Author Topic: Конспирация срещу здравето  (Read 7904 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Конспирация срещу здравето
« Reply #1 on: November 02, 2007, 17:18:43 PM »
Да чел съм я извадката, много полезна информация. После си купих цялата книга, но мога да кажа че в тази извадка е събрана цялата есенция и книгата не добавя почти нищо повече.

Забележка: Трябва обаче да се има предвид това, че автора на книгата бидейки хомеопат, лансира хомеопатията като метод за лечение. Аз лично не съм много запознат с този метод в дълбочина и не мога да кажа доколко той е истински. Но има сигнали да окултни връзки в хомеопатичните методи и теории и християните трябва да бъдат много бдителни по този въпрос, четейки мислите на автора.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Конспирация срещу здравето
« Reply #2 on: January 21, 2008, 21:06:29 PM »
В тази извадка автора на книгата говори между другите работи и за медицинските грешки. Днеска излезна една новина за това:

Всеки втори - жертва на медицинска грешка

Една от най-тежките грешки с необратими последствия е медицинската грешка. Погрешните решения на специалистите са според статистиката един от водещите фактори, обуславящи смъртността и различните травми.

Последните изследвания на американския Институт по медицина (Institute of Medicine) показват, че от 98 000 души около 44 000 стават жертви на по-голяма или по-малка медицинска грешка.

Тези резултати показват, че и процентът на смъртност в резултат на медицински грешки е много по-висок, отколкото от автомобилни катастрофи, рак, възпаление на белите дробове и СПИН.

Под медицинска грешка се разбира погрешният от самото начало подход към пациента или отделна част от комплексното обслужване, което се оказва неудачно, пише Здраве.бг.

Медицинските грешки са възможни във всички области в системата на здравеопазването. Те могат да възникнат при изпълняването на най-рутинните задължения - например при сгрешаване на диетата в болничната кухня.

Много често причината за грешката се крие в лошата комуникация между лекаря и пациента.

...

Много изследванията показват, че в основата на 88% от медицинските грешки стои приемането на погрешно лекарство или употребата на лекарство в неправилна доза.

Цялата статия тук:

http://news.ibox.bg/news/id_1980569560
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8