Author Topic: Божието съдилище и усилията на Сатана  (Read 17953 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Emma

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 98
Re: Божието съдилище и усилията на Сатана
« Reply #15 on: February 17, 2019, 16:54:59 PM »
На това, аз мога да кажа само.... кръв и плът не са ти открили това, Watchman, а Отец ни, който е на небесата!

..."Всички ще бъдат научени от Бога". Всеки, който е чул от Отца, и се е научил, дохожда при Мене.

Йоан 6:45

Ученик на Исус

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 351
Re: Божието съдилище и усилията на Сатана
« Reply #16 on: February 17, 2019, 20:42:07 PM »
Хм, тук пак ми намирисва на реконструкционизъм.
Не виждам ако си прозрял тези истини, според теб, то би трябвало и Бог да ти е дал план как това да се достигне :)
Сатана е вече осъден и той много добре знае това. Също ни е казано, че обикаля като рикаещ лъв, търсейки кой да погълне.
Бог ни казва, че огненото езеро не е било създавано за хора. Дявола е амбициран да завлече колкото се може повече хора там.
И сега много ми е интересно, ти как се молиш, за да бъдат осъществени тези Божии цели и намерения, за които пишеш?
Трябваше да имаш стратегия!
Как се молиш, Боже, свали сатана и неговите ангели на земята?!...
Великото поръчение на Исус е най-важното, спасението на душите. Бог ще държи всеки светия отговорен за това дело, което ни е заръчал.
И защо не цитираш целия стих, ами че тук Павел говори, че става въпрос за благовестието:

Ефесяни 3:8
 На мене, най-нищожния от всички светии, се даде тая благодат, да благовестя между езичниците неизследимото Христово богатство;    
9 и да осветлявам всичките в наредбата относно тайната, която от векове е била скрита у Бога, създателя на всичко,    
10 тъй щото на небесните началства и власти да стане позната сега чрез църквата многообразната премъдрост на Бога

Внимавай как тълкуваш словото! Това го казвам с любов!
Ако искаш ме изтрий. Виждам имаш и ласкатели. Пази се, Бог да пази и всички твои!

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Божието съдилище и усилията на Сатана
« Reply #17 on: February 17, 2019, 21:54:07 PM »
Това което казваш Watchman е интересно, даже доста.
Но, има и точки които не са баш така.
Защо Бог докара потопа на земята ? М?
Знаем, че тогава човечеството е било стигнало висини в науката вероятно по-високи от сега.
Човека е създаден подобен на Бог, затова и на Сатана му е нужен като инструмент за да открие това което му трябва, поради което той ще му обещава и ще му сваля звезди от небето ако трябва. Но той има ограничено време и не може до безкрай да си прави каквото си иска, писани са тия неща.

Отделно ние не сме призовани да правим нещо за да дойде по-бързо тоя ден, а да стоим праведни та когато си дойде стопанина да ни похвали, а не да ни хвърли във външната тъмнина.
Иначе като цяло съм съгласен с общата концепция.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Божието съдилище и усилията на Сатана
« Reply #18 on: February 17, 2019, 22:28:53 PM »
За реконструкционизма сме говорили не веднъж. Нищо от това, което пиша няма ни най-малко общо с реконструкционизма. Ако познаваш това учение и ако вникнеш в това което пиша, няма как да ти се премесят нещата.

Quote
Не виждам ако си прозрял тези истини, според теб, то би трябвало и Бог да ти е дал план как това да се достигне :)

Не мога да кажа, че виждам цялата картина. Виждам само части от нея. Цялата картина ще бъде видяна, когато тялото ходи в единството на вярата.

Quote
Сатана е вече осъден и той много добре знае това. Също ни е казано, че обикаля като рикаещ лъв, търсейки кой да погълне.

Сатана е осъден, но в неговите очи ако успее да си реализира плана, няма да има кой да изпълни тази присъда, защото той ще е равен по сили на Бога.

Сатана рикае против нас в Божието съдилище, за да ни обвинява пред Бога. Това е начина по който ни поглъща. Затова Писанието казва, "праведните се смели като млад лъв" Пр. 28:1 , защото знаят че никой не може да преобърне съда срещу тях.

Quote
Бог ни казва, че огненото езеро не е било създавано за хора. Дявола е амбициран да завлече колкото се може повече хора там.

Правилно си забелязала, че огненото езеро е създадено за сатана и неговите ангели. Но никъде не пише, че дявола е амбициран да завлича колкото се може повече хора там. Това е част от лъжеучението, което дявола сам разпространява за себе си по църквите. За да лиши християните от разбиране за естеството на духовната битка.

Това дали ще завлече повече хора в огненото езеро или там няма да има нито един човек, не променя по никой начин съдбата на дявола, нито решава проблемите му. Затова да се казва, че той ще влага усилията си в нещо от което няма никаква реална полза е да се мисли, че една трета от небесните ангели са последвали някакъв пълен идиот, който си няма представа какво прави. Всичко, което сатана прави е калкулирано изключително прецизно на базата на Божия закон и Божията справедливост. Плана е гениален и логически без недостатък. Само, че Бог е отвъд най-голямата мъдрост, която и най-умното творение може да измисли. И за да покаже превъзходството Си, Бог избра най-глупавото нещо на света (еврейски дърводелец закован на дърво) да победи цялата мъдрост на този свят и на небесните началства и власти на тъмнината.

Quote
И сега много ми е интересно, ти как се молиш, за да бъдат осъществени тези Божии цели и намерения, за които пишеш?
Трябваше да имаш стратегия!
Как се молиш, Боже, свали сатана и неговите ангели на земята?!...

Не си вникнала в нещата, които съм писал досега по темата. Предполагам че или четеш по диагонал, или крепостите в ума ти пречат да видиш какво е написано. Все пак като се има предвид, че жена от Прелом е прогледнала такива неща като покриването на тялото на жената и поставяне покривало на главата при молитва, то имам надежда, че ще успееш да прозреш и тези неща.

Стратегията до степента в която аз съм я разбрал до момента, съм я написал ясно в настоящата тема. Тя е там за да бъде прочетена, осмислена и разбрана. Други хора вече я разбраха и виждат голяма промяна в живота си. Аз също виждам голяма промяна и в моя живот.

Сатана и неговите ангели ще бъдат свалени на земята след като църквата на Бога изпълни своята мисия, а именно да победи обвинителя в съда според написаното в Откр. 12:11 и след като изяви многообразната мъдрост и благодат на Бога.

След като сатана бъде свален на земята, той ще отде да воюва срещу светиите и ще му се позволи да ги победи според Откр. 13:7. Както виждаш това е в пълен разрез с надеждата на реконструкционистите.

Quote
Великото поръчение на Исус е най-важното, спасението на душите. Бог ще държи всеки светия отговорен за това дело, което ни е заръчал.

Великото поръчение е дадено на апостолите, не на всеки християнин. Отвори сама там където е написано и прочети на кого Исус казва това, не на всички, а само на апостолите.

Апостол Павел потвърждава това, в Римляни 10-та глава, като казва:

Римл. 10:14  Как, прочее, ще призоват Този, в Когото не са повярвали? И как ще повярват в Този за Когото не са чули? А как ще чуят без проповедник?
Римл. 10:15  И как ще проповядват, ако не бъдат пратени?


Изискването е човек да бъде пратен от Бога, преди да може да проповядва. Апостолите бяха пратени, някои от нас Бог ще изпрати, но не всички са апостоли и не всички са изпратени (1Кор. 12:29).

Оставете църковната инерция и вижте, какво Библията наистина учи по тия въпроси.

Quote
И защо не цитираш целия стих, ами че тук Павел говори, че става въпрос за благовестието:

Ефесяни 3:8
 На мене, най-нищожния от всички светии, се даде тая благодат, да благовестя между езичниците неизследимото Христово богатство;   
9 и да осветлявам всичките в наредбата относно тайната, която от векове е била скрита у Бога, създателя на всичко,   
10 тъй щото на небесните началства и власти да стане позната сега чрез църквата многообразната премъдрост на Бога

Аз нямам нищо против да се разглежда пасажа в контекста му, само че не виждам контекста да променя смисъла в който аз цитирах този пасаж. Нещо повече дори го потвърждава и задълбочава.

Апостол Павел казва, че проповядва на езичниците благовестието за да може те да станат част от църквата и чрез църквата да се изяви пред небесните началства и власти многообразната Божия благодат. Тайната в случая е че в църквата вече влизат и езичниците, а не само евреите. И защо това е важно и какво общо това има с небесните началства и власти?

Влизането на езичниците е важно, защото сатана има началства и власти над всеки народ, племе и език. Затова Бог държи на спасението на хора от всеки народ племе и език (Откр. 5:9), за да може чрез тях всички началства и власти да бъдат засрамени от живота на светиите по всички територии на земята над които властва тъмнината и техните претенции за власт да бъдат преобърнати в съда.

Quote
Внимавай как тълкуваш словото! Това го казвам с любов!
Ако искаш ме изтрий. Виждам имаш и ласкатели. Пази се, Бог да пази и всички твои!

Внимавам и всичко е изложено ясно за да може и другите да внимават и да изпитват. В много от тия неща аз тепърва прохождам. Нямам претенция всичко да съм разбрал.

Не виждам какво има да трия. В този форум се трият само използване на нецензурни изрази и открити сатанински неща. Несъгласията и противоречията в темите (ако се дискутира с благороден дух) помагат за изясняване, задълбочаване и развиване на темите.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Божието съдилище и усилията на Сатана
« Reply #19 on: February 17, 2019, 22:51:59 PM »
Quote
Но, има и точки които не са баш така.
Защо Бог докара потопа на земята ? М?
Знаем, че тогава човечеството е било стигнало висини в науката вероятно по-високи от сега.
Човека е създаден подобен на Бог, затова и на Сатана му е нужен като инструмент за да открие това което му трябва, поради което той ще му обещава и ще му сваля звезди от небето ако трябва. Но той има ограничено време и не може до безкрай да си прави каквото си иска, писани са тия неща.

Да наистина преди потопа сатана се беше засилил с голяма скорост да реализира научните си въжделения. Но Бог унищожи тази цивилизация. Както и много други цивилизации са унищожени след потопа. Затова има и тайни общества, които да предават постигнатото знание до момента и да го пренасят от една цивилизация в друга, за да може сатана да продължи с научните разработки без да се налага да започва отначало. Затова и скриват истинската история, защото в нея ще се види, че това, което градят в момента е било унищожавано многократно в миналото.

Quote
Отделно ние не сме призовани да правим нещо за да дойде по-бързо тоя ден, а да стоим праведни та когато си дойде стопанина да ни похвали, а не да ни хвърли във външната тъмнина.

Грешката на това съждение е че според него всичко си се върти около нас самите, а не около Божиите цели на Земята. Затова и сатана е успял да изопачи библейското значение на думата святост, внушавайки на християните че това е някакъв вид лично постижение за чистота от правене на грехове. Докато думата святост, освещение означава - отделяне. А за да има отделяне трябва да има изпълнени две условия. Първото условие е отделяне ОТ, и второто е отделяне ЗА. Не можеш да бъдеш отделен от нещо и оставен в безтегловност.

Ето защо истинската святост е да сме отделени ОТ това да живеем за себе си и да започнем да живеем ЗА Божиите цели на земята (а не за собственото си спасение). В това се състои тайната на святостта.

Това е и основната причина християните да продължават да живеят в грехове. Защото желанието за лично спасение и освещение няма силата да победи греха в човека. Греховете са симптом, свидетелство и доказателство, че човека все още живее за себе си. Но ако човек се предаде да живее за Божиите цели на Земята, той ще преживее победа над греха, както никога преди.

A относно забързването на Божия ден, за това си има директен пасаж от Писанието:

2Pe 3:12  looking for and hastening the coming of the Day of God, through which the heavens having been set afire will be dissolved; and burning, the elements will melt?

Тук цитирам буквалния превод на английски (Literal Translation of the Holy Bible by Jay P. Green), защото най-точно предава оригиналното значение на стиха. Текста буквално казва - очаквайки и ускорявайки идването на Божия ден.

Същото нещо казва и превода Apostolic Bible Polyglot w/ Strong's Numbers:

2Pe 3:12  expectingG4328 andG2532 hasteningG4692 theG3588 arrivalG3952 of theG3588 G3588 day of God,G2316 G2250

Очаквайки и ускорявайки пристигането на деня на Бога.




Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Emma

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 98
Re: Божието съдилище и усилията на Сатана
« Reply #20 on: February 18, 2019, 10:41:03 AM »
От снощи си разсъждавам по темата.. и имам някои неясноти, които бих помолила да ми разсясниш.

Като например, какво точно се включва в това определение за "прогрес чрез научно-техническо развитие"?
Това, нещата, които ползваме в бита ли са, уреди, машини, коли, ток и пр., и означава ли, че всички те са нещо лошо и измислено от неугодни Богу човеци?

Има хора, които твърдят, че това, което се случва по посока пола в световен мащаб е подготовка за навлизане (нашествие) на роботите в живота ни и тяхното определение в ср.род "то".

(ПП: искрено съжалявам, че не съм достигнала до разбиране и лично убеждение относно женското облекло и покриването на главата при молитва, но се радвам, че в мен гори и казва "да и амин" на теми, като плоската земя  (цялата космология); живеене извън "аз, мен и моето" и личното спасение; плана и вярването на сатана и др.)




..."Всички ще бъдат научени от Бога". Всеки, който е чул от Отца, и се е научил, дохожда при Мене.

Йоан 6:45

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Божието съдилище и усилията на Сатана
« Reply #21 on: February 18, 2019, 11:04:40 AM »
Едва ли тостери и хладилници ще помогнат на сатана в борбата му против Бога. Дявола се интересува от такива неща като:

- преобразуване на материята (алхимия,квантова физика)
- генно инженерство
- изкуствен интелект
- деформации във времевия пространствен континуум (отваряне на портали във времето и пространството)
- сливане на човек и машина (трансхуманизъм)
- окултни науки
- ривърс инженеринг на човешката душа и тяло
- и така нататък


Бог е създал два свята - видимия и невидимия. Изследването на всеки от тях изисква отделен набор от инструменти и научни постановки. Дявола се стреми да изучи всички тайни на творението с цел да се изравни по знание с Бога. Това разбира се е невъзможно, защото това знание произлиза от Божието естество, а не обратното както твърди сатана (че знанието формира естеството). Затова и Божия път е диаметрално противоположен. Той започва с промяна на естеството (новорождението) и едва тогава човек придобива ума Христов,за да може да разбира Божиите пътища.

Ползването на технически приспособления може да бъде проблем, може и да не бъде в зависимост от контекста на ситуацията в която се намира човек.

В миналите векове е било по-безопасно отколкото сега, защото не е имало такава всеобхватна система на зависимост. В момента зависимостта е много голяма и води до деформации, отнемане на свободата и изпадане в състояние на контрол от зли сили.

По отношение на женското облекло и покриването на главата ако имаш възражения можеш да пишеш в съответната тема.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Lacho

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 37
Re: Божието съдилище и усилията на Сатана
« Reply #22 on: February 18, 2019, 14:16:58 PM »
Здравейте братя и сестри, радваме посоката в която гледам че се разви тази тема. Даже от преди аз дори да знаех за този форум, и то преди да се регистрирам.

И сега разсмисляки по нещата виждам че елитите/властите/началствата на човеците по земята си мислят че както сатана каза не Ева-че и те ще са като богове. Това лично ме прави още по благодарен за безкрайната Божия Благодат в Нашия Господ Исус Христос.

Защото преди да повярвам че Господ Бог е справедливост и живот, въпреки че виждах белезите на творението и волята Му, аз бях като Еврейте в пустинята и нямах достатъчно вяра. И след това Господ им даде да пият вода течаща от камъка на канарата Хорив в Изход 17:6 . Но вече като знам че Христос е това коете пише в 1 Коринт. 10:4-5 '4 и всички да са пили от същото духовно питие, (защото пиеха от една духовна канара, която ги придружаваше; и тая канара бе Христос),
5 пак в повечето от тях Бог не благоволи; затова ги измори в пустинята.


Пиша това за да се знае че на такива като нас вярващите в този който е Истинен и Верен е дадено да разберем и разкрием неща в Писанията. Та сега по добре разбирам че не само елитите и началствата на народите и нациите искат да бъдат богове, но и голямо множество от "обикновените" хора. Защото аз съм срещал и горовил с хора които казват че има "някаква" сила и бог. И като започнем да говорим за Господа на Библията е явно че хората искат та вярват в такъв бог който е по тяхната дефиниция, и аз вече си мисля (и след като взимам в предвид някой от последните неща в тази тема) че те правят това което и сатана прави. И то е това което пише в Исая 14:14 14 Ще възляза над висотата на облаците, Ще бъда подобен на Всевишния. Ясно е че дявола това иска. И аз вече мисля може би и много от хората в света.

Един въпрос пак ми възниква. Много от тези елити/началства и прочие си мисля че поне са чели Писанията. И пак в Исая 14:15-17 '15 Обаче ти ще се снишиш до преизподнята, До най-долните дълбочини на рова.
16 Ония, които те видят ще се взрат в тебе, Ще те разгледат, и ще рекат: Тоя ли е човекът, който правеше да трепери земята, Който разклащаше царствата,
17 Който запустяваше света, И съсипваше градовете му, Който не пускаше в домовете им затворниците си?'
Та въпроса ми е, след като всички хора ще се питат този ли е той който мамеше всички, тези елити, президенти, премиери, банкери, Сороси, и така нататък мислят ли за дявола като всевишен, или искат и те та са си собствени богове? Така че те в заблудата си до къде са стигнали, дали повечето се мислят за богове, или имат Луцифер дявола за бог?

Тази тема е близка и до мен. Защото аз много години от юнишеството си мислех че човека ще стане бог чрез наука. И сега като знам, по Божията благодат, за Неговото живо Слово, всеки път като ми дойде на ум се чудя на себе си. Знаейки че този ли, ония нищожен дявол е измамил хората!

Сега това от по горе ме води по дълбоко за Битката за България. Както Watchman преди каза че ние християните в страната сме като от Вавилон, пред руини. Аз мисля (според това което виждам писано от някои) че някой от нас тук са пратени и апостоли Христови. И както сме разпръснати, ще трявба да изпълняваме няколко роли, докато съединим тялото Христово и изгубените овце в България, като ги приведем към Пастира, Агнето Господа Исус Христос.

Имаме работа пред нас. Ето какво имам в предвид, в Ефесяни 4 11-13 '11 И Той даде едни да бъдат апостоли, други пророци, други пък благовестители, а други пастири и учители,
12 за делото на служението, за назиданието на Христовото тяло, с цел да се усъвършенствуват светиите;
13 докле всички достигнем в единство на вярата и на познаването на Божия Син, в пълнолетно мъжество, в мярката на ръста на Христовата пълнота;'
Затова мисля че някой тук сме пратени, и че проповядването на Благата Вест е наша задача като християни. Апостола Павел не беше от първите дванадесет но беше апостол избран от Христа, виждаме го в Римляни 1:1 '1 Павел, слуга Исус Христов, призван за апостол, отделен да проповядва благовестието от Бога,' и пак в Колос. 1:1 '1 Павел, с Божията воля апостол Исус Христов, и брат Тимотей,'. Павел е бил апостол с авторитет от Бога. И аз вярвам че и от нас има такива, с авторитет от нашия Господ и Спасител. И защото темата е за България, и как можем да помогнем на народа и бъдещето му, еми ето, това е начина.

Като привеждаме нашите сънародници изгубени овце при тяхния Отец Небесен, като ги привеждаме към истинската вяра Христова. И това да стане чрез различни от нас дейности. Проповядване, образувание по различни теми, дела, и така нататък.

Аз виждам въпреки че съм нов, братята тук имат какво да допринасят. Виждам някой са добре запознати със Словото, със всеобхватната конспирация около нас и света. Може би всеки няма да проповявдва, но може да върши нещо друго за Божието Царство. Примерно да образова хората за злия план зад ваксинирането на хората (с цел да се намали населението). Или пък някой от сестрите тук да говорят и обрзоват хората за плана на дявола относно абортите и феминизма, и как жената като не се покорява и уважава мъжовата власт, това отслабва народа (както Watchman) добре обяснява в тема по този въпрос. Дриги пък да образоват за така наречения "Нов Световен Ред" за глобализацията и задкулисния план за унищожаване на държавите (особено тези от европейски "бял" произход). За пример ми идва наум програмата UN Agenda 21 и UN Agenda 30, уедряването на земеделската земя и контрола/отряването на храната за човечеството в световен мащаб, за исмислицата "Глобално Затопляне" (това обяснява политиката на Евро Съюза спрямо законите за "чиста/зелена" енергия, което убива по таен начин индустрията в България), и много други неща. Може би по този начин много хора които не са "податливи" към словото да дойдат до истината, и Господа Исус Христос.

Дадох ги тези неща като пример, защото аз бях преди един от тези невярващи хора, немислещ за промиването на мозъка ми от "образователната" система, и от човека, и дявола. И повече истини ми се откриват от нашия Отец Небесен, като раста в вярата. За това аз вярвам че тези са наши дела, и някой от нас са апостоли, и че трявба да правим ефективна евангелизация, такава както трявва да е според Писанията.

Господ да ни води в делата ни, и да се умножи Неговата благодат в България и нейния народ. Нека Господ Исус Христос да ни помогне да приведем повече и повече души до покаяние и вяра в Него. Амин.
'Твоето слово е светилник на нозете ми и виделина на пътеката ми.' --Псалми 119:105

Ученик на Исус

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 351
Re: Божието съдилище и усилията на Сатана
« Reply #23 on: February 18, 2019, 15:33:01 PM »
Преди да повярвам, видях Господ Исус и години наред Бог ме обучаваше в пост, молитва, слово.
По-късно попаднах в църква и изненадата ми беше голяма, представях си събиране, в което всеки може да прекъсне други, да пророкува, говори, поучава, ако има водителство.
Ти също си бил част от тази църква, така че явно излизат и добри неща, от хора, преминали там :)
Една от главните цели на дявола е да спечели повече души за ада, това го казват бивши сатанисти, ние имаме такъв познат и той ни е разказвал колко усърдно са постили и са се молили срещу християните, семействата.

2 Коринтяни 4:4
за тия, невярващите, чиито ум богът на тоя свят е заслепил, за да ги не озари светлината от славното благовестие на Христа, Който е образ на Бога.

Че му се ще да е като Бог библията ни го казва, то е ясно. Но ще си остане само с това желание.
Чудя се как нещо, което е сътворено, би могло да има такива претенции към Вечносъществуващия и сътворилия го.
Те и много култове си въобразяват, че ще станат богове.
Когато им цитираш Откровение, къдете се казва, че неговите слуги ще му служат, не искат и да чуят, целят се хората да стават богове.
Еми няма, един е Бог и един ще си остане!
Останалото сме просто творение.
Обаче какво повече цели да постигне с техниката, просто по-голям шпионаж, това е според мен, иначе е впрегнал слугите си да слухтят навсякъде, за да унищожава хората. Писано е, че той е бил открай човекоубиец, така че това му е целта спрямо хората.
Както е писано тук, в древността преди потопа беше много по-напреднал в технологиите, хибридите, гмо инжинерството. Нищо ново под слънцето.

Марк 16:15
И рече им: Идете по целия свят и проповядвайте благовестието на всяка твар.    
16 Който повярва и се кръсти ще бъде спасен; а който не повярва ще бъде осъден.    
17 И тия знамения ще придружават повярвалите: в Мое име бесове ще изгонват; нови езици ще говорят;    
18 змии ще хващат; а ако изпият нещо смъртоносно, то никак няма да ги повреди; на болни ще възлагат ръце, и те ще оздравяват.

За всеки повярвал са дарбите и  благовестието и всеки е изпратен, някои само до ойкоса си, други с по-големи мащаби.
Отново не разбирам твоето желание за единство с каква цел трябва да е?!...
Всеки ден хиляди души заминават в ада. Ако това не ни касае, а само си пишем тук, горко ни!...
Имаме заповед от Бог и смятам, че не си прав относно благовестието.






Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Божието съдилище и усилията на Сатана
« Reply #24 on: February 18, 2019, 16:47:41 PM »
Quote
Един въпрос пак ми възниква. Много от тези елити/началства и прочие си мисля че поне са чели Писанията. И пак в Исая 14:15-17 '15 Обаче ти ще се снишиш до преизподнята, До най-долните дълбочини на рова.
16 Ония, които те видят ще се взрат в тебе, Ще те разгледат, и ще рекат: Тоя ли е човекът, който правеше да трепери земята, Който разклащаше царствата,
17 Който запустяваше света, И съсипваше градовете му, Който не пускаше в домовете им затворниците си?' Та въпроса ми е, след като всички хора ще се питат този ли е той който мамеше всички, тези елити, президенти, премиери, банкери, Сороси, и така нататък мислят ли за дявола като всевишен, или искат и те та са си собствени богове? Така че те в заблудата си до къде са стигнали, дали повечето се мислят за богове, или имат Луцифер дявола за бог?

Принципно нас не ни интересува те какво точно вярват, защото така или иначе вярват в лъжа. Освен това едва ли всички вярват точно в едно и също нещо. Но в най-общи линии се надяват да постигнат вечен живот чрез научно и окултно знание. И голямото усърдие с което работят се мотивира с това, че тези които са били верни на целите на братството, имат надеждата че следващите поколения като достигнат до тайната на живота ще ги възкресят, за да може и те да живеят вечно.

Общо взето надеждата им е за вечен живот, също като нашата, само че тяхната е чрез дървото за познаване на добро и зло, а нашата е чрез дървото на Живота (Христос).

Принципно сатанистите не вярват в това, че има Бог. Тяхната идея е че Луцифер е учител, а не бог. самата идея на сатаниснското учение е човек да не се покланя на никой бог, а да бъде бог сам за себе си. Това е заложено и в много Ню Ейдж учения.

Има разбира се такива сатанисти от ниско ниво, които нищо не знаят и нищо не разбират. Те са някакви дребни риби на които спускат задачи да изпълняват. Те може да си мислят, че дявола е бог и те му се кланят. Но това е повече в сферата на някакви глезотии. Сериозните сатанисти имат доста по-други възгледи. Но въпреки това трябва да помним, че там в царството на тъмнината винаги важи един принцип и той е "като мамят и бъдат мамени".

Т.е самия Луцифер е измамил себе си, както и сам Бог му казва "измамила те е гордостта на сърцето ти".

Quote
Сега това от по горе ме води по дълбоко за Битката за България. Както Watchman преди каза че ние християните в страната сме като от Вавилон, пред руини. Аз мисля (според това което виждам писано от някои) че някой от нас тук са пратени и апостоли Христови. И както сме разпръснати, ще трявба да изпълняваме няколко роли, докато съединим тялото Христово и изгубените овце в България, като ги приведем към Пастира, Агнето Господа Исус Христос.

Така лесно не трябва да се раздават апостолски титли. Аз вярвам, че ще има апостоли, но за целта е необходимо да има функциониращо тяло, което да произведе тези апостоли. В настоящото състояние на нещата сме далече от такива работи.

По-важното е случая е да разберем, че след вавилонския плен възстановяването на храма (тялото) беше преди възстановяването на стените (царството и славата). Затова нашата основна цел трябва да бъде възстановяването на тялото Христово в България. Като не преставаме да бдим в молитва и против настъплението на злото чрез закон, за да имаме време да работим, а не злото да ни залее като потоп и всяка работа да стане невъзможна.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Божието съдилище и усилията на Сатана
« Reply #25 on: February 18, 2019, 17:01:47 PM »
Една от главните цели на дявола е да спечели повече души за ада, това го казват бивши сатанисти, ние имаме такъв познат и той ни е разказвал колко усърдно са постили и са се молили срещу християните, семействата.

Сатанистите не са мерило за това какво учи Божието слово. Много от тях въобще не знаят какво правят. Да разбира се на тях им се дават задачи да спъват църквите, за да може сатана да има повече време, при него най-главното е времето, защото целта му изисква много време.

Quote
Обаче какво повече цели да постигне с техниката, просто по-голям шпионаж, това е според мен, иначе е впрегнал слугите си да слухтят навсякъде, за да унищожава хората. Писано е, че той е бил открай човекоубиец, така че това му е целта спрямо хората.

Човекоубиец е защото не му пука колко хора ще унищожи за да си постигне целите. За него хората се явяват консуматив, но когато ползваш консуматив, целта ти не е да изхабиш колкото се може повече консуматив, а да постигнеш определени цели, използвайки този консуматив.

Основната цел на Бога не е спасението на човеците, а възстановяването на Неговия ред и слава в цялото Творение. Спасението на човеците е продукт на (следствие от) тази цел.

По същия начин целта на сатана не е унищожаване на човеците, но да стане равен на Бога по знание (а от там и по възможности), а  унищожаването на човеците е продукт на тази цел.

Quote
Всеки ден хиляди души заминават в ада. Ако това не ни касае, а само си пишем тук, горко ни!...
Имаме заповед от Бог и смятам, че не си прав относно благовестието.

За да не отклоняваме тази тема, този въпрос трябва да се разгледа подробно в отделна тема. Ако искаш стартирай нова тема и изложи аргументите си по въпроса и аз ще изложа моите аргументи, и който друг има да каже нещо ще може да го каже. (Редакция: Всъщност аз вече стартирах нова тема по въпроса, ето тук.)
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Lacho

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 37
Re: Божието съдилище и усилията на Сатана
« Reply #26 on: February 18, 2019, 22:44:52 PM »
Горе писах за съединяване на тялото Христово в България, защото за момента не ми дойде на ум по подходяща дума или изражение. Мисълта ми беше да подпомогнем за изявлението на демаскирането/излагането на лъжеучения и лъжепророци. С цел тези които се наричат християни, и са част от "църквите", и тези които не са повярвали, да видят истината, и да се осветят от света и хладните и лаодикийски църкви. 

Та това което исках да кажа или изразя въобще не беше че ние "мързеливите" християни позволяваме на милиони хора да идат в ада. То че е факт е. Ада е истински и много хора ще отидат/отиват там. Дали ли има проповядване или не он наша страна. То както вече има отделна тема за това, ще продължа там.

Не съм бил част от както вярвам в никаква църква, и преди това също. Та не съм излезнал от такава както писа Ученик на Исус по горе.

Скоро ходих да видя (имайки наум какво да очаквам) 3 "църкви" и останах потресен от това което видях. Никой там не търпи здраво учение. И цялата обстановка ми се струва като пише в 2 Тимотей 4:3-4 '3 Защото ще дойде време, когато няма да търпят здравото учение; но, понеже ги сърбят ушите, ще си натрупат учители по своите страсти,
4 и, като отвърнат ушите си от истината, ще се обърнат към басните.


Тук пак е материал за тема която мисля за много важна та ще обмисля да отворя такава. Относно кой наистана е глава на тези "църкви" и по скоро, кого те са избрали за глава над тях. Защото въобще не е Господ Исус Христос от това което виждам. Та и в тази тема ще се види повече за това което исках да кажа за обединяването на християните. То ще има повече общо с както е писано в Откровение 18:4-5 '4 И чух друг глас от небето, който казваше: Излезте от нея, люде Мои, за да не участвувате в греховете й и да не споделяте язвите й;
5 защото греховете й стигнаха дори до небето, и Бог си спомни нейните неправди.'


Та така, ще отворя друга тема, защото тук вече се отклоних.
'Твоето слово е светилник на нозете ми и виделина на пътеката ми.' --Псалми 119:105

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: Божието съдилище и усилията на Сатана
« Reply #27 on: November 19, 2019, 10:18:48 AM »
Изчетох темата вчера с интерес.
Когато става въпрос за управление на общество и държава в съзнанието ми изплуват думите, които казва на Мойсей неговият тъст Иотор. Когато Мойсей е бил неимоверно натоварен от многото най-различни дела с които се е ангажирал при управлението на израелтяните.

Изход 18 гл.

14 Моисеевият тъст, като видя всичко, което той вършеше за людете, рече: Що е това, което правиш с людете? Защо седиш сам и всичките люде стоят около тебе от заран до вечер?    
15 А Моисей рече на тъста си: Защото людете дохождат при мене да се допитват до Бога.    
16 Когато имат дело, дохождат при мене; и аз съдя между единия и другия, и пояснявам им Божиите повеления и закони.    

17 Но Моисеевият тъст каза: Това, което правиш, не е добро.    
18 Непременно и ти ще се изнуриш и тия люде, които са с тебе, защото това е много тежко за тебе; не можеш го върши сам.    
19 Сега послушай думите ми; ще те посъветвам, и Бог да бъде с тебе. Та предстоявай между людете и Бога, за да представяш делата пред Бога;    
20 и поучавай ги в повеленията и законите и показвай им пътя, по който трябва да ходят и делата, които трябва да вършат.    
21 Но при това измежду всичките люде избери си способни мъже, които се боят от Бога, обичат истината и мразят несправедливата печалба, и постави над людете такива за хилядници, стотници, петдесетници и десетници;    
22 и те нека съдят людете всякога, всяко голямо дело нека донасят пред тебе, а всяко малко дело нека съдят сами; така ще ти олекне, и те ще носят товара заедно с тебе.    
23 Ако сториш това, и ако Бог така ти заповяда, тогава ще можеш да утраеш; па и всичките тия люде ще стигнат на мястото си с мир.    

24 И Моисей послуша думите на тъста си и стори всичко що му рече.    
25 Моисей избра способни мъже измежду целия Израил, които постави началници над людете - хилядници, стотници, петдесетници и десетници.    
26 Те съдеха людете на всяко време; мъчните дела донасяха на Моисея, а всяко малко дело съдеха сами.    
27 След това Моисей изпрати тъста си; и той отиде в своята земя.

------------

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: Божието съдилище и усилията на Сатана
« Reply #28 on: November 19, 2019, 10:41:43 AM »
[size=8pt
Първото нещо, което Даниил направи беше да обяви пост и да се идентифицира със своя народ и с греховете му, ако и той самия да не беше извършил или участвал в тия грехове[/u]. Това няма как да се случи ако поддържаме това арогантно отношение спрямо нашите събратя, които живеят в грях.

Второто нещо, което Даниил направи беше да поиска милост за народа не защото той се е покаял, а заради Божиите цели и намерения сред този народ. Даниил не постави прошението си на основание на нуждата на народа си от спасение и подобряване на положението си, а на основание на това, че сегашното състояние на нещата блокира Божиите цели, планове и намерения за този народ.
Този пример е просто поразяващ. Такъв е истинският Божий човек. За такъв човек може да се каже,че се е отрекъл от себе си и живее за Божието дело. Както казва Христос няколко века по-късно: Ако иска някой да дойде след Мене, нека се отрече от себе си, нека носи кръста си всеки ден и нека Ме следва.. Лука 14

/извинете за двата поредни поста, забавих се с публикуването и не успях да ги обединя/

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Битка за България
« Reply #29 on: November 20, 2019, 21:58:57 PM »
Ако някой иска да види истинска промяна в България, има две основни неща за които трябва да се моли. При това с постоянство и усърдие.

Първото е Бог да издигне ходатаи в България, които да викат към Него денем и нощем за осъществяване на Божията воля за този народ и да се съсипят кроежите на врага спрямо народа ни.

Второто е Бог да изпрати пророци в България, които да обърнат този народ към Бога и към Неговите цели и намерения.

Дори ние да не сме дорасли до това да бъдем истински ходатаи и пророци, пак можем да се молим Бог да издигне и изпрати такива, защото този народ бива тласкан към месомелачката на пълното унищожение и само Христовите светии могат да спрат този процес и да преобърнат съдбата на този народ.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.