Author Topic: Изгаряне на кожата (прочетете сега, а не при нужда)  (Read 5960 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Нели

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 203
Лечение в домашни условия на изгаряне на кожата от I-ва степен (зачервяване) и II-ра степен (мехури) от греща повърхност, мазнина или вода:

Каквото и да слагате, оставете раната да "диша".

Важно е първо да охладите място (под струя студена вода, но никога с лед). Студеното облекчава болката и възпрепятства развиването на инфекция.

След това сложете компрес от настърган суров картоф – по този начин предотвратявате опасността от поява на мехури. Дръжте настъргания картоф върху раната 30мин. Ако нямате ренде, просто го разрежете и сложете на изгореното.

След това намажете с някаква мазнина - свинска мас, масло, зехтин, гъша мас, вазелин, жълтък (не и белтък) и др. Най-добре предварително си направете мехлем от мазнина и билки.

Ето и други природни средства:

- мед - маже се тънък слой

- мляко - прясно или кисело мляко

- невен, живовляк или алое вера - сок

- лук - пресен сок от лук

- сода - директно посипване на изгорелия участък само със сода

- бял оцет

Също много добро средство е течният пробиотик ЕМ-1, защото охлажда и дезинфекцира.


Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Аз винаги съм практикувал директно с мед, без студена вода, без картоф и т.н. Доколкото знам картофът също може да се сложи директно и действа по подобен начин. Комбинирането им предполагам засилва ефекта, но аз лично съм използвал само мед и пак работи (щипе малко, което означава, че медът си върши работата). Слагам на изгореното и ако ми пречи на работата увивам в нещо, за да не цапам инструментите, с които работя.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Аз веднъж си изгорих пръстите на нагорещено желязо. Болката беше неописуема. Но стиснах прясно отрязан картоф и болката спря. Направо не можех да повярвам как действа това нещо. Налагаше се обаче да сменям парчето картоф защото действието му минаваше. После за мое удивление дори не се получиха мехури и всичко мина за един ден.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.