Author Topic: "Исус ми се яви..."  (Read 6121 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Liya

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 65
"Исус ми се яви..."
« on: January 29, 2020, 09:06:46 AM »
Искам да попитам участниците във форума - как гледате на твърденията на хора, че Исус им се е явил лично?
 Примерът, който искам да дам е следният - християнин, който е с авторитет и е доказал сериозността си във времето твърди, че преди време Исус му се е явил и го е изпратил да извършва определени неща. Сравнявайки обаче подобно твърдение с новият завет мен ме смущава следното - имаме две свидетелства за среща със Исус след възнесението - на Павел и Йоан. И в двата случая Исус се явява със сила и във слава - Павел е срещнат като противник, вижда силна светлина, пада от коня, ослепява; Йоан загубва човешката си сила и пада по очи. В примера, който посочвам горе обаче не е имало подобно преживяване на славата на Христос.

Въпросът, който задавам на себе си и тук във форума е дали е възможно Исус да си яви на някого по подобен начин като обикновено присъствие ( не знам как да го дефинирам)  или трябва съгласно двете Библейски свидетелства непременно да е във слава?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: "Исус ми се яви..."
« Reply #1 on: January 29, 2020, 12:24:26 PM »
Аз лично не виждам причина Исус да не може да се явява на Своите ученици или на който и да е друг човек.

Например Стефан преди да го убият с камъни видя Исус седнал на Божия престол. Също така Анания, който изцели слепотата на Павел прие думи от Исус във видение:

Quote
Деян. 9:10  А в Дамаск имаше един ученик на име Анания; и Господ му рече във видение; Анание! А той рече; Ето ме, Господи. 

И в двата случая не се казва те да са преживяли някакво мощно физическо въздействие върху тялото си когато са видели Исус във видение.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: "Исус ми се яви..."
« Reply #2 on: January 30, 2020, 14:24:32 PM »
През 2000 година се бях запознал с един приятел.
Скоро след срещата ми сподели,че няколко години преди това като младеж на около 20 години обикаляли квартала, качвали се с приятели вечер късно по първите етажи на терасите на апартаментите, крадяли каквото намерят, после ги продавали и така имали пари. /В техния квартал блоковете не са толкова близо един до друг и освен това първите етажи са направени много ниско до земята/.
Една вечер сънувал сън: Че вършат същото. Качва се както обикновено на терасата в тъмното, но насреща му в стаята светеща икона с поглед точно към Него. Той се уплашил и слязъл обратно.
Тази 2000 година се оказа повратна за него като цяло. Повярва с голяма радост, след това сестра му и родителите му.
-----------------
Имам един случай от края на 90-те години когато сънувах сън. Тогава пазарувах и четях от една книжарница християнски книги по 3-4 на месец.
Сънувам,че вървя из града. И насън знаех,че Бог върви до мен невидим. Знаех насън,че ще имам малко време за да разговарям с Него. Някак си насън го осъзнавах и го знаех. И веднага започнах да Му задавам въпроси. Намирах се точно до централна поща. Всичко беше с продължителност вървене на няколко десетки метра. И отстрани до мен малко по-високо от лявата ми страна на лицето, чувах гласът Му. Насън. Несравнимо ясен, разбираем, благ глас. Отговаряше абсолютно конкретно на всеки въпрос. За книжарницата, за книгите, за вярата. Отговори ми,че книжарницата е добра и ще подхрани вярата ми...
Друго по-конкретно, не знам защо не съм запомнил. И насън и после когато се събудих, се чувствах удивително............

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: "Исус ми се яви..."
« Reply #3 on: January 31, 2020, 13:40:58 PM »
Отговори ми,че книжарницата е добра и ще подхрани вярата ми...
Да уточня - тези думи са преразказване на чутото насън. Не твърдя,че ги помня точно.

Но вчера след като се върнах мислено в съня и си спомних друго, което е абсолютно точно.
Тогава не бях семеен и в книжарницата работеше едно момиче. В съня попитах дали мога да науча нещо и конкретно от нея, която работеше продавачка. Гласът отговори : Можеш.
След това попитах нещо в смисъл за по-близки отношения с момичето. Гласът отговори; Не!
Такъв беше сънят.
-------
Друг случай. Четях Библията в стаята сам. Вечер. Много пъти съм затварял очи след някои текстове и съм размишлявал или просто съм се наслаждавал на дошлите огромни вътрешен мир и радост. Със затворени очи. В един такъв случай докато пребивавах облегнат сам в тихата стая и усетих полъх към лицето си. Застинах. Изчаках без да мърдам. След малко пак същото. Лек полъх към лицето ми. След малко погледнах дали не е отворена вратата на стаята и другата врата към терасата. Бяха затворени. Навън нямаше някакви ветрове бурни,че да предположи човек,че все пак е оттам......

Бях позабравил тези случаи, но май трябва всеки ден да си ги припомням.
----------------------
Бог да пази Родината и народа ни!
----------------------
Йов 33 гл.

14 Защото сигурно Бог говори веднъж и дваж, Само че човекът не внимава.    
15 В сън, в нощно видение, Когато дълбок сън напада човеците, Когато сънуват на леглата си,    
16 Тогава Той отваря ушите на човеците, И запечатва поука в тях,    
17 За да отвърне човека от намерението му, И да извади гордостта из човека;    
18 Предпазва душата му от гроба, И живота му, за да не падне от меч.

19 Той бива и наказван с болки на леглото си, Да! с непрестанни болки в костите си,    
20 Така щото душата му се отвръща от хляб, И сърцето му от вкусното ястие.    
21 Месата му се изнуряват тъй, че не се виждат, А невидимите му по-преди кости се подават.    
22 Да! душата му се приближава при гроба. И животът му при погубителите,    

23 Тогава, ако има ангел с него, Посредник, пръв между хиляда, За да възвести на човека що е за него право,    
24 И ако Бог му бъде милостив И рече: Избави го, за да не слезе в гроба, Аз промислих откуп за него, -    
25 Тогава месата му ще се подмладяват повече от месата на дете? Той се връща в дните на младостта си;    
26 Ако се помоли Богу, Той е благосклонен към него, И му дава да гледа лицето Му с радост; И възвръща на човека правдата му.    
27 Той пее пред човеците, казвайки: Съгреших и изкривих правото, И не ми се въздаде според греха ми;    
28 Той избави душата ми, за да не отиде в рова; И животът ми ще види виделината.    
29 Ето, всичко това върши Бог Дваж и триж с човека,    
30 За да отвърне душата му от рова, Но да се просвети с виделината на живота.