Author Topic: Да не прибавяте, нито да отнемате  (Read 2146 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Георги-земеделец

• Посещаващ
  • **
Да не прибавяте, нито да отнемате
« on: March 06, 2017, 03:53:29 AM »
Второзаконие 4:2
  2. Да не притурите нещо на думите, които ви заповядвам, нито да отнемате от тях, за да пазите заповедите на Господа вашия Бог, които ви заповядвам

Намирам тази заръка, подобно на дрехата от еднороден материал и да не сееш лозето си с разнородни семена.

Или горчива вода, вгорчава питиейната.

Tihomir

• Administrator
  • Слугуващ
    • FellowshipBG
Re: Да прибавяте, нито да отнемате
« Reply #1 on: March 06, 2017, 11:09:16 AM »
Каква е дискусията тук, освен, че в заглавието липсва едно "не" в първата част?
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Георги-земеделец

• Посещаващ
  • **
Re: Да не прибавяте, нито да отнемате
« Reply #2 on: March 07, 2017, 18:51:42 PM »
Заглавието търпи корекция по дадената забележка. Допусната е неточност. Това ми показва, че дори наши примери могат да окепазят разговор.

Може да се обсъжда отговорността за мирогледа ни.

Watchman

• Administrator
  • Слугуващ
« Reply #3 on: March 07, 2017, 21:05:34 PM »
Оправихме заглавието. Сега ще кажеш ли какво имаш предвид с тази тема?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Георги-земеделец

• Посещаващ
  • **
« Reply #4 on: March 08, 2017, 19:26:09 PM »
В мен дойде съмнение за думи където не беше упоменат произхода, нито може да бъде проверено от мен, като скоростта на самолетите.

Изграждам правилно основано разбиране, на което имам отговорност да не прибавям, нито отнемам на Божието Слово.

Emma

• Общителен
« Reply #5 on: March 08, 2017, 19:51:29 PM »
В мен дойде съмнение за думи където не беше упоменат произхода, нито може да бъде проверено от мен, като скоростта на самолетите.
Изграждам правилно основано разбиране, на което имам отговорност да не прибавям, нито отнемам на Божието Слово.

Георги, да не би да искаш да кажеш, че не разбираш как стиха от
Второзаконие 4:2
Да не притурите нещо на думите, които ви заповядвам, нито да отнемате от тях, за да пазите заповедите на Господа вашия Бог, които ви заповядвам.

се съвместява с приемането на геоцентричната вселена от Библията, ли? Или е нещо друго?

Малко неясно се изразяваш, а така е трудно да се получи градивна дискусия. Опитай се да зададеш въпроса си (или да изложиш идеята си) по-точно, ако искаш...:)

..."Всички ще бъдат научени от Бога". Всеки, който е чул от Отца, и се е научил, дохожда при Мене.

Йоан 6:45

Георги-земеделец

• Посещаващ
  • **
« Reply #6 on: March 09, 2017, 19:42:39 PM »
Не търси отговор за съвместимост на Божието Слово в човек, който дори заглавията учи да не бърка.

Emma

• Общителен
« Reply #7 on: March 09, 2017, 19:49:09 PM »
Не търси отговор за съвместимост на Божието Слово в човек, който дори заглавията учи да не бърка.

Ние всички се учим, Георги.
В познаването на Бога и Неговото Слово, съобразно достигнатото ниво на всеки един.
Аз се уча...

Вярвам, че всеки един от тук присъстващите би ти помогнал в търсенето на Истината.
Администраторите на форума са добри и мъдри хора, сигурна съм, че не биха ти отказали отговори дори и в ЛС, ако имаш желание и това смирено сърце да търсиш.

Не се отказвай!
Дерзай.

..."Всички ще бъдат научени от Бога". Всеки, който е чул от Отца, и се е научил, дохожда при Мене.

Йоан 6:45