Author Topic: Зеле кьосе  (Read 865 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Георги-земеделец

• Посещаващ
  • **
Зеле кьосе
« on: January 31, 2018, 22:42:32 PM »
При правене на кисело зеле е от ключово значение сорта или семето, за крайния резултат. Зелето кьосе е най-търсено. Казват "само то става".

Благодавен съм за спомагателните въпроси, от друга тема. Подобно при превод, преводача е важен.

Watchman

• Administrator
  • Слугуващ
Re: Зеле кьосе
« Reply #1 on: January 31, 2018, 23:51:44 PM »
Аз пък казвам, че са ключови бактериите с които се ферментира зелето. Защото самото зеле е само носител на бактериите след ферментация и истинската стойност не е в самото зеле а в бактериите.

По същия начин Писанието казва, че "ние имаме това съкровище в пръстни съдове, за да се види, че превъзходната сила не е от нас, а от Бога".

Т.е както ние сме само пръстни съдове в които обитава Божията сила и благодат, така зелето е само носител, в което обитават скъпоценните бактерии на ферментацията.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Георги-земеделец

• Посещаващ
  • **
« Reply #2 on: February 01, 2018, 07:24:08 AM »
Нужна е симбиоза. При музиката, хармонията между звуковете доставя изящната песен.

Както семето така и дрождите извършват работата. Има зелка която остава твърда и невтасва.

Watchman

• Administrator
  • Слугуващ
« Reply #3 on: February 01, 2018, 10:13:22 AM »
При стандартна ферментация може би не всяка зелка ще стане. Но при ферментация с участието на подбрани микроорганизми (ЕМ) резултатите са винаги удивителни.

Аз наскоро успях да обърна евтини и безвкусни маслини от магазина в маслини с много приличен вкус с помощта на тези бактерии. А малко по-хубави маслини се обръщат на абсолютен деликатес.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Георги-земеделец

• Посещаващ
  • **
« Reply #4 on: February 03, 2018, 18:24:22 PM »
Днес беше отправено предизвикателство, към мен, за облог относно кьосето срещу коя да е зелка с подбрани бактерии, с убийствено висок коефициент, разчитайки на блъф.

dodai

• Общителен
« Reply #5 on: February 05, 2018, 20:29:16 PM »
И тука не разбрах защо отвори тази тема за да покажеш че сме невежи или нещо друго,мисля че ще е добре да дадеш малко разяснение.Wotchman ти обясни нещо но ти не го прие май на сериозно а тръгна да си мислиш разни глупости за предизвикателства и облози поне според мене това е несериозно.Ще очаквам да дадеш разумен отговор като за глупави хора като мен да мога да разбера че да не се комплексирам .Благодаря предварително.

Георги-земеделец

• Посещаващ
  • **
« Reply #6 on: February 06, 2018, 05:20:36 AM »
Баса е буквално за кисело зеле. Таман ще има възможнос да оставя някой лев на вуйчата да се грижи за баба ми, като хвана Балкана.

dodai

• Общителен
« Reply #7 on: February 06, 2018, 20:05:09 PM »
Георги виждам думите ти са на човек който не се е покаял и затова явно говориш светски и аз така ще ти отговоря . Ти няма да спечелиш баса защото не знаеш за какво иде реч а по добре си хващай гората и да не се месиш където не ти е работа.Язък ти за хубавото име.
То глупостта не се съобразява с имена за съжаление.

Watchman

• Administrator
  • Слугуващ
« Reply #8 on: February 07, 2018, 00:47:10 AM »
Георги има някаква травма при падане от стълба и това вероятно се отразява на начина му на мислене и говорене, особено в писмен вид. Аз го познавам отпреди травмата и нямаше такива проблеми. Но явно сега са се появили.

Така, че не го съди за това нещо.

Георги-земеделец

• Посещаващ
  • **
« Reply #9 on: February 07, 2018, 06:41:35 AM »
По време на комата, докторите видяха и хематом от предишно нараняване. Съсирена кръв в мозака, без да е била отваряна главата, със съвременни методи за снимки. Поради трудова злополука на удар във винкел, при вдигане на кашон със зеле (възможно е да е било lattice cabbage). Второто падане е пак работно. Три години миех прозорци (най-трудни бяха прозорците с ромбовидна декоративна оловна решетка).

Мозъка, два пъти ударен, е само тъкън. Духа и живота са степен отгоре.

dodai

• Общителен
« Reply #10 on: February 07, 2018, 07:30:48 AM »
Георги не знаех че си имал здравословни проблеми и съжалявам че така се отнесох към теб моля те да ми простиш.

Георги-земеделец

• Посещаващ
  • **
« Reply #11 on: February 07, 2018, 11:05:48 AM »
Раните са минали и болката не се помни вече. Гледай ти да не падаш.

Палко

• Общителен
« Reply #12 on: February 07, 2018, 21:01:35 PM »
Всъщност така представено, всичко звучи сякаш Георги едва ли не има психически проблеми а това не е така. Аз лично се видях с него преди две седмици и разговора си вървеше съвсем нормално. :-D За това и на друго място го попитах дали не използва някакъв преводач, защото словореда когато пише е малко объркан понякога. Но също така разбирам и реакцията на dodai. Без частта в която говори за покаяние. Не разбрах как направи своето заключение. :-) 

А иначе общо взето Гошо представи нещата така сякаш и ние сме били там и знаем за какво става въпрос и от там се получи неразбирателството. Иначе общо взето май става въпрос за спор с вуйчо му за това как се прави кисело зеле. :-D

Watchman

• Administrator
  • Слугуващ
« Reply #13 on: February 07, 2018, 21:57:58 PM »
Аз затова написах че очевидно се проявяват някакви проблеми, когато комуникира в писмен вид. Защото на живо си говори нормално.

Nikolay

• Слугуващ
« Reply #14 on: February 22, 2018, 10:08:57 AM »
Проблема се явява при четене и писане, при говор, най-вероятно не. Вероятно са засегнати части на мозъка които отговарят за това. Проблема не е точно психически, образно казано, засегнат е хардуера, а не софтуера.
Но там само Бог може да изцели и дано да го направи.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]