d0%a3%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%b9%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d1%8a%d1%80%d0%b2%d0%b0%d0%b2-%d0%b7%d0%b0%d0%b3%d0%be%d0%b2%d0%be%d1%80-%d1%81%d1%80%d0%b5%d1%89/

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: Конфликтът между Запада и Русия
« Reply #14 on: August 31, 2022, 17:01:56 PM »
Доста време се чудех, дали да отговоря на горните ви постове, но се отказах, понеже с Watchman трябваше да влезем в дълги дебати за нещата с които не съм съгласен, а Анко е силно пристрастен (даже до степен да изкриви правосъдието) и не съм сигурен, че щеше да ме разбере.

Затова директно ще прескоча на една тема, която е много малка част от пъзела, но иначе интересна. Става дума за проекта на Игор Беркут в Украйна - "Небесен Йерусалим":  https://www.youtube.com/watch?v=PhY-vODfV7A

Преди няколко години ми се струваше като партенка, но предвид настоящите събития и особено атомните централи, мисля че има върху какво да се разсъждава. Ето и една по-обширна статия, която е добра отправна точка, въпреки че тук-таме съдържа неточности.
https://thebulgariantimes.com/%d0%92%d0%be%d0%b9%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%b2-%d0%a3%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%b9%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d1%8a%d1%80%d0%b2%d0%b0%d0%b2-%d0%b7%d0%b0%d0%b3%d0%be%d0%b2%d0%be%d1%80-%d1%81%d1%80%d0%b5%d1%89/
Правосъдието го изкривяват тия, които следват мнозинството.
Много подценяваш другите.
Само отговори ако обичаш, член ли си на политическа партия?
Бъди здрав!