Author Topic: Изкуствения интелект и ликвидацията на високите технологии  (Read 13683 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ото

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 75
Quote from: Watchman
Те ли те изпратиха да слухтиш наоколо, като се има предвид, че името ти Ото на латински означава "ухо" или просто си агент на дирекция "Оперативни и технически операции" (ОТО)?

  Готин майтап, ама нещо  латинският  ми куца. То и „гугъл преводач”  ми отказва помощ. Пиша „ухо” на български, излиза ми „auris” на латински. Пиша „oto”, обаче и на гугъла толкоз му е латинския, та не може да ми я преведе. Чак като написах „otto”, „преводачът” даде смисления отговор „розово масло”. Има двама големи немски изобретатели-Никлаус Ото и Ото Лилиентал. Пишат се „Otto” . Може би типичният  български продукт „розово масло” е в основата на съвременната авиация, а също и на двигателостроенето.


Quote from: Watchman
Как пък не остана една тема по която да не се включиш с антихристка пропаганда, подмолно и завоалирано?

  Watchman, ти смяташ, че един бъдещ технологичен срив ще се случи поради промяна на физическата среда, с последваща невъзможност за производство и използване на ел.енергия. Аз пък смятам, че технологическият срив ще е вследствие на алчност, ненаситност, завист, страх, недалновидност, непукизъм, пожелаване на чуждото….   и разни други човешки качества. Това, че не мисля като теб, подмолна антихристка пропаганда ли е?
 
  Браво бе Ото, масоните от Римския клуб, които се стремят към ликвидация на 80% от населението и търсят да оправдаят действията си с "пренаселването" на земята били "сериозна" наука?

  Watchman, интернет е море от информация и дезинформация.  Къде прочете, че Римския клуб се стреми да ликвидира 80% от населението? Моля, дай линк за да преценя за себе си, това истина ли е или лъжа (дезинформация)?


Нели

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 203
Аз тази частична зависимост я разбрах есента, когато слагахме буркани, но на пазара нямаше читави капачки. Тогава разбрах, че часточната независимост е зависимост.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Quote
  Готин майтап, ама нещо  латинският  ми куца. То и „гугъл преводач”  ми отказва помощ. Пиша „ухо” на български, излиза ми „auris” на латински. Пиша „oto”, обаче и на гугъла толкоз му е латинския, та не може да ми я преведе. Чак като написах „otto”, „преводачът” даде смисления отговор „розово масло”. Има двама големи немски изобретатели-Никлаус Ото и Ото Лилиентал. Пишат се „Otto” . Може би типичният  български продукт „розово масло” е в основата на съвременната авиация, а също и на двигателостроенето.

Иска ти се да се измъкнеш с "майтап" ама няма да мине:

https://www.thefreedictionary.com/oto-

Без никакво съмнение ото означава ухо. Някак си много пасва и на поведението ти в този форум.

И за специализирана дирекция "Оперативни и технически операции" (ОТО) нищо ли намери? Или беше по-удобно да премълчиш и да замажеш положението с приказки за розово масло?

Quote
Watchman, ти смяташ, че един бъдещ технологичен срив ще се случи поради промяна на физическата среда, с последваща невъзможност за производство и използване на ел.енергия. Аз пък смятам, че технологическият срив ще е вследствие на алчност, ненаситност, завист, страх, недалновидност, непукизъм, пожелаване на чуждото….   и разни други човешки качества. Това, че не мисля като теб, подмолна антихристка пропаганда ли е?

Точно така и е подмолна и е антихристка, защото зад идеята за "ограничените" земни ресурси и "пренаселената" земя се крие стремежа за преминаване към единно световно правителство, а няма нищо по-антихристко от това.

Quote
Watchman, интернет е море от информация и дезинформация.  Къде прочете, че Римския клуб се стреми да ликвидира 80% от населението? Моля, дай линк за да преценя за себе си, това истина ли е или лъжа (дезинформация)?

Всеки, който твърди че земята е пренаселена е движен от сатанински дух и измама. Бог каза на човека - плоди се и се размножавай, тези казват - не се плодете, защото е пренаселена земята. Това е директна офанзива срещу Божията воля. Само това е достатъчно за да се види сатанинското естество на идеите на Римския клуб, без значение каква допълнителна информация има за тях. А допълнителната информация е налична за този, които иска да търси и намира.

А на теб ще ти кажа, че такива агенти като тебе нямат място във форума.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Нели

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 203
Quote
Готин майтап, ама нещо  латинският  ми куца. То и „гугъл преводач”  ми отказва помощ. Пиша „ухо” на български, излиза ми „auris” на латински.

Не ти трябва речник за такава известна дума, дори всяка майка знае, че отит е възпаление на ухото.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Преди време им беше по-лесно, трафика се филтрираше със суперкомпютрите. Но с навлизането на смартфоните и безкрайно многото приложения, трафика се е покачил в пъти.
Миньорството явно е нужно за да могат да филтрират и този трафик, но явно е нямало как да го оправдаят и да мине за държавен разход като предното поради което са решили с този вариант да минат.
И да, никъде няма информация какво се изчислява, лошото е, че хората въобще не ги интересува това, важното е, че изкарват някакви пари от цялата работа - сребролюбие... купуват видео карти/процесори (има различни алгоритми и за двете) и копаят и си препоръчват един на друг. Даже срещнах коментари, че който не копаел бил глупак...
Както писах и в една друга тема, възможно е да го обърнат и цифрова валута и стандартните пари да изчезнат, има наченки и в тази посока. Което автоматично означава, че който не го прави, няма да има пари или трябва да ги купува.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
@Уочмен
Преди да излезе инфото във връзка с лъжата за 'пренаселеността' на земята знаех, че щом това така упорито се твърди от пропагандната машина, значи е точно обратното. И наистина после излезе информация че официалните цифри за населението на страните са надути в пъти. Една от целите с това е да се оправдае депопулацията и това да стане нещо нормално и желано от мнозинството.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Преди време попаднах на едно видео, където човека изразяваше дълбоки съмнения, че хората са толкова, колкото твърдят че са и се замислих колко удобно е за властите да имат на свое разположение "мъртви души" (още Гогол е писал за тази идея).

Първо "демокрацията" + няколко милиона мъртви души и изборите се решават без проблем в полза на когото искат, защото мъртвите души винаги гласуват под строй.

Второ мъртвите души са идеален инструмент за източване на бюджета. Например ако имат 1 милион несъществуващи пенсионери, всички тия пенсии се "изплащат", а всъщност парите отиват в нечии джобове. Особено удобно стана това когато въведоха плащане на пенсиите в банкови карти, а не на гише, където някой трябва да се подписва.

Ето защо е напълно реалистично да се очаква, че се лъже яко за реалния брой на хората които живеят във всяка една държава.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
В Ютюб има клип за Китай и неговите градове без хора. (Там има такива и никой не живее в тях). Там се казва че населението му е ~400 млн. В друг клип се говори че Русия е 40млн. и явно се вижда обезлюдяването по улиците.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
В Китай наистина има градове без хора, но причината за това е имотния балон, поради който се е строило безумно и ненужно много за да се представи това като "икономически растеж". Така, че това не е свързано с реалното число на хората.

Истината е че цялото човечество в момента дори да приемем официалните данни от около 9 милиарда спокойно може да си живее само в Тексас. Щатите уж се водят развита нация в която всичко е усвоено, а можеш да пропътуваш 100 км без да видиш една къща около пътя. Ето защо в земята има място спокойно за огромно количество хора. Само в Русия могат да живеят без притеснения около 200 милиарда души. Затова тия лъжи за "пренаселената" Земя са изключително брутални.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Георги-земеделец

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 83
Quote from: small axe
Тази измама ще използва няколко важни неща които предстои да се появят на сцената за да омотаят тотално масите и изкривят писанията до неузнаваемост, променяйки времена и години:
- Изкуственият интелект
-Трансхуманизмът
- тн. НЛО та
Именно с тези неща по - горе, ще е свързан и тн образ на звяра, който ще бъде направен (от кого?) Пише, че самите хора правят, създават този образ на звяра. (това е свързано именно с технологиите и вероятнo AI) та този образ да проговори и да направи да бъдат избити непокланящите се на звяра и образът му.

Изкуствения интелект бива налаган като идея от доста време. Малко и трянбва на технологията да развие своите способности. Но да не забравяме, че нашата борба не е срещу кръв и плът, нито срещу творенията, на които сме способни този век. Също Данаил споменава за смесването на семето на човека.

Квантовия компютър е готов. Използа се развита версия на програмен език на компютъра. Досега нули и единици - 0 и 1, а вече и трето състояние едновременно нула и едно. Нека да дам малко информация за електронните компоненти: 0 -няма ток, 1 -има ток и трето състояние, където присъстват и двете едновременно. На изкуствения интелект това не и достигаше. На технологията и трябва време за усвояване на принципите и начина за реализация.

Но да се верна към отговора ми, Исус срази Сатана със Слово, като ответ на трите изкушения (Матей 4:1-11). От думите си ще се оправдаеш, и от думите си ще се осъдиш.

Пада батерията, следва продължение. Лека и здравей малка брадва.

Георги-земеделец

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 83
Та да дам пример за нулите и едениците. Разбърквам смеска за кокошките - ечемик и кюспе, и докато отивам към двора звъни баба ми, да им дам само ечемик. Запрятам ръкави и сръчно отделям всяко зърно. Добре до сага транзисторите (електронни компоненти) това правеха, пускат или непропускат ток. Но получават сигнал (външен ток). Не като да носят и двете и да имат комуникация само в семейството.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Тука темата беше относно това, че най-вероятно развитието на изкуствения интелект, ще увеличи до такава степен демоничния контрол над човечеството, че Бог ще трябва да унищожи електричеството, електрониката за да може да ликвидира цялото това цифрово робство, което готвят за човечеството.

Според мен подобно развитие на технологиите вече се е случвало в миналото и е било унищожено от Бога, при това не веднъж и дваж, а многократно.

Извода от цялото нещо е че ние трябва да сме готови за такова време, защото когато Бог унищожи електричеството това ще доведе до масова смърт на огромна част от човечеството, особено на градското население. Но дори и селското население (конкретно визирам състоянието на българските села) ще умре от глад, защото то не е в състояние да снабди своя собствена храна в достатъчно количество, че да оцелее дълго време. Но определено ще може да оцелее малко по-дълго време от градското население, което ще загине буквално за около месец.

Какво означава това за нас конкретно? Означава, че ние трябва да сме подготвени (обучени и оборудвани) не само да отглеждаме сами храната си (в достатъчни количества), но и да можем да работим с прости инструменти с които да можем да изпълняваме жизнено важни задачи в такова време и при такива условия. Такова пренастройване не е възможно да се случи за кратко време. Нужни са години за пренастройка на навиците и уменията.

Офтопик:

Георги, онзи ден четох следния пасаж, та си спомних за тебе:

Екл. 10:18  От голяма леност пропада къщният покрив; И от безделието на ръцете прокапва къщата.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Emma

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 98
Quote
Какво означава това за нас конкретно? Означава, че ние трябва да сме подготвени (обучени и оборудвани) не само да отглеждаме сами храната си (в достатъчни количества), но и да можем да работим с прости инструменти с които да можем да изпълняваме жизнено важни задачи в такова време и при такива условия.

Оле, Watchman,
да пази Господ...но, когато се стигне до там и все още съм жива...аз, няма да оцелея.
Въобще не съм подготвена.
Грам.
И нямам условия, за да го направя.
Но, знам, че каквото е ставало, пак ще стане.
И след случилото се с личните данни, виждам колко сме уязвими хората във всяка една сфера на живота.



..."Всички ще бъдат научени от Бога". Всеки, който е чул от Отца, и се е научил, дохожда при Мене.

Йоан 6:45

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Пр. 27:12  Благоразумният предвижда злото и се укрива, А неразумните вървят напред - и страдат. 

Нашите тела и нашия живот са Божия собственост, която ни е поверена като на настойници. Ние сме длъжни да внимаваме да опазим живота си, защото той е Божия собственост, за която ние носим отговорност.

Бог е вложил голяма благодат и милост в това да сме все още живи и Той очаква плод от своите инвестиции в нас. Изобилен и траен плод при това.

Ето защо ние не можем да се отнесем с лека ръка към Божията собственост, която ни е поверена. Ние трябва да сме благоразумни и да предвиждаме нещата, които могат на нанесат щети на това, което принадлежи на Бога и ние трябва да вземем предварителни мерки това да не се случи, разбира се чрез Божията благодат.

Не може да се очаква човек да "има условията" да направи онова, което няма никакво намерение да прави. Бог дава благодат на онези, които искат, а не на онези, които казват - и без това нищо няма да стане и нямат намерение да предприемат нищо.

Нашият живот, нашите тела, нашите деца, нашите притежания - всички те са Божия собственост, която ни е дадена да управляваме. И Бог желае ние да я управляваме добре, като добри и верни настойници, които в края на краищата ще са достойни за похвала и награда. Злия настойник беше изхвърлен във външната тъмнина.

1Сол. 5:4  Но вие, братя, не сте в тъмнина, та да ви постигне оня ден като крадец. 
1Сол. 5:5  Защото вие всички сте синове на светлината, синове на деня: не сме от нощта, нито от тъмнината. 
1Сол. 5:6  И тъй, да не спим, както другите, но да бъдем будни и трезвени. 


Тук макар да се говори конкретно за финалния ден, пак изложения принцип може да се приложи за всеки друг зъл ден, който идва върху човечеството.

Праведните не трябва да са в тъмнина и да бъдат изненадани и неподготвени.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
AI е много голяма опасност за хората, защото се представя подмолно уж за благото на човечеството, но както знаем това е хитра измама. Нямам много време, а темата е многостранна, но основното е, че вероятно ще се използва в контекста именно на тн. белег на звяра, трансхуманизма , навлизането на компютрите в човешкото тяло.

В тази връзка може да се мисли за образ на звяра който човеците създават, по заръка на самият звяр. Тук говорим за изкуствена човешко- технологична постановка, така както човек е създаден по образ Божий, така и звяра ще иска да ъпгрейдне човеците да станат по негов образ. За това той може да ползва технологии. В тази връзка могат да се разглеждат и пророчестсвата за това , как хората ще искат да умрат, но не ще могат за период от време.

Та звярът ще обещава безсмъртие чрез технологии, доброволно уж, но ще принуждава, убеждава и заблуждава, представяйки себе си за Богът. А освен това съществува вероятност чрез подобен изкуствено създаден усъвършенстван човеко робот, да бъде проявена и духовна същност на създание извън нашият триизмерен свят.

Демоничното ще стане явно на земята и технологиите ще играят роля за неговото пълно проявление.

По принцип филмите не са основа за нищо, те са просто спекулации, художествени измислици, но все пак, могат да дават и насоки, на мислене, да дават база, на човешките умове да гонят определени уж фантасмагории, които все някак да докарат до реалност. Затова ще дам линк тук с един филм, който ми попадна наскоро , и гледах въпреки, че от години не бях гледал филми, реших да го изгледам, понеже ми попадна кратко резюме негово в някакъв новинарски сайт. Филмът е груб, има насилиие и тн, но показва една посока гонена днес от AI, квантовите технологии, Мъск и тн, и въпреки, че е "вероятно" все още фантастика, то нещата уверено отиват в подобни посоки-
Филмът се казва "Upgrade" 2018, има го в някой сайтове за гледане директно.

До каква степен Бог ще допусне подобни неща, незнам, знам само това което пише в пророчетсвата и там ясно се вижда, че е вероятно чудесата и знаменията които тн. "месия" ще прави, да са свързани с определени сериозни технологии, които няма да са само на база физика и химия, а преплетени с човешката биохимия и с духовни неща, които днес не можем дори да обясним, камо ли да си представим. Те работят в тази посока, и вероятно това ще докара на сцената образ на звяра, който в един момент да е автономен и да проговори и да има влияние над човешките умове, потдали се на неговото влияние. До степен, да смятат, че вършейки неговата воля, те принасят служба на Бог.