Author Topic: Тавор  (Read 17285 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
Re: Тавор
« Reply #30 on: March 20, 2017, 13:03:59 PM »
Ученик,Бог е дал на някои да бъдат учители,кво да се прави!А пък едва ли само на мен даваш отчет.Тая тема не я четем само аз и ти.Целта на питанията ми не е да се заяждам с теб.На пръв поглед ми изглежда,че го караш джаста-праста с харизматичните работи.Понеже имам опит с тях затова ми се ще да разбера повече за теб.Нито си ми вкъщи,нито те познавам.(дали)?Но щом така си го решил-прав ти път.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Тавор
« Reply #31 on: March 20, 2017, 16:53:43 PM »
Имах сън, и това име беше споменато в него.

Това е интересното в случая, защо това име е споменато.
Дали в процеса на тълкуване е объркано местоположението на планината, може да се изясни.
Караниците никога не водят до добро - ако ще тълкувате - тълкувайте !

А сега ще кажа какво точно чух:"Целият Израил ще бъде изгорен на тази планина."

Целия Израил трудно ще се събере физически на планината, а и трудно ще ги закарат до там всичките накуп. Въпроса е какво се има в предвид в ситуацията и какво да правим ние с тая информация.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Re: Тавор
« Reply #32 on: March 20, 2017, 20:22:13 PM »
Quote
Кой каквото прочел и разбрал, си е негова отговорност и не смятам на теб да ти давам отчет.
Всеки си има Бог, словото, Святия Дух, да си търси.

От тази картина, която описваш тука като отношение аз виждам един див християнски индивидуализъм. Как връзваш тази картина с Христовото тяло, което един общ организъм. Частите така ли действат, всеки си има нещо, си търси си, никой отчет не дава, никому нищо не дължи?

Ако търсиш такъв начин на живот, то защо ти да е бъдеш християнин? Християнския живот е живот на зависимост от другите и е точно обратното на индивидуализма, който демонстрираш с тези си думи.

Ето зададох ти въпрос - какво имаш предвид с това, че целия Израел щял да изгори? Ти не отговори. Не казва ли Писанието - "един като пророкува, другите да изпитват"? Ти очевидно не искаш другите да изпитват твоите откровения. Даваш ли си сметка това отношение в какъв път води?

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ученик на Исус

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 350
Re: Тавор
« Reply #33 on: March 24, 2017, 21:55:30 PM »
Захария 13:8 И в цялата земя, казва Господ, Две части от жителите й ще се изтребят и изчезнат, А третата ще се остави в нея.    
9 И тая трета част Аз ще прекарам през огън, Пречиствайки ги както се чисти среброто, И изпитвайки ги както се изпитва златото. Те ще призоват Моето име, И Аз ще ги послушам; Ще река: Тия са Мои люде; А те ще рекат, всеки един: Господ е мой Бог.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Re: Тавор
« Reply #34 on: March 24, 2017, 23:49:21 PM »
Много добре,

сега кажи каква е разликата между значението на израза "прекарам през огън" и израза "ще бъде изгорен"? И ако обичаш без излишни емоции и "леле, леле..."
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ученик на Исус

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 350
Re: Тавор
« Reply #35 on: March 25, 2017, 20:27:15 PM »
Бог е създал части на Тялото, от мен съня, от вас тълкуването.
Хайде, чакам, някой с дарба тълкуване :)

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Re: Тавор
« Reply #36 on: March 25, 2017, 20:55:40 PM »
Аз доколкото разбрах ти си чул в съня си че "Целия Израел ще бъде изгорен на Тавор."

Аз това нещо няма как да го тълкувам, мога само да го отхвърля защото противоречи на Писанието и на Божиите обещания и пророчества за Израел.

И предполагам си разбрал вече, че "изгорен" няма същото значение като "пречистен" - изгарянето е разрушително действие, което приключва с пълна погибел на изгорените.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
Re: Тавор
« Reply #37 on: March 26, 2017, 19:53:38 PM »
В книгата на пророк Исая глава 4 стих 4 се говори за това,че Бог ще измие нечистотата на сионските дъщери и ще очисти кръвта на Ерусалим отсред него чрез дух на съд и дух на изгаряне.А не че населението ще бъде изгорено.Ученик-казах ти-проверявай си източниците и не се доверявай на нищо преди да го подложиш на проверка чрез Писанието,ако ще да ти отнеме и месец.Бог не говори с догадки или дву-трисмислено.Такова говорене е присъщо за лъжепророчески духове или за харизматици малоумници дето са водени от подобни духове или душевните си настройки-разстройки.Когато Бог ти каже нещо значението е само едно и не подлежи на тълкуване а на разбиране.Преди няколко съобщения казваш,че значението е,че всички вярващи ще минат през огън,съкрушаване.В 1кор.3:13пише,че работата на всеки ще бъде опитана чрез огън и самият огън ще я разкрие каква е.Отново нямаме изгаряне на човеци а изпитване на работата на човеците.Дали са положили за основа Христос или нещо друго.