Author Topic: Политически и икономически теории и християните  (Read 18464 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ото

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 75
Quote from: Watchman
Нека задам въпроса си така тогава - ти вярваш ли, че положението в света ще става все по-добре през вековете в следствие на разпространение на християнството докато накрая всички народи се подчинят на евангелието и то преди да се завърне Христос?

  Ако това е същината на реконструкционизма, значи той е поредната  странна  идея  прокламирана въпреки очевидното.  В такъв случай- не, не вярвам.


Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
А на какво тогава се дължи твоята непоклатима вяра във достоверността и надеждността на този свят и неговите институции?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ото

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 75
  Отново прочетох постовете си в тази тема.  Watchman, от моите думи ли правиш извод, че имам „непоклатима вяра в достоверността и надеждността на този свят и неговите институции”?  Как да имам „непоклатима вяра”, като съм очевидец на рухването на соца? А изглеждаше непоклатим. Беше „преходен стадий към комунизма, който пък щеше да  е връх и последен стадий в човешката история”:):)  А моите родители са били очевидци на рухването не на една а на две системи!


 
Quote from: Watchman
Имота не зависи от нотариуса. С него или без него, имота остава. Когато рухне системата имота ще си остане мой.

  Тия наши имоти, които сме купили с парите на системата, изповядали пред  системния свидетел, и ежегодно плащащи за тях данъци на системата  са наши, само защото системата ги признава за наши. Ако системата се смени, следващата система може и да не ги признае за наши, справка-1947г. и едрата градска собственост, както и национализацията на индустрията.
  А също, ако я няма дори тази недъгава система с нейните армия, полиция и съд, всички наши имоти могат да бъдат насилствено взети от по-силните. Който смята с човешки средства да преодолее краха на системата, трябва да е добре въоръжен!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Quote
Отново прочетох постовете си в тази тема.  Watchman, от моите думи ли правиш извод, че имам „непоклатима вяра в достоверността и надеждността на този свят и неговите институции”?  Как да имам „непоклатима вяра”, като съм очевидец на рухването на соца? А изглеждаше непоклатим. Беше „преходен стадий към комунизма, който пък щеше да  е връх и последен стадий в човешката история”:):)  А моите родители са били очевидци на рухването не на една а на две системи!

От написаното в тази тема се вижда, че вярваш в изборите и то до степен, че да легнеш в леглото на политическата система и да й делегираш богодадената ти власт на мъж. Бог ще иска сметка на всеки мъж как е използвал властта, която му е поверил и ти за да я делегираш на политическата система - това означава че имаш непоклатима вяра в нея.

От темата за плоската земя се вижда, че имаш непоклатима вяра в науката на този свят, както и на неговите институции и медии. Вярваш също в образователната система.

В момента ние все още не сме видяли истински системен срив. Смяната на монархия със социализъм и на социализма с див капитализъм не е системен срив, а системна мимикрия. Системата може да заема най-различни форми без да променя своя основополагащ принцип. Когато той рухне, тогава ще имаме системен срив и такъв предстои. Точно в този основополагащ принцип на системата е твоята непоклатима вяра за която говоря.

Quote
Тия наши имоти, които сме купили с парите на системата, изповядали пред  системния свидетел, и ежегодно плащащи за тях данъци на системата  са наши, само защото системата ги признава за наши. Ако системата се смени, следващата система може и да не ги признае за наши, справка-1947г. и едрата градска собственост, както и национализацията на индустрията.

Имота аз не съм го купил с парите на системата а с труда си. Парите са обменно средство за този труд. Аз нямам проблем с ползването на обменно средство, имам проблем когато това обменно средство е контролирано от погрешните сили.

Грабителството винаги е имало и това не е системен проблем, това е проблем на греховното човешко естество. Това, че някой може да ми отнеме насила нещо, което аз съм придобил с труда си не означава, че то е негово. Пред Бога то е мое и Бог ще ми го възстанови на Своето време. Дори на комунистите се наложи да върнат имотите на хората в един момент. Капиталистите също ще се наложи да върнат това, което заграбват сега.

На теб очевидно не ти е съвсем ясен термина "система" по смисъла в който го използваме в този форум. В самата дума система няма нищо лошо само по себе си. Начина по който организираш поливането на доматите или храненето на кокошките - също е вид система. Не наличието на някаква система е проблем. Проблем има когато е замислена и реализирана система, която е специфично прицелена да бъде против Бога и против Неговите светии и против народите и Божието творение като цяло.

Ето това имаме предвид под термина "системата", който използваме във форума, а не просто всеки вид система.

Що се отнася до въоръжаването, то аз се стремя да се въоръжа с двете неща, които имат значение и това са - мъдрост и вяра. Всичко останало е периферия.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ото

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 75

Quote from: Watchman
От написаното в тази тема се вижда, че (ти Ото) вярваш в изборите и то до степен, че да легнеш в леглото на политическата система и да й делегираш богодадената ти власт на мъж. Бог ще иска сметка на всеки мъж как е използвал властта, която му е поверил и ти за да я делегираш на политическата система - това означава че имаш непоклатима вяра в нея.

  Watchman, доста отдавна бях чел темата „Гласуването-решение или илюзия?”  Прегледах я отново, като особено внимание обърнах на писаното от противниците на гласуването.
Quote from: Watchman
...гнева на народа бива канализиран към избирателните урни. Вместо да унищожи статуквото и да мисли за алтернативно управление, народа смята, че следващия път ще гласува различно и така ще накаже управляващите на които е разгневен.
Quote from: Watchman
Да речем, че народа е недоволен и разгневен на управляващите, какво нормално би направил? Би се вдигнал и би изхвърлил насила управляващите

 
Точно заради тези идеи съм убеден-трябва да се гласува.


Quote from: Watchman
От темата за плоската земя се вижда, че имаш непоклатима вяра в науката на този свят, както и на неговите институции и медии. Вярваш също в образователната система.

  Вярвам в образованието? Дума не съм написал, нито за образование, нито за училище. Относно науката-научното познание е част от цялото познание, а то няма друг фундамент освен вярата, която е „ твърдата увереност в неща които не се виждат…”. По тази тема има едни  книжки на Франсис Шефър: „Богът, който Е”, „Бягство от разума” и „Той Е там и не мълчи”. Издадени са през 90-те, но все още могат да се намерят. Преди да прочета „Той Е там и не мълчи” изобщо не бях се замислял за връзката между вярата  и емпиричното и научно познание. Тази книжка я препоръчвам. Всъщност  в темата „За плоската Земя” аз не намесих науката. Само ви призовавах да се съобразите с  очевидното, което за мен си е най-стандартно здравомислие. В „Какво е по-различното в този форум?” пише:
Quote from: Watchman
„За да можем да дискутираме на основание на написаното в Писанията обаче е нужно да имаме здрав разум. Библията говори за трезвеност, което буквално означава здравомислие”.

   Преди години, когато в нета се вихреше конспирацията „Chemtrails”, където пилоти на граждански самолети уж пръскали  населението с отрови, здравият разум клонеше към нулата. Клонеше към нулата, защото никой не се запита, кой или какво ще накара пилоти и наземен  персонал да вършат тази работа, след като на земята са съпругите , родителите, приятелите, децата им…? Здравомислието не беше и съвсем нула, защото всички пътнически самолети наистина имат дюзи за пръскане, които обаче служат за съвсем друга цел.
  Здравомислието  удари нулата когато се разбра, че за да не се усъмнят пътниците в кълбовидноста на Земята, всички полети през Северния Атлантик трябва да се извършват с 2÷2.5 пъти по-ниска скорост от тази с която се пресича Южния Атлантик. По същия начин трябва да се движат и всички кораби, иначе ще направи впечатление голямата разлика във времето за пренасяне на товар през Северния и съответно през Южния Атлантик.
  Когато се каза, че няма сателити, че те са холограми, че има заговор между всички космически агенции (на САЩ, Русия, ЕС, Китай, Индия, Япония и т.н), здравомислието доби силно-отрицателна стойност, но се радвам че вече има признаци за отрезвяване. В крайна сметка завършвам с най-важното, вярата ни не е празна  защото

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ !!!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Quote
Точно заради тези идеи съм убеден-трябва да се гласува.

Oто, това, което си цитирал от моето изказване не са идеи. Ти ме изкара, че аз призовавам на бунт и насилие, напълно изваждайки думите ми от контекста в който са казани.

Това, което съм написал са факти, не идеи. Исторически факти на това как разгневения от подтисничеството народ се вдига на бунт. И как след това елита измисля "демокрацията" и "гласуването" за да кастрира този гняв. Обаче ти реши, че това са "идеи"? И после говориш за здравомислие. Кой здравомислен човек прочел думите ми в контекста им ще направи подобен извод?

Quote
Вярвам в образованието? Дума не съм написал, нито за образование, нито за училище.

Напротив написа. Спомена за великите американски открития на компютъра и софтуера и похвали образователната система за това. Аз ли да го намеря да ти го цитирам или ти сам ще си спомниш?

Quote
Относно науката-научното познание е част от цялото познание, а то няма друг фундамент освен вярата, която е „ твърдата увереност в неща които не се виждат…”. По тази тема има едни  книжки на Франсис Шефър: „Богът, който Е”, „Бягство от разума” и „Той Е там и не мълчи”. Издадени са през 90-те, но все още могат да се намерят. Преди да прочета „Той Е там и не мълчи” изобщо не бях се замислял за връзката между вярата  и емпиричното и научно познание. Тази книжка я препоръчвам.

Франсис Шефър - човека, който задава правилните въпроси и така и не успява да намери правилните отговори. Поне за въпросите съм му благодарен. Защото един от тези въпроси промени живота ми, когато получих от Бога правилния отговор. Шeфър умира като провален и отчаян човек. А неговия син е свидетелство за провала на живота му.

Що се отнася до науката в истинския смисъл на тази дума, то такова нещо съществува, и може да е полезно, но не е благонадеждно и по този въпрос изобилно говори най-учения човек някога живял на земята - цар Соломон. Ама много малко хора си дават сметка въобще кой е бил Соломон и какво ни е завещал в книгите си.

Quote
   Преди години, когато в нета се вихреше конспирацията „Chemtrails”, където пилоти на граждански самолети уж пръскали  населението с отрови, здравият разум клонеше към нулата. Клонеше към нулата, защото никой не се запита, кой или какво ще накара пилоти и наземен  персонал да вършат тази работа, след като на земята са съпругите , родителите, приятелите, децата им…? Здравомислието не беше и съвсем нула, защото всички пътнически самолети наистина имат дюзи за пръскане, които обаче служат за съвсем друга цел.

За кемтрейлс тема не сме повдигали, но ако искаш да я повдигнеш и същевременно говориш за очевидното, то ти си на достатъчно години за да имаш спомени, че никой самолет никога не е оставял такива следи в небето над България до преди 20 години. Това е очевидното. И аз имам съвсем ясни спомени за това за да направя очевидната разлика.

Що се отнася до това, какво точно се случва и защо, там е много трудно да се знае и се навлиза в областта да предположенията и догадките, ако и да има достатъчно изследвания за значителното повишаване на определени метали (като алуминий) в почвата и водата.

А да вадиш аргумента, че такова нещо не можело да става, защото тия пилоти имали деца и семейство, ами ти защо мислиш, че са им казали истината, а не съм им замазали съвестта с плоски обяснения за глобалното затопляне и прочие?

Quote
Здравомислието  удари нулата когато се разбра, че за да не се усъмнят пътниците в кълбовидноста на Земята, всички полети през Северния Атлантик трябва да се извършват с 2÷2.5 пъти по-ниска скорост от тази с която се пресича Южния Атлантик. По същия начин трябва да се движат и всички кораби, иначе ще направи впечатление голямата разлика във времето за пренасяне на товар през Северния и съответно през Южния Атлантик.

Първо ти нямаш никакви неопровержими доказателства за това че такива полети съществуват, с каква скорост се движат и каква траектория наистина изминават. Освен това има достатъчно свидетелства на моряци, които твърдят че времето за преминаване на определени трасета въобще не отговаря на изчисленията базирани на глобуса. За мен те също не са доказателство, защото са пак думи на човеци. Затова аз основавам моята вяра в написаното в Библията, а не на прочетеното в някой сайт за самолетни полети.

Quote
Когато се каза, че няма сателити, че те са холограми, че има заговор между всички космически агенции (на САЩ, Русия, ЕС, Китай, Индия, Япония и т.н), здравомислието доби силно-отрицателна стойност, но се радвам че вече има признаци за отрезвяване.

Ако си спомниш аз какво съм казал ще видиш, че не си написал нищо вярно по-горе. Аз казах, че гледах видео на МКС снимано от земята на което видео МКС-то приличаше на холограма. Не съм казал, че е холограма. Другото, което казах, е че е напълно възможно да има летателни апарати високо над земята, които да изпълняват функцията на сателити.

Що се отнася до космическите агенции, то няма да е лошо да им издириш на всички тях емблемите и после да ми отговориш защо на абсолютно всички емблеми на космически агенции присъства символа на "шеврона", който прилича на раздвоения език на змията.

Но да се върна на здравомислието. Това, което ти наричаш "здравомислие" е всъщност ходене с виждане, което е обратното на ходенето с вяра за което говори Писанието и което е истинския фундамент на Библейското здравомислие.

Нещо повече ти искайки да ходиш с виждане - ти де факто започваш да ходиш с вяра, но не с вярата в Бога, а с вярата в човеците и техните учения/доктрини. Защото икономическите и научните теории (да се върнем на темата), които ти подкрепяш, те са именно това - доктрини на човеци, а много често са и доктрини на демони.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ото

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 75
Quote from: Watchman
Това, което съм написал са факти, не идеи. Исторически факти на това как разгневения от подтисничеството народ се вдига на бунт. И как след това елита измисля "демокрацията" и "гласуването" за да кастрира този гняв.

  Watchman, ако смятах че идеите за насилие и бунт са твои идеи, аз щях да го напиша. И точно защото тези идеи често стават факти, аз съм за демокрация и гласуване. За теб не зная, но на мен  от време на време ми се налага да отрезвявам някой познат, който се е размечтал за социално и институционално инженерство посредством „Калашник” с повечко пълнители:)  Иначе, твоята идея за избор на управляващи е ясна, разбираема и логична.
Quote from: Watchman
Управлението трябва да се извършва от личности, а не от партии. Личностите трябва да бъдат с доказана мъдрост, праведност, лоялност и неопетненост. Като всеки се изпраща от своя род и местна общност (а не партия) от хората сред които живее и го познават лично и са свидетели на неговата добродетел с години наред. Това е точно описание на родов старейшина, който отива в портите да управлява града, а най-мъдрите от тези които стоят в портите на града могат да отидат да управляват на национално ниво. Това е принципа на избирането…
  Написана изглежда добре, но как ще се реализира в съвременните условия? Вече почти не се виждаме с роднините си, а и в града слабо познаваме съседите си.


 
Quote from: Watchman
Спомена за великите американски открития на компютъра и софтуера и похвали образователната система за това. Аз ли да го намеря да ти го цитирам или ти сам ще си спомниш?

  Относно образованието съм писал следното: „.и двамата ползваме интернет, който е разработка на щатски университети…” Къде видя похвала? Мога ли да хваля или критикувам щатските университети при положение, че не съм бил студент в САЩ? Имам наблюдение само върху българската обр. система.

 
Quote from: Watchman
Що се отнася до космическите агенции, то няма да е лошо да им издириш на всички тях емблемите и после да ми отговориш защо на абсолютно всички емблеми на космически агенции присъства символа на "шеврона", който прилича на раздвоения език на змията.

  Издирих ги. Не на всички емблеми има „шеврон”. Няма на китайската.Няма  на Европейската космическа агенция. Няма и на израелската, украинската и още на…  И това за „шеврона"  що за довод е?  На автомобилите Citroën има не един а два „шеврона”. За тях какво?

 
Quote from: Watchman
Защото икономическите и научните теории (да се върнем на темата), които ти (Ото) подкрепяш, те са именно това - доктрини на човеци, а много често са и доктрини на демони.

  Да, най-добре да се върнем на темата! Има ли  политически и икономически теории с основа Библията? Ако има нека ги обсъдим.
---------------------------------------------------------------------------------------

П.П  Watchman,  Франсис Шефър ми е интересен като автор. Заинтригува ме и това, което си написал за него.  Може ли малко информация-линкове или пък цели материали. По възможност на български или руски, но ако има само на английски пак ще съм благодарен. Ако сметнеш, че така се разводнява темата, пусни ги на e-mail.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Quote
  Watchman, ако смятах че идеите за насилие и бунт са твои идеи, аз щях да го напиша. И точно защото тези идеи често стават факти, аз съм за демокрация и гласуване. За теб не зная, но на мен  от време на време ми се налага да отрезвявам някой познат, който се е размечтал за социално и институционално инженерство посредством „Калашник” с повечко пълнители:)  Иначе, твоята идея за избор на управляващи е ясна, разбираема и логична.

Насилието не е идея, то е инстинкт. Демокрацията не спасява от насилие, тя покрива и прикрива насилието, като го институционализира и вкарва в клишета, които на пръв поглед изглеждат приемливи. Да не говорим, че по дефиниция демокрацията е тирания на мнозинството. Да разбирам ли, че не си наясно с разликите между демокрация и република?

Quote
  Написана изглежда добре, но как ще се реализира в съвременните условия? Вече почти не се виждаме с роднините си, а и в града слабо познаваме съседите си.

Реализацията на първо място е на местна почва. На микро ниво. Нещата не се случват от горе надолу (що се отнася до човешката дейност), а от долу нагоре. Ако тези неща започнат да се случват на микро ниво, те като семе посято в почвата бавно, но сигурно ще израснат и ще оказват все по-голямо влияние, докато достигне преломния момент.

Има разбира се вариант да се случат нещата от горе надолу, но това вече изисква суверенен акт на Бога, който пак няма да се случи докато няма подготвени за това хора пак на микро ниво.

Quote
Издирих ги. Не на всички емблеми има „шеврон”. Няма на китайската.Няма  на Европейската космическа агенция. Няма и на израелската, украинската и още на…  И това за „шеврона"  що за довод е?  На автомобилите Citroën има не един а два „шеврона”. За тях какво?

Не знам какво си гледал, но има и на китайската и на украинската (цели четири) и в израелската го има, само че по-трудно се вижда на пръв поглед. На европейската буквата "е" е стилизирана така, че да прилича на раздвоен език. Няма как да се избегне този натрапващ се символ на всички агенции, без значение от нивото на стилизацията му. Всички те знаят, че космос няма и че лъжат като змия през зъбите си.

А ситроен няма нищо общо, той не е космическа агенция доколкото знам.

Quote
  Да, най-добре да се върнем на темата! Има ли  политически и икономически теории с основа Библията? Ако има нека ги обсъдим.

В Библията има прости, но фундаментални постановки, които ако се спазят, няма да има нужда от никакви икономически и политически теории. Защото последните са измислени с цел прикриване на грабежа и поробването на народите в гигантски мащаби. Т.е това са теории тип "димна завеса" - имат за цел да отклонят вниманието и да прикрият реалността.

А Бог желае неговите хора да разбират от управление, защото ги е призовал към това да управляват народите. А те сричат буквари с икономически теории и чакат езичниците да ги учат. И това ако не е ирония и катастрофален провал?

За Шефър какво очакваш да ти кажа. Прочети му биографията и ще видиш, че той се проваля. Прочети и за сина му - какъв става.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Ето още няколко фундаментални насоки основани на Писанието, на базата на които може да се градят водещите принципи на управление:

1. Човека е с паднало и грешно естество. Сърцето му е покварено и страшно болно.

Тази фундаментална библейска истина веднага елиминира всякаква система на управление, която концентрира властта в ръцете на един човек (монархия, диктатура) или в ръцете на малка група хора (партийна система, олигархия).

Появява се нуждата от разделяне на властите с цел балансиране на центровете на властта за да се избегне концентрацията й в ръцете на един човек или малка група хора.

Появява се нуждата от признаване на основните човешки права, които са с неотменим характер. Човешките права не са привилегия, която се дава от властта, те са вменени от Бога и никой човек няма право да ги предефинира. Тук е важно да се разбира, че правата не се дефинират от властта, те само биват припознати от нея.

Това на чисто практическо ниво означава, че без значение кой е на власт и колко голяма е популярността му, има граници, които той никога не може да пресече по отношение на нахлуване в живота и собствеността на хората.

2. Бог е дал правото и отговорността да се управлява на мъжете. Жените нямат делегирана от Бога власт, освен по отношение на децата и домакинството.

Това веднага елиминира всякакво гласуване на жени под каквато и да е форма касаеща управлението на народа. Гласуването е акт на делегиране на Богодадената власт. На жените Писанието изрично забранява да управляват. Нещо повече в Библията когато жени вземат власт, това е равносилно на проклятие. Същото важи и за децата.

В днешно време противникът вече е инсталирал женското гласуване, но планът продължава да работи и в посока на това да се даде право на гласуване и на децата. Врага много добре знае кое е деструктивно за обществото.

3. Основаване на всичко върху естествения закон. Тази тема аз съм я развил подробно в този форум, но накратко казано, всичко, което се случва в човешките отношения се основава на договор. Всяко нещо трябва да се договаря и договорките да се спазват.

4. Управниците са слуги, а не господари. Този фундаментален принцип на управление е здрава основа за всяко истинско управление. Води се чрез пример, а не чрез принуда. Водачите трябва да бъдат олицетворение на ценностната система на народа. А ценностната система на народа трябва да е формирана на основание на уникалното Божие призвание за всеки народ, което ни води и до следващата точка.

5. Етническа цялост, чистота и уникалност на народите. Народите не са нещо случило се ей така. Те са Божие творение и за всеки има специфична Божия цел и роля. Бог държи да има спасен остатък от "всеки народ, племе и език". Това, че Израел е призован да бъде водещ народ от свещеници, не означава, че останалите народи нямат своята уникална роля назначена от Бога, макар и по-скромна от тази на Израел. Всички народи са като части на едно тяло и всяка част има своята роля и цел. От тук идва и важността от етническата чистота. Не заради големеенето на една раса над друга, а заради запазването на чистотата на призванието и специфичната роля в Божия промисъл. Ето защо управлението на един народ трябва да бъде фокусирано именно на изпълнението на специфичното Божие призвание за този народ. Днес християните дори нямат съзнание за подобно нещо, измамени от фалшивото евангелие привнесено от Запада. А те като свещеници на своя народ трябва да работят ден и нощ за издирване на тези цели и непрестанно да се молят за тяхната реализация.

Ето това е светиите да се обучават на управление, а не да се напъват участват в жалките, греховни и измамнически схеми на светската политическа система, делегирайки дадената си от Бога власт на нея, вместо да я вложат в реализацията на Божиите цели.



Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
Нещата са много сериозни и отговорни,но на малцина са отворени очите да виждат.Ще ми се да пуснем тема за българския народ.За историята,настоящето и бъдещето.Има някои неща,които е добре да се поставят на публичен прочит и дискусия,защото касаят всички ни като представители на тоя народ.За съжаление пиша от таблета и нямам нерви да се обяснявам на дълго и широко,но има някои неща,които Бог ми е дал да разбера та мисля,че ще е интересно за всички

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Ами след като има какво да напишеш, пусни една нова тема и напиши в нея каквото имаш. Едно от нещата за които аз се моля много често е Бог да ми покаже, каква е ролята и призванието на българите. Какъв е нашия дял в Божието призвание за народите. Какво е необходимо като народ да направим за се окажем сред народите овце, а не сред народите кози. Това е главна част от свещеническата роля на християните спрямо своите народи.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Ето едно интересно видео по темата в което има дебат с Айн Ранд - една жена, която се счита за крайъгълен камък на либертариаризма:

https://www.youtube.com/watch?v=vahAxPl_YtY

Аз за първи път я виждам на живо, преди това само бях чел цитати от нея, някои от които изглеждаха смислено.

Тук обаче тя съвсем директно изявява антихристското естество на своето учение, наричайки желанието да се жертваш за другите - "канибализъм" и едва ли не нещо супер вредно и разрушително, когато отричането от себе си и жертвоготовността са крайъгълния камък на Христовото учение. И като алтернатива на това предлага егоизма и себичността, като висша добродетел за развиването на "свободно общество" и "свободен пазар".

Това само по себе си показва, колко фалшиви са не само левите, но и десните идеологии. И едните подкрепят голямото правителство, а другите подкрепят големите корпорации, като и едното и другото води до тирания и поробване на хората.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.