Author Topic: Здравейте!  (Read 8312 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Enoch

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 6
Здравейте!
« on: December 06, 2017, 01:48:10 AM »
Казвам се Благороден, на кратко Благо. Роден съм в християнско семейство. Осъзнат вярващ  от поне 25 години. Неденоминационен, женен за прекрасна вярваща съпруга. Не съм тук да споря, не намирам смисъл от това, а просто да споделя моят духовен опит ако сметна за необходимо. Надявам се да бъде общението ни градивно и укрепващо. Благодат и мир да ви се умножи. Здравейте!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Здравейте!
« Reply #1 on: December 06, 2017, 01:53:10 AM »
Прощавай, имаше един участник във форума преди време:

http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,864.0.html

Не си ли ти същия човек?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Enoch

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 6
Re: Здравейте!
« Reply #2 on: December 06, 2017, 09:35:57 AM »
Не, не съм. За първи път се регистрирам тук. Не използвам и други форуми също. Предполагам, че не ме познавате нито наяве, нито през нета. От време на време съм чел дискусиите ви, понеже от няколко години зная за съществуването на този форум.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Здравейте!
« Reply #3 on: December 06, 2017, 10:57:31 AM »
Като се има предвид, че въпросния Светльо е лъжец, измамник и изключително развратен човек, не очаквам да каже истината, ако се е регистрирал под друго име, защото той бидейки изгонен от форума поради горните причини многократно се опита да се регистрира под други имена и едното беше именно Enoch.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Enoch

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 6
Re: Здравейте!
« Reply #4 on: December 06, 2017, 13:34:31 PM »
Сега, това нито ме засяга, нито имам желание да обяснявам, защо съм избрал това име. Представих се, ако ви е неприятно нещо относно тази прилика мога и да се оттегля веднага от форума. Кажете веднага, ако започваме с предубежденията без да се познаваме?!

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Здравейте!
« Reply #5 on: December 06, 2017, 17:18:42 PM »
Добре дошъл.

Дано намериш това за което си дошъл сред нас.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Здравейте!
« Reply #6 on: December 06, 2017, 20:01:40 PM »
Ако ти беше човек различен от Светльо и истински християнин, нямаше да започнеш да се цупиш за това, че държим нечестивите човеци далече от форума, а щеше да се зарадваш за това ни отношение и желание да пазим форума чист от зли човеци, точно както учи Писанието.

Ако този факт не ти харесва, чувствай се свободен да се оттеглиш. Едва ли ще ти хареса каквото и да е друго нещо във форума.

Също така първото нещо, което ти направи след първото логване във форума е да отидеш да гледаш представянето именно на въпросния Светльо. Няма как случаен човек да отиде точно това нещо да гледа ей, така да го извади изсред заровените стари теми. Затова не мисли, че ще ни подведеш толкова лесно.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Enoch

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 6
Re: Здравейте!
« Reply #7 on: December 06, 2017, 22:07:01 PM »
Гледах това, което ми попадна, за да видя, как се представят и какво пишат другите. нямам никаква представа, кой е този Светльо дори не съм чел всичко просто погледнах в началото, какво са писали, така се е случило. Не се цупя, в последствие се разбира, кой, какво, защо?! Какви са тези методи още от началото на ЦРУ и ДС? Какво съм посетил и прочее... Дали някой е нечестив си проличава във времето... Значи и нечестив ме изкара вече от две изречения..?! "Ако съм бил", еди си какъв.... Ако съм се регистрирал, значи съм преценил, че има интересни неща, които се коментират и съм пожелал да се включа... Няма да повтарям повече, кой съм, написах името си и то е истинно... Но нещо много параноично ми се струва отношението ти, представи си "неочаквано дойде в храма си", всичко изглеждаше, че е богохулник обаче "защо ме биеш?". Ти ли си админа, виждам, че пишеш от името на няколко души. Всички мълчат, тартора ли си на всичко това?!.... Ок ако и другите са на това мнение пишете и си отивам.... Прощавайте, това, като онлайн сектанство, където различните не се кутират, досущ като в голяма част от деноминациите, ли е? .... или някаква гуровщина??? нека и аз да попитам, че мен направо ме кфалифицира.... За откровенни въпроси, нечестивец ли оставам???? Емануил братя и сестри, ако нямам възможност повече да ви пиша... "Жив е Христос, видяха го няколко души и му отвориха...." Лека вечер...

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Re: Здравейте!
« Reply #8 on: December 06, 2017, 22:26:08 PM »
Здравей!
Ап.Павел казва че любовта търпи всичко. Чувствителността е характерна за гордите. Надявам се да си искрено търсещ Истината.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Здравейте!
« Reply #9 on: December 06, 2017, 22:28:13 PM »
Пишеш напълно в стила на въпросния Светльо, ако ти нямаш нищо общо с него защо се засягаш лично за нещата, които писах за него?

Един наистина благороден човек би проявил благородно отношение ако неволно попадне в ситуация да бъде сбъркан с някой друг. Би се усмихнал и подходил с широко сърце, понеже виждаш - хората са се объркали. Ще проявиш снизходителност и търпение.

А вместо това ти почваш - ЦРУ, ДС, тартори, секта, гуровщина и прочие - много добре се представи с това си отношение. Дори успя "да видиш", че съм пишел от името на няколко души? Кои са тия "няколко" души, дето си ги "видял"?

Аз нарекох Светльо нечестец, а ти си го приел за себе си, и твърдиш, че не си същия човек?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Enoch

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 6
Re: Здравейте!
« Reply #10 on: December 06, 2017, 23:01:21 PM »
"Затова не мисли, че ще ни подведеш толкова лесно" Това е констатация от името на повече от един човек.... Не съм този, за който ме мислиш. Казах ти, че се казвам Благо, ти що за човек си, че не разбираш, приеми го преди да си се изложил тотално след, като разбереш, че бъркаш... Това, което пиша е това което пиша, нямам задни мисли. Откровен съм, ако съм бил такъв, ако съм бил онакъв, това са провокации, от както ми писа за първи път. Още от вратата ме подхвана, имало някакъв образ сред вас, който бил нечестив, посетил съм някакви негови поствания, писал съм в неговия стил. И той така се бил кръстил Енох, ти що за субект си, че ме кфалифицираш на базата на свои съждения, предубедени. Казвам ти кой съм и пак не вярваш.... Познавам поне десет човека, на когото Енох им е любим герой от Писанието. Не ме интересува ни Светльо, ни Светльовца, казвам се Благо, жена ми се казва Ваня, живеем край морето. Това са приоми само на такива хора, затова сравнявам отношението ти с техите методи (ДС или сектантите). Едно добре дошъл, чувствай се свободен да споделяш, ще те изслушам с разбиране, няма да ти правя анализ на личността от трите изречения, които написа, щеше да е много по добре.... Направо ме изуми, все още очаквам да пишат повече хора или ти изразяваш мнението на другите....?!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Здравейте!
« Reply #11 on: December 06, 2017, 23:15:02 PM »
Quote
"Затова не мисли, че ще ни подведеш толкова лесно" Това е констатация от името на повече от един човек....

Става въпрос за хората, които отговарят за форума. И като такива ние сме длъжни да държим форума чист от такива извратени хора като въпросния Светльо. Всички нормални участници във форума имат полза от такова нещо, и ако ти беше от нормалните щеше да го оцениш, а не да се озъбваш. Все едно мен като ме проверяват за оръжие като влизам в някоя обществена сграда да почна да се зъбя че не вярват на милите ми очи.

Веднъж дори ме арестуваха на улицата защото съм приличал на някакъв издирван престъпник. След като ми провериха документите и се увериха, че не съм същия ме пуснаха възпитано и с уважение. Но ако бях почнал да се репча щяха да ме набутат в патрулката и да спя в ареста. Вече не заради това че съм приличал на някой, който не съм а заради собственото си агресивно поведение.

Както се вижда от отношението ти и начина по който подходи към тази ни бдителност, както и с твърде голямото подобие на всичко свързано с тебе и този Светльо - мога да ти кажа съвсем недвусмислено - не си добре дошъл в този форум. Дори да не си Светльо вече показа достатъчно от "себе си" за да си заслужиш подобно посрещане.

И тъй като даването на бан е нещо по-скоро унизително, а ние не желаем да унижаваме хората излишно, ти давам възможност да си тръгнеш сам с достойнство. И ако сме сбъркали за Светльо срама си остава за нас, а за теб достойнството, ако беше проявил такова разбира се и не беше реагирал като озлобен от живота пенсионер. Но все пак е проява на благородство да ти дадем възможност да постъпиш достойно и да си тръгнеш сам, след като ти е казано от домакините че не си добре дошъл.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Enoch

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 6
Re: Здравейте!
« Reply #12 on: December 06, 2017, 23:44:47 PM »
Оттеглям се, всичко добро. Сега ще видя как става.  Нито за миг не съм се ядосвал, пиша просто откровено. Очаквано беше това, направих своите изводи също... В действителност на живо аргументите се изпаряват повярвай ми, когато застанем  пред истината... Потвърдих си очакванията, с оглед на това как си писал и на други хора, до колкото съм чел някои твои коментари... Наистина не смятам, че познаваш Господ Исус лично, мисля че щеше да ме разпознаеш ако беше така, просто разпъваш локуми от писанията, за да оправдаеш това, което изтъкваш, че живееш... Объркан си нали Наблюдателю...? Загубваш все повече време да спасиш живота си, а Сина остана на заден план... Коригирай това, докато все още можеш... Огнения ден идва, за да опита делата ни....Емануил, братко!?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Здравейте!
« Reply #13 on: December 06, 2017, 23:53:55 PM »
Оттеглянето става като просто спреш да пишеш и да посещаваш форума.

Вижда се че храниш жлъч към мен още откак беше с истинското си име във форума. Именно и затова се регистрираш под нови имена за да дадеш воля на тази си жлъч, която не ти дава мира.

Ако беше някой различен от Светльо човек, който ние да сме сбъркали, нямаше да използваш последната си възможност да пишеш в този форум с това да дадеш воля на тази жлъч и да се опиташ да ме уязвиш по някакъв начин. С последните си думи само продължаваш да се разкриваш и кой си и какви са ти целите.

Не е това начина да се напусне с достойнство. Разбира се напускането с достойнство изисква човек въобще да притежава достойнство.

Ако аз бях на твое място в подобна ситуация (в случай, че да кажем сме сбъркали за въпросния Светльо) бих казал просто на хората: "Момчета разбирам, че сте ме объркали с някой друг, ама това си е вашия форум, в правото сте си да пускате или непускате когото искате. Съжалявам, че точно аз изпаднах в такава неловка ситуация, поради която нямам възможност да пиша във форума, но да бъде Божията воля. Щом Бог го е допуснал това да ми се случи, значи е и за мое и за ваше добро. Бъдете благословени."

Или нещо такова. Това е човек да има свободно от жлъч и озлобление сърце, и да приеме с усмивка грешката на другите, дори когато го засяга лично по някакъв начин. А вместо това при тебе се видя съвсем друга картина. Затова не мисли, че някакви констатации и заплахи от твоя страна имат някаква тежест или ефект.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.