Author Topic: Изясняване на привидно противоречие.  (Read 14574 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Doska

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 30
Прочетох някои теми в форума и ми допаднаха, особенно темата "Живот в общност", но никъде не открих нещо, което да призовава да се създават такива общности, и отстранични източиници разбрах, че вие които говорите тук за това, си живеете, като вълци единаци, и нямате намерение да организирате такива общности.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Изясняване на привидно противоречие.
« Reply #1 on: December 15, 2017, 19:30:15 PM »
Би било по-добре преди да пишете, първо да се Представите в съответния раздел.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Изясняване на привидно противоречие.
« Reply #2 on: December 15, 2017, 19:32:30 PM »
Във форума пишат най-различни хора и не е задължително всички от дадена общност да си правят профил, нито е задължително всички пишещи да са в една махала. Има не малко пишещи хора тук, които никога не са се виждали.

А ти кой си? За какви "източници" говориш?
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Re: Изясняване на привидно противоречие.
« Reply #3 on: December 15, 2017, 20:24:25 PM »
Прочетох някои теми в форума и ми допаднаха, особенно темата "Живот в общност", но никъде не открих нещо, което да призовава да се създават такива общности, и отстранични източиници разбрах, че вие които говорите тук за това, си живеете, като вълци единаци, и нямате намерение да организирате такива общности.

Аз не искам да бъда причислен към вълците и искам като теб да живея в християнска общност. Ако искаш можеш да споделиш твоите виждания в PM.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Изясняване на привидно противоречие.
« Reply #4 on: December 16, 2017, 17:02:30 PM »
Прочетох някои теми в форума и ми допаднаха, особенно темата "Живот в общност", но никъде не открих нещо, което да призовава да се създават такива общности, и отстранични източиници разбрах, че вие които говорите тук за това, си живеете, като вълци единаци, и нямате намерение да организирате такива общности.

Преди всичко се радвам, че се интересуваш от въпроса за живота в общност. Това е фундаментална тема за християнския живот, която малцина разбират, включително тези, които привидно искат да живеят в общност.

Радвам се също, че си писал в заглавието "привидно противоречие", защото ако познаваше фактите щеше да знаеш, че противоречие всъщност няма.

Не знам какви са тези "странични източници", но те или са зле информирани, или дори злонамерени, защото са ти казали неща, които не отговарят на истината.

Лично аз осъзнах фундаменталната значимост на живота в общност някъде 2003-2004-а година и от тогава целия ми живот е насочен в тази посока, а именно да се съградят такива общности в България. Канили са ме да се присъединя поне в 3-4 общности в чужбина, в някои от които много трудно приемат външни хора, но аз предпочетох да се върна в България и да работя за тия цели тук, вместо да отида някъде на готово.

Аз обаче далеч не подхождам прибързано и повърхностно към този въпрос, както някои биха подходили емоционално, а след това неизбежно ще изпаднат в ситуация в която нито няма да знаят къде се намират, нито с какво се захващат. Ето защо през изминалите години сме работили в посока надолу, отколкото в посока настрани и нагоре. Сиреч фокусирали сме се върху основите, а не върху това да направим нещо набързо основано върху пясък, имащо само вид на нещо благочестиво, което ще рухне при първата по-сериозна буря.

Към това трябва да се добави и особеностите на българския народ, който е инатлив, своеволен, своенравен и всеки тегли чергата към себе си. Затова сме и слаб и беден народ, защото не можем да работим заедно и тази крепост на единачество е много по-силна в България, отколкото сред другите народи. Затова и работата тук е много по-трудна, и изисква изкопаване на много по-здрави основи.

Ако ти се интересуваш от тази работа и в какво тя се състои бихме те запознали с нея, ако разбира се първо се представиш във форума, както е реда.

Също е добре да прочетеш повече какво сме писали по въпроса за общността във форума, преди да твърдиш, че не сме призовавали за създаване на общности, след като едва ли има друг български форум в който да е обърнато повече внимание на този толкова важен въпрос от настоящия.

А относно това какви са нашите намерения и как живеем, това също няма как да го научиш от някакви призрачни "странични източници". Да се води човек от слухове и клюки, както и да говори прибързано - не трябва да е част от пътя на праведния човек.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Doska

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 30
Re: Изясняване на привидно противоречие.
« Reply #5 on: December 18, 2017, 12:23:51 PM »
Благодаря за изчерпателния отговор! Той ме задоволява напълно, само се усили трепета ми, да науча повече за вашите идеи и какво сте направили, правите и ще правите, за реализиране на общност. Ще ме олесниш ако ми посочиш темите, които да ме осветлят, за да не се лутам напразно. Да ще корегирам пропуска си и ще се представя възможно най-бързо.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Изясняване на привидно противоречие.
« Reply #6 on: December 18, 2017, 13:48:30 PM »
Ето някои от темите свързани пряко или косвено с живота в общност:

1. Живот в Общност:  http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,141.0.html

2. Фундаментални принципи на Християнската общност: http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,828

3. Животът заедно - социализъм, комунизъм, манастир или следване на Христос? http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,422

4. Живот извън системата: http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,666

5. Какво е зависимост от системата? http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,794

6. Бягайте от градовете: http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,213.0.html

7. Истинско Общение: http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,93

8. Въведение в естествения закон: http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,776

Тук са събрани основните дискусии в които има изложени огромно количество значими и фундаментални неща.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Нели

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 203
Re: Изясняване на привидно противоречие.
« Reply #7 on: December 18, 2017, 14:54:02 PM »
Владо, ти ли си бил това, добре дошъл във форума.
Тихомире, аз съм му казала за форума, но явно не съм се изразила добре и е станало недоразумение. Казах, че не ми е известно да имате намерения да създавате общност, но пропуснах да кажа, че и не съм ви питала дали имате такова намерение, просто защото не съм се интересувала от това. Извинявам се още веднъж, не съм го казала със зла умисъл или да създавам интриги. Моля за извинение.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Изясняване на привидно противоречие.
« Reply #8 on: December 18, 2017, 15:35:58 PM »
Хаха, значи теб нарекох "призрачен страничен източник".
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Нели

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 203
Re: Изясняване на привидно противоречие.
« Reply #9 on: December 18, 2017, 16:17:55 PM »
То даже и аз не се разпознах като източник...едва като прочетох, че е Владо Досев.
Така че противоречие наистина няма.

Между другото, хубаво е, че мислите в тази насока за селище, може би, би било полезно да си направим една жива среща, защото сега се сещам, че и Владо и Red Baron ми казаха, че би им било интересно да се срещнат на живо с вас и да обсъдят тази тема. Какво мислите, дали може да се направи?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Изясняване на привидно противоречие.
« Reply #10 on: December 18, 2017, 16:31:58 PM »
Ние не само мислим, ние имаме всичко необходимо за това, което Владо би нарекъл "родово имение". През изминалите 12 години на подготовка сме се подготвили в много отношения по такъв начин, че да можем да помагаме на други хора, не само да уредим себе си.

Аз съм ОК за среща. Дори е възможно да ми се отвори път към София преди нова година, въпреки че още не съм сигурен дали ще стане. Много зависи дали времето ще е подходящо за пътуване.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Нели

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 203
Re: Изясняване на привидно противоречие.
« Reply #11 on: December 18, 2017, 17:28:43 PM »
Много хубаво.
Може ли и аз да дойда?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Изясняване на привидно противоречие.
« Reply #12 on: December 18, 2017, 17:50:22 PM »
Ами аз доколкото разбирам ти си организатора на събитието. Ето и 7ivan може да дойде, който разбирам че е по софийско някъде.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Re: Изясняване на привидно противоречие.
« Reply #13 on: December 18, 2017, 18:52:58 PM »
Не се разбра къде е мястото.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Изясняване на привидно противоречие.
« Reply #14 on: December 18, 2017, 19:27:35 PM »
Все още нищо не е изяснено или уточнено. Освен че може би срещата ще е в/около София. Освен ако няма други варианти и предложения. Аз като цяло в София не обичам да ходя и ми е мъчение като се налага да посещавам този град.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.