Author Topic: Доска или Владимир Досев  (Read 27531 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Доска или Владимир Досев
« Reply #45 on: December 20, 2017, 19:53:19 PM »
А не е едно и също да ме караш да се промушвам през някаква си портичка и довара да виси над мен застрашителоно, да ми се срути на главата, и да махнем довара, и да запретнем ръкави, и да стройм мост на негово място. Много по освобождаващо е тогава и сърцата се отварят.


Тука има точно две погрешни презумпции. Първата е че вратата трябва да е малка и схлупена и втората е че дувара трябва да е калпаво направен и готов на рухне във всеки момент.

Нека не забравяме че дуварите са се правили да пазят българските семейства от врагове, поробители и чужди нежелани погледи, както и да пазят градините от диви животни. В този смисъл няма нищо по полезно от един добре направен дувар. Моя имот в момента няма никаква ограда и постоянно страдам от това. Изчезват ми патици и кокошки, коне влизат ми опасват двора и насажденията, диви глигани влизат и ровят, сърни идват да ми гризат арониите. Пределно ясно е че се нуждая от дувар не от мостове за да ми процъфтява стопанството. Защото в момента всичко е мост и по него преминават всякакви нежелани гости.

А вратата е такова нещо, че през нея пускаш само приятели, без да разрушаваш дувара и да даваш достъп на всякакви врагове и вредители. Не случайно нашия народ има поговорки за разградения двор.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

ivaivanova

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 36
Re: Доска или Владимир Досев
« Reply #46 on: December 20, 2017, 20:30:13 PM »
Здравейте,от доста време не съм писала във форума,но сега предизвикана да споделя развитието ни в селскостопанската и животновъдната ни дейност реших да пиша.  Вече 8години от както сме на село със моят съпруг. Тази година от градината сме изкарали достатъчно да задоволи нуждите на нашето 4 членно семейство както следва:картофи,сух бял боб,зелен боб,бамя,чушки,домати,краставици,лук,чесън,патладжан,пуклива царевица,моркови,праз,салатки,рукула,спанак,различни видове билки и подправки. Имаме и пернати,зайци,прасето го заколихме тези дни,пчели. Имаме един декар люцерна за зайците,мелим също и за пернатите,гъските също пасат от нея,месо имаме изобилно,консервираме в буркани и слагаме част от него във фризера. Имаме и овощна градина с около 40плодни дръвчета някой от тях още не плододават в силата си,но имаме плодове. Имаме къпини,малини и ягоди. Ходим в гората за гъби. Така че ако човек е трудолюбив Бог е верен да благослови труда на ръцете му. Имаме и лозя който вече са запустели,който искаме да посмеем с люцерна,но трябва първо да се изчистят и обработят. Семе си имаме от люцерната след като пожънахме тази която ни е посята.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Доска или Владимир Досев
« Reply #47 on: December 20, 2017, 20:36:10 PM »
Бравос
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Doska

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 30
Re: Доска или Владимир Досев
« Reply #48 on: December 20, 2017, 21:45:27 PM »
Е, Watchman, всичко е просто въпрос на гледна точка! Явно не гледаме от една и съща и там е проблема. Дано някой ден все пак погледнем заедно от едо и също място, ще е хубаво ако стане. Аз мисля, че Бог точно това иска от нас!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Доска или Владимир Досев
« Reply #49 on: December 20, 2017, 22:05:50 PM »
А ако си променя гледната точка и започна да считам разградения двор за добро нещо, дивите прасета ще спрат ли да ми ровят градината и безстопанствените коне да ми съсипват плодните храсти?

Обективните факти не са предмет на гледна точка, а на широко отворени очи и здрав разум.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Нели

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 203
Re: Доска или Владимир Досев
« Reply #50 on: December 21, 2017, 00:05:43 AM »
Doska, "всичко е просто въпрос на гледна точка" = "всичко е относително"

Бог задава ясни дефиниции, а лукавия казва, че всичко е относително, даже и теория на относителността са си измислили от Royal Society и са я наложили чрез авторитета на науката.

Doska

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 30
Re: Доска или Владимир Досев
« Reply #51 on: December 21, 2017, 08:32:50 AM »
Да Watchman, ще спрат, но за да се случи, се изискват много неща, които са извън разговора ни за гледната точка и ще ми е трудно тук да опиша (обемисто е). Аз примерно нямам ограда в родовото ми имение и когато бях на ниско стапало на духовното ми развитие, кой ли не влизаше, но с израстването ми, това спря да се случва, като чели около мен се изгради една невидима енергиина ограда, която ме защитаваше. Слабо познавам Библията и не мога да ти преведа аргументи от Учението дадено ни от Христа директно от Нея, по тези въпроси, аз ги научих от други места, как се правят (става въпрос пак за Учението на Христос) и да ти кажа при мен работят, и по това познавам, че съм на правия път.

Doska

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 30
Re: Доска или Владимир Досев
« Reply #52 on: December 21, 2017, 08:45:26 AM »
Нели, много дълбоки води нагази и няма да те последвам, че може, и двамата да се удавим там!

Нели

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 203
Re: Доска или Владимир Досев
« Reply #53 on: December 21, 2017, 09:44:11 AM »
Не те разбрах с кое точно не си съгласен. Но ако не се чувстваш силен в писането, тогава като се видим ще го изясним.

Doska

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 30
Re: Доска или Владимир Досев
« Reply #54 on: December 21, 2017, 11:38:41 AM »
Нели, не съм съгласен, че между гледна точка и относителност има равенство (възможно е и да не си ме разбрала, какво искам да кажа). Теорията на относителноста, не е голямата ми сила и не се наемам да я коментирам. Но гледна точка е  вече, вътрешното състояние (според мен) на вървящия по пътя и от там, какво той може да разбере, и "види" от Всемира. И тук, много може още да се каже, но ако се видим на живо, ще го продължим този разговор.

Нели

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 203
Re: Доска или Владимир Досев
« Reply #55 on: December 21, 2017, 12:14:19 PM »
"относителен" означава релативен, условен, изменчив, зависещ, подчинен на

Следователно можем да кажем, че "всичко е относително" е еквивалентно на " всичко зависи от гледната точка".

Следователно можем да кажем и обратното - че "всичко зависи от гледната точка" е еквивалентно на "всичко е относително"

Но за да не се отклоняваме много от основната тема на дискусията, по-добре да го изясним това като се видим.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Доска или Владимир Досев
« Reply #56 on: December 21, 2017, 12:16:16 PM »
Доска, Божията защита не е повод за отхвърляне на благоразумието. Ние наистина имаме много по-малко щети отколкото сме можели да имаме. Но Писанието казва, че благоразумния предвижда злото и взима мерки, а безумния върви напред и страда.

А в духовната област има много повече врагове и опасности отколкото в материалната. Библията учи, че има мощни духовни формирования във високите места, които са в непрестанна война срещу праведните на земята, срещу Истината и срещу правдата. Без здрав духовен фундамент на който да се стъпи хората няма как да имат единство и стабилност, но ще бъдат разпръснати като плявата.

Ето във вашата група хората прескачат от едно учение в друго, всякакви граници са размити. Затова вие никога няма да имате единство, нито ще имате пълноценна общност. Християните които се придържат здраво към основата положена в Писанията са единствените, които имат шанс за формиране на пълноценна общност. Всичко друго ще бъде само откъслечно, недостатъчно, раздробено и непълноценно.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Gerard

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 182
Re: Доска или Владимир Досев
« Reply #57 on: December 21, 2017, 12:52:45 PM »
Последните коментари по темата, ми напомниха на един християнски филм - "Time Changer". Има го в замунда, но за съжаление без бг субтитри. Във филма много добре се онагледява, какво се случва с доброто и морала, когато бива извадено от контекста на Библията и Бог, Който я е дал. Премахнат ли се Писанията като мерило за обективната истина и начин на живот, започваме да се изкачваме по-високата и крайно нестабилна стълбица на сатанизма.

Трейлър на филма тук:

https://www.youtube.com/watch?v=OzdeLDeU9w0
Ecc 7:3  Sorrow is better than laughter: for by the sadness of the countenance the heart is made better.
Ecc 7:4  The heart of the wise is in the house of mourning; but the heart of fools is in the house of mirth.

Doska

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 30
Re: Доска или Владимир Досев
« Reply #58 on: December 21, 2017, 13:13:11 PM »
Не съм съгласен с вас, но уважавам избора ви, да се придържате само към Библията, времето ще покаже, кой прав, кой крив и то май досто скоро ще имаме възможноста да го видим. И просто е безмислено, може би, да водим повече, този, и подобни разговори. Мисля, да се огранича, повече, да следя вашите разговори, тук в сайта, ако това не ви смущава.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Доска или Владимир Досев
« Reply #59 on: December 21, 2017, 13:17:03 PM »
Не ни смущава Доска, да четеш или да пишеш. Мисля е важно в едни отношения хората да си изяснят кой къде е. Аз лично съм наясно ти къде си защото познавам достатъчно и дъновизма и анастасианството, но е удивително колко малко хората в тези групи знаят за истинското християнство. Техните представи за християнството обикновено са крайно изопачени и нереални, най-малкото защото нямат и понятие какво наистина пише в Библията и какво е нейното учение. В най-добрия случай знаят откъслечни цитати, извадени от контекста и вкарани в напълно погрешни внушения и философски конструкции.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.