Author Topic: Милениумът  (Read 69319 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Re: Милениумът
« Reply #30 on: November 04, 2007, 23:07:43 PM »
small axe, по това което си написал си вадя извода, че си пропуснал да прочетеш, това което съм написал в предния си постинг, където коментирам именно тези аргументи, които ти даваш и мисля, че успешно показвам тяхната несъстоятелност.

Просто има твърде много митове и легенди в християнството, които сме приели по инерция от църквите си и книжките в циркулация и не се замисляме дори относно това което действително пише.

Проблема идва че вместо да се прочетецялото откровение до самото пришествие и да се види ясно, че живи хора остават от народите, че и от светиите. Тия народи ще са принудени да се покорят на Исус като Цар на Царете и Господар на Господарите. Тогава ще се изпълни това Слово:

Пс. 66:3  Речете Богу: Колко са страшни делата Ти! Поради величието на Твоята сила Даже враговете Ти ще се преструват пред Тебе за покорни.

Това дали някой има втори трети или пети шанс се решава от Бога, ясно е че тези които ще достигнат до Новото Небе и Новата Земя ще са такива записани в книгата на Живота от преди създанието на света. За такива хора Бог може да им дава колкото шансове е нужно докато влязат в това за което са определени.

Бог който познава сърцата знае кой ще се обърне към Него, и на такива ще дава шансове докато е нужно. А останалите колкото и шансове да им се дава няма да има разлика.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Милениумът
« Reply #31 on: November 04, 2007, 23:16:25 PM »
цитат от Жирард:
Quote
"Ами ако са от тези които не са приели белега защо Бог ги наказва с тази тежка язва от която буквално няма да имат отдих ни денем ни нощем докато не умрат или язвата не спре след известно време по Божията милост. Пък и как е възможно да възлизаш на бой против Ерусалим и Бог и да не носиш белега на звяра просто ми звучи абсурдно."

Не си ме разбрал явно имах предвид че за останалите от тези народи които са воювали против Ерусалим/народите са воювали / не е казано че тези останалите от тези народи са воювали , никъде не виждаме дали те са приели белега или не.
Аз мисля че не, и затова са в милениума.Но би трябвало да са в книгата на живота в такъв случай.
Покажи ми че останалите от тези народи са приели белега и са воювали , защото от изречението става ясно че те се числят към тези народи но не се казва че са воювали или приели белега.Тогава има логика да оживеят незасегнати от наказанието описано в откр.14 :11

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Re: Милениумът
« Reply #32 on: November 04, 2007, 23:21:00 PM »
small axe, не се заблуждавай относно написаното в Откр.14 :11 - това го обясних по-горе. Това е ВРЕМЕННО наказание, което се изчерпва. Т.е съгрешил е някой - получава си наказанието и толкова. Някои ще умрат междувременно, но други ще оцелеят включително и тези приели белега и ще бъдат живи при Пришествието.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Милениумът
« Reply #33 on: November 04, 2007, 23:22:24 PM »
Да, Watchman, прочетох това което написа преди и сега, все още не съм съгласен, че тези които приемат белега може и да оживеят. Ще мисля по въпроса още, иначе разбрах ясно мнението ти и на другите.


Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Re: Милениумът
« Reply #34 on: November 04, 2007, 23:34:54 PM »
Добре не си съгласен, но на основата на какви пасажи и аргументи? По скоро е на основата на инерция. Всъщност и аз имах такава инерция и дори не се бях замислял много, но сега като се задълбахме в тия неща почнах да виждам, че текста не учи това, което съм свикнал да мисля, и което съм приел на доверие на основание на чуто от тук от там по църквите и прочетено по книжките.

Дори точно днес си дадох сметка за това, което Тихомир напомни и видях, че има основание.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Милениумът
« Reply #35 on: November 04, 2007, 23:57:51 PM »
Може и на основата на инерция да е , но още ще чета , все пак е наистина добра дискусията , която продължава разбира се , но сега ще мисля върху досега казаното , още не мога да приема че хора с белега на звяра ще влязат в милениума.Там е работата че и не е ясно казано това , говори се за останалите от народите , но те дали имат белега или не не се казва , просто не се казва.Ето върху това ще чета и мисля.
Господ да ви пази и благослови!

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Милениумът
« Reply #36 on: November 05, 2007, 01:19:05 AM »
Има няколко много важни неща, които трябва да се споменат при изливането на чашите на Божия гняв:

Когато се изливат чашите не се описва, че умират всички жители на земята. Още първата чаша е върху тези, които имат белега. Ако те всички умират, то тези, които нямат белега са или светии или такива, които просто не са го приели. Не е описано, че умират, обаче, но пише, че се появи лоша и люта рана.

До последната чаша все още има хора на тази земя и е описано, че и похулиха небесния Бог поради болките си и раните си, и не се покаяха за делата си.. Това ясно ни говори за това, че Бог е очаквал тук покаяние на тези човеци за делата си, но в отговор има хули на Името Му.

След последната чаша не пише, че всички са избити. Забележи коментарите ми за първата чаша.

Примерно в Откровение 19 пише:
А останалите бидоха избити с меча на яздещия на коня, |с меча|, който излизаше от устата Му. И всичките птици се наситиха от месата им.

Кои са "останалите"? Останалите от тези, които са воювали против светиите. Не пише, че това са останалите от земята, тъй като точно като бъдат избити тогава дяволът е хванат и е вързан за 1000 години, след което мами хората и ги събира от 4-те краища на света, Гога и Магога (които означават като цяло "варварски народи, които идват от СЕВЕР") и тогава е писано, че

[9] И те се разпростряха по |цялата| широчина на земята и обиколиха стана на светиите и обичния град; но огън падна от [Бога из] небето, та ги изпояде.
[10] И дяволът, който ги мамеше, биде хвърлен в огненото жупелно езеро, гдето са и звярът и лъжепророкът; и ще бъдат мъчени денем и нощем до вечни векове.
[11] След това видях един голям бял престол и Онзи, Който седеше на него, от Чието лице побягнаха земята и небето, че не се намери място за тях.


Вижда се, че чак тук "побягнаха земята и небето", което не е същото както в друго място пише, че "небето биде преместено като свитък". Тук вече няма място за старото небе и старата земя. Тук идва вече новото небе и новата земя и Небесният Ерусалим, където няма да има нищо нечисто.

 
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Милениумът
« Reply #37 on: November 12, 2007, 22:20:53 PM »
А какво казва според вас 2Сол 1 гл.във връзка с това което обсъждаме по горе.
Там ми прави впечатление най вече в 8 и 9 стих , обхвата на тези които ще бъдат наказани с тази вечна погибел от присъствието на Господа.Кои са те ?От текста излиза че това са ония които не познават Бога и не се покоряват на благовестието на Исус.Не мога да се оттърва от подозрението че това са всички невярващи  по това време.А не само някой от тях.
Ако мислите че вече няма какво да обсъждаме  пишете да знам , че да не се убеждаваме един друг се в едно и също , но все пак кажете какво мислите за текста в Солунци , защото ме вълнува живо!От това което чета във форума , виждам едни сериозни Божии хора , затова и постоянствам в дискусията.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Re: Милениумът
« Reply #38 on: November 12, 2007, 23:21:34 PM »
Докато четях написаното в 2Сол 1-ва глава неизбежно си спомних за Откр. 19-та глава, където се описва Неговото пришествие:

Rev 19:11  След това видях небето отворено, и ето бял кон, и Оня, Който яздеше на него, се наричаше Верен и Истинен, и съди и воюва праведно.
Rev 19:12  Очите Му бяха огнен пламък, на главата Му бяха много корони и носеше написано име, което никой не знаеше, а само Той;
Rev 19:13  и беше облечен в дреха, попръскана с кръв; и името Му беше Божието слово.
Rev 19:14  И небесните войски, облечени в бял и чист висон, следваха подир Него на бели коне.
Rev 19:15  Из устата Му излизаше остър меч, за да порази с него народите; и Той ще ги управлява с желязна тояга и ще стъпче лина на лютия гняв на Бога Всемогъщий.


От този пасаж се вижда че при пришествието Исус ще порази народите с меча (Словото) от устата Си. Резултата от това поразяване се вижда във втората част на стих 15. Една част от народите ще бъдат подчинени и управлявани с желязна тояга (това не са светиите, защото те идват след Него на бели коне) а другата част ще бъдат стъпкани в лина на лютия Божий гняв. Този стих отново показва, че не всички ще бъдат изтребени а само някои, както показват и изоблино количество пасажи, някои от които цитирани по-напред в темата.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Gerard

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 182
Re: Милениумът
« Reply #39 on: November 13, 2007, 11:24:59 AM »
А ето го и критерия според който Бог ще покаже милост на народите в оня ден.

Mat 25:31  А когато дойде Човешкият Син в славата Си, и всичките [свети] ангели с Него, тогава ще седне на славния Си престол.
Mat 25:32  И ще се съберат пред Него всичките народи; и ще ги отлъчи един от други, както овчарят отлъчва овцете от козите;
Mat 25:33  и ще постави овцете от дясната Си страна, а козите от лявата.
Mat 25:34  Тогава Царят ще рече на тия, които са от дясната Му страна: Дойдете вие благословени от Отца Ми, наследете царството, приготвено за вас от създанието на света.
Mat 25:35  Защото огладнях и Ме нахранихте; ожаднях и Ме напоихте; странник бях, и Ме прибрахте;
Mat 25:36  гол бях и Ме облякохте; болен бях и Ме посетихте; в тъмница бях и Ме споходихте.

Mat 25:37  Тогава праведните в отговор ще му кажат: Господи, кога Те видяхме гладен, и Те нахранихме; или жаден, и Те напоихме?
Mat 25:38  И кога Те видяхме странник, и Те прибрахме, или гол и Те облякохме?
Mat 25:39  И кога Те видяхме болен или в тъмница и Те споходихме?
Mat 25:40  А Царят в отговор ще им рече: Истина ви казвам: Понеже сте направили това на един от тия най-скромни Мои братя, на Мене сте го направили.
Mat 25:41  Тогава ще рече и на тия, които са от лявата Му страна: Идете си от Мене, вие проклети, във вечния огън, приготвен за дявола и за неговите ангели.
Mat 25:42  Защото огладнях и не Ме нахранихте; ожаднях и не Ме напоихте;
Mat 25:43  странник бях, и не Ме облякохте; болен и в тъмница бях, и не Ме посетихте.
Mat 25:44  Тогава и те в отговор ще кажат: Господи, кога Те видяхме гладен, или жаден, или странник, или гол, или болен, или в тъмница и не Ти послужихме?
Mat 25:45  Тогава в отговор ще им рече: Истина ви казвам: Понеже не сте направили това на ни един от тия най-скромните, нито на Мене сте го направили.
Mat 25:46  И тия ще отидат във вечно наказание, а праведните във вечен живот.


Светиите са тези които Исус нарича свои братя. Както виждаме народите които са показвали милост към тях в тези тежки последни времена изпълнени със скръб, мъчения, лишения, затвор и смърт поради Божието име, влизат в царството на мир и правда. Може би точно това е белега на звяра, компромис със съвестта, отказа да помогнеш на огнетените и несправедливо страдащите заради собственият си себичен живот.
Ecc 7:3  Sorrow is better than laughter: for by the sadness of the countenance the heart is made better.
Ecc 7:4  The heart of the wise is in the house of mourning; but the heart of fools is in the house of mirth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Милениумът
« Reply #40 on: November 13, 2007, 11:29:39 AM »
Искам и да отбележа още нещо, защото няма да са тези, които са направили това на тия "най-малките", а праведните, които са направили това на тия "най-малките", защото доста добри хора са отишли в ада.

Ето отново цитата:
Mat 25:35  Защото огладнях и Ме нахранихте; ожаднях и Ме напоихте; странник бях, и Ме прибрахте;
Mat 25:36  гол бях и Ме облякохте; болен бях и Ме посетихте; в тъмница бях и Ме споходихте.
Mat 25:37  Тогава праведните в отговор ще му кажат: Господи, кога Те видяхме гладен, и Те нахранихме; или жаден, и Те напоихме?
Mat 25:38  И кога Те видяхме странник, и Те прибрахме, или гол и Те облякохме?
Mat 25:39  И кога Те видяхме болен или в тъмница и Те споходихме?
Mat 25:40  А Царят в отговор ще им рече: Истина ви казвам: Понеже сте направили това на един от тия най-скромни Мои братя, на Мене сте го направили.


Това искам да го подчертая, защото в днешни дни доста книжки за добър живот излязоха и проповядват "християнски ценности" без да минават през вратата Христос, но "прескачат".
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Gerard

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 182
Re: Милениумът
« Reply #41 on: November 13, 2007, 11:34:43 AM »
Искам и да отбележа още нещо, защото няма да са тези, които са направили това на тия "най-малките", а праведните, които са направили това на тия "най-малките", защото доста добри хора са отишли в ада.

Моето разбиране е че те са праведни точно защото са помагали на светиите. Помощ която със сигурност съдържа и риск за собственият живот. Именно тук идва тяхното спасение понеже са предпочели да умрат пред това да направят компромис със съвестта си.
Ecc 7:3  Sorrow is better than laughter: for by the sadness of the countenance the heart is made better.
Ecc 7:4  The heart of the wise is in the house of mourning; but the heart of fools is in the house of mirth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Милениумът
« Reply #42 on: November 13, 2007, 11:40:56 AM »
Исках да го уточня, защото в момента от многото хуманистични лъжеучения доста хора са учени, че като правят добри дела ще се спасят. Тъй като форумът е публичен и се чете от мнозина, то исках да не оставя нещо, което се подразбира, но всичко да е казано.

Мнозина от езичниците биват заблудени, че ако не искат да се покаят, поне да правят добри дела, да гледат да мислят позитивно и ще имат добра награда най-накрая.

В тези учения никъде го няма Христос и думите "по благодат сте спасени чрез вяра, и то не от самите вас; това е дар от Бога" са жестоко потъпкани.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Re: Милениумът
« Reply #43 on: November 13, 2007, 16:41:42 PM »
Аз също мислих, да дам референция към Мат. 25 гл за това какво ще стане с народите, но написаното там не ми дава основание да го отнеса към народите по начина който досега съм видял, че ще стане.

Първото нещо е именно, че те биват наречение "праведните". Някои дори казват, че Исус ще съди между народ и народ, а не между отделни индивиди. Аз мога да кажа че не знам дали това е така. В края на цитата се казва:

Mat 25:46  И тия ще отидат във вечно наказание, а праведните във вечен живот.

От изписаното досега разбираме, че народите които влизат в милениума ще има грешници сред тях, който ще се разбунтуват в края на 1000-та години. Следователно няма как това да са праведните за които се говори в този пасаж, защото за тях е казано, че отиват във вечен живот.

И според мен точно в този момент на дискусията се вижда, че не сме много подготвени по тази тема и въпрос и има нужда да търсим изследваме и разбираме повече. По-добро познаване на казаното от пророците в СЗ е задължително условие за правилно разбиране и тълкуване на думите в НЗ.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Gerard

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 182
Re: Милениумът
« Reply #44 on: November 13, 2007, 17:07:15 PM »
В края на цитата се казва:

Mat 25:46  И тия ще отидат във вечно наказание, а праведните във вечен живот.

От изписаното досега разбираме, че народите които влизат в милениума ще има грешници сред тях, който ще се разбунтуват в края на 1000-та години. Следователно няма как това да са праведните за които се говори в този пасаж, защото за тях е казано, че отиват във вечен живот.

Грешниците които ще се разбунтуват в края на 1000-та години може би са някой от децата на праведните. За праведните не пише че ще получат вечен живот веднага а просто че ще наследят царството, сиреч ще влезнат в него.

Mat 25:46  И тия ще отидат във вечно наказание, а праведните във вечен живот.

Това мисля че ще се изпълни след големият бял престол, защото както знаем по време на 1000 годишното царство единствено светиите няма да умират, а останалите хора при все че ще доживяват до дълбока старост все още няма да са с нетленни тела. Пък и едва след второто възкресение и усъдителна присъда грешниците ще отидат във вечно наказание според както четем в откровение.
Ecc 7:3  Sorrow is better than laughter: for by the sadness of the countenance the heart is made better.
Ecc 7:4  The heart of the wise is in the house of mourning; but the heart of fools is in the house of mirth.