Author Topic: Пророчества за корона вируса и след него  (Read 32415 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Ние сме се родили и живеем в последното време. Това, което ние очакваме не е последното време, а "края на века" (the end of the age). Края на настоящата епоха на зло и беззаконие. Малко преди края на епохата духа на Антихриста ще се въплъти съвършено в определен човек, който ще изявява всичките мечти и бленувания на Божиите врагове от самото начало на грехопадението.

ОК, както и да е разбрахме се.

Това, което аз разбирам, че те искат да постигнат е да въведат Антихриста преди свалянето на Сатана и неговите ангели на Земята.
И какво ще постигнат ако го направят ?


Мат. 24:14  И това благовестие на царството ще бъде проповядвано по цялата вселена за свидетелство на всичките народи; и тогава ще дойде свършекът.

И пак остава неясно, по какво ние ще разберем, че благовестието е стигнало до всички народи ? Или да питам иначе - до кой народ не е стигнало все още ?

________
Относно войните и военните слухове, те са завършека от пъзела за свършека, и той вече е почти нареден и едно от ключовите неща които го е нямало преди се намира в тези стихове:

Откровение 13 глава
14 И мамеше живеещите на земята чрез знаменията, които му беше позволено да извърши пред звяра, като казваше на живеещите на земята да направят образ на звяра, който беше ранен от сабята и оздравя.
15 И позволи му се да даде дишане на зверовия образ, така щото зверовия образ да продума; също и да направи да бъдат избити ония, които не се покланят на зверовия образ.

Да войни е имало и преди.

Но, доста хора от научния и технологичнен свят чака така наречения AI "да дойде и въдвори ред щото хората не можели", за мен няма съмнение, че в тези стихове се говори за него. И да от него се очаква да коли, беси и да раздава правосъдие защото щял да е безпристрастен...

Пандемията и пророчествата в сънищата на този пастор, говорят за хора потриващи ръце т.е. тези които са организирали пандемията и организират протестите да ескалират сега.

Подочух, че в бомбоубежищата на САЩ през 2018 са прибрани много ковчези, правени са и още разни неща за подготовка за нещо подобно като това което предстои там да се случи което напълно съвпада с протестите които ще прераснат в гражданска война, подозирам, че не случайно не им махнато притежанието на лично оръжие.

Ако се получи хиперинфлация там която да рефлектира върху целия свят съвсем спокойно могат да предложат като решение криптовалутите които както знаем са "сигурни" и "доказано работещи", все пак и банки ги ползват. А вкарат ли електронна валута няма мърдане с ограниченията за купуването и продаването.

Отделно сънят на пастора говори не просто за гонения, а за разделяне на вярващите на спящи и будни.

Дали бъркам за нещо - вероятно.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Георги-земеделец

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 83
Quote from: Nikolay
Quote from: Watchman
Това, което аз разбирам, че те искат да постигнат е да въведат Антихриста преди свалянето на Сатана и неговите ангели на Земята.
И какво ще постигнат ако го направят ?

Изместване на поклонението.

Quote from: Nikolay
Quote from: Watchman
Мат. 24:14  И това благовестие на царството ще бъде проповядвано по цялата вселена за свидетелство на всичките народи; и тогава ще дойде свършекът.

И пак остава неясно, по какво ние ще разберем, че благовестието е стигнало до всички народи ? Или да питам иначе - до кой народ не е стигнало все още ?

На мен е допуснато да научавам за Българския народ. А за комшията ми не.

Quote from: Nikolay
Но, доста хора от научния и технологичнен свят чака така наречения AI "да дойде и въдвори ред щото хората не можели", за мен няма съмнение, че в тези стихове се говори за него. И да от него се очаква да коли, беси и да раздава правосъдие защото щял да е безпристрастен...

Не са готови с технологията на квантовия компютър. Не им достига компютърна сила. Може да бие Каспаров на шах, но не и на дама едновременно.

Quote from: Nikolay
Ако се получи хиперинфлация там която да рефлектира върху целия свят съвсем спокойно могат да предложат като решение криптовалутите които както знаем са "сигурни" и "доказано работещи", все пак и банки ги ползват.

Работи и се ползва защото се базира на регламентирани принципи. "Сигурни" докато се разбие кода на работа от квантовия компютър или ако спре тока преди това.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
И какво ще постигнат ако го направят ?

Аз не знам какво ще постигнат, но от Писанието знам че го искат. Ето какво е написано:

2Сол. 2:6  И сега знаете, какво Го възпира, да не се открие в своето си време.
2Сол 2:7  Защото оная тайна, сиреч, беззаконието, вече действува, но само догдето се отмахне отсред оня, който сега я възпира;
2Сол 2:8  и тогава ще се яви беззаконният, когото Господ Исус ще убие с дъха на устата Си и ще изтреби с явлението на пришествието Си,


Т.е последните времена са от времето на апостолите. Тайната на беззаконието, която се стреми да възцари БЕЗЗАКОНИЯТ или това, което ние наричаме Антихриста ВЕЧЕ действа и се опитва да го възцари. Но той не може да се яви в СВОЕТО ВРЕМЕ, сиреч когато той иска, а само когато Бог позволи това да стане.

От този пасаж разбираме също, че това явяване на Антихриста ще се случи малко преди завръщането на Христос. Точно това "малко преди" е онова, за което книгата Откровение казва, че сатана е много разярен, защото знае че му остава "малко време".

Обаче също така знаем, че Христос не може да се завърне ПРЕДИ да бъдат поставени враговете Му за Негово подножие, защото Той сега седи и чака точно това:

Евр. 10:13  та оттогава нататък чака, докле се положат враговете Му за Негово подножие.

И тука е проблема на църквата, тя си мисли, че чака Христос, но всъщност Христос чака църквата да достигне до онази зрялост, която ще й позволи да задвижи процесите по свалянето на сатана на земята, сиреч да стане подножие на Христос.

И ЕДВА тогава ще може да се яви Антихриста.

Ето защо ние не трябва да се заблуждаваме, защото ПРЕДИ да дойде Антихриста, ние трябва да имаме ЦЪРКВА СЛАВНА БЕЗ ПЕТНО И БЕЗ БРЪЧКА.

И ако нямаме такава църква, то края на времената не е още наближил достатъчно.

Моето разбиране е че Бог ще допусне тия сътресения с пандемии, тиранични мерки и прочие злини за да събуди църквата Си. И ние се приближаваме именно към това разтърсване и последващо събуждане. Вярвам, че това събуждане ще се отрази не само на църквата, но и на народите, които ще бъдат пожънати за Божието царство. Това ще е време през което църквата ще нарасне не само в брой, но и с ръст и ще се създадат необходимите условия за нейното съзряване.

Ето защо вярвам, че пред нас предстоят не само тежки, но и славни времена. И едва след като изпълним своята мисия на земята, а именно да се свалят Божиите врагове на земята, и да се прогласи Благовестието на всички народи, ще се изпълнят условията за явяването на Беззаконият, и след това завръщането на Христос.

Затова дерзайте!
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

dodai

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 185
Искам само да попитам в България няма ли достойни християни на който Господ да открие какво ни очаква и да ни предупреди какво предстой че трябваше някой от Индия и Америка да ни каже какво ще стане.
Аз не мисля че е така.Знам че пак ще ме апостофирате нещо но не мисля че Бог няма да предупреди свойте светий от нашта страна.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Аз разбрах какво ще стане не от това, което индиеца или американеца пророкуват, а четейки Псалмите в определен ред, аз видях пророчески модел на това, което има да стане.

Причината да вземам казаното от индиеца и американеца не сериозно е защото те потвърждават това, което аз вече разбрах от Псалмите. Разбира се те добавят някакви детайли, които аз нямам, но линията на събитията е същата.

Иначе твоя въпрос има смисъл. Аз откакто обявиха пандемия започнах да търся да видя има ли някой български проповедник нещо да е разбрал, нещо да каже, но всичко на което попаднах беше едно заспало прозяване. Затова реших после да потърся какво казват християни от други народи. И сред тях се намериха по-адекватни хора.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

dodai

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 185
Според мене в този форум има сериозни християни и ако има нещо което трябва Бог да ни открие няма да е от някой от някъде а ще бъде човек от тези християни.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
В този форум в момента пишат 5 човека. Ако в цяла България не се е намерил някой, сред 5 човека ли трябва да очакваме да се намери?

Всеки човек трябва да търси Бога и Бог ще го води. Аз чрез Божията благодат си изясних какво става, какво да очаквам и какво трябва да правя. Всички християни са едно Тяло, и Бог не е ограничен да снабдява точно чрез членове на тялото от един народ. Всяка част на Тялото може да допринася на останалите, без значение кой от кой народ е и къде се намира.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

dodai

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 185
Мисля че тези 5 човека въобще не са малко за Бог а и по край тях ще има поне още толкова.
А щом Господ е казал че един косъм няма да падне без негово знание а какво остава да е за нещо по сериозно.
Не ми се вярва че Бог ще ни остави без някакво откровение.Той ни е казал винаги да бдим но все пак сме хора и затова очаквам да има нещо и за България и за нас.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Какво по-конкретно очакваш да има за България? Това са събития, които обхващат целия свят. Има няколко практични неща, които всеки човек трябва да направи преди септември-ноември 2020:

1. Да се махне от града и да си осигури поминък не свързан с финансовата система.
2. Да събере храна, която да го прекара през турбулентния период. Говорим за хранителни запази поне за половин година.
3. Да се създадат групи за взаимопомощ по места.
4. Да спре да ползва социалните мрежи, да си закрие всичките акаунти и да спре да чете каквото и да е в тях. Това е система за манипулиране на съзнанието и промяна на представите за реалността. Тя ще бъде мощно използвана за програмиране на масите в идващите събития. Няма значение дали сте в християнски групи или други, които ви се струват полезни. Социалните мрежи ползват много изтънчени технологии, които ви въздействат без дори да го разбирате.
5. Ако имате стари родители помислете да ги вземете при вас, и им подгответе място, за да можете да се грижите за тях. В града те ще бъдат бърза плячка и може да не оцелеят.

Това са практични насоки. Точка 1 е най-трудна, особено за хора, които само са отлагали тази стъпка. Бог ни даде поне 12 години  да я предприемем тази стъпка, но повечето хора нехаеха и още нехаят. Сега ще бъдат форсирани да я направят и ще платят много по-голяма цена.

В духовно отношение има не малко стъпки, които трябва да се направят, но за тях ще пиша на следващ етап.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Всеки човек тежи на мястото си.
Освен да мислим за нашето собствено спасение, трябва да мислим и за другите хора, били те вярващи или такива, на които им предстои да се спасят.
Смъртта в този свят е билет за онзи, който в според зависи от крайната дестинация може да е и доста по-добър от този поради което е и писано, да не се страхуваме от смъртта в този свят.

_________________
На мен е допуснато да научавам за Българския народ. А за комшията ми не.

Да това е и моята идея.

Не са готови с технологията на квантовия компютър. Не им достига компютърна сила. Може да бие Каспаров на шах, но не и на дама едновременно.

Доколкото знам има вече работещи, но надали ще ги пуснат скоро за масово ползване, ако въобще го направят.

Работи и се ползва защото се базира на регламентирани принципи. "Сигурни" докато се разбие кода на работа от квантовия компютър или ако спре тока преди това.

Блок-чейна може лесно да се подправи, но веднага се чупи и се разбира, че е сторено. Той за това се води, че сигурен и надежден.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Георги-земеделец

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 83
Николай, в града не си за нечие спасение, а свидетелство за осъждане.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
Всеки човек тежи на мястото си.
Освен да мислим за нашето собствено спасение, трябва да мислим и за другите хора, били те вярващи или такива, на които им предстои да се спасят.

И как човек решава къде му е мястото? Лот беше решил, че мястото му е в Содом, колко човека той спаси там? Дори жена си не успя да спаси. За да спасиш някого от блатото трябва първо ти да си излязъл от него и да си стъпил на здрава основа.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Николай, в града не си за нечие спасение, а свидетелство за осъждане.
Мислиш, че едното може да върви без другото ?

Quote
Всеки човек тежи на мястото си.
Освен да мислим за нашето собствено спасение, трябва да мислим и за другите хора, били те вярващи или такива, на които им предстои да се спасят.

И как човек решава къде му е мястото? Лот беше решил, че мястото му е в Содом, колко човека той спаси там? Дори жена си не успя да спаси. За да спасиш някого от блатото трябва първо ти да си излязъл от него и да си стъпил на здрава основа.

Едни си мислят, че знаят какво правят, други се осланят на Бог, всеки ще му бъде отплатено каквото е заслужил. За едни пише, че ще се спасят само с дрехата на гърба си, а за други друго пише, не виждам защо всички трябва да сме еднакви. Ако/когато Бог прецени, ще направи нужното да не съм тук, а другаде.

Пътеката е тясна, дори и тази която минава през блатото.

Псалми 23 глава
1 Давидов псалом. Господ е Пастир мой; Няма да остана в нужда.
2 На зелени пасбища ме успокоява; При тихи води ме завежда.
3 Освежава душата ми; Води ме през прави пътеки заради името Си.
4 Да! и в долината на мрачната сянка ако ходя Няма да се уплаша от зло; Защото Ти си с мене; Твоят жезъл и Твоята тояга, те ме утешават.
5 Приготвяш пред мене трапеза в присъствието на неприятелите ми, Помазал си с миро главата ми; чашата ми се прелива.
6 Наистина благост и милост ще ме следват През всичките дни на живота ми; И аз ще живея за винаги в дома Господен.


Давид живя и сред неприятелите и враговете си, когато бе нужно и Бог не го изостави поради това, защото сърцето му търсеше Бог.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Георги-земеделец

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 83
Quote from: Nikolay
Quote from: Георги-земеделец
Николай, в града не си за нечие спасение, а свидетелство за осъждане.
Мислиш, че едното може да върви без другото ?

Когато е неосъзнато е за свое, а при осъзнаване за чуждо осъждение.

И дъщерите на Лот го изнасилиха, като добавка, а пак словото го нарича праведник. Бил е осъзнат, не и когато е напит.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
Едни си мислят, че знаят какво правят, други се осланят на Бог, всеки ще му бъде отплатено каквото е заслужил. За едни пише, че ще се спасят само с дрехата на гърба си, а за други друго пише, не виждам защо всички трябва да сме еднакви. Ако/когато Бог прецени, ще направи нужното да не съм тук, а другаде.

Пътеката е тясна, дори и тази която минава през блатото.

А Лот не се ли осланяше на Бога? Или Бог не беше преценил много отдавна, че Лот няма място в Содом, само че Лот си стоеше там, защото така му беше удобно и не искаше да плати цената да се махне от там? Накрая Бог избави Лот от Содом, не заради него, а заради ходатайствата на Авраам, който не живееше в блатото, а живееше отделено от градската система и култура. При все това какво се ползваше Лот от това? Жена му загина, защото сърцето й беше в града, а пък града беше в сърцето на дъщерите му и те понесоха покварата извън града заедно с Лот. Накрая Лот стана родоначалник на два от най-враждебните народи спрямо Божия народ. Може би по-добър плод Лот щеше да има ако беше загинал в Содом.

Давид говори за долината на мрачната сянка, а не за блатото. И преминаването и заселването не са едно и също нещо. Лот не беше преминал през Содом, той се беше заселил там и смяташе, че там му е добре.

Удобствата водят до зависимост,а зависимостта до робство. Няма нищо по покваряващо от удобствата и лесния живот. Именно това беше греха на Содом, безгрижие, хомосексуализма беше само следствие от безгрижието и лесния живот. Както и всякакви грехове и поквара произлизат от лесния, безгрижен живот, който предлагат градовете. Да не говорим, че една разходка из града само може да се сравни с гледане на голотии от които и содомците биха се засрамили. Да позволиш на децата си да живеят в такава среда е крайно безотговорно и ще създадеш точно подобие на дъщерите на Лот.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.