Author Topic: Представяне: adi.iov  (Read 9856 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

adi.iov

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
Представяне: adi.iov
« on: February 19, 2022, 20:58:44 PM »
Здравейте,казвам се Адриана. Бях привлечена от Бог около 16-17г. възраст първоначално в католическа църква,слава Богу в мен се роди желание да чета Библията и това задълбочи вярата ми и следването на Бог,търсех отговори на въпросите си включително и по интернет и така попадах на евангелски проповедници и слушах много техните поучения.Понеже в католическата църква за съжаление много не се чете Библията нямаше с кой да си говоря на Библейски теми  и в един момент вече ми липсваше общението с други млади християни,които четат Библията и започнах да търся общение сред евангелската църква и тамошните младежи и така се преместих и там изкарах около 2г. и половина бях ревноста и редовно посещаваща.  Обаче за съжаление и там не намерих това,което търсех с една идея по-добре от католическата,обаче общение пак ми липсваше. Имах несъгласия относно самата уредба в евангелската църква а и разни техни вярвания,които не съвпадаха със Словото и също търсех отговори в интернет и така попаднах на форума,на който и преди време пак съм попадала,но просто този път вниманието ми се спря явно не случайно.. за което се радвам и сега вече не съм част от никоя деноминация и определям себе си като християнка без притурки и това носи наистина свобода..дори и сред невярващите по-различно се възприемам а и вярвам съм по отворена към хората ,а и те към мен като знаят че не съм нито православна,нито еди каква си и те не ме свързват с огорчението си към тези църкви  ,а знаят че си следвам Библията. Много ми хареса изказването на една моя близка,която ми каза: ,,осъзнах че ти не си религиозна заради църквата в която ходиш и че не им следваш сляпо разбиранията и това,което проповядва пастора,а че с църква и без църква съм си религиозна . Разбира се религиозна не в лошия смисъл просто това е начина й да каже че съм вярваща,посветена на Бог. Радвам се че попаднах на този форум просто някои от темите бяха толкова уау и ново разбиране ми дадоха,за плоската земя например и за това че наистина райската градина не е изчезнала на небето, а тя си е тук и просто това осъзнаване да нямам доверие на системата ,на науката и т.н
Almighty God, all was created by Your hand!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне: adi.iov
« Reply #1 on: February 19, 2022, 21:35:13 PM »
Добре дошла във форума. Зная че четеш отдавна, но е добре човек и да участва във дискусиите и да допринася за развитието им.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

adi.iov

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
Re: Представяне: adi.iov
« Reply #2 on: February 19, 2022, 21:51:55 PM »
Благодаря,ще го имам предвид.
Almighty God, all was created by Your hand!

dodai

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 185
Re: Представяне: adi.iov
« Reply #3 on: February 20, 2022, 07:40:56 AM »
Добре дошла.

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: Представяне: adi.iov
« Reply #4 on: February 21, 2022, 16:39:22 PM »
за което се радвам и сега вече не съм част от никоя деноминация и определям себе си като християнка без притурки и това носи наистина свобода
Здравей.
Това е и мое убеждение, постепенно се затвърди в последните 2-3 години откакто посещавам форума,чета и размишлявам. Скоро смятах да го споделя тук.

Години го смятах като недостатък или грях,че не се приспособих към група, наречена църква. Постепенно се освободих от тези смущения. С помощта на Божието Слово, форума и още някои книги, които дойдоха до мен, точно когато е трябвало явно.

Вярвам,че където двама или трима са събрани в Негово име, и Той е сред тях.


adi.iov

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
Re: Представяне: adi.iov
« Reply #5 on: February 22, 2022, 17:48:52 PM »
за което се радвам и сега вече не съм част от никоя деноминация и определям себе си като християнка без притурки и това носи наистина свобода
Здравей.
Това е и мое убеждение, постепенно се затвърди в последните 2-3 години откакто посещавам форума,чета и размишлявам. Скоро смятах да го споделя тук.

Години го смятах като недостатък или грях,че не се приспособих към група, наречена църква. Постепенно се освободих от тези смущения. С помощта на Божието Слово, форума и още някои книги, които дойдоха до мен, точно когато е трябвало явно.

Вярвам,че където двама или трима са събрани в Негово име, и Той е сред тях.


Здравей
Аз иначе бих желала да бъда част от Христово събрание, но не по начина по който се прави в така известните събрания, където ходиш като на представление
Almighty God, all was created by Your hand!

Gabriel Yoanov (MIKE)

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 38
  • Матей 6:24-34
    • Матей 6:24-34
Re: Представяне: adi.iov
« Reply #6 on: February 22, 2022, 20:55:27 PM »
Здравей Адриана.

С истерес прочетох това, което си споделила.
за което се радвам и сега вече не съм част от никоя деноминация и определям себе си като християнка без притурки и това носи наистина свобода
Здравей.
Това е и мое убеждение, постепенно се затвърди в последните 2-3 години откакто посещавам форума,чета и размишлявам. Скоро смятах да го споделя тук.

Години го смятах като недостатък или грях,че не се приспособих към група, наречена църква. Постепенно се освободих от тези смущения. С помощта на Божието Слово, форума и още някои книги, които дойдоха до мен, точно когато е трябвало явно.

Вярвам,че където двама или трима са събрани в Негово име, и Той е сред тях.


Здравей
Аз иначе бих желала да бъда част от Христово събрание, но не по начина по който се прави в така известните събрания, където ходиш като на представление

Принципно искам да отворя една тема по този въпрос, но все още не намирам време за това.

Мисля, че този отговор на този човек може да ти помогне малко. Лека вечер.


https://youtu.be/FUxyvrRth3A?t=1198

Може да видиш тази гледна точка и да помолиш Бог за помощ.


Бог с теб и ти с Него!
Исус:Не се безпокойте за живота си–какво ще ядете или какво ще пиете,
нито за тялото си–какво ще облечете.
Не е ли животът повече от храната и тялото–от дрехите?
Погледнете небесните птици,че не сеят,нито жънат,нито в житници събират и пак небесният ви Баща ги храни.Вие не сте ли много по-ценни..?

adi.iov

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
Re: Представяне: adi.iov
« Reply #7 on: February 22, 2022, 21:02:17 PM »
Здравей Адриана.

С истерес прочетох това, което си споделила.
за което се радвам и сега вече не съм част от никоя деноминация и определям себе си като християнка без притурки и това носи наистина свобода
Здравей.
Това е и мое убеждение, постепенно се затвърди в последните 2-3 години откакто посещавам форума,чета и размишлявам. Скоро смятах да го споделя тук.

Години го смятах като недостатък или грях,че не се приспособих към група, наречена църква. Постепенно се освободих от тези смущения. С помощта на Божието Слово, форума и още някои книги, които дойдоха до мен, точно когато е трябвало явно.

Вярвам,че където двама или трима са събрани в Негово име, и Той е сред тях.


Здравей
Аз иначе бих желала да бъда част от Христово събрание, но не по начина по който се прави в така известните събрания, където ходиш като на представление

Принципно искам да отворя една тема по този въпрос, но все още не намирам време за това.

Мисля, че този отговор на този човек може да ти помогне малко. Лека вечер.


https://youtu.be/FUxyvrRth3A?t=1198

Може да видиш тази гледна точка и да помолиш Бог за помощ.


Бог с теб и ти с Него!

Благодаря
Almighty God, all was created by Your hand!

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: Представяне: adi.iov
« Reply #8 on: February 23, 2022, 10:45:45 AM »
за което се радвам и сега вече не съм част от никоя деноминация и определям себе си като християнка без притурки и това носи наистина свобода
Здравей.
Това е и мое убеждение, постепенно се затвърди в последните 2-3 години откакто посещавам форума,чета и размишлявам. Скоро смятах да го споделя тук.

Години го смятах като недостатък или грях,че не се приспособих към група, наречена църква. Постепенно се освободих от тези смущения. С помощта на Божието Слово, форума и още някои книги, които дойдоха до мен, точно когато е трябвало явно.

Вярвам,че където двама или трима са събрани в Негово име, и Той е сред тях.


Здравей
Аз иначе бих желала да бъда част от Христово събрание, но не по начина по който се прави в така известните събрания, където ходиш като на представление
Сравненията, които навяват са най-различни. От представление през концерт до партийно събрание.
2008г. последно бях на подобна служба, но в коридора имаше снимки на едно табло  на евангелски пастори с политици и това беше за последно. И пак се говореше за дарения, събиране на пари, за още по-голяма сграда и т.н. Отегчих се до немай къде за последно.

На няколко пъти съм си мислел оттогава пак да посетя да послушам, но бързо ми мина.

Всевишният по-много деликатен начин преди повече от година изкара и големия ми син от подобно събрание. На 2 пъти в сънищата му каза да излезе и той го направи. Въпреки,че от всичко преживяно досега виждам,че пак прави опити да се впримчи в нещо подобно, но се надявам да не се случи. Насън думите са били: Забранявам ти!
-------------
После се сетих за следните думи:

14 ...сигурно Бог говори веднъж и дваж, Само че човекът не внимава.
15 В сън, в нощно видение, Когато дълбок сън напада човеците, Когато сънуват на леглата си,
16 Тогава Той отваря ушите на човеците, И запечатва поука в тях,
17 За да отвърне човека от намерението му, И да извади гордостта из човека;
18 Предпазва душата му от гроба, И живота му, за да не падне от меч.


Йов 33

adi.iov

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
Re: Представяне: adi.iov
« Reply #9 on: February 23, 2022, 11:22:54 AM »
за което се радвам и сега вече не съм част от никоя деноминация и определям себе си като християнка без притурки и това носи наистина свобода
Здравей.
Това е и мое убеждение, постепенно се затвърди в последните 2-3 години откакто посещавам форума,чета и размишлявам. Скоро смятах да го споделя тук.

Години го смятах като недостатък или грях,че не се приспособих към група, наречена църква. Постепенно се освободих от тези смущения. С помощта на Божието Слово, форума и още някои книги, които дойдоха до мен, точно когато е трябвало явно.

Вярвам,че където двама или трима са събрани в Негово име, и Той е сред тях.


Здравей
Аз иначе бих желала да бъда част от Христово събрание, но не по начина по който се прави в така известните събрания, където ходиш като на представление
Сравненията, които навяват са най-различни. От представление през концерт до партийно събрание.
2008г. последно бях на подобна служба, но в коридора имаше снимки на едно табло  на евангелски пастори с политици и това беше за последно. И пак се говореше за дарения, събиране на пари, за още по-голяма сграда и т.н. Отегчих се до немай къде за последно.

На няколко пъти съм си мислел оттогава пак да посетя да послушам, но бързо ми мина.

Всевишният по-много деликатен начин преди повече от година изкара и големия ми син от подобно събрание. На 2 пъти в сънищата му каза да излезе и той го направи. Въпреки,че от всичко преживяно досега виждам,че пак прави опити да се впримчи в нещо подобно, но се надявам да не се случи. Насън думите са били: Забранявам ти!
-------------
После се сетих за следните думи:

14 ...сигурно Бог говори веднъж и дваж, Само че човекът не внимава.
15 В сън, в нощно видение, Когато дълбок сън напада човеците, Когато сънуват на леглата си,
16 Тогава Той отваря ушите на човеците, И запечатва поука в тях,
17 За да отвърне човека от намерението му, И да извади гордостта из човека;
18 Предпазва душата му от гроба, И живота му, за да не падне от меч.


Йов 33

Благодаря за коментара,наистина се надявам да сме на прав път в разсъжденията си. Мен лично ме успокоява факта,че не  съм се махала от тези места  заради лични интереси ,а търсейки библейски правилното,търсейки Божието.
Almighty God, all was created by Your hand!

Gabriel Yoanov (MIKE)

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 38
  • Матей 6:24-34
    • Матей 6:24-34
Re: Представяне: adi.iov
« Reply #10 on: February 23, 2022, 14:45:35 PM »
Благодаря за коментара,наистина се надявам да сме на прав път в разсъжденията си. Мен лично ме успокоява факта,че не  съм се махала от тези места  заради лични интереси ,а търсейки библейски правилното,търсейки Божието.


Здравей Адриана. Това, че търсиш истината и не се задоволяваш просто ей така е наистина прекрасно.
Тук http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,991.0.html съм постнал нещо, което може да е в помощ на теб или на някой друг търсещ истината.


Бог с теб и ти с Него!
Исус:Не се безпокойте за живота си–какво ще ядете или какво ще пиете,
нито за тялото си–какво ще облечете.
Не е ли животът повече от храната и тялото–от дрехите?
Погледнете небесните птици,че не сеят,нито жънат,нито в житници събират и пак небесният ви Баща ги храни.Вие не сте ли много по-ценни..?

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Представяне: adi.iov
« Reply #11 on: March 09, 2022, 17:06:04 PM »
Добре дошла Адриана, направо си е чудно, че толкова млад човек е седнал да размишлява на тема Бог и вяра, че е и тръгнал да изследва Писанията.

Поздрави!
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

adi.iov

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
Re: Представяне: adi.iov
« Reply #12 on: March 09, 2022, 17:56:13 PM »
Добре дошла Адриана, направо си е чудно, че толкова млад човек е седнал да размишлява на тема Бог и вяра, че е и тръгнал да изследва Писанията.

Поздрави!

Благодаря, ами благодаря на Бог за което.
Almighty God, all was created by Your hand!

adi.iov

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
Re: Представяне: adi.iov
« Reply #13 on: October 02, 2022, 22:36:52 PM »
Здравейте искам да уведомя че взимам решение да се върна в събранието на светиите. Чувствах се сама в предишното събрание с които се събирах, но осъзнах че у дома съм още по-сама и не ми е станало по-добре като съм се отделила. До голяма степен съм била и под заблуда относно някои неща, но за други не, но явно имаше нужда да мина по този път.   Ето как взех решението :една колежка пожела да иде на църква и си казах заради нея ще ида иначе аз нямам никакво желание, и се помолих проповедта да бъде вдъхновена от Святия Дух и да докосне и мен и нея защото все пак и е за първи път. И проповедта беше просто в десятката, беше с призив за връщане в събранието, относно тези които не искат да ходят на църква и плюят срещу пастири и т. Н  и просто ме докосна лично защото вече от почти 1 г. Се чудя какво да правя по въпроса с църквата и не мога да взема решение. И днес пак с голяма борба и нежелание от моя страна, но все пак реших да се покоря на Бог и отидох и се чувствам щастлива за което.  Смятам за нужно да го обявя понеже не искам да бъда за съблазън повече.
Almighty God, all was created by Your hand!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне: adi.iov
« Reply #14 on: October 03, 2022, 15:30:04 PM »
В твоя случай това може и да е по-добре за тебе, но не трябва да приспиваш бдителността си и да бъдеш заквасена от същите неща, които са те извадили от там.

В Писанието имаше един човек, който много настойчиво "плюеше" по пастирите и казваше на хората да "напуснат събранието". Този човек беше пророк Еремия. Той беше оплюван като чужд агент, враг на Бога и на народа. Но Божия Дух беше в него, а не в останалите.

Аз се боя че състоянието на съвременните "църкви" и събрания на "светиите" е много по-лошо от това на израилевото общество по времето на Еремия.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.