Author Topic: petar velev  (Read 29030 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: petar velev
« Reply #15 on: May 23, 2008, 19:33:23 PM »
Темата за "богомилството" е добре да бъде обсъждана на някое друго място, тъй като тя няма общо с Писанията, нито с целите на този форум.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: petar velev
« Reply #16 on: May 05, 2023, 08:49:17 AM »
Здравейте.
Бих искал да и аз да се включа, защото мога да споделя някой лични впечатления за
2. Личното ми впечатление(което не е задължително да е истина) е че той е по-скоро по практическата част, отколкото по теоретичната. Не съм сигурен дали наистина има сериозно разбиране по някой от темите които говори, особено тези, които не са чисто практични(за практичните неща е друго, защото мисля че човека е искрен).
3. В подкрепа" да се е покайвал за това, че е излъгал хората. Петър Велев е наясно с тези неща, но въпреки това продължава да ги толерира. Самият той(както ми напомня Мак) има една книжка "Разговор на един грешник с Триединния Бог", в която могат да се намерят някой доста смущаващи неща. Аз лично не се наемам да ги коментирам.
Могат да се добавят ...[/u]
1 Солунци 5
21. Всичко изпитвайте, дръжте доброто.

Дано Бог дава мъдрост на всички ни!


                           


              По практичните неща казваш......

        Да, но при Исус Христос нямаше разлика между теорията и практиката, но той беше “ Пророк силен и в слово и в дело ' ,
както ни казва Божието слово.
Който не се занимаваше с разпространие на суеверия,
бабини деветини и лъжи както Петър Велев,
а изцеляваше, правеше добро и разрушаваше делата на Сатана чрез истината, за разлика от предходния.
  По принцип П.В. чуждо, различно от неговото мнение не търпи,
  така, че ако не сте съгласни с нещо , което проповяддва се пригответе да ви анатемоса и изпрати в ада.
     
        Ето някои от безумията и заблудите, които съм чувал от П.В.:
   
1). Един от първите пъти когато съм ходил на негово събрание, той започна да разказва някаква история за неговото село – Камарци
  Имало там някакви двама човека, за които всички “знаели”, че се занимават с кражби.
  Един ден в селото изчезна ли 2 коня
Всички 'знаели' кой е извършил кражбата, но никой не смел нищо да направи.
Докато един ден в селото дошъл един полицай от Елин Пелин.
 Хванал ги тия двамата и почнал да ги бие
Бил ги, бил ги и накрая те си били' ”признали”.
   Последва една ода на възхвалА към Българската полиция, която особено в ония години – (2000 -  2002) , звучеше меко казано, доста странно и нелепо.
   Божието слово е категорично, че всеки човек, които действа, одобрява или насърчава насилие е един НЕЧЕСТИВ човек.
  Това го пише на много места в Стария Завет – най-вече в книгите на Псалмите и Пророците.
  Като пример Псалми 10, 11, 73 ,140  ( между другите).
 В действителност това са 3 емблематиочни черти на нечестивия – горделив, присмивач и насилник
   В тоя ред на мисли П.В.  и всички като него са едни НЕЧЕСТИВИ хора , които нямат нищо общо с Бога.
     
           2) Петър Велев ия "Мирен договор на грешника с Небесно то царство". #0F1E00
        Той твърди,че Бог му се явяил и му казал, че който подпише Мирният му договор ще се спаси, който не ще ходи в ада.
           Не знам, тия Християни, които са живели между 1 ви 20 век преди са роди П.В  всичките в ада ли ще са???
 Освен това В книгата на Апостолите пише, че същите са се събрали и решили да не се налагат на езичниците никакви други теготи
 освен въздържане от блудство, ядене идоложертвено, удавено и кръв, няма ги 56-те изисквания на Петър Велев ия договор.
 
 3) Разказва  и една история, как като бил в Швеция, срещнал някакви сърби, които  му били казал и :
"Сакаш ли да ходим е еди  къде си?"
    Сега, като лъже добре е поне преди това , да понаучи малко чужди езици ,
 защото иначе само се излага, тъй като никой истински Сърбин няма да му каже : "Сакаш ли...?"
    тъй- като на сръбски същия глагол е "хочем", а не "сакам", като на руски  , чешки/словашки .
   
        Нямам време да разказва м за издигането му в култ на Дева Мария, с изискването за поклонение, като  на небесна царица,
        и за бръщолевения та му  ,че който не приема Уилям Бранхам като непогрешим Божии Пророк ще ходи в ада
             Освен това в събранията на П. В. се извършва активна пропаганда в полза на полит. партия ГЕРБ,
което само по себе си е доста проблематично.
               Като самия Велев твърди, че Бойкъ Борисов "се е бил покаял".
                   Е, като стигнат в ада един ден ще се разберат, кой се е покаял ..
                   
            В заключение, може да се каже, че П.Велев е един опасен мошеник и духовен терорист.

       
                   
                   
                   
       
   
         
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО