Author Topic: Представяне Петьо  (Read 10051 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Петьо

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 3
Представяне Петьо
« on: February 01, 2018, 20:07:46 PM »
Здравейте скъпи братя и сестри и Бог да ви благослови изобилно !
Казвам се Петьо, на 25 години, от София и съм радостен, че мога да бъда част от този форум :). Не съм женен или обвързан, аз съм самостоятелен млад християнин и мечтая един ден да бъда съпруг. Вярвам в Бог от преди да навърша 10 години и винаги съм вярвал, че Бог съществува и че Той ни е създал. До не преди много време бях и живеех в света - прелюбодействах с приятелката си по онова време, случваше се да лъжа и бях гневен и циничен. Никога не съм се напивал, никога не съм взимал дрога или пушил. Не съм от вярващо семейство, по-скоро бях на масовия принцип -" вярващ съм, но по свой си начин, ще бъда в Рая, защото в сравнение с убийците съм добър човек и в днешно време е ОК да прелюбодействам и т.н...тези закони са били за преди, сега сме в модерно време и нещата стоят по друг начин". От около година насам обаче нещата започнаха да се променят след като станах евангелист. Приех Господ за свой Спасител и започнах да ходя с Бог възлюбвайки Го с цялото си сърце. Той започна да премахва всичко, което ми пречише да живея праведен живот и да ме води по пътя на светлината. Слава на Бога станах по-кротък, усмихнат, позитивен, цинизма бе изкоренен от моят речник, всяка капка завист или злоба бе унищожена от Божията сила, получих помощ за самоконтрол и себеубоздание и с усмивка на лицето си пиша, че съм нов човек :). До скоро ходих на църква, но спрях, понеже имах много несъгласия с пастора (както и на теми извън вярата), има и други причини, но не е уместно да ги коментирам тук :).
Надявам се да науча нови и полезни неща от този форум и ако мога също да бъда полезен на хората тук. Бог да бъде с всички вас :)

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Re: Представяне Петьо
« Reply #1 on: February 01, 2018, 21:44:32 PM »
Здравей,
Бог да ти помогне да растеш в Неговата благодат и да те води само да купуваш Истината, без да я продаваш. Ако я познаеш тя ще те направи мъдър за спасение. :)

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Представяне Петьо
« Reply #2 on: February 02, 2018, 00:15:58 AM »
Добре дошъл.

Между другото, ако наричаш информацията, която пише в Библията "въпроси за вярата", то в Библията има следната информация:
- кой е Бог;
- какво е власт;
- справедливо отсъждане и разсъждение;
- каква е йерархията на властта, която Бог е дал;
- какво е грях;
- как е устроена земята и за това, че няма космос;
- информация за устройството на небесата;
- информация за това къде се намира Едем, кои реки извират от областта и т.н.;
- какво да яде човек;
- какво да не яде;
- как да сее и да не сее ГМО;
- информация за различни технологии, като електричество;
- бизнес взаимоотношения - шефове към слуги, слуги към шефове;
- ролите на мъжете и жените в бизнеса;
- управление на собствен бизнес;
- семейни взаимоотношения между съпрузи и по отношение на децата;
- възпитание в семейството;
- взаимоотношения с твоите врагове;
- взаимоотношения с Божиите врагове;
- взаимоотношения с приятели и какво е мнението на Бога за приятели и приятелки от различни полове;
- занаяти;
- как да се прави сапун, хляб и други домакински неща;
- принципи за взаимоотношенията в обществото;
- пророчества за бъдещите дни;

И много други. Ако наречем Библията "книга за вярата", то всичко е написано там. Затова обсъждане на въпроси "извън вярата" е по-скоро обсъждане на въпроси извън съвременните религиозни среди. В Библията има всичко необходимо за живота и благочестието, ако човек е усърден да го намери.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне Петьо
« Reply #3 on: February 02, 2018, 01:08:00 AM »
Добре дошъл във форума.

След като си напуснал въпросната църква и пастор, какво мислиш от тук нататък да правиш с живота си?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Петьо

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 3
Re: Представяне Петьо
« Reply #4 on: February 02, 2018, 09:37:23 AM »
Добре дошъл във форума.

След като си напуснал въпросната църква и пастор, какво мислиш от тук нататък да правиш с живота си?

Задавайки въпроса си по този начин "какво мислиш от тук нататък да правиш с живота си" от една страна погледнато звучи сякаш живота ми е там и губи част от смисъла си ако вече не съм член. Силно се надявам да не си имал това предвид :).
Живота ми от тук нататък продължава и е по-добре от преди - чета си Библията у дома, слушам хваления и аудио Библия и различни видеа по темата, обръщам и доста внимание на бизнеса си. Възлюбил съм Бог с цялото си сърце, но се занимавам и с други неща. Спортувам редовно, чета доста и се развличам когато има свободно време. Замислял съм се да посетя друга църква и да "пробвам". Много обичам хвалението, да слушам проповеди и да се запознавам с нови хора, особено братя във вярата.
Ако имаш предложения какво да правя от тук напред с живота си или допълнения към по-горе написаното, наистина с радост ще ги прочета :)

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Представяне Петьо
« Reply #5 on: February 02, 2018, 10:26:12 AM »
А знаеш ли какво са правили хората в Библията в ежедневието си, за да си сигурен дали следваш техен пример или това, което са ти показали днес?
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне Петьо
« Reply #6 on: February 02, 2018, 11:13:57 AM »
Quote
Задавайки въпроса си по този начин "какво мислиш от тук нататък да правиш с живота си" от една страна погледнато звучи сякаш живота ми е там и губи част от смисъла си ако вече не съм член. Силно се надявам да не си имал това предвид :).

Не, не съм имал това предвид.Всъщност имам предвид точно обратното. Човек, който е решил да стои в тези църкви част от статуквото явно е решил да си губи живота и да живее безцелно, затова него няма смисъл да го питам какво е решил да прави с живота си. А тебе те попитах в смисъл след като си решил да напуснеш безплодния евангелизъм, дали си открил верния път по който християнина трябва да ходи.

Quote
Живота ми от тук нататък продължава и е по-добре от преди - чета си Библията у дома, слушам хваления и аудио Библия и различни видеа по темата, обръщам и доста внимание на бизнеса си. Възлюбил съм Бог с цялото си сърце, но се занимавам и с други неща. Спортувам редовно, чета доста и се развличам когато има свободно време. Замислял съм се да посетя друга църква и да "пробвам". Много обичам хвалението, да слушам проповеди и да се запознавам с нови хора, особено братя във вярата.
Ако имаш предложения какво да правя от тук напред с живота си или допълнения към по-горе написаното, наистина с радост ще ги прочета :)

Разбирам, но имай предвид, че повечето проповеди и "хваления" са заквасени със същия квас, който е произвел лошия плод поради който си напуснал въпросната църква.

Добре би било да използваш своето отделяне за да четеш сам Библията и да вникнеш в написаното без външни влияния. И така да прекараш поне една година без да се пробваш да ходиш по други църкви, защото градските църкви са продукт на светската система. Но ако използваш времето си за да се фокусираш на това да изследваш Писанията, при това усърдно и без да се "отвличаш" и "развличаш" от тази си цел, то ще имаш голяма полза след това. Използвай и факта че си несемеен, защото това ти дава възможност да имаш много повече време за изучаване на Писанията.

Запознанствата с нови хора е опасно нещо. Запознанството с един погрешен човек (особено някой лъжеучител или пък фатална жена) може да преобърне живота ти в напълно погрешна посока и буквално да го разруши. Разбира се запознанството с правилните хора може да ти помогне много и да бъде за голямо благословение. Аз съм преживял и едното и другото. Но от позицията на опита не се стремя към това лесно да се запознавам с хора или лесно да ги допускам до себе си. Най-добре се моли Бог да те пази от неправилни запознанства и ти самия практикувай себеобуздание в това отношение и не отивай да се запознаваш с всеки, който може да се изпречи на пътя ти.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Петьо

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 3
Re: Представяне Петьо
« Reply #7 on: February 02, 2018, 13:07:13 PM »
А знаеш ли какво са правили хората в Библията в ежедневието си, за да си сигурен дали следваш техен пример или това, което са ти показали днес?

Без да навлизам в спор или нещо подобно - смятам, че е по-правилно да следвам модела даден от Бог, вместо да следвам правеното от хората по онова време, нека не забравяме, че тогава повечето хора не са могли да четат и пишат и не са имали елементани неща като електрическа крушка или топла вода, мисля, че е напълно нормално ежедневните ни дейности да се разминават и то сериозно :). Святия Дух е в мен и Той ми помага да стоя в правия път, но вие като по-утвърдени имате мнение, което е важно за мен и бих бил благодарен да го прочета.

Много се радвам, че с Watchman сме на едно мнение. Внимателен съм с кого се запознавам, какво казвам и за какво говоря. Нормално е човек да мисли за тези неща и да пристъпва с разум и вяра, че Бог ще го пази. Библията ни казва, че е по-добре мъж да не се докосва до жена и е по-добре да не се жени, но още от малък аз искам да имам семейство, а след като станах истински християнин, започнах силно да мечтая за това да бъда съпруг и да съм глава на семейство. Да, очаквам сега да получа коментари от сорта на - не знаеш какво е, не е цветя и рози както си мислиш, не бързай има време и т.н. Наясно съм с това, но имам силно желание да се грижа за някого и да правя някой щастлив. Едно от най-приятните усещания, които минават през моето тяло е когато помогна на човек на улицата, направя дарение или купя обяд на някой в нужда. Бих се радвал да споделите мнение и по тази тема, приятно ми е че се получава разговор и че мога да почерпя знания от вас :)

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне Петьо
« Reply #8 on: February 02, 2018, 14:03:37 PM »
Quote
Без да навлизам в спор или нещо подобно - смятам, че е по-правилно да следвам модела даден от Бог, вместо да следвам правеното от хората по онова време, нека не забравяме, че тогава повечето хора не са могли да четат и пишат и не са имали елементани неща като електрическа крушка или топла вода, мисля, че е напълно нормално ежедневните ни дейности да се разминават и то сериозно :)

Всъщност модела даден от Бога се вижда именно в живота на Божиите хора в Писанията. И ако не е там, то къде другаде може да се намери?

Това дали хората не са могли да четат и пишат, ти как го знаеш със сигурност? Истината е че предишните поколения са били и по-мъдри и по-праведни и много по-цивилизовани от днешното. Ние живеем в мрачни и тежки времена. А това че сега поколението е по-просветено е лъжа и пропаганда от враговете на истината.

А за ел. крушките това е старо като света. На египетските барелефи има изображение на ел. крушки. Не случайно Соломон е казал още преди хиляди години че няма нищо ново под слънцето и каквото е било преди, то ще бъде пак. Затова не подценявай предишните поколения.

Quote
Библията ни казва, че е по-добре мъж да не се докосва до жена и е по-добре да не се жени, но още от малък аз искам да имам семейство, а след като станах истински християнин, започнах силно да мечтая за това да бъда съпруг и да съм глава на семейство. Да, очаквам сега да получа коментари от сорта на - не знаеш какво е, не е цветя и рози както си мислиш, не бързай има време и т.н. Наясно съм с това, но имам силно желание да се грижа за някого и да правя някой щастлив.

Библията също, казва, че Бог желае праведно потомство и че Бог иска хората да се размножат и да напълнят земята. Разбира се да я напълнят не нечестивите, а праведните. Имало е в миналото разни християнски общности, които са отричали брака и семейството и тия групи за 100 години са изчезнали напълно, а други християнски общности, които ценят семейството са се размножили днес до стотици хиляди праведни хора.

Но ти трябва да имаш предвид, че целта на брака не е да "направиш някого щастлив". Въобще думата "щастие" не съществува в Библията. Тази дума предава езически а не библейски реалности. Тя идва от корена "ща" и е свързана с това човек да получава онова, което му се "ще" - сиреч да следва своите желания. А Писанието учи човек да се отрече от себе си и да не следва своите желания, но вместо това да следва Божиите цели и намерения за Земята и народа Му.

Ето тук ще изредя някои от темите във форума, които са свързани със семейството:

Бракът : http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,497

Книга за влюбването и брак според съвършената Божия воля: http://www.fellowshipbg.org/PerfectWillMarriage.pdf

Сношението в семейството: http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,851

Многоженството в Библията: http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,861

Брак без подпис: http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,831

Феминизъм: http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,36

Възпитание и отглеждане на деца в християнско семейство: http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,403

Надявам се тия неща да са ти от полза.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Представяне Петьо
« Reply #9 on: February 02, 2018, 16:30:58 PM »
А знаеш ли какво са правили хората в Библията в ежедневието си, за да си сигурен дали следваш техен пример или това, което са ти показали днес?

Без да навлизам в спор или нещо подобно - смятам, че е по-правилно да следвам модела даден от Бог, вместо да следвам правеното от хората по онова време, нека не забравяме, че тогава повечето хора не са могли да четат и пишат и не са имали елементани неща като електрическа крушка или топла вода, мисля, че е напълно нормално ежедневните ни дейности да се разминават и то сериозно :). Святия Дух е в мен и Той ми помага да стоя в правия път, но вие като по-утвърдени имате мнение, което е важно за мен и бих бил благодарен да го прочета.
Парадоксално е да го казва човек, който би трябвало да познава текста на Библията и да знае доста повече неща за това какво са правили и какво не са правили хората преди нас. Това, което са ти казали, че са правили или не са правили е напълно погрешно. Библията ни е дадена като единствения достоверен източник, от който можем да черпим информация за това кой е Бог, какво иска, как трябва да живеем. Не случайно ти написах този списък по-горе, но ти го презря, защото си научен, че всичко старо е "първобитно" и всичко в Библията е "остаряло". Например едно време са ползвали безжично електричество, а ти днес ползваш кабел.

Аз те съветвам да прочетеш Битие 1 и 2 и ако решиш, можеш да видиш и тази тема по същия въпрос какво казва науката и историята и какво казва Библията:
Сътворението

Ето и още една тема за това какво са те учили в училище и какво всъщност виждаме:
Колко от историята, която познаваме, е вярна?

Не на последно място тези 2 теми, които са може би по-близко до теб в момента:
Има ли "ходене на църква" в Библията?
"Заблуждавате се, като не познавате Писанията, нито Божията сила"

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Представяне Петьо
« Reply #10 on: February 04, 2018, 18:57:38 PM »
Добре дошъл, дано Бог ти даде да се отърсиш от лъжите в света и да прогледнеш.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Re: Представяне Петьо
« Reply #11 on: February 04, 2018, 21:33:25 PM »
@Петьо
И за да схванеш бездната между това, което светската система учи по всички възможни начини и канали - само един Библейски факт: земята е плоска, а не кълбо. Тук има и тема по тоя въпрос. Дори само тоя факт би трябвало да ти отвори очите за тоталната измама в която тъне света.
Чу ли за това от амвона? Не! Чу ли го в училището? Не! В университета? Не! По телевизията? Може би, но като подигравка! А това е записано още на първа страница на Библията... :)