Author Topic: Филмите - подмолния начин за съучастие в прелюбодейства и убийства.  (Read 30499 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
                      Напротив  приятелю,  аз  мисля  че  ти  казваш  че  Бог  говори  нелепши  неща,  не  аз.
          Да  кажеш  че  1 Кор.  се  отнася  само  за  семеиният  човек  е  все  едно  да  кажеш  че  цялата  книга   Кор.  е  само  за  Коринтяните  от онова  време  и  не  се  отнася  за  нас!
        Или  пък  когато  Христос  казва  "Бдете"  тои  го  казва  само  на  ония  които  лично  го  е  казал  тогава  а  не и нас  сега.
Ако не беше бързал толкова и беше прочел по-внимателно, ще забележиш, че не съм писал 1 Коринтяни, а 1 Коринтяни 7, та дори бях го сложил в удебелен шрифт. Оттам нататък заключенията ти в тази първа точка са несмислени.

Quote
                Второ  мисля  че  книгата  Езекиел  е  доста  по- сложна  за   тълкуване  е   от  това  елеманторно ,.  буквално  разбиране  което  ти   си  предал.
             Освен  това  ти вадиш  тоя  стих  от  контекста  на  цялата  глава,  не  само   това  но  и  вадиш  думите "безгрижно  спокоиствие"  от  контекста  на  целия  стих  и  се  съсредоточаваш  само  в/у  тях  а  там  са  описани  общо  4  неща,  защо  не  споменаваш  и  тях :
          Грехът  на  Содом  е  споменат  единствено  и  само  като  съвкупност  на  4  обстоятелства: " Гордост, пресищане с храна, и безгрижно спокойствие; А сиромахът и немощният не подкрепяше"   --  а  ти  се  съсредопточаваш  само  в/у  едно  от  тях.
            Освен  това  коя  е  тази  Содом  -  това  града   Содом  ли  е?   По  -нагоре  в  главата  се  казва  че  тя  е  сестра  на Ерусалим  и  Самария,  която  по-своему  е  преобраз  на  църквата.  Нещо  не  се  връзват  нещата.

         Ето  какво  казва  превода  на  Кинг Дж.  за  този  стих  които  е  доста  по-близък  до   оригинала:
               "Behold, this was the iniquity of thy sister Sodom, pride, fulness of bread, and abundance of idleness was in her and in her daughters, neither did she strengthen the hand of the poor and needy."
                  Доста  по  различно е  от  Бълг.  нали?
Бълг.  превод  на  стария  завет  не  е  добър  --  има  много  грешки  и  неточностти.

                 Ако  безгрижието  и  спокоиствието  бяха  грехове,
спомни  си  че  Исус  посети  2  сестри  на  Лазар  --  еднata  постoянно  шетaше  насам-натам  улисана  в  много  грижи,  а  другата  седна  спокоино  при  нозете  на  Господа  и  слушаше  словото  му.
      Е,  коя получи  похвалата  на  Исус???
Аз  защитавам  Мария  ти  защитаваш  Марта.
   
Виждаш  че  и  Бог  е  на  моята  страна  защото  тои  удобри  Мария.
        На  основание  Новият  Завет  на  Господа    Иисуса  Христа  може  уверено  да се  заключи  че  безгрижието  не  само  че  не  е  грях  но   е  и     важна   добродетел  в  пътя  към  истината.




                                 Amen.
             

Ако познаваше Писанията и беше отделил поне 10мин да видиш всичките места, където се споменава думата "безгрижие" и контекста, в който е използвана, щеше да разбереш, че безгрижието (думата в оригинала означава точно "нищо да не правиш" - idleness) не се толерира от Бога. Тези които са живеели безгрижно са били винаги изненадвани и побеждавани.

Трябва да прекараш повече време в четене на това, на книгата на която й викаш "вехтия завет", иначе ще се заблудиш.

Относно безгрижието, което говориш в 1 Коринтяни 7, там първо се отнася за семейните взаимоотношения, и второ думата не е същата - по-скоро се използва в смисъл "без припряност" или "в сигурност".

Иначе нито Марта, нито Мария бяха безделни в смисъла на "безгрижие" от Езекиил. Нито шетането е безделие/безгрижие, нито обучението в Господния път е безделие/безгрижие.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Gerard

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 182

Виждаш  че  и  Бог  е  на  моята  страна  защото  тои  удобри  Мария.
        На  основание  Новият  Завет  на  Господа    Иисуса  Христа  може  уверено  да се  заключи  че  безгрижието  не  само  че  не  е  грях  но   е  и     важна   добродетел  в  пътя  към  истината. 

За пореден път много плитки разсъждения от твоя страна. Така нареченото "безгрижие" на Мария се отнасяше за светските неща в дадения момент(които по принцип всяка една домакиня трябва да върши) когато Исус беше в дома й, но причината е била точно в обратното на това което ти казваш, а именно нейната загриженост и голямо внимание върху думите на Господ.
Ecc 7:3  Sorrow is better than laughter: for by the sadness of the countenance the heart is made better.
Ecc 7:4  The heart of the wise is in the house of mourning; but the heart of fools is in the house of mirth.

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
The Disciple,

Обратното на безгрижие е загриженост, което съвсем не означава човек да е преобременен с житейски грижи (има разлика между "загрижен" и "угрижен"). А протиположното на това човешкото сърце да натежи от житейски грижи не е безгрижие, безделие, или суета (които може да са именно проявление на подобно натежаване), а то да не бъде твърде обременено (да не натежи). С други думи, не човек да се е отказал от грижите и задълженията си, но да не е изгубил визията и радостта си въпреки тях.

Поразмишлявай над тези неща. Не знам ти сам ли си достигнал до подобнo заключение за това каква "добродетел" е безгрижието (или "idleness"), или си го чул отнякъде?

Между другото, как попадна разговорът в тази тема?
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Между другото, как попадна разговорът в тази тема?

Аз го преместих от темата "Икономически крах на САЩ. Бягайте от градовете!", тъй като The Disciple повдигна въпрос върху нещо, което съм споменал в тази тема - относно безгрижието. И тъй като тук имаше повече връзка с това, отколкото в другата тема го преместих.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Тема, която виждам,че е започната през 2007 г. Спряла през 2009 г. Но все така актуална, а днес положението в епохата на интернет и десетки канали по тв минимум е още по-опасно. Ще бъде актуална и след 30 години предполагам.

Мой съученик отдавна беше повярвал, сериозно искаше да живее живот по Бога, около 2 000 г. си изхвърли телевизора. След година -две създаде семейство, роди им се дъщеря и пак купи телевизор.

Възпитавай детето отрано в подходящия за него път и не ще се отклони от него, дори когато остарее четем в притчите 22 гл.

С годините осъзнах,че повече пречат филмите, отколкото да носят нещо добро.

Телевизията
Новините - чиста манипулация. Филмите - зле, криминални и пак криминални. Синът ми едната година майка му го заведе в Гърция. За 5-6 дни докато бяха там като се върна ми каза: "Тате в Гърция не е така както при нас - по всички канали стрелби и бомби, там няма такова нещо по кабелната"...

Предаванията по тв уж забавни - викане, кряскане, голотии - имам доста години престой на шум в работа, 2 години учения в танк в казармата...слухът ми иска да е по-тихо вече наоколо.
Пазил съм децата от тв умишлено през годините, към днешно време все още в стаята на малкия няма телевизор, той не пожела, въпреки че не съм забранявал.

Филмите по Библията първите години ги гледах след повярването. После предпочитах повече сам да чета. Така завършвах всеки ден. С четене на Библията.