Author Topic: Възраста на земята е 6000г.  (Read 31610 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #60 on: December 11, 2017, 18:00:25 PM »
7Иван, дадох ти пасаж от Словото, в който най-лесно можеш да видиш как апостол Павел представя пророците и пророкуването в събранието на светиите. Разбира се обаче ако събранието е с Ръководител Божият Дух, а не някой друг, както си забелязал в твоята църква. Апостолът ни показва как би трябвало да протече едно църковно събрание и набляга доста именно на пророкуването. Извадил съм точно тези изречения от 1Коринтяни 14, в които се говори за това:

.1 Следвайте любовта; но копнейте и за духовните дарби, а особено за дарбата да пророкувате... А който пророкува, той говори на човеци за назидание, за увещание и за утеха...Желал бих всички вие да говорите езици, а повече да пророкувате; и който пророкува, е по-горен от този, който говори разни езици, освен ако тълкува, за да се назидава църквата... Но ако всички пророкуват, и влезе някой невярващ или прост, той се обвинява от всички, и осъжда се от всички;
25 тайните на сърцето му стават явни... От пророците нека говорят само двама или трима, а другите да разсъждават... Защото един след друг всички можете да пророкувате, за да се поучават всички и всички да се насърчават;
32 и духовете на пророците се покоряват на самите пророци...
1Коринт 14


Ап. Павел се обръща към всички светии в това събрание в Коринт, казвайки:
. Следвайте любовта; но копнейте и за духовните дарби, а особено за дарбата да пророкувате...

Всички от събранието да копнеят за дарбата  да пророкуват. Тази дарба я дава Святия Дух, а всеки новороден християнин е запечатан  с Духа за Божие притежание, според Писанието. Затова и съвета на апостола е всички да копнеят за дара да пророкуват, защото Бог би задоволил такъв копнеж на чадата Си. Иначе , ако не се дава на всеки, то тази заръка на Павел към всички в събранието би била безмислена.

.  А който пророкува, той говори на човеци за назидание, за увещание и за утеха...

Тук ни се казва за какво служи пророкуването в църквата. Ако се пророкува на светии, родени от Духа, целта е назидаване (изграждане), увещание и утеха. Друга би била целта, ако се пророкува на хора от света.

. Но ако всички пророкуват, и влезе някой невярващ или прост, той се обвинява от всички, и осъжда се от всички;
25 тайните на сърцето му стават явни...


Разбираме още, че пророкуването изявява и скритите неща в сърцето на човека, като обвинява и осъжда греха, разкрит пред всички по свръхестествен начин. Тези неща са нещо обичайно, когато Святият Дух ръководи събранието, а не човека зад амвона с точно регламентирания и времево разграфен план.

. От пророците нека говорят само двама или трима, а другите да разсъждават... Защото един след друг всички можете да пророкувате, за да се поучават всички и всички да се насърчават;
32 и духовете на пророците се покоряват на самите пророци...


Тези, които пророкуват, апостола ги нарича пророци, за разлика от теб, който казваш, че пророка може и да не пророкува. Все едно казваш шивача може да не шие!?! Ами какво прави тогава, ако не пророкува пророка?
Още ни се казва чрез Словото, да слушаме и разсъждаваме над чутото от пророците и да преценяваме. Защо можем да преценим какво ни казва Бог чрез пророкуваното и дали е от Него? Защото, както казахме родения от Бога има в себе си Божият Дух. И същият Дух , който е в пророка, е и в новородения светия. Ето защо дара пророкуване, може да бъде  копнеж в сърцето на всеки светия.
В Христовата Църква пророците вече са с по-различна функция, от пророците преди Йоан Кръстител. Някога Божият Дух слизаше на определени хора и ги използваше конкретно  с определена цел. Сега Духът е в светиите на Исус, Който разпределя дарбите си на тях, както Му е угодно. Църквата е Неговото обиталище и Той би трябвало да се изявява на света чрез Нея. Но ако говорим за Църквата! А не за ,,църквата''!

А колкото за вас, помазанието, което приехте от Него, стои във вас и нямате нужда да ви учи някой; но както Неговото помазание ви учи за всичко и е истинско, а не лъжливо, и вие стойте в Него, както ви е научило. 1Йоан2

Затова светиите могат да преценяват пророчествата, а не да ги приемат на сляпо доверие.
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #61 on: December 12, 2017, 16:29:03 PM »
@Уочмен
Има ли значение кой съм. Ако да значи проявяваш лицеприятие. Приеми ме за търсач на Истината. Както виждаш не съм ползвал никакви имена. Разисквам принципно.
Откр.21,14 ‘… имената на 12те апостоли на Агнето’. Значи Исус има 12 апостоли. Той признава 12, тези които избра отначало. Юда беше заместен лично от Исус с Павел.  Да не забравяме стиха Откр.2,2!   !!Лъжеапостоли!!   Днес има много ‘апостоли’ и ‘апостолки’!

За спасението на човека е необходимо той да има вяра. Вяра самото Писание не може да даде защото е писано:
1. Че вярата е дар от Бога. Ти можеш да четеш цял ден Писанието и дори да го наизустиш. То няма да ти даде вяра.
2.Вярата е от слушане, не от четене или знание на нещо, слушането – от Божието Слово. Трябва да има някой който да ти проповядва Словото.
3.Буквата убива, Духът оживотворява. Без Духа Писанието е мъртва буква.
4. Ако беше достатъчно само Писанието защо Бог даде и Духа Си. В синагогите си Исраел и до днес чете Писанието, но това не го ползва. На тях не е даден Святия Дух. За да бъде даден Святия Дух трябва вяра в Исус Христос.
5.Ако беше достатъчно само Писанието защо трябваше да се добавят още писания след Мойсей. Той дефинира добре греха, даде закона. Това е въпрос към теб Уочмен. Защо трябваше още пророци, защо трябваше да идва Исус, след като Писанието е достатъчно.

Ако ти твърдиш че след Иоан Кръстител няма вече пророци ние ги виждаме описани в Деяния, като служители в църквата (трябва да са много) описани от ап.Павел и в Откровение като двамата свидетели.

@Валипети
Не разбрах според теб Иоан Кръстител пророкувал ли е?
Наистина и аз не мисля че пророка може изобщо да не пророкува. Исках да кажа че акцента на неговата мисия е върху поучение и коригиране на народа, както беше пророк Самуил.

А сега въпрос и към двамата, който беше зададен преди време, но не получи удовлетворителен отговор. Има ли днес вашата църква живи пророци? Ако да дайте няколко имена.  Ако не, отговорът говори сам по себе си.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #62 on: December 12, 2017, 17:39:16 PM »
Quote
@Уочмен
Има ли значение кой съм. Ако да значи проявяваш лицеприятие. Приеми ме за търсач на Истината. Както виждаш не съм ползвал никакви имена. Разисквам принципно.
Откр.21,14 ‘… имената на 12те апостоли на Агнето’. Значи Исус има 12 апостоли. Той признава 12, тези които избра отначало. Юда беше заместен лично от Исус с Павел.  Да не забравяме стиха Откр.2,2!   !!Лъжеапостоли!!   Днес има много ‘апостоли’ и ‘апостолки’!

Никой не те е питал - кой си, попитах дали това настойчиво настояване от твоя страна за това, че непременно щял да дойде някакъв специален пророк, не се дължи на някакво конкретно залитане от твоя страна към съвсем конкретен човек с такива претенции? Това е моя въпрос и ти отказваш да му отговориш вече 3-ти път. Явно нещо те притеснява.

Лъжеапостоли има, както има и лъжепророци. В това няма съмнение. Дванадесетте апостола на Христос имат по-съществена роля, защото на тях е обещано да седнат на 12 престола и да съдят 12-те израилеви племена. Но това не означава, че апостолите са само 12, и че след тях няма други апостоли. Както видя от Писанието има други. И в днешно време ако очакваме да има пророци, по същата логика очакваме да има и апостоли. Това че има лъжливи такива не елиминира факта, че трябва да има истински.

Но тук въпроса тръгна от това, че ти поде погрешния аргумент, че пророците били най-главната функция на служенията в църквата. Това не е вярно, апостолската функция е водеща.

Quote
спасението на човека е необходимо той да има вяра. Вяра самото Писание не може да даде защото е писано:
1. Че вярата е дар от Бога. Ти можеш да четеш цял ден Писанието и дори да го наизустиш. То няма да ти даде вяра.
2.Вярата е от слушане, не от четене или знание на нещо, слушането – от Божието Слово. Трябва да има някой който да ти проповядва Словото.
3.Буквата убива, Духът оживотворява. Без Духа Писанието е мъртва буква.
4. Ако беше достатъчно само Писанието защо Бог даде и Духа Си. В синагогите си Исраел и до днес чете Писанието, но това не го ползва. На тях не е даден Святия Дух. За да бъде даден Святия Дух трябва вяра в Исус Христос.
5.Ако беше достатъчно само Писанието защо трябваше да се добавят още писания след Мойсей. Той дефинира добре греха, даде закона. Това е въпрос към теб Уочмен. Защо трябваше още пророци, защо трябваше да идва Исус, след като Писанието е достатъчно.

Ако ти твърдиш че след Иоан Кръстител няма вече пророци ние ги виждаме описани в Деяния, като служители в църквата (трябва да са много) описани от ап.Павел и в Откровение като двамата свидетели.

1. Вярата е дар от Бога, но Писанието е коректив на вярванията и ученията. То съдържа всичко необходимо за да не изпада човек в грях или заблуждения, и затова няма нужда от специални или обикновени пророци. Тяхната функция е друга.

2. Тук изваждаш пасажа от контекст, защото в контекста се говори за хора, които тепърва повярват в благовестието:

Римл. 10:14  Как, прочее, ще призоват Този, в Когото не са повярвали? И как ще повярват в Този за Когото не са чули? А как ще чуят без проповедник?
Римл. 10:15  И как ще проповядват, ако не бъдат пратени? Както е писано: - "Колко са прекрасни Нозете на тия, които благовествуват доброто!"
Римл. 10:16  Но не всички послушаха благовестието; Защото Исаия казва: "Господи, кой от нас е повярвал на онова, което сме чули"?
Римл. 10:17  И тъй, вярването е от слушане, а слушането - от Христовото слово.


Ето виждаш ли как хората, които изваждат Писанието от контекста му, те променят смисъла, който е заложен от този, който го е писал. Тук се вижда ясно, че тази "вяра, която идва от слушане" се има предвид за първоначалното повярване, на невярващи хора, които не знаят нито Бога, нито Писанията и имат нужда от проповедник да им прогласи благовестието.

А вяра според Писанието човек може да придобие и като размишлява върху Божието Слово, като си спомня за Божиите благости през живота си, като изучава и изследва Писанията, като издържа в изпитанията през които преминава. Всички тия неща придават вяра.

3. Буквата убива, лъжливите духове също убиват. Това, че нещо идва от "дух" не го прави оживотворяващо. Трябва да идва от Духа на живота, който никога няма да противоречи на Писанията, които самия Дух е вдъхновил.

4. Не си ли чел, че всичкото Писание е ВДЪХНАТО от Бога. Да текста дори не казва "вдъхновено" а вдъхнато. Т.е в него е самия Божий Дух. Не можем да противопоставяме Духа на Писанията, защото това е принципа разделя и владей и това е подхода на лъжепророците и лъжеучителите. Божия Дух е в хармония с Писанията и Писанията са в хармония с Божия Дух. Затова и духовете се изпитват според това дали говорят според Писанията, а не дали "чувстваме" че нещо е "от Духа".

5. А ти защо си мислиш, че Моисей е разкрил цялата Божия воля? Закона на Моисей беше само сянка на бъдещите добрини, сянка от която ни изведе Йоан, поради което и той има такава значимост. Затова към Закона на Моисей се пробавиха пророците, които да засвидетелстват за Христос, който щеше да ни прехвърли от закона към същността на нещата, от символиката към същината на вярата. Затова се прибавиха и още Писания. Закона на Моисей имаше за цел да бъде детеводител до Христос и няма никаква пълнота в него.

Аз никъде не съм казал, че няма пророци след Йоан Кръстител, всичко, което съм написал е точно обратното. Но Йоан пророкуваше под старозаветния модел, след което пророците вече действат по различен начин поради факта, че Духа е даден на всички светии.

Аз за разлика от Валипети не вярвам че всеки който пророкува е пророк, защото Писанието казва - "всички можете да пророкувате" а на друго място казва "всички ли са пророци"? Следователно не всички, които пророкуват са пророци по смисъла на призванието и служението на пророка.

Но в 1Коринтяни 14-а глава се объркват хората, защото там под "пророците" се има предвид "пророкуващите", а не хора в служение на пророк.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #63 on: December 13, 2017, 00:39:55 AM »
Пророкуването е дар от Бога или действие на Божия Дух чрез човек. Когато даден човек е използван от Господния Дух, за да пророкува, той се явява пророк на тези при които е пратен. Ако човека е употребен от Духа да речем за 5 минути, то тогава същият човек е пророк  5 минути за слушащите го. Дарът или действието на Бог може да е еднократно с човек, може да е многократно, за кратко време или за дълго време. Това е времето, в което той е пророк. Ако цял живот Бог го използва да пророкува, човека си е цял живот пророк.


@Валипети
Не разбрах според теб Иоан Кръстител пророкувал ли е?
Наистина и аз не мисля че пророка може изобщо да не пророкува. Исках да кажа че акцента на неговата мисия е върху поучение и коригиране на народа, както беше пророк Самуил.


Самият Йоан Кръстител, отговори на питащите го, като им каза, че не е пророк. След което разясни кой е той-,,Гласът на един, който вика в пустинята...'' .  Т.е. Йоан им каза , че той е изпълнението на точно изречени пророчества от пророците Исая и Малахия. Или с други думи той е уникална личност, изпратена от Бог със строго специфична задача. Това потвърждава и Исус на учениците си, като нарича Йоан Кръстител ,, и повече от пророк''. Така че накратко отговора на твоя въпрос - пророкувал ли е Йоан Кръстител- е :
Това, което е правил Йоан Кръстител е изпълнение на пророчество и е повече от пророкуване! Неговата роля е уникална и несравнима! Затова Исус казва на учениците си, че от родените от жена няма по-голям от Йоан Кръстител, освен самият Божи Син.


А сега въпрос и към двамата, който беше зададен преди време, но не получи удовлетворителен отговор. Има ли днес вашата църква живи пророци? Ако да дайте няколко имена.  Ако не, отговорът говори сам по себе си.


Опитах се да ти покажа в Словото, какво апостол Павел нарича църква или събранието на светиите в Коринт. Също и как протича едно събиране на това събрание. Това е църквата. В такава църква има пророци, има и духовните дарби и всичко друго, което Бог е обещал. Но ти ме питаш за ,,църкви'' като твоята и търсиш там истински пророци! Не, няма в такива ,,църкви'' нито пророци, нито дарби, нито...а всичко е една човешка имитация . Във всичките такива църкви, които съм присъствал, аз не съм видял пророк в смисъла който ти влагаш в тази дума. Ето, отговорих ти, доволен ли си?
Сега ти ми отговори на въпроса, който пропусна-
Ако твоята църква не е Божията, според думите ти, какво правиш в нея?
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

Alesyz

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 151
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #64 on: December 13, 2017, 14:27:44 PM »
Май темата доста се отклони. Като цяло, аз съм склонен да вярвам, че определената от Бога възраст може да е 6000 г. като аналог на седмицата на сътворението. Проблема е, че не знаем на колко години е в момента земята, но и не мисля, че има и голяма полза да търсим точна цифра.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #65 on: December 13, 2017, 14:56:39 PM »
Ако беше ясно, че ще стане така — след 6000г — тогава ще е ясно коя година ще се случи второто пришествие, защото със сигурност има още народи, които пазят календар с това коя година сме.

А ако знаеше някой кога ще дойде крадецът, нямаше да остави да му подкопаят къщата.

Ако знаем на колко години е земята, това не би трябвало да има толкова общо с това кога ще дойде Христос и въпросните 6000 години.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #66 on: December 13, 2017, 16:11:49 PM »
@Валипети
Именно в моята църква светиите имат имена и всички дарби и служби присъстват, а ти се криеш зад словестни еквилибристики, защото в твоята църква няма нито един пророк или се срамуваш да му кажеш името.Май ви е страх от пророците(хммм, да ми казва някой какво да правя)... Затова няма нито пророк нито апостол. Впрочем не знам някой да се е кичел с тая титла през историята на църквата от 1ви век насам. Напоследък се появиха мноого апостоли/ки, които правят от слушателите си търговия.
Да се върнем на въпроса. Цитираш 1Кор.14гл. Да не би това да се изпълнява в твоята църква. Ако да дай адреса й.

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #67 on: December 13, 2017, 18:09:24 PM »
@Валипети
Именно в моята църква светиите имат имена и всички дарби и служби присъстват,

7Иван, сега казваш, че в твоята църква всичко е както трябва според Библията и там се изявяват дарбите на Духа, и има от всички служения, включително и пророци. Така ли да разбирам? Щом имат имена светиите, както казваш, кажи името на истински пророк от твоята църква! И къде се намира тази църква?
Аз ти казах, че във всичките деноминационни и други църкви, които съм посещавал, аз не съм забелязал истинските белези на пророк , каквито ги дава Словото. Иначе имитации много! Ето, не се крия, казвам ти направо.

Май ви е страх от пророците(хммм, да ми казва някой какво да правя)... Затова няма нито пророк нито апостол. Впрочем не знам някой да се е кичел с тая титла през историята на църквата от 1ви век насам.

Не, не ме е страх от пророците, защото те са само благословение за светиите, а бих бил щастлив да познавам истински пророк и да се възползвамот служението му!
Ако не знаеш някой ,,да се е кичел с тая титла през историята на църквата от 1ви век насам'', тогава как има в твоята църква истински пророци?!? Нещо не те разбирам-би ли разяснил!


Да се върнем на въпроса. Цитираш 1Кор.14гл. Да не би това да се изпълнява в твоята църква. Ако да дай адреса й.

За съжаление, аз нямам такава църква, каквато ни описва ап. Павел. Но ти казваш, че си я намерил. Тогава дай ти адреса на твоята, да дойдем да участваме в истинско събрание!
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #68 on: December 13, 2017, 22:38:54 PM »
7ivan: ти май нещо пак не си разбрал. В Израел нямаше нито един пророк в продължение на няколко стотин години (и това се е случило поне 2 пъти в историята им).

Що не вземеш да се подиграваш сега на тях "ми във ВАШАТА ЦЪРКВА нямате нито един пророк ПЪК НИЕ В НАШАТА имаме". Като имате, дръжте си ги. Поведението, което демонстрираш не е на човек, който е приел библейско увещание от пророк.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #69 on: December 15, 2017, 17:31:53 PM »
@Тихомир
Смяташ ли че това положение без пророческо слово е нормално? Или беше нормално пророците пратени до Израел да бъдат избивани? Да не забравяме че Исус също беше пророк. И Него Го пресрещна същата злоба, която Израел имаше срещу всички Божии пророци. При Своите Си дойде, но Своите Му не Го приеха. Или народа на Израел живееше толкова чисто и свято, без ама никакво идолопоклонство, и затова просто нямаше нужда  от пророци. Всеки директно чуваше Божия глас и цареше пълна хармония и мир….!
Хей!  Не е ли днес същото положение. Църквата е единна и сплотена повече от всякога. Всички християни са водени от Святия Дух. Няма никакви разногласия по никой въпрос. Навсякъде никнат като гъби християнски общности. С живота си всеки християнин е силно изобличение за невярващите и дори с външния си вид сестрите и братята са съвършен еталон на целомъдрие и святост.  При това на всички Бог е открил какво представлява белега на звяра, кой е антихриста, кога ще се появи, как да се готвят за второто пришествие, какви са капаните на дявола в тези усилни дни…. Единството на вярата отдавна е достигнато и няма абсолютно никакъв смисъл Бог да изпраща пророци! Освен… Че…. Трябва да се изпълнят Писанията. В разцвета на икуменизма защо трябва да се разваля хармонията и реда с появата на някакъв пророк. Не! Дори с цената на директно противоречие със Словото на нас не ни трябват никакви пророци. Ние сме водени от Духа и няма нужда никой да ни учи! Дори и Бог!
И точно когато мислят че имат пълно основание да викат ‘Мир и безопастност, мир и сигурност, тогава внезапно унищожение ще дойде върху тях и няма да го избегнат’. Не ходи ли масовата църква по стъпките на майка си католическата църква отхвърляйки пророците и пророческото слово? Не се ли погнуси Бог от Израел и затова Еремия след като описва състоянието на Сион, казва ‘Неговите пророци не намират видение от Господа’ Пл.Ер.2,9
Пр.29,18’Където няма видение хората умират’.
Състояние при което няма пророци не би трябвало да те успокоява, а да те плаши защото така казва Господ в Михей 2,6’Не пророкувайте, кажете на тези, които пророкуват: те няма да им пророкуват, за да не се засрамят’. Ето какво казва Амос 2,11+12’И Аз, казва Господ, издигах от вашите синове за пророци и от вашите младежи за Назиреи. Не е ли така деца на Израел? Но вие давахте на Назиреите да пият вино и заповядвахте на пророците казвайки:Не пророкувайте!’.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #70 on: December 15, 2017, 17:50:39 PM »
Писано е, че 400 години евреите щяха да бъдат в Египет. Бог изпрати пророк тогава, когато трябваше.

Никъде няма текст, който да казва, че е нормално или ненормално да има или да няма пророци. Въпросът "смяташ ли" е крайно неуместен, защото по въпроса за Божиите работи не мога да си фантазирам и да "смятам". Мога да си фантазирам когато си правя дъска за хляб как да я направя. Но по въпроса за пророците виждам, че Бог изпраща пророк тогава, когато е нужно да бъде изпратен.

Защо на богаташа в историята, която Исус разказа му беше казано, че "имат Моисей и пророците", когато богаташът каза, че има 5-ма вярващи братя, но очевидно бяха нечестивци? Защо не беше изпратен пророк?

Пророк се изпраща, когато сам Бог реши, че трябва да се изпрати и да каже нещо, а не когато "има дефицит" или когато "бройката им е по-малка от Х" или когато някой е решил, че "не било нормално". Също така пророк се изпраща до определени хора. Пророкът може да е пророк и да е изпратен когато стане на 80 само за 3 дни и с това да изпълни задачата си, а не да "пророкува" ден и нощ по интернет или по радиото.

Това, което чета за "големите" пророци, които имат множество записани думи е (примерно):
3 Царе 18:1. А след дълго време, в третата година, Господното слово дойде към Илия и рече: Иди, яви се на Ахаава; и ще дам дъжд на земята.

3 години и самият Илия, големият Господен пророк нямаше дума от Бога. Днешните "пророци" всеки ден имат "свежо пророчество", доколкото съм чувал. Ами Йосиф, който 10 години нищо не чу от Бога? Ами Яков, баща му, който 13 години нищо не чу от Бога докато го нямаше Йосиф, а беше пророк?

Разликата с това, което виждам в Писанията и това, което ти се опитваш тук да внушиш, е огромна.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #71 on: December 15, 2017, 17:59:33 PM »
7Иван, на твоите въпроси се отговаря ясно и недвусмислено. А на зададените ти ясни и лесни въпроси ти не отговаряш! Защо така? Нещо не ти е удобно или какво?
Очакваме конкретни отговори на зададените ти ясни въпроси! Защо само ние трябва да отговаряме на твоите питания, а ти не?!?
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #72 on: December 15, 2017, 18:03:46 PM »
7ivan, не знам по кой път вече пропускаш да отговориш ясно на въпроса:

Никой не те е питал - кой си, попитах дали това настойчиво настояване от твоя страна за това, че непременно щял да дойде някакъв специален пророк, не се дължи на някакво конкретно залитане от твоя страна към съвсем конкретен човек с такива претенции? Това е моя въпрос и ти отказваш да му отговориш вече 3-ти път. Явно нещо те притеснява.

Всички тука очакваме с нетърпение да кажеш има ли такъв пророк днеска, къде се намира и как се казва.



"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #73 on: December 15, 2017, 20:15:28 PM »
@Мак
Нека отговоря на въпроса ти с въпрос. Впрочем така отговоряше и Исус на главните теолози от онова време – с въпрос.
Въпросът ми е: Когато Иоан Кръстител беше запитан дали е пророка, който има да дойде той отговори ‘Не’. Защо отговори така? Исус казва за него че е дори повече от пророк. Защо Иоан даде тоя отговор: от скромност? Излъга за да се предпази? Или се направи на интересен? Или да избегне подигравки?

Ще ви помогна с отговора. Сам Исус отговаря на тоя вупрос, но трябва да го видите сами.

Дали аз се правя на интересен като не ви казвам за пророка...?

Опитах се да изясня принципно нещата относно Илия, който трябва да приготви народ, който да посрещне достойно Исус при Неговото пришествие. Не! Такъв пророк нямало да има. Всичко се е изпълнило в Иоан Кръстител… Как се явява Иоан Кръстител преди точно великия и страшен ден на Господа?  От 9 извора вода… Къде са вашите пророци и апостоли? Те би трябвало да знаят преди мен и вас за тоя пророк и да са ви го посочили отдавна.

Бях обвинен че се подигравам като казвам че в моята църква има пророци. Тоя лозунг ‘днес всички пророци са фалшиви пророци’ е измислен от хора които мразят Истината.Исус казва ‘ако те не слушат Мойсей и пророците,(Мойсей също е пророк) няма да се убедят дори някой да възкръсне от мъртвите’. Кой възкръсна от мъртвите? Исус. Значи ако не се вярват пророците не може и не се вярва в Исус!

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Възраста на земята е 6000г.
« Reply #74 on: December 15, 2017, 20:29:39 PM »
Йоан Кръстител наистина се появява преди великия и страшен ден. Никъде не пише, че трябва да е е 1 ден преди това, или 1 година преди това, или 800 години преди това. Аз също като теб съм смятал, че трябва да има и накрая още един Илия, но текстът недвусмислено казва:

  13. Защото всичките пророци и законът пророкуваха до Иоана;
  14. и, ако искате да го приемете, тоя е Илия, който имаше да дойде.


Никой не е казал, че днес всички пророци са фалшиви. Това е твоя измислица. Това, че ако някой не слуша Моисей и пророците, ако ще и от мъртвите да възкръсне някой, пак няма да послуша са думи, които Авраам каза, а не аз.

И още нещо: Исус като възкръсна не се яви на невярващите или нечестивите, за да повярват, а се яви на своите си: тези, които вярваха в него. Каза на тези, които беше избрал за пратеници да отидат и да кажат за това, което ги е научил, защото Той отива да седне отдясно на трона.

Ние "наши" апостоли и пророци си нямаме. Ако Бог въздигне измежду нас такива, те ще са пак Негови. Ние нито се имаме за такива, нито отричаме, че Бог може да въздигне пророци и апостоли в наше време. Това, което правим е да изпитваме всеки, който претендира да е такъв, както и последователите на такива. Това сме видели като пример в Библията, това и правим.

Затова кажи си твоя пророк, за да го изпитаме чрез Писанията тука публично и да видим дали е истински. Или той е само твой, личен и това, което говори не трябва да се казва на другите. Ако е толкова важно нещо и е толкова важна личност, кажи да му изпитаме думите. То си пише, че като говори пророка, трябва да говори, а другите да разсъждават и да изпитват.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?