Author Topic: Първата заповед - какво означава тя?  (Read 11657 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
http://reformationnation.wordpress.com/2007/09/06/the-first-commandment-what-does-it-mean/

Това е кратък коментар относно днешните времена, в които много хора водят живот на сатанисти, без дори да разбират какво правят.

Всичко се върти около "човека" и около това, което "той смята за добре да направи". Това е цитат от сатанистка книга, която е станала причина за възникването и успеха на много музикални изпълнители и нещо, което в днешни дни се проповядва открито от филми, реклами, музика, а именно "прави това, което ти искаш и си живей живота както искаш".

Този вид сатанизъм се практикува и от християни, които казват "ние си хвалим Бога по наш си начин и проповядваме по наш си начин". Всичко това води до поклонение към "човека" или към "себе си".

И израилтяните, когато си направиха златно теле, на което да се покланят, въпреки, че вършеха отвратителен грях казваха "утре ще бъде празник на Господа", но се покланяха на идола.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Първата заповед - какво означава тя?
« Reply #1 on: October 28, 2007, 22:29:43 PM »
Добро видео. Do what thy will shall be the whole of the law е заветната фраза на Алиестер Краули, човека който се провъзгласи за звяра от Откровение. Аз не знам дали е възможно той да е звяра, но неговата формула на живот съвсем реално би могла да бъде белега на звяра... А някои си мислят, че като не си сложат чипове ще избегнат белега, когато те отдавна го носят, при това с гордост... колко жалко!
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Първата заповед - какво означава тя?
« Reply #2 on: October 29, 2007, 10:56:20 AM »
но неговата формула на живот съвсем реално би могла да бъде белега на звяра... А някои си мислят, че като не си сложат чипове ще избегнат белега, когато те отдавна го носят, при това с гордост... колко жалко!

Интересно.
Аз все си мисля, че физическото (поне на такова ми прилича) подпечатване от Откровение, ще бъде като завършек на вече завършеното такова в духовен план.
Или по този начин дявола ще каже:
"Ето ги. С начина си на живот те избраха мен. Сега и белег ще има сложа. Не можеш да ми ги вземеш"

Но това вече е друга тема.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Първата заповед - какво означава тя?
« Reply #3 on: January 24, 2008, 01:44:25 AM »
Това което Tihomir е пуснал е само мини версия на цялото видео. Ето по-голямата част:

Hell's Bells 2: The Power and Spirit of Popular Music

"Do What You Want"..? (Exposing Satanism in Society) [1 of 3]

"Do What You Want"..? (Exposing Satanism in Society) [2 of 3]


"Do What You Want"..? (Exposing Satanism in Society) [3 of 3]
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Първата заповед - какво означава тя?
« Reply #4 on: January 29, 2008, 09:55:20 AM »
Много показателно.

Особено стихът от Притчи 28, който казва:
Който уповава на своето си сърце е безумен

Което е валидно и за тези, които тълкуват Писанието, уповавайки на своето си измамно сърце, а не на Истината от Бога.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?