Author Topic: Възраста на земята е 6000г.  (Read 31615 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #75 on: December 15, 2017, 20:46:23 PM »
Ще ви помогна с отговора. Сам Исус отговаря на тоя вупрос, но трябва да го видите сами.

 Те би трябвало да знаят преди мен и вас за тоя пророк и да са ви го посочили отдавна.

Е добре, ти ако си брат и ни смяташ за братя, ще ни помогнеш и ще ни кажеш за пророка. Няма да го пазиш само за себе си, ако смяташ че това е от Бога, ще искаш да споделиш с братята. След като споделиш, ние ще изпитаме от Писанията, този човек, наистина ли е пророк или не е. Ако издържа изпита на Писанията, заедно ще се радваме. Ако не, ще го отхвърлим. Ти боиш ли се от нещо? Боиш ли се да не би този пророк няма да издържи изпита на Писанието?
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #76 on: December 15, 2017, 21:12:05 PM »
Не се боя от нищо. Изпитът на Писанието този пророк издържа, но вашия 'изпит' се съмнявам да издържи. Тихомир и Уочмен вече са го отхвърлили, казвайки че Илия няма да се яви преди пришествието. Те са предубедени. Който и да е този човек, той ще бъде отхвърлен. Исус ни казва да съдим по плодовете. Смиреното сърце е готово винаги да бъде научено от Бога.Който отива при Словото, за да подкрепи своите си идеи просто няма да успее.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #77 on: December 15, 2017, 21:27:18 PM »
Той Исус нали видя по-горе какво казва. Защо отхвърляш писаното и си затваряш очите и ни наричаш "предубедени"? Ние на Писанието ли да вярваме или на твоите думи? Смиреното сърце е готово винаги да бъде научено на Бога, който Бог винаги е в синхрон с думите, които е дал. Той няма да каже нищо различно от Словото си.

Йоан появи ли се преди пришествието? Да. Появи ли се преди великия и страшен ден Господен? Да.

"Своите идеи" е нещо, което ти опитваш тук да пробуташ и говориш с недомлъвки, а е писано, че всеки, който не говори ясно с "Да, да" и "Не, не" говори от лукавия. Когато Христос го питаха: Ти ли си, той каза "Казах ви, но не вярвате". Не е шикалкавил.

Ние ти казахме какво е писано. Ти не отговори на нищо от това, което е писано, но продължи със "своите си идеи", т.е. отхвърли писаното като че го няма и каза "не, има еди какъв си". Ми като има, дай да видим кой е, какво учи. Може да е пророк, но да не е Илия. Ако пък е въпросния "пророк Илия", тогава защо се крие? Нали според теб ние сме "заблудени" и така трябва да ни върне в правия път?

Говори ясно, не с недомлъвки.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #78 on: December 15, 2017, 21:56:16 PM »
Не се боя от нищо. Изпитът на Писанието този пророк издържа, но вашия 'изпит' се съмнявам да издържи. Тихомир и Уочмен вече са го отхвърлили, казвайки че Илия няма да се яви преди пришествието. Те са предубедени. Който и да е този човек, той ще бъде отхвърлен. Исус ни казва да съдим по плодовете. Смиреното сърце е готово винаги да бъде научено от Бога.Който отива при Словото, за да подкрепи своите си идеи просто няма да успее.

Аз не знам как е издържал изпитът на Писанието, ние нищо не сме видяли. Трябва да бъде обявен, и да се изпита, та тогава и ние да се убедим.

Този човек някакъв специален пророк ли се обявява, нещо като специален пророк на последното време, Илия? Или е просто обикновен пророк?
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #79 on: December 16, 2017, 11:20:06 AM »
@Tihomir
Под ‘своите си идеи’ имам предвид човешки, плътски умозаключения в разрез със Словото. Когато говоря по принцип това не е ‘недомлъвки’. Вие така разбирате Писанието и така го тълкувате. Моят съвет е да изпитвате винаги дали сте във вярата чрез Писанието и чрез Святия Дух. Тези двете не си противоречат.
Писанието ни говори за вярата, че тя може да действа, да се проявява само чрез любов. Значи продукта на вашата вяра трябва да усили любовта. Това ли прави вашата вяра? Усилва ли любовта, мира, единството. Въздига ли Истината, прославя ли Бога или прославяте себе си.
Като не можете да отговорите на моя въпрос кажете като мъже.
Ето отговарям аз. Писанието ни казва че Исус не можа да направи много велики дела поради неверието на народа. Исус говорейки за Иоан каза ‘И ако искате да го приемете, това е Илия който трябваше да дойде’.  На друго място Исус казва ‘те не го познаха, но направиха с него каквото си искаха’. Както виждате отговора на Иоан беше такъв поради тяхното неверие. ТЕ НЕ ИСКАХА ДА ПОВЯРВАТ на ясното Слово, затова не приеха нито Иоан нито Исус. Безсмислено беше да им казва че той е пророка. Това щеше да доведе само до подигравки и хули. Писанието ни казва че Исус не искаше никой да Го знае къде е, друг път каза на учениците Си да не казват на никой че Той е Христос. Той се сблъска със страшно неверие. Тома каза ‘..аз не искам да повярвам..’.
Говорихме за възраста на земята. Откъде изведнъж в Откровение се говори за 1000год. Царство. Бог прави всичко в съвършен ред и смисъл. Защо Петър говори 1ден = 1000год.? Числото на пълнота е 7. Значи и тези 1000г. Трябва да влизат някак си в това число. Давам во още една подробност за пророка: той пази Шабат т.нар. Събота. Това е свързано с вестта му. 6 работни дни + Шабат. Дори масоните признават в документите си че сега сме 6000г. От сътворението. Да не забравяме че нечистите духове признаваха Исус. Писанието ни казва че никой не може да направи нищо против Истината, само за Истината.
Знам че имате отрицателно отношение към закона в частност към Шабат, но тези неща са неделими.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #80 on: December 16, 2017, 11:45:24 AM »
7ivan, много мотаене много нещо, няма нужда. Кажи името на пророка. Специален ли е или е обикновен. Това се иска от теб. Обвиняваш ни в неверие, а не си казал ни името на пророка.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #81 on: December 16, 2017, 12:30:37 PM »
Това е bro.R.G.Stair  www.overcomerministry.org
Не случайно започнах с изясняване въпроса по принцип. Аз също съм в процес на изпитване.  Мисля че трябва да има пророк, който да подготви народа за Исус а и да е пример за стадото както беше ап.Павел и той самия настояваше другите да му подражават. Особено обезпокоително е че в църквата няма истински пророци. Мислите ли че Исус ще дойде като гръм от ясно небе? Как си представяте да Го чакаме с голямо нетърпение, как става очистването на годеницата на Агнето и нейното приготовление. Ето снощи се появи нов човек във форума и каза че от други е чул че сте вълци-единаци. Добре се е говорило за общност преди, но не и сега. Защо не се прави нещо? Знам че е трудно. Знам че има лъжебратя, но това не трябва да ни спира.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #82 on: December 16, 2017, 12:41:24 PM »
Защо не писа още в самото начало в темата посветена имено на "бр.Стеар"?

Пророкът на последното време? - http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,832.msg109884.html#msg109884

Ти знаеш ли че такава тема съществува, и че сме разисквали на дълго и широко?

Как така още си бил в процес на  изитване като казваш " ТОВА Е.

Казваш, "мисля, че трябва да има пророк....". Това "мисля, че" не важи и нищо не означава за такива сериозни въпроси. Важно е какво Писанието мисли.

Ти от къде знаеш, че не се прави нищо? Трябва всичко да се пише ли че се прави? А да не би случайно ти да си вълк единак и да обвиняваш останалите в неща които ти самия не си постигнал? Къде е твоята общност?

Моля не избягвай тези въпроси и отговори.

И ще те помоля изрично, всичко свързано с "бр.стеар" да пишеш в темата посветена на него, но преди да пишеш, да прочетеш внимателно и старателно, всички мнения в темата, за да не се повтарят нещата.

"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #83 on: December 16, 2017, 14:05:14 PM »
Мислите ли че Исус ще дойде като гръм от ясно небе? Как си представяте да Го чакаме с голямо нетърпение, как става очистването на годеницата на Агнето и нейното приготовление.
Ти също не отговаряш на моите въпроси.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #84 on: December 16, 2017, 14:28:00 PM »
Темата за приготвлението е една от основните теми в този форум, и се разисква на дълго и на широко. Но най-малко вярваме че Бог е изпратил някакъв шарлатанин в името на бр.стеар да ни приготви за това. Фокусирай се на другата тема за бр.стеар, жизненоважна е за теб. Това ти е втори шанс тука във този форум, и въпреки че първия го пропиля, дава ти се втори.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #85 on: December 16, 2017, 14:44:01 PM »
Не не съм объркан както ти казваш. Казах че чакам потвърждение от Бога за това, което Той иска от мен. Също знам и какво казва Словото в 1Иоан3,18:'Мои дечица, нека не обичаме в слово, нито с език, но на дело и в Истина'.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #86 on: December 16, 2017, 14:49:06 PM »
Що бързаш да пишеш, стоиш пред животно важно кръстовище, и не е време за бързо писане. Съсредочи се на въпроса за бр. стеар. там много неща са написани, ти нищо не си казал. Този въпрос докато не решиш, всичко друго е от вторично значение за теб.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8