Author Topic: Пророчества за корона вируса и след него  (Read 32327 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

dodai

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 185
Watchman не мисля че прокарвам някакво ново учение а казвам само мое мнение ако на теб така ти изглежда съжалявам нямам такова намерение и никога не съм имал и не се правя на учител.
Много думи сложи в устата ми.


Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Къде видя да съм ти сложил думи в устата ти?

Ето ги твоите собствени думи:

Quote
Така е за Бог няма невъзможни неща,но да използва човек който следва някакво погрешно учение и практика както казваш не вярвам.И как ще има Божия Дух и ще следва това погрешно учение и практика?
 Нима Бог не може да издигне истински пророци че да опре до този пастор.

Аз им отговорих според това, което казва Писанието.

И още нещо, това, че някой е сънувал сън или е казал пророчество, това не го прави пророк.

Писанието изрично казва, че всички християни могат да пророкуват, но същевременно казва, че не всички са пророци. А щом всички християни могат да пророкуват, това означава ли че всички християни никога не се заблуждават за нищо?

Просто атаката ви срещу този човек не е коректна. Аз много повече от вас съм срещу пасторите и църквите в зала тип театрална сбирка, но не мога да кажа че там няма Божии хора както сред посетителите, така и сред пасторите. Всеки има своя път на развитие и Божиите хора неизбежно минават през много заблуждения.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Аз атака срещу този пастор нямам, писано е, пророчество не презирайте.
Отделно от това, много анализатори коментират, че там ще стане страшно и се вижда и от сега, че настават безредици. Просто човека отива още по-далеч и казва, че ще има чужди мироопазващи войски и това е основното което е в повече от това което вече се знае. А падне ли долара, и много други икономики ще пострадат, мен ме притесняват потъркващите ръце мъже в неговото пророчество, защото означават, че някой ги създава и контролира тези неща.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Да, до сега нещата се създават от човеци, които кроят подмолни цели. Така ще е до към ноември и най-много до края на годината. След това ако е вярно пророчеството на индиеца, Бог ще се намеси по драстичен начин и всички кроежи на човеците ще се сринат и всякакви задкулистни владетели ще загубят контрола.

Аз на това се надявам, на Божията намеса, защото човешкото безумие премина всякакви граници и ако Бог не се намеси горко на всички. А ако Бог се намеси ще е горко само за нечестивите. А за праведните ще има вик на радост и избавление.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
На мен епизода от съня на пастора,където ноември месец бива ударен с ръката и календара се разпада ми прилича на потвърждение за това,което индиеца казва.Според мен тълкуванието на това е,че Бог отнема времето от човеците. Т.е. никой повече не може да планира нищо. Защото няма дати. Утре не ни принадлежи,дори по презумпция.Времето (time) сега принадлежи изцяло на Бога и на Неговите намерения. Това съвпада с края на годината.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Да, между казаното от американеца и индиеца има разлика от около един-два месеца. Индиеца каза, че язвата започва в началото на 2021-а година. Интересно е какво точно ще става между ноември тази година и началото на следващата година. Според мен това ще е много бурно и туболентно време. Всичко ще се тресе, и християните ще изоставят хладкостта си и ще започнат да викат горещо към Бога. И Бог най-вероятно няма да отговори веднага, но ще остави период на устояване в молитва и вяра. Точно това е въпросния период между ноември и началото на годината.

Както се казва в това пророчество трябва да затегнем коланите, предстоят страшни, но и славни времена.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Ето още един сън от същия човек, говорещ за идващото гонение на църквата:

https://www.youtube.com/watch?v=wyIt8uTbfbk
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Изгледах го, като изгледах пак и предното, този пастор казва, на няколко пъти и в двете видеа, че виденията му са основно за Америка. Но, да ако там стане толкова сериозно положението, вероятно ще рефлектира и в останалия свят.
Но и друго се сещам в тази връка, а именно тези стихове:

Марк 13 глава
7 А когато чуете за войни и за военни слухове, недейте се смущава; това трябва да стане; но туй не е свършекът.
8 Защото народ ще се повдигне против народ, и царство против царство, ще има трусове на разни места, ще има глад; а тия неща са само началото на страданията.
9 А вие внимавайте на себе си, защото ще ви предадат на събори, и в синагоги ще ви бият; и пред управители и царе ще застанете заради Мене, за да свидетелствувате на тях.
10 Обаче, трябва първо да се проповядва благовестието на всичките народи.

И четейки тези стихове си задавам въпроса, това началото на страданията ли е ?
Стигна ли благовестието до всички народи ?

Защото ако това се началото на страданията ни, то освен да стоим здраво върху това което сме стъпили, е добре и да си има начин да поддържаме връзка и да се предупреждаваме за идващи беди или ако Бог даде напътствия/пророчества на някой.
В момента пишем тук, но това "тук" утре ще работи ли ?
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
7 А когато чуете за войни и за военни слухове, недейте се смущава; това трябва да стане; но туй не е свършекът.
8 Защото народ ще се повдигне против народ, и царство против царство, ще има трусове на разни места, ще има глад; а тия неща са само началото на страданията.
9 А вие внимавайте на себе си, защото ще ви предадат на събори, и в синагоги ще ви бият; и пред управители и царе ще застанете заради Мене, за да свидетелствувате на тях.

За мен този пасаж остава неясен от гледна точка на това, че няма нещо специфично, което са фиксира определен исторически период. Войни и военни слухове е имало винаги, гонения срещу християните е имало винаги по света и трусове, глад и конфликти е имало винаги. И ако на едно място може да е имало мир за известно време на друго е имало войни. Ето защо на мен ми е трудно да определя някакво специфично време на базата само на този пасаж.

Проповядването на благовестието на всички народи също е доста неясен текст за мен, защото кои са "всички" народи? Думата "народи" е етноси, т.е не става въпрос за държави, а за етнически групи.

Какво означава "проповядване на благовестието" също има много неясноти в него. В Матей има важно уточнение:

Мат. 24:14  И това благовестие на царството ще бъде проповядвано по цялата вселена за свидетелство на всичките народи; и тогава ще дойде свършекът.

Не се казва, че ще се проповядва за спасение, а за свидетелство. Тук става въпрос за свидетелство, което после ще има тежест в съда. Затова трябва да бъде извършено от истински апостоли, а не от самозвани мисионери, които в повечето случаи нямат идея какво проповядват и кой ги е пратил. Смисъла на това прогласяване за свидетелство е както когато един посланик от едно царство прави официални заявления пред друго царство. Не може да бъде случаен човек, а само официално упълномощен човек със статут на посланик, което на библейски език се нарича апостол.

И тогава следва въпроса, къде са тия истински апостоли, които ще отидат до всеки етнос и ще прогласят Благовестието на Царството за свидетелство?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Предстоящите събиятия много наподобяват последните дни.
Бог не се отчита на никой къде кого е пратил и какъв е бил той.
Ние няма как да знаем дали даден "мисионер" е бил пратен с Божията благословия за да свидетелства или е отишъл от себе си, защото само Бог познава сърцата и пратениците си.
______________
Сега по темата:
Ето една много интересна картинка която не знам защо ми заприлича на пророчеството на индиеца:


А ето от къде е и картинката:
https://www.chr.bg/istorii/dosieta/kak-vsashtnost-priklyuchva-pandemiyata-ot-bubonna-chuma/
И една извадка:
Quote
До ден днешен никой не знае точно защо или как най-накрая приключи Черната смърт
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
Предстоящите събиятия много наподобяват последните дни.

Според Писанието, ние живеем в последните дни още от времето на апостолите.

Quote
Бог не се отчита на никой къде кого е пратил и какъв е бил той.
Ние няма как да знаем дали даден "мисионер" е бил пратен с Божията благословия за да свидетелства или е отишъл от себе си, защото само Бог познава сърцата и пратениците си.

Напротив, Писанието казва, че Бог няма да направи нищо без да го открие на Своите пророци и чрез тях на Своите хора. Божието дело се извършва ЧРЕЗ Неговото тяло на земята, а не чрез някакви тайни агенти пратени незнайно от кого и къде.

И ако Бог ще си изпраща някакви тайни апостоли тайно някъде си без знанието, без съучастието на Тялото, защо тогава въобще ни казва това, че свършека ще дойде СЛЕД като Благовестието на царството е ПЪРВО проповядвано за свидетелство на всички народи? Каква е ползата от подобна информация, ако ние няма как да я проверим и да се възползваме от нея.

А какво да кажем за скритите земи и дори континенти и живеещите в тях народи, които се укриват от хората? Възможно е земята да е много по-голяма отколкото ни се представя и да има много повече народи и земи отколкото знаем. На тия земи кой е прогласявал Благовестието? Те първо трябва да станат осветени пред хората. Предстоят много интересни събития за които ние трябва много здраво да се препашем, защото от една страна врага си прави неговите кроежи, но от друга онова, което Бог е приготвил е много по-зашеметяващо от най-дръзките напъни на врага.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Как според теб е краткото изразяване за времето/дните на антихрист ?

____
Дори Илия не знаеш всичко, кои са божии и кои не са.

Римляни 11 глава
3 "Господи, избиха пророците Ти, разкопаха олтарите Ти, и аз останах сам; но и моя живот искат да отнемат".
4 Но що му казва божественият отговор? - "Оставил съм Си седем хиляди мъже, които не са преклонили коляно пред Ваала".

Може да знаем само това което е ни е дадено и е в нашето полезрение. Няма как да знаем в коя Африканска държава кого е пратил Бог, това ми е идеята.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
Как според теб е краткото изразяване за времето/дните на антихрист ?

Не съм сигурен, че разбирам какво имаш предвид под "краткото изразяване на времето".

Духът на Антихриста действа на земята още от времето на Христос. Той през вековете се е превъплъщавал частично в различни хора. Много силно въплъщение например е император Константин. В края на времената ще има пълно/съвършено въплъщение, кулминацията на усилията на Сатана. Но през всички векове и поколения християните са изпитвали на себе си съпротивата на антихристите.

Това, което цитираш за Илия е нещо съвсем различно. Бог не му беше казал на Илия, че трябва да знае колко са праведниците на земята за да знае че са настъпили определени времена. Но на църквата Исус казва, че ще разберат КОГА ще дойде края КОГАТО благовестието на царството се проповядва на свидетелство на всичките народи.

Ето защо ние ТРЯБВА да знаем когато това условие се е изпълнило, следователно, то не може да стане по таен и неизвестен за Тялото начин.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
В края на времената
Ето това имам в предвид.
Т.е. момента преди започне физическото управлението на Антихрист.

Това, което цитираш за Илия е нещо съвсем различно. Бог не му беше казал на Илия, че трябва да знае колко са праведниците на земята за да знае че са настъпили определени времена. Но на църквата Исус казва, че ще разберат КОГА ще дойде края КОГАТО благовестието на царството се проповядва на свидетелство на всичките народи.

Ето защо ние ТРЯБВА да знаем когато това условие се е изпълнило, следователно, то не може да стане по таен и неизвестен за Тялото начин.
Добре, кои стихове имаш в предвид ?
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
Ето това имам в предвид.
Т.е. момента преди започне физическото управлението на Антихрист.

Края на времената е още от времето на апостолите. Ето какво казва Йоан:

1Йоан 2:18  Дечица, последно време е; защото както сте чули, че иде Антихрист, и понеже сега има много антихристи, от това знаем, че е последно време.

Т.е последното време тече още от тогава, не е нещо, което тепърва предстои. Ние сме се родили и живеем в последното време. Това, което ние очакваме не е последното време, а "края на века" (the end of the age). Края на настоящата епоха на зло и беззаконие. Малко преди края на епохата духа на Антихриста ще се въплъти съвършено в определен човек, който ще изявява всичките мечти и бленувания на Божиите врагове от самото начало на грехопадението.
Това, което аз разбирам, че те искат да постигнат е да въведат Антихриста преди свалянето на Сатана и неговите ангели на Земята. Но Бог няма да позволи това да стане. Първо Христовото Тяло в пълно единство с Небесните армии ще свали врага на Земята, за да стане той подножие на Христос. И чак тогава ще се разреши явяването на пълнотата на Антихриста в човешка плът. Това ще е последното изпитание за светиите и след това ще дойде края на епохата със завръщането на Христос.

Това е което аз разбирам.

Quote
Добре, кои стихове имаш в предвид ?

Стиха вече беше цитиран по-горе в дискусията и именно на негово основание ги говорим тия неща:

Мат. 24:14  И това благовестие на царството ще бъде проповядвано по цялата вселена за свидетелство на всичките народи; и тогава ще дойде свършекът.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.