Author Topic: Представяне: Нели  (Read 7675 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Нели

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 203
Представяне: Нели
« on: December 01, 2017, 15:03:02 PM »
 Здравейте на всички, казвам се Анелия Стефанова, на 39 години съм, от Русе съм, но към момента живея в София. Омъжена съм с две деца. Тъй като съм израстанала в комунистическо семейство не съм възпитана във вярата и бях отявлен атеист, но когато срещнах моя съпруг, за когото благодаря на Бога, той ме обърна към вярата в Бога и от атеист станах вярващ.
 Благодаря на създателите на този форум, намирам го за много полезен и информативен. Надявам се и занапред да остане такъв. Намирам в аргументите логика (нещо, което никога не съм намирала в църковните системи).
 Много бих искала да мога тази интересна информация в някои теми да я споделям със заблудени хора, но се опасявам, че тогава истината би се изгубила измежду техните мнения и това би заблудило и объркало онези, които четат форума, търсейки истината.



Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Представяне: Нели
« Reply #1 on: December 01, 2017, 15:35:27 PM »
Добре дошла.

На заблудените хора е най-добре да им се покаже какво е казано директно от Бога. Така правеха Христос, апостолите, пророците. Във форума темите, които се обсъждат са най-вече с цел да се види дали Библията подкрепя дадени твърдения или не.

Ако човек не познава Библията е възможно някои теми да се окажат препъни-камък за четящия, защото ако и да се стараем да изобличаваме тези, чиито мнения не са спрямо Библията, все пак не можем да бъдем аршин за това, че сме абсолютната правота. Единственото сигурно нещо е това, което пише в Библията.

Ето защо ако човек има проблем с Библията, няма значение дали в този или друг форум са записани неща, които изясняват дадена тема, такъв пак няма да приеме истината.

Всичко, писано в този форум, трябва да се сверява с Библията. Той не е Библия, нито източник за черпене на знания. Той е място за разискване.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Нели

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 203
Re: Представяне: Нели
« Reply #2 on: December 01, 2017, 16:06:38 PM »
Да, прав си.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне: Нели
« Reply #3 on: December 01, 2017, 20:14:46 PM »
Добре дошла във форума.

Ние не се плашим от противоречиви мнения. Хората се развиват и променят с времето. Някои вървят напред други назад, трети тъпчат на едно място. Но Бог е този, който единствен може да отвори очите на хората за Истината.

Понякога човек не е израстнал достатъчно за да вникне, разбере и приеме някои неща. Понякога сърцето на човека е вързано в грехове, които не му позволяват да види Истината. Но винаги има хора, които Бог е подготвил да приемат и да чуят и да видят и да разберат. И заради тях си струва да се трудим.

Което ми напомня думите на един проповедник - "Аз знам, че половината от вас няма да разберат онова, което ще ви кажа, но аз ще ви го кажа заради останалата половина."
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Нели

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 203
Re: Представяне: Нели
« Reply #4 on: December 01, 2017, 21:01:21 PM »
Благодаря, Watchman.

Хубаво е, че правите всичко това за хората. Аз дори понякога говоря на заблудени хора, точно както някои хора са говорили на мен, когато аз съм била заблудена. И като видя, че започват да слушат с интерес, продължавам да им говоря, с надеждата да намерят истината и да се спасят, защото като обикновен човек, който е слаб, ми е мъчно за хората.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Представяне: Нели
« Reply #5 on: December 01, 2017, 22:57:42 PM »
Добре дошла.

Щом си намерила нещо полезно което те е приближило към Бог, значи си направил крачка напред, продължавай така. Както и другите споменаха, основата е познаването на Словото Му. Всичко останало се гради на тази основа.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Нели

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 203
Re: Представяне: Нели
« Reply #6 on: December 01, 2017, 23:47:52 PM »
Благодаря ти, Николай.

Alesyz

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 151
Re: Представяне: Нели
« Reply #7 on: December 08, 2017, 16:33:59 PM »
На правилното място си. Добре дошла.

Нели

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 203
Re: Представяне: Нели
« Reply #8 on: December 18, 2017, 23:40:40 PM »
Благодаря ти, Alesyz!