Author Topic: Представяне: MIKE  (Read 20272 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gabriel Yoanov (MIKE)

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 38
  • Матей 6:24-34
    • Матей 6:24-34
Представяне: MIKE
« on: February 17, 2022, 16:22:26 PM »
Преди да минат 5 месеца ще се представя и аз.

Аз съм Божие дете.
Исус:Не се безпокойте за живота си–какво ще ядете или какво ще пиете,
нито за тялото си–какво ще облечете.
Не е ли животът повече от храната и тялото–от дрехите?
Погледнете небесните птици,че не сеят,нито жънат,нито в житници събират и пак небесният ви Баща ги храни.Вие не сте ли много по-ценни..?

Gabriel Yoanov (MIKE)

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 38
  • Матей 6:24-34
    • Матей 6:24-34
Re: Представяне: MIKE
« Reply #1 on: February 17, 2022, 18:35:05 PM »
Ако някой иска да знае нещо повече може да види тук:

http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,987.msg114686.html#msg114686

http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,982.msg114640.html#msg114640

http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,982.msg114646.html#msg114646

Защо така се "представям", защото начина на живот говори по-силно отколкото  думите. Това дали ще повярвате, че това го и вижея, си е за Вас.



Бог с Вас и Вие с Него!
Исус:Не се безпокойте за живота си–какво ще ядете или какво ще пиете,
нито за тялото си–какво ще облечете.
Не е ли животът повече от храната и тялото–от дрехите?
Погледнете небесните птици,че не сеят,нито жънат,нито в житници събират и пак небесният ви Баща ги храни.Вие не сте ли много по-ценни..?

dodai

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 184
Re: Представяне: MIKE
« Reply #2 on: February 17, 2022, 19:48:15 PM »
Добре дошъл във форума но това което ни показваш е едно нищо.Извинявай но май ни взимаш за шматки.Ако искаш да се правиш на интересен има други форуми.Тука сме сериозни хора и искаме да имаме сериозни взаимотношения а не някакви си емоционални изблици на нездрави и емоционални хора.Съжалявам но това е моето мнение за теб.И не се определяй какъв си само Бог може да каже дали си негов.


Gabriel Yoanov (MIKE)

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 38
  • Матей 6:24-34
    • Матей 6:24-34
Re: Представяне: MIKE
« Reply #3 on: February 18, 2022, 00:54:18 AM »
...И не се определяй какъв си само Бог може да каже дали си негов.
1 Йоаново 3:9 Никой, който е роден от Бога, не върши грях, защото Неговият Дух живее в него; и не може да съгрешава, защото е роден от Бога.
10 По това се разпознават Божиите деца и дяволските деца: никой, който не върши правда, не е от Бога, нито онзи, който не люби брат си

1 Йоаново 5:1 Всеки, който вярва, че Иисус е Христос, е роден от Бога; и всеки, който люби Родителя, люби и родения от Него.

1 Йоаново 3:1 Вижте каква любов ни е дал Отец – да се наречем Божии деца; а такива и сме. Затова светът не ни познава, защото Него не позна.
2 Възлюбени, сега сме Божии деца и още не е станало явно какво ще бъдем, но знаем, че когато стане явно, ще бъдем като Него, защото ще Го видим Такъв, какъвто е.
3 И всеки, който има тази надежда в Него, очиства себе си, както Той е чист.[/color]

1 Петрово 1:14 Като послушни (Божии) чада, не се съобразявайте с първите страсти, <които имахте във време> на незнанието си;

Ефесяни 5:1  И така, бъдете подражатели на Бога като възлюбени деца


Филипяни 2:14 за да бъдете безукорни и незлобливи, непорочни Божии чеда всред опако и извратено поколение, между които блестите като светила на света,


И прочие... Та "Додай" има още доста стихове, които говорят по темата кой е и кой не е Божие дете. Идентичността ми като Божие дете е факт. Ако имаш проблем с това, то нямаш проблем с мен, а с Бог, моят небесен Баща (или нашият небесен Баща).


Бог с Вас и Вие с Него!
Исус:Не се безпокойте за живота си–какво ще ядете или какво ще пиете,
нито за тялото си–какво ще облечете.
Не е ли животът повече от храната и тялото–от дрехите?
Погледнете небесните птици,че не сеят,нито жънат,нито в житници събират и пак небесният ви Баща ги храни.Вие не сте ли много по-ценни..?

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 382
Re: Представяне: MIKE
« Reply #4 on: February 18, 2022, 09:22:45 AM »
Здравей!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Re: Представяне: MIKE
« Reply #5 on: February 18, 2022, 23:50:06 PM »
MIKE написа не малко неща за себе си в постингите си досега, и това може да му се вмени за представяне.

dodai, един християнин има право да самоопредели себе си като Божий човек, или Божие дете. В крайна сметка Бог ще определи в съдния ден доколко това е вярно, но не мисля, че един човек може да бъде християнин, без да се идентифицира като такъв.

И няколко неща към MIKE, моля обърни внимание:

1. Това е форум, място за дискусии и общение между християни. Ако искаш да постваш монолози в стил "неделна проповед" и да игнорираш какво  другите казват - стартирай си личен блог, фейсбук страница, или каквото искаш. Форумите не са място за подобно поведение и отношение.

2. Старай се да форматираш постингите си не така, че да приличат на рекламна брошура от 90-те години с всякакви шарении, и текстове с всякакви цветове и размери. Когато искаш да наблегнеш на нещо, има начини то да се направи прегледно, подредено и прилежно.

3. Не презирай и не подценявай другите участници във форума, нито им говори от позиция на някой по-горен. Ако наистина си по-горен, това ще си проличи от добрия пример и превъзходния дух, които ще струят от тебе и хората сами ще искат да вземат пример от тебе.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Gabriel Yoanov (MIKE)

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 38
  • Матей 6:24-34
    • Матей 6:24-34
Re: Представяне: MIKE
« Reply #6 on: February 20, 2022, 23:10:18 PM »
Здравей!
Здраво Анко!

... един християнин има право да самоопредели себе си като Божий човек, или Божие дете. В крайна сметка Бог ще определи в съдния ден доколко това е вярно.
Амин!

Когато искаш да наблегнеш на нещо, има начини то да се направи прегледно, подредено и прилежно.
Разбирам какво искаш да кажеш, но може ли да ми дадеш идея (на ЛС?) как да го направя?
Не съм намерил пост, който говори за това. Ако има пост, който говори за това, пиши на ЛС.

3. Не презирай и не подценявай другите участници във форума, нито им говори от позиция на някой по-горен. Ако наистина си по-горен, това ще си проличи от добрия пример и превъзходния дух, които ще струят от тебе и хората сами ще искат да вземат пример от тебе.
Далеч съм от идеята, че съм по-добър от някой.

Исус:Не се безпокойте за живота си–какво ще ядете или какво ще пиете,
нито за тялото си–какво ще облечете.
Не е ли животът повече от храната и тялото–от дрехите?
Погледнете небесните птици,че не сеят,нито жънат,нито в житници събират и пак небесният ви Баща ги храни.Вие не сте ли много по-ценни..?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Re: Представяне: MIKE
« Reply #7 on: February 21, 2022, 16:43:58 PM »
Ето тук има статия във връзка с някои препоръчителни принципи за форматиране на текст в постингите:

http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,452.0.html
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Gabriel Yoanov (MIKE)

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 38
  • Матей 6:24-34
    • Матей 6:24-34
Re: Представяне: MIKE
« Reply #8 on: March 12, 2022, 18:51:59 PM »
Ако някой иска да знае още нещо за мен, може да види тук:

http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,991.msg114718.html#msg114718

http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,992.msg114733.html#msg114733




Бог с Вас и Вие с Него!
Исус:Не се безпокойте за живота си–какво ще ядете или какво ще пиете,
нито за тялото си–какво ще облечете.
Не е ли животът повече от храната и тялото–от дрехите?
Погледнете небесните птици,че не сеят,нито жънат,нито в житници събират и пак небесният ви Баща ги храни.Вие не сте ли много по-ценни..?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Re: Представяне: MIKE
« Reply #9 on: March 12, 2022, 19:19:27 PM »
Можеше просто да напишеш няколко неща за себе си в представянето както правят всички и както е прилично и подобаващо, а не да пращаш хората да изчетат половината форум, че да научат нещо за тебе.

Подобно поведение е не само неадекватно, но зад него прозират неща които са несъвместими с характера на човек, който е преживял истинско покаяние спрямо Бога.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Gabriel Yoanov (MIKE)

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 38
  • Матей 6:24-34
    • Матей 6:24-34
Re: Представяне: MIKE
« Reply #10 on: March 18, 2022, 13:31:09 PM »
Можеше просто да напишеш няколко неща за себе си в представянето както правят всички и както е прилично и подобаващо, а не да пращаш хората да изчетат половината форум, че да научат нещо за тебе.

Подобно поведение е не само неадекватно, но зад него прозират неща които са несъвместими с характера на човек, който е преживял истинско покаяние спрямо Бога.

Приятелю отново не си прав. Отново подозираш и констатираш неща, които не разбираш. Вкарващ твоята интерпретация.

Които иска ще чете, които не иска няма да чете. Просто е.


Лек ден и Бог с Вас и Вие с Него!
Исус:Не се безпокойте за живота си–какво ще ядете или какво ще пиете,
нито за тялото си–какво ще облечете.
Не е ли животът повече от храната и тялото–от дрехите?
Погледнете небесните птици,че не сеят,нито жънат,нито в житници събират и пак небесният ви Баща ги храни.Вие не сте ли много по-ценни..?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Re: Представяне: MIKE
« Reply #11 on: March 18, 2022, 19:03:09 PM »
Quote
Приятелю отново не си прав. Отново подозираш и констатираш неща, които не разбираш. Вкарващ твоята интерпретация.

Какво се предполага да разбирам в случая?

Ти влизаш като гостенин в нечие виртуално пространство. В това пространство има правила. Сред тези правила най-първото правило е следното:

Quote
1.Представете се:

- Преди да започнете да пишете във форумите моля спрете се в форума за Представяне намиращ се тук: http://www.fellowshipbg.org/index.php?board=27.0
- Напишете няколко думи за себе си, с което да се представите в основни линии пред останалите потребители.
- Не е задължително да откривате истинското си име. Излизането от анонимност не се изисква от правилата. Въпреки че анонимността не може да присъства в истинското общение на светии, ние взимаме предвид злите времена в които живеем и в светлината на очакваните гонения, ние не бихме искали форума да стане средство за домогване на враговете на вярата до лична информация за потребителите с която да се злоупотребява.
- Желателно е да дадете достатъчно представа за своята личност за да могат потребителите да са наясно дали говорят с мъж, жена, дете или възрастен човек.
- Пол, възраст и местонахождение (държава, град, село) са предпочитана информация но отново не задължителна.

Всеки добре възпитан човек първо се запознава с правилата и след това се придържа към тях. Ако не му харесват правилата, не влиза въобще в това пространство. Тук дори не говорим за неща подобаващи за християнин, за праведен или Божий човек, говорим просто за добре възпитан човек, защото възпитания човек ще се запознае с правилата и ще ги спазва.

Ти обаче влизаш с големите си претенции, без да си прочел правилата, или ако си ги прочел си ги презрял. И почваш да пишеш без да се представиш. След като ти се напомни да се представиш, ти идваш и казваш:

Quote
Преди да минат 5 месеца ще се представя и аз.

Това ли наричаш спазване на правилата? Това ли наричаш уважително отношение към домакините? Това горното е толкова арогантно, че направо бие на гаменско отношение.

Все едно влизаш в нечий дом, и хората там ти казват - моля събуйте си обувките преди да влезете. А ти нахлуваш вътре с думите, "Абе ще ги сваля ама след 5 часа." Това си е точно гаменско поведение.

След това продължаваш в същия арогантен дух и почваш да пускаш линкове в които няма твое представяне, а твоите философствания. На едно две места беше споменал нещо за себе си, но човек трябва да премине през тонове текст да стигне до нещо съществено.

Т.е ти използваш темата за представянето си, вместо да се представяш да си рекламираш монолозите в стил проповед.

Как въобще не те е срам от подобно поведение? Това е поведение на плътски човек, който дори няма добро възпитание, каквото много от светските хора имат.

Ето защо аз нямам нужда да подозирам нищо, твоите дела и отношение са ОЧЕВИДНИ. И са достойни за порицание. Затова и получаваш порицание.

Ако имаш някаква съвест ще се засрамиш, ще се покаеш от това си недостойно поведение и ще се поправиш.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Gabriel Yoanov (MIKE)

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 38
  • Матей 6:24-34
    • Матей 6:24-34
Re: Представяне: MIKE
« Reply #12 on: March 22, 2022, 20:49:22 PM »
Ти влизаш като гостенин в нечие виртуално пространство. В това пространство има правила. Сред тези правила най-първото правило е следното:

Quote
1.Представете се:

- Преди да започнете да пишете във форумите моля спрете се в форума за Представяне намиращ се тук: http://www.fellowshipbg.org/index.php?board=27.0
- Напишете няколко думи за себе си, с което да се представите в основни линии пред останалите потребители.
- Не е задължително да откривате истинското си име. Излизането от анонимност не се изисква от правилата. Въпреки че анонимността не може да присъства в истинското общение на светии, ние взимаме предвид злите времена в които живеем и в светлината на очакваните гонения, ние не бихме искали форума да стане средство за домогване на враговете на вярата до лична информация за потребителите с която да се злоупотребява.
- Желателно е да дадете достатъчно представа за своята личност за да могат потребителите да са наясно дали говорят с мъж, жена, дете или възрастен човек.
- Пол, възраст и местонахождение (държава, град, село) са предпочитана информация но отново не задължителна.

Всеки добре възпитан човек първо се запознава с правилата и след това се придържа към тях. Ако не му харесват правилата, не влиза въобще в това пространство. Тук дори не говорим за неща подобаващи за християнин, за праведен или Божий човек, говорим просто за добре възпитан човек, защото възпитания човек ще се запознае с правилата и ще ги спазва.

Ти обаче влизаш с големите си претенции, без да си прочел правилата, или ако си ги прочел си ги презрял. И почваш да пишеш без да се представиш. След като ти се напомни да се представиш, ти идваш и казваш:

Quote
Преди да минат 5 месеца ще се представя и аз.

Това ли наричаш спазване на правилата? Това ли наричаш уважително отношение към домакините? Това горното е толкова арогантно, че направо бие на гаменско отношение.

Все едно влизаш в нечий дом, и хората там ти казват - моля събуйте си обувките преди да влезете. А ти нахлуваш вътре с думите, "Абе ще ги сваля ама след 5 часа." Това си е точно гаменско поведение.

След това продължаваш в същия арогантен дух и почваш да пускаш линкове в които няма твое представяне, а твоите философствания. На едно две места беше споменал нещо за себе си, но човек трябва да премине през тонове текст да стигне до нещо съществено.
...

Здравей.
Не смятях, че ще посмееш да го тематизираш това.


Но да караме по същество.
Quote
Всеки добре възпитан човек първо се запознава с правилата и след това се придържа към тях. Ако не му харесват правилата, не влиза въобще в това пространство. Тук дори не говорим за неща подобаващи за християнин, за праведен или Божий човек, говорим просто за добре възпитан човек, защото възпитания човек ще се запознае с правилата и ще ги спазва.

След, като сте измислили правилата и настояваш за спазване(което е добре и е редно), защо ти сам се представяш след 2 месеца (и повече). (след този въпрос... Може би, това ще ми е последния пост.)

Пишеш за правилата на  23. Юли 2007 « on: July 23, 2007, 01:16:54 AM »
http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,27.0.html и в частност "представяето".
А сам се представяш на 8 Октомври 2007. Представяне: Watchman « on: October 08, 2007, 17:51:45 PM »
http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,46.msg152.html#msg152

През това време ти си активен и пишеш други неща. Но сам не спазваш правилата...
Освен това може и да имаш други постове които са невидим за мен (защото не съм част от вътрешните групи).

Виждаш ли как сам безпрецедентно си противоречиш?

Tова, което те дразни, сам го правиш. И е "нормално" на всеки се случва малко или повече. Иначе притчата на Исус за съчицата и гредава в окото не би съществувала. Така,  че  преди  да  призоваваш  към  покаяние  и да  предполагаш мотивите ми (и отношението ми*) и т.н. провери себе си, къде стоиш :)


Бог с Вас и Вие с Него!



ПС:
Quote
Приятелю отново не си прав. Отново подозираш и констатираш неща, които не разбираш. Вкарващ твоята интерпретация.
* ... и да  предполагаш мотивите ми и отношението ми "защо" и "кога" и "как", съм се се представил, и липсата ми на възпитание и прочие...
Това имам предвид. Нещо, което няма как да знаеш, го предполагаш (най-вероятно грешно) и вкарваш твоята интерпретация. После, обясняваш как хората трябва да се променят, за нещо, в което изобщо не са "виновни".  Нещо, което ти виждаш, но същност не съществува.
Ако не знаеш по-добре питай. Не си въобразявай, не предполагай, не си представяй.

Аз също съм страдал от това, така че не те съдя или нещо подобно.

Понеже виждам, че знаеш английски, ще ти дам един цитат (мисля, че на Поул Уошър).
"Тhe power of sugestion - the power of sinful nature".
Исус:Не се безпокойте за живота си–какво ще ядете или какво ще пиете,
нито за тялото си–какво ще облечете.
Не е ли животът повече от храната и тялото–от дрехите?
Погледнете небесните птици,че не сеят,нито жънат,нито в житници събират и пак небесният ви Баща ги храни.Вие не сте ли много по-ценни..?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Re: Представяне: MIKE
« Reply #13 on: March 23, 2022, 00:12:12 AM »
Quote
Но да караме по същество.

Ако караше по същество, щеше да обясниш защо се държиш като гамен. И ако не искаш да си гамен щеше да се покаеш за поведението си и да поискаш прошка.

Quote
Не смятях, че ще посмееш да го тематизираш това.

Вместо това ти дори се удивляваш, че някой "посмял" да ти поиска сметка за гаменското поведение.

Quote
След, като сте измислили правилата и настояваш за спазване(което е добре и е редно), защо ти сам се представяш след 2 месеца (и повече). (след този въпрос... Може би, това ще ми е последния пост.)

Пишеш за правилата на  23. Юли 2007 « on: July 23, 2007, 01:16:54 AM »
http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,27.0.html и в частност "представяето".
А сам се представяш на 8 Октомври 2007. Представяне: Watchman « on: October 08, 2007, 17:51:45 PM »
http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,46.msg152.html#msg152

През това време ти си активен и пишеш други неща. Но сам не спазваш правилата...
Освен това може и да имаш други постове които са невидим за мен (защото не съм част от вътрешните групи).

Виждаш ли как сам безпрецедентно си противоречиш?

Tова, което те дразни, сам го правиш. И е "нормално" на всеки се случва малко или повече. Иначе притчата на Исус за съчицата и гредава в окото не би съществувала. Така,  че  преди  да  призоваваш  към  покаяние  и да  предполагаш мотивите ми (и отношението ми*) и т.н. провери себе си, къде стоиш :)

Това ли успя да измислиш в безсилието си?

Тия дати които ги пишеш по-горе даваш ли си сметка, че това е времето на създаването на форума. По това време абсолютно никой не знае за форума, освен хората които го създадохме. Тогава се оформяше структурата на форума, пишеха се правилата и много други работи. В самото начало нямаше на кого да се представяме, защото всички пишещи вече се познавахме.

В момента в който почнаха да идват някакви нови хора ние се представихме
. Затова я има тази разлика от 2 месеца.

Това е все едно когато видиш табела на входа в една къща - "Моля събувайте си обувките преди да влезете." - да кажеш - "Да, ама аз видях от миналото снимки на собственика на къщата в нея със обувките. Значи е лицемер." Без въобще да разсъди, че тия снимки са от времето на строителните и довършителните работи по къщата, когато не е имало нужда никой да си събува обувките.

Това нещо можеше и сам да го осмислиш преди да пишеш, ама нали ти трябваше някаква кал да намериш? Вместо да смириш себе си и да се поправиш, ти търсиш начин да атакуваш опонента си. Така ли те учат в твоята църква? Когато те изобличи някой - закорави се и намери кал, която да хвърляш по този който те е изобличил?

Така, че твоите предположения както сам цитира Уошър, са плод на твоето плътско естество. И твоя отказ да застанеш достойно, да поискаш прошка за грубиянското си и неуважително отношение, а вместо това се пробва да намериш и вадиш "кирливи ризи" показва недвусмислено качеството на християнството, което изповядваш.

Ето такива като тебе произвежда градското християнство, потопено в светщина и хуманизъм.

Quote
* ... и да  предполагаш мотивите ми и отношението ми "защо" и "кога" и "как", съм се се представил, и липсата ми на възпитание и прочие...
Това имам предвид. Нещо, което няма как да знаеш, го предполагаш (най-вероятно грешно) и вкарваш твоята интерпретация. После, обясняваш как хората трябва да се променят, за нещо, в което изобщо не са "виновни".  Нещо, което ти виждаш, но същност не съществува.
Ако не знаеш по-добре питай. Не си въобразявай, не предполагай, не си представяй.

Няма абсолютно никакви предположения в нещата, които написах по-горе. Става въпрос за напълно очевидно поведение и реални ФАКТИ.

А факта беше, че ти продължи да пишеш без да се представиш презирайки правилата. Твоите мотиви в този случай не са важни, и не променят нищо. Поведение на гамен не се оправдава с никакви мотиви.

Такова поведение се измива само с покаяние и искане на прошка. Вместо това ти избра да издирваш и да хвърляш кал. Е, не ти се получи, но това говори повече от достатъчно за това на какъв дух си.

Честно казано, не очаквах такъв долнопробен отговор от тебе, все си мислих, че имаш някаква реална вяра, която да ти покаже че такова поведение не подобава на човек който се бои от Бога. Но вместо страх от Бога ти си се отдал на ню-ейджърски стил философии за любов и евангелието на хуманизма.

Да беше поне се посъветвал с твоя пастор за тази ситуация, той ако не друго поне от позицията на възрастен човек получил възпитанието си от миналите поколения, ще знае какво означава добро възпитание и какво изисква. Какъвто и да е той със сигурност ще се засрами от твоето поведение във форума.

При всички случаи дълго няма да забравиш шамарите, които получи в този форум. И един ден ще ги оцениш (ако въобще си поел по правия път). Във връзка с което ще завърша с това:

Пр. 27:6  Удари от приятел са искрени, А целувки от враг - изобилни.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.