Author Topic: Свободна енергия  (Read 23610 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Свободна енергия
« on: November 25, 2017, 16:12:15 PM »
Видях че няма такава тема, затова реших да я започна. Тя е важна за хора, които искат да са off grid и за всеки мислещ също. Аз се занимавам с това от години. Имам известни резултати COP=2,8. Това го има в нета и не е новост. Има разработки с маховици, ротовертери и др.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Свободна енергия
« Reply #1 on: November 25, 2017, 16:30:35 PM »
Това е добра тема, има други хора от форума, които се занимават с това нещо.

Моите постижения за свободна енергия е че съм направил добре изолиран дом, който се отоплява с много малко дърва, които могат да се събират наоколо безплатно, и това си е истинска свободна/бесплатна енергия с която се топлим и готвим. В областта на печките също много може да сре направи в посока на ефективно използване на дървата за горене. Това обикновено не се счита за сектор от "свободната енергия", но всъщност е. Това да можеш да се отопляваш и да готвиш почти без пари е голямо благословение. И ако се подготвяме за нискотехнологично бъдеще е много важен елемент, който не трябва да се пренебрегва.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Свободна енергия
« Reply #2 on: November 25, 2017, 17:13:13 PM »
Преди гледах на тази тема като нещо изключително важно и първично, което човек трябва да се стреми да направи, за да бъде "независим". С времето се оказа, че независимостта не е просто от тока, но е от цялото това знание, което ни е насадено и сме били ограничени в него, че извън него не може да има нищо друго. Под "знание" имам предвид разбирането за икономика, взаимоотношения, власти, механизми и т.н. Ето защо подхождам към темата не като ключ към независимост, а като към способ, който да помогне в някаква сфера, но способ, който съвсем не е жизнено важен за живота на човека.

Добре е всеки, който се занимава в тази област да обърне внимание най-вече на механичната част, защото тя е нещо по-познато от електричеството, което всеки си го обяснява по различен начин, но то не е това, което пише в учебниците, защото могат да се дадат не един и два примера, в които обясненията там не работят. Там нещата не ги виждаме, а само сляпо напипваме, а и не знаем докога тези принципи ще бъдат работещи и валидни, докато принципите на лостовете, падането на тяло вертикално надолу, ще бъдат валидни поне до идването на Христос, когато ще има тежка градушка, която ще пада от небето и тези принципи ще са си работещи. А при идването на Христос втори път ще има война с копия, което означава, че технологията, която виждаме сега, ще бъде в миналото.

Хубавото на механичните устройства е, че могат да се поправят с подръчни материали, да се правят от подръчни материали, да работят и като самостоятелни такива и като задвижващи електромотори (докато ги има).

Принципите на горенето на огъня не са много изследвани (ако и да има чудесни материали, но пак са дълбоко презирани) и както казва Watchman, това е много важно нещо. Има стари материали относно печки на дърва през годините, които показват принципи с които да се топи метал без да се ползва газ или въглища, но всичко е базирано на движението на въздуха.

Относно резултатите, които 7ivan е споделил, това е напълно възможно, като резултати от 2 нагоре са едни от минимумите. Всеки, който има малко обща култура и започне да експериментира ще види, че около него нещата са направени много неефективно и как могат да се направят механични устройства, които дори да не работят сами, работят с много малко енергия на входа. При малко повече изобретателност, могат да бъдат направени и да работят напълно сами, но дори и неизобретателните могат да постигнат резултати, които са в най-лошия случай повече от 1.

За тези, които хабер си нямат, могат да започнат с най-прост маховик, който може да бъде поддържан в движение от съвсем малко сила.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Re: Свободна енергия
« Reply #3 on: November 25, 2017, 17:48:54 PM »
Свободна енергия е енергия, за която не се плаща.
Слънчеви печки, директно отопляват дома целогодишно.
Получаване на горива: дизел, бензин, спирт в домашни условия for free.
Парници за целогодишно позване без отопление, без да измръзват посевите в тях и др.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Свободна енергия
« Reply #4 on: November 25, 2017, 18:01:50 PM »
Аз имам желание да правя подземна оранжерия. Руснаците в началото на миналия век в такива оранжерии са отглеждали дори ананаси и са ги продавали в Европа.

Трябва да се научим да усвояваме Божиите ресурси и да се отдалечаваме от ресурсите на системата, защото да зависиш от Бога е благословение, а да зависиш от човеците е проклятие и робство.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Re: Свободна енергия
« Reply #5 on: November 25, 2017, 18:22:58 PM »
Четох някъде, че в Китай имали много целогодишни парници. Цитруси могат да се гледат и тук в траншеи. Аз съм го правил с лимон. Пробвал съм със смокиня. За цитрусите в траншеи има българска книга.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Свободна енергия
« Reply #6 on: November 25, 2017, 18:33:11 PM »
Това за траншеите е интересно, не го бях чувал. Сега разгледах има интересни примери. Аз имам няколко лимона и потрокала ама откак ги взех не ми дават плод. Явно им е студено. Може би в някоя траншея ще са добре. Аз спрях да купувам лимони и портокали от магазина (освен био, но рядко) защото обработват горите с жестоки химии. От тогава искам да имам свои лимони, но засега не ми се получава.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Re: Свободна енергия
« Reply #7 on: November 25, 2017, 18:54:55 PM »
За нашите условия лимони може, може би и мандарини. Портокалите са по-топлолюбиви. Ще им трябва допълнително отопление и светлина. Светлина се добавя с LED лампи с подходящ спектър.
Виж клипове за отглеждане в съдове и хидрофорни методи. Последният съм го пробвал и работи. Можеш да гледаш дини в мазето с хидрофор. Също и всеки зеленчук, който се сетиш.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Свободна енергия
« Reply #8 on: November 25, 2017, 19:20:49 PM »
Предполагам имаш предвид хидропоник, вместо хидрофор. Аз лично не съм привърженик на хидропониците, предпочитам Божия начин с почва. Въпреки че ми харесва идеята с комбиниране на развъдник за риби с кокошарник отгоре, който се комбинира с хидропонна система за зеленчуци.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Re: Свободна енергия
« Reply #9 on: November 25, 2017, 19:27:39 PM »
Да хидропоник.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Свободна енергия
« Reply #10 on: November 25, 2017, 20:32:16 PM »
Какво има в хидропоника?

Иначе аз не бих се занимавал със светодиоди и неща, които зависят от ток и са необходими специални производители, за да ти работят нещата в кризисни времена или ако нещо се развали даденият детай.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Re: Свободна енергия
« Reply #11 on: November 25, 2017, 21:50:57 PM »
В хидропоника има вода, в която са разтворени хранителни вещества. Може да е и торов чай. Добре е във водата да се вкарва въздух с малка помпа, за да се обогатява с кислород. Ако няма помпа може да се сменя периодично водата.  В Youtube има много клипове на тая тема. Това лято пробвах тая система на 1200м. надм. вис. без помпа, само добавях отвреме-навреме пръст към водата. Също добавях нова вода, защото когато е горещо бързо намалява. Хидропониците бяха засадени с домати и краставици.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Свободна енергия
« Reply #12 on: November 25, 2017, 22:16:53 PM »
Това основно питах, какви са хранителните вещества, тъй като в повечето хидропоници, които си правят хората, има само изкуствена химия и вода. Добре е, че си ползвал почва.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Re: Свободна енергия
« Reply #13 on: November 25, 2017, 22:50:15 PM »
Може да се ползва торов чай - воден разтвор на оборска тор или компост. Може да се остави коприва или друг органичен материал да гние във вода и той да се ползва в съответно отношение с вода като хранителен разтвор.

7ivan

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 146
Re: Свободна енергия
« Reply #14 on: December 02, 2017, 21:37:16 PM »
Бих искал да поканя всеки, който има информация за устройства, произвеждащи безплатна енергия: топлинна, светлинна, електрическа или механична, да я сподели. По този начин бихте помогнали на други и на себе си.



Няма нищо скрито, което да не стане явно.