Author Topic: Трябва ли да"ходя на църква"или да съм част от някое събрание?  (Read 19760 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gabriel Yoanov (MIKE)

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 38
  • Матей 6:24-34
    • Матей 6:24-34
(Редакция:
видеото е от 20 мин.  релевантно по темата.)
 
https://youtu.be/FUxyvrRth3A?t=1198

Тук за мен има доста добре издържани аргументи по тази тема.

Може би има хора с твърда позиция по въпроса, в което няма лошо. Но при изграждане на даден възглед, е винаги добре да има да има човек с различно мнение от своето(принцип в живота, които може много да ти помогне да стигнеш до ниво, което не си си и помислял или мечтал). Това би ти помогнало да видиш нещата от по-друг ъгъл, защото иначе хората са склонни да се довярват на обстоятелствата (примерно 100 човека около тебе ти казват колко прекрасно нещо е ваксината и как скоро нещата ще се дойдат "по старо му", ако хората само се боцнат няколко пъти) или пък при нас ("вярващите") това му казваме "божие водителство".

Има и доста такива примери в Библията - 400 пророка казват на един цар да влезе във война, а един го съветва да не се бие (което се оказва и божията воля).



Бог с Вас и Вие с Него!
Исус:Не се безпокойте за живота си–какво ще ядете или какво ще пиете,
нито за тялото си–какво ще облечете.
Не е ли животът повече от храната и тялото–от дрехите?
Погледнете небесните птици,че не сеят,нито жънат,нито в житници събират и пак небесният ви Баща ги храни.Вие не сте ли много по-ценни..?

dodai

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 185
Потърси из форума има писано по тази тема.

Gabriel Yoanov (MIKE)

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 38
  • Матей 6:24-34
    • Матей 6:24-34
Има определен отговор, който вече е даден във видеото. Може да го видиш.



Бог с Вас и Вие с Него!
Исус:Не се безпокойте за живота си–какво ще ядете или какво ще пиете,
нито за тялото си–какво ще облечете.
Не е ли животът повече от храната и тялото–от дрехите?
Погледнете небесните птици,че не сеят,нито жънат,нито в житници събират и пак небесният ви Баща ги храни.Вие не сте ли много по-ценни..?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
В това видео всъщност казаха някои много добри неща, най-важното от което е че централната тема на Благовестието не е нашето лично спасение, а Божия извечен план за възстановяване на Правдата сред Творението, унищожаването на греха, злото и смъртта и установяването на Неговото вечно Царство на Земята.

Точно поради тази причина ние не се спасяваме за да си бъдем "спасени", а за да участваме заедно със всичките светии, в този грандиозен план за спасението и изкуплението на цялото Творение.

Много ме зарадва когато чух този отговор, защото при повечето църкви се говори само за лично спасение и Божиите извечни намерения напълно се игнорират.

Има обаче няколко проблема в поставянето на това видео към написаното от Адриана в нейното представяне.

Видеото дава отговор на въпроса, може ли едни възрастен човек да си живее като християнин, без да "ходи на църква", но то не дава отговора на проблема, който Адриана постави, а именно - какво да прави един християнин когато така наречените "църкви" са станали средище на отстъпление, духовна зараза, ереси, лъжеучения и чиста доза светщина.

Няма абсолютно никакво място за съмнение, че християните НЕ МОГАТ да си живеят отделени от Христовото тяло. Но във времена на отстъпление и поквара, въпроса не е дали християнина трябва да е част от местно изражение на Христовото тяло, а какво да прави, когато ЛИПСВА АВТЕНТИЧНО изражение на Христовото тяло, и вместо него се е напълнило с духовно токсични фалшификати?

Преди време аз написах специална статия по въпроса за непреодолимата важност на това да бъдем част от автентична Християнска общност.

Християните обаче нямат желание да участват в автентична християнска общност, те предпочитат да си играят на "църкви". И след това обясняват, колко важно е да "ходиш на църква", сиреч да участваш в тяхната игра. И ако не искаш да участваш в тази игра, тогава започват обясненията, как сме били огорчени, разсърдени, обидени, трябвало да простим, да се смирим и прочие.

Само че аз не съм огорчен от пастора. Последната "църква" в която участвах - аз бях пастора. И после осъзнах, че всичко това е фалшиво, неистинско, неавтентично. И се оттеглих. Това спаси душата ми. Самата църковна парадигма е сбъркана, тук не става въпрос да ходиш или да не ходиш "някъде" - става въпрос за отхвърляне на фалшификата, и посвещаване спрямо Божията воля да участваме в оригинала.

Писанието говори за виното на Вавилон. Когато човек се опие с вино - той губи представа за реалността, и започва да живее в една измислена, фалшива реалност. Точно това се е случило с християнството, то се е опило с виното на Вавилонската блудница и си няма представа къде се намира, с какво си има работа и какво трябва да прави.

Също така Писанието изрично заповядва - ИЗЛЕЗТЕ ОТ НЕЯ ЛЮДЕ МОИ. Божиите хора трябва да излязат от блудническата вавилонска религиозна система. Трябва да изтрезнеят от нейното вино, а това изтрезняване е МНОГО, МНОГО труден и бавен процес.

Преди време гледах интервю с едно от момичетата на Чарлз Менсън, което под влияние на наркотици беше участвало в убийства на различни хора по заповед на Менсън. Момичето излежаваше своята присъда в затвора, бяха минали около 7 години след убийствата и това момиче беше се обърнало към Бога докато е в затвора. Ако съдя по думите й и начина й на говорене, тя приличаше на автентична християнка.

Това, което тя каза беше много значимо: "Когато човек взима наркотици (LSD) неговия ум и съзнание се изместват с една стъпка, и когато премине действието на наркотика, той не се връща на старото място на съзнание, но остава с една стъпка в страни от реалността. Така след известно време И БЕЗ ДА ВЗЕМА НАРКОТИЦИ човек започва да живее в напълно измислена реалност, която няма връзка с истинската реалност".

Момичето каза, че са й трябвали години без да взема никакви наркотици и без да бъде в сектата преди да се върне съзнанието й в нормалната реалност.

Колко повече това важи за духовното вино на Вавилон. Християните живеят в свят с изместено съзнание, в една религиозна и църковна реалност, които са напълно измислени. Това е изключително опасно нещо.

Процеса на изтрезняване е много труден, бавен и може да не се случи никога, ако човек поддържа контакти с религиозния квас. На мен ми трябваха повече от 10 години да изляза от основните коловози на религиозната инерция. И не мога да кажа, че съм изчистен от религиозния квас и след 20 години.

Ето защо ние не трябва да слагаме знак на равенство между това, което днес се нарича "църква" и автентичната Христова общност, от която ние сме задължени от Писанията и Божията промисъл да бъдем част. И тия въпроси трябва да се разглеждат точно в тази светлина.



Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

dodai

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 185
Mike ще извиняваш ама за мене е важно само това което е дадено от Бог.

Gabriel Yoanov (MIKE)

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 38
  • Матей 6:24-34
    • Матей 6:24-34
На първо място Watchman, благодаря за отговора и откровенноста. Вече разбирам много от твоите постове.

Mike ще извиняваш ама за мене е важно само това което е дадено от Бог.
Какво визираш?
Исус:Не се безпокойте за живота си–какво ще ядете или какво ще пиете,
нито за тялото си–какво ще облечете.
Не е ли животът повече от храната и тялото–от дрехите?
Погледнете небесните птици,че не сеят,нито жънат,нито в житници събират и пак небесният ви Баща ги храни.Вие не сте ли много по-ценни..?

Gabriel Yoanov (MIKE)

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 38
  • Матей 6:24-34
    • Матей 6:24-34

Видеото дава отговор на въпроса, може ли едни възрастен човек да си живее като християнин, без да "ходи на църква", но то не дава отговора на проблема, който Адриана постави, а именно - какво да прави един християнин когато така наречените "църкви" са станали средище на отстъпление, духовна зараза, ереси, лъжеучения и чиста доза светщина.

Няма абсолютно никакво място за съмнение, че християните НЕ МОГАТ да си живеят отделени от Христовото тяло. Но във времена на отстъпление и поквара, въпроса не е дали християнина трябва да е част от местно изражение на Христовото тяло, а какво да прави, когато ЛИПСВА АВТЕНТИЧНО изражение на Христовото тяло, и вместо него се е напълнило с духовно токсични фалшификати?

Ок. След, като има съгласие по въпроса, че непременно Бог желае да сме част от неговата невяста (църква) и как това означава, че трябва да сме част и от локално тяло. Мога и да отговоря и на въпроса какво трябва да се прави тогава, ако липсват "автентични църкви/събрания".
Ако допусна, че наблизо има само неавтентични църкви
(това, което аз имам предив е събрания без христово ученичество, сиреч без учение за: промяната на характера, непрестанно хваление и поклонение (не само с усни, но и с живот!), непрестанна молитва, поучение за волята божия за спасението на всички народи, завръщането на Исус, волята на Бог за Израел, последните времена. Или поне няколко от тези точки, в които човек да бъде обучен.) които не са опция (в което честно казано се съмнявам) тогава отговора  [на въпроса какво трябва да се прави тогава] е много прост.
*Тук един въпрос какво е автентична църква?
Това, което може да се направи е човек да си намери поне един брат/сестра (най-добре на първо място според пола). Ако не познава такъв и това не е проблем. Затова съществува благовестването. Т.е. когато има вече двама човека това е вече църква (там където са сабрани двама или повече в мое име и Аз съм посред тях. Maтей 18:20).
От тук нататък тези двама човека могат да се събират заедно и да молят Бог за водителство. Да изучават заедно библията, да хвалят, да се молят един за друг, да се насърчават взаимно. Много просто, но е никак лестно.
От там нататък само Бог може да каже.

Главна/принципна критика към църквите е от части (според мен) нужна. Но преди човек да е способен да реагира на критика (било и тя градивна) е важно личната връзка с дадения/те човек/хора. Т.е. ако стоя накъде отстрани без да съм част от дадено събрание и го критикувам то няма да имам успех, поради факта че не знам как стоят нещата от вътре. Това, което се вижда често не е истината (в политиката, семейтвата, църквите, футболните отбори и т.н.).

Така, че хора които искате да сте част от "автентична църква", просто трябва да я изградите. Малко или много, като се присъедините към някое общество или (ако няма алтернатива за вас) като започнете от нула. В божието царство има много много много работа. Така, че да запретваме ръкави.

Бог с Вас и Вие с Него!
Исус:Не се безпокойте за живота си–какво ще ядете или какво ще пиете,
нито за тялото си–какво ще облечете.
Не е ли животът повече от храната и тялото–от дрехите?
Погледнете небесните птици,че не сеят,нито жънат,нито в житници събират и пак небесният ви Баща ги храни.Вие не сте ли много по-ценни..?

dodai

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 185
Mike ще ти кажа едно нещо и се надявам да го разбереш и ако не то е за твоя сметка .В отровата за мишки има един процент отрова а другото е много хубава храна.Но този един процент убива мишката.
Сам си прави изводите.Дано разбереш.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
*Тук един въпрос какво е автентична църква?

На този въпрос има кратък отговор има и не толкова кратък отговор, има и пълноценен отговор.

Краткия отговор е - автентична църква е тази, която според Откровение 2:5 има светилник сред  себе си. Този стих също говори, че може да съществуват църкви, чийто светилник е вдигнат/отнет от Христос. Това разбира се повдига въпроса - какво точно представлява този светилник? Мисля, че този въпрос трябва да се изследва отделно, и който иска може да го изследва за себе си.

Quote
Това, което може да се направи е човек да си намери поне един брат/сестра (най-добре на първо място според пола). Ако не познава такъв и това не е проблем. Затова съществува благовестването. Т.е. когато има вече двама човека това е вече църква (там където са сабрани двама или повече в мое име и Аз съм посред тях. Maтей 18:20).

Писанието никъде не учи, че там където са събрани двама или трима в Христовото име - там е църква. Исус казва, че Той идва сред тях когато те се съберат в Неговото име, но не казва, че това е "църква".

Да кажем например че трима християни, живеещи в различни държави или дори различни населени места се срещнат за молитва. Събират се да кажем в една хотелска стая в Господното име и се молят. Исус е посред тях. Това според твоята дефиниция  е "църква". Само че после всеки си отива у дома и какво става с тази "църква" - изпарява се във въздуха ли?

Седрах, Мисах и Аведнаго, когато бяха хвърлени в огнената пещ и Христос се яви сред тях за да ги избави - според твоята дефиниция - пак трябва да е "църква". Защото имаме двама или трима и Христос посред тях.

"Църквата" според Писанието /ekklesia/ e управленско тяло. Както светските власти правят местни кметства и общински събрания, които да действат като проводници на по-горната власт, така "църквата" или еклесията е представител и проводник на Божията власт на земята.

Общинско събрание е най-точния български термин, който се доближава максимално до библейското значение на думата ekklesia. Друг най-близък образ на това, което представлява еклесията е посолството на една държава в друга. Христовата еклесия е посолството на Божието царство на земята. Затова имаме и апостоли, които най-точно се припокриват с образа на посланика функциониращ към посолството. Дори най-точния превод на думата apostolos на български език е думата "посланик" - не просто пратеник, защото пратеника може да няма властови функции, докато посланика има.

Quote
Главна/принципна критика към църквите е от части (според мен) нужна. Но преди човек да е способен да реагира на критика (било и тя градивна) е важно личната връзка с дадения/те човек/хора. Т.е. ако стоя накъде отстрани без да съм част от дадено събрание и го критикувам то няма да имам успех, поради факта че не знам как стоят нещата от вътре. Това, което се вижда често не е истината (в политиката, семейтвата, църквите, футболните отбори и т.н.).

Тук не става въпрос за критика. Става въпрос за фундаментални различия, които не могат да се коригират чрез критика или дребни корекции.

Да кажем, че някой човек е наел строител да му построи къща в имота му. Ако строителя допуска някакви грешки тук, там те могат да бъдат критикувани и поправяни. Но какво ще стане ако строителя е започнал да строи, или направо построил къщата не в имота на човека, а в двора на съседа? Може ли такава фундаментална "грешка" да се поправя с критики?

Днешното християнство е съградено върху фундамента, ценностната система и мирогледа на този свят, не върху тези на Божието царство. ТОВА е проблема, който трябва да решаваме, а не някакви дребни несъгласия или критики.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Gabriel Yoanov (MIKE)

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 38
  • Матей 6:24-34
    • Матей 6:24-34
Mike ще ти кажа едно нещо и се надявам да го разбереш и ако не то е за твоя сметка .В отровата за мишки има един процент отрова а другото е много хубава храна.Но този един процент убива мишката.
Сам си прави изводите.Дано разбереш.

Бог да те благослови приятелю.




Тук не става въпрос за критика. Става въпрос за фундаментални различия, които не могат да се коригират чрез критика или дребни корекции.

Да кажем, че някой човек е наел строител да му построи къща в имота му. Ако строителя допуска някакви грешки тук, там те могат да бъдат критикувани и поправяни. Но какво ще стане ако строителя е започнал да строи, или направо построил къщата не в имота на човека, а в двора на съседа? Може ли такава фундаментална "грешка" да се поправя с критики?

Днешното християнство е съградено върху фундамента, ценностната система и мирогледа на този свят, не върху тези на Божието царство. ТОВА е проблема, който трябва да решаваме, а не някакви дребни несъгласия или критики.

Преди да ти отговоря ( и за да знам дали изобщо има смисъл да ти отговарям) да попитам - ти ли си този, който всичко по-добре разбира и знае?


Бог с Вас и Вие с Него!
Исус:Не се безпокойте за живота си–какво ще ядете или какво ще пиете,
нито за тялото си–какво ще облечете.
Не е ли животът повече от храната и тялото–от дрехите?
Погледнете небесните птици,че не сеят,нито жънат,нито в житници събират и пак небесният ви Баща ги храни.Вие не сте ли много по-ценни..?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
Преди да ти отговоря ( и за да знам дали изобщо има смисъл да ти отговарям) да попитам - ти ли си този, който всичко по-добре разбира и знае?

Първо това е форум, който се чете от много хора, а не е лична кореспонденция. Кой съм аз или кой не съм, не е мотив или пречка да отговориш или не по темата, защото ти не отговаряш на мене, а на всички които четат.

Второ форума е място за обсъждане на важни библейски въпроси, по логически обоснован, библейски аргументиран и праведен начин. Не е място за лични атаки и обсъждане на личността на пишещите във форума. Обръщането на библейските дискусии, в разправии и атаки на лична основа тип ad hominem не е подобаващо на Божии хора, и обикновено е дело на плътта.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Mike
в имащите се за църкви събрания /почти всички/, най-вече се вярва в дядо мраз или в някакъв бог на желанията. Постоянно се иска нещо материално. Имам доста преки впечатления и от родственици, които не пораснаха и все искат. Техен Бог са им желанията и не искат да повярват даже,че е така. Дори когато им се говори ясно. Директен свидетел съм.

Напиши например в твоето събрание автомобилите, които шофирате, колко струват?
Или на водача на събранието ви? Не съм шофьор но все пак ми е интересно. Колко струва неговият автомобил? Дали живее скромно или е същия като политическите богаташи. Какви са ти впечатленията? Доволен ли е от това, което има или все иска още?

Gabriel Yoanov (MIKE)

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 38
  • Матей 6:24-34
    • Матей 6:24-34
Приятелю Watchman, сам си противеречиш.
Първо ми задаваш въпроси и очакваш отговор. После казваш " не е лична кореспонденция". И по-после се изкарваш едва ли не жертва, като че ли подмятваш, че атакувам някого (тебе?) на лична основа.
Моля, моля те недей. Никой не те напада или презира.

Като те питам дали ти си най-голямият разбирач, искам да знам дали има причина да ти отговоря на мнението, "Става въпрос за фундаментални различия, които не могат да се коригират чрез критика или дребни корекции.". Имаш си обостановка и причини да мислиш така. Но Този, който има да съди църквата ще я съди, Този който има да опдавдава църквата ще я оправдае. Това трябва да го кажа ясно, приятелю.

Времето в което живеем е брутално. Хората по света са отчаяни, божиите деца имат нужда от насърчение и поправление. С твоето мнение, че "Днешното християнство е съградено върху фундамента, ценностната система и мирогледа на този свят, не върху тези на Божието царство. ТОВА е проблема, който трябва да решаваме, а не някакви дребни несъгласия или критики." не разбирам какво точно искаш да постигнеш, но така или иначе просто трябва да ти кажа - не е вярно. Не е. Ако беше вярно значи библията е грешна. Значи Исус е умрял за нищо. Значи трудът и вярата на "башите ни" от Авраам, Исак и Яков до днес е за нищо. Т.е. това, което виждаш като нередно или грешно може (и сигурно е така). Но реакцията ти (и мнението ти) са грешни, дори бивайки базирани на факти около теб. С други думи - ако си без грях и без грешка или с по-добро разбиране, хвърли ти първия камък.


Mike
в имащите се за църкви събрания /почти всички/, най-вече се вярва в дядо мраз или в някакъв бог на желанията. ...  Директен свидетел съм.

Напиши например в твоето събрание автомобилите, които шофирате, колко струват?
Или на водача на събранието ви? Не съм шофьор но все пак ми е интересно. Колко струва неговият автомобил? Дали живее скромно или е същия като политическите богаташи. Какви са ти впечатленията? Доволен ли е от това, което има или все иска още?

Здравей Анко :)
Това,което казваш е факт. Но бих ти казал, че ако това не ти се е глучваво и на теб, значи или от скоро си във вярата (в което няма нищо лошо, напротив) или не си съвсем честен със себе си. Говоря за това, че понякога аз и ти може да наблегнем да искаме нещо (дори и да не е материално) от Бог, вместо връзка с живия Бог.

Автомобилите на хората от църквата ми няма да ги коментирам, защото това може да те подведе. Стандартът там където живея е един, а там където живееш е друг.
Бих ти казал, какво карам аз. Опел мерива 1.6 90кс от 2003 с 100 000 и нещо км (трябва да се оправи нещо малко и ще мога да си я карам). И тойота Ярис 1.3 90 кс, 180 000 км.
Имам и Хонда ФР-Ф 2.2  с 290 000км  от 2006 или 2007 105кс, която трябва да я разкарам, защото ремонта по нея ще ми струва повече от самата кола (1000 евро). От това може да си направиш извода, че съм с 3 коли, но реално само една може да е в употреба. Малко са поучукани де (което според някой си е грешно "християнин" да има одраскана или учукана кола), но каквото такова :) .
"Доволен ли е от това, което има или все иска още?" какво означава, че иска още? и има ли лошо да иска човек още? - принципно за според мен, няма лошо да искаш още, стига да можеш да се научиш да си задоволен с това, което имаш. А не да "ламтиш" за още.


Бог с Вас и Вие с Него.
Исус:Не се безпокойте за живота си–какво ще ядете или какво ще пиете,
нито за тялото си–какво ще облечете.
Не е ли животът повече от храната и тялото–от дрехите?
Погледнете небесните птици,че не сеят,нито жънат,нито в житници събират и пак небесният ви Баща ги храни.Вие не сте ли много по-ценни..?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
Приятелю Watchman, сам си противеречиш.
Първо ми задаваш въпроси и очакваш отговор. После казваш " не е лична кореспонденция". И по-после се изкарваш едва ли не жертва, като че ли подмятваш, че атакувам някого (тебе?) на лична основа.
Моля, моля те недей. Никой не те напада или презира.

Аз не задавам лични въпроси, а въпроси свързани с темата. Когато дискутирам темите аз се старая да отделя мнението си за хората с които дискутираме от начина по който отговарям, като се фокусирам на самата аргументация по темата без да влагам лични чувства и отношение. Причината за това я изясних в предишния си постинг, а именно че отговори по една тема се дават заради всички четящи, а не заради конкретния човек с който дебатираш.

Quote
Като те питам дали ти си най-голямият разбирач, искам да знам дали има причина да ти отговоря на мнението, "Става въпрос за фундаментални различия, които не могат да се коригират чрез критика или дребни корекции.". Имаш си обостановка и причини да мислиш така. Но Този, който има да съди църквата ще я съди, Този който има да опдавдава църквата ще я оправдае. Това трябва да го кажа ясно, приятелю.

Само дето аз не говоря за църквата (истинската Христова общност), а говоря за фалшификатите, които хората си мислят, че са църква.

Quote
Времето в което живеем е брутално. Хората по света са отчаяни, божиите деца имат нужда от насърчение и поправление. С твоето мнение, че "Днешното християнство е съградено върху фундамента, ценностната система и мирогледа на този свят, не върху тези на Божието царство. ТОВА е проблема, който трябва да решаваме, а не някакви дребни несъгласия или критики." не разбирам какво точно искаш да постигнеш, но така или иначе просто трябва да ти кажа - не е вярно. Не е. Ако беше вярно значи библията е грешна. Значи Исус е умрял за нищо. Значи трудът и вярата на "башите ни" от Авраам, Исак и Яков до днес е за нищо. Т.е. това, което виждаш като нередно или грешно може (и сигурно е така). Но реакцията ти (и мнението ти) са грешни, дори бивайки базирани на факти около теб. С други думи - ако си без грях и без грешка или с по-добро разбиране, хвърли ти първия камък.

Когато казвам "днешното християнство" аз имам предвид онова, което популярно се приема като "християнство" сред масите. А това не е нищо по-различно от фалшификат. Евангелизма е изпаднал от благодатта и истината също както католицизма е изпаднал преди две хилядолетия.

В книгата на пророк Исая има много важно пророчество, което казва следното:

Ис. 4:1  И в оня ден седем жени ще се хванат за един мъж, и ще му рекат: Ние ще ядем своя си хляб И ще обличаме своите си дрехи, Само нека се наричаме с твоето име; Ти отнеми нашия срам.
Ис. 4:2  В същия ден издънката Господна ще бъде красива и славна, И плодът на земята изряден и приличен за избавените измежду Израиля;


Тези седем жени са онова, което аз наричам "днешното християнство" - то яде своя си хляб (измисля си свои учения, и върши своята си воля) и се облича в своите дрехи (има своя си правда), но иска да се нарича с Господното име за да покрие с него своя срам.

Това обаче не означава, че с това се изчерпва всичко. Освен тия седем жени, съществува "издънката Господна" - тя е истинската Невяста, която в момента е разпръсната подобно на 7-те хиляди мъже по времето на пророк Илия, които не бяха преклонили коляно пред Ваала във времена на нечувано отстъпление от Бога.

Ние живеем във времена на такова отстъпление, при което хората се покланят на Ваал, но наричат това поклонение на Господа. Апостол Павел също пророкува, че преди да дойде Христос ще бъдат времена на огромно отстъпление (2Сол 2:3). Това са времената на 7-те жени от Исая 4 гл.

Ето защо да насърчава някой да се ходи в събранията на тия 7 жени е пагубно
. За същото нещо предупреждава и книгата Притчи:

Пр. 2:16  за да те избави от чужда жена, От чужда, която ласкае с думите си,
Пр. 2:17  (Която е оставила другаря на младостта си, И е забравила завета на своя Бог,
Пр. 2:18  Защото домът й води надолу към смъртта, И пътеките й към мъртвите;
Пр. 2:19  Никой от ония, които влизат при нея, не се връща, Нито стига пътищата на живота,)


Това са жените (църквите), които са изоставили Христос, и са забравили завета на своя Бог. Те привличат хора с ласкателно евангелие, и водят подмамените от тях в пътя на смъртта.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383

дравей Анко :)
Това,което казваш е факт.
Автомобилите на хората от църквата ми няма да ги коментирам, защото това може да те подведе. Стандартът там където живея е един, а там където живееш е друг.
Това е достатъчно, благодаря.

Повтарям за историята,че не съм шофьор. Не ме е вълнувало никога шофирането.
Не смятам прескъпите автомобили за доказателство и преданост към Божието дело.