Author Topic: Здравейте  (Read 17343 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

essop

  • Read-only
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 27
Здравейте
« on: January 22, 2017, 17:03:20 PM »
Фен съм на "матрицата" и след като изгледах този филм, започнах да изследвам библията. Не съм вярващ като вас, но ми е много интересно. Този сайт е златна мина за мен! Другаде не бях попадал на толкова задълбочени интерпретации!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Здравейте
« Reply #1 on: January 22, 2017, 18:57:01 PM »
Здравей,

А поне вярваш ли, че има Бог, който е Творец на всичко видимо и невидимо, защото ако няма Бог, Библията няма да се различава от коя да е друга книга писана от човеци.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

essop

  • Read-only
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 27
Re: Здравейте
« Reply #2 on: January 22, 2017, 23:16:07 PM »
Вярвам в Бог, но смятам, че Библията не е единствената боговдъхновена книга и вярвам, че колкото и една книга да е боговдъхновена, тя е писана от хора, което предполага грешки. Наскоро повярвах, че Библията е нещо повече от сборник с легенди и поучения и започнах да гледам на нея като на повече от материал за интерпретации.
Цялата работа започна от там, че във филма "Матрицата" имаше бели петна за мен, защото е препълнен с християнски символи, които разгадавах отчасти. Наложи ми се да почета малко и да погледам клипчета, за да влезна в течение, но се поувлякох. Сега я познавам много по- добре от преди и знам, че има някой сериозни предимства пред източните мъдрости, макар да вярвам, че и двете произлизат от едно място.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Здравейте
« Reply #3 on: January 22, 2017, 23:51:49 PM »
Какво наричаш "християнски символи"?
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Здравейте
« Reply #4 on: January 23, 2017, 02:39:53 AM »
По отношение на Библията на първо място трябва да разбираш какво означава вдъхновение и как то работи. Ако разбираш как работи Божието вдъхновение ще знаеш, че човешкия фактор не играе когато то е на лице.

Ако се замислиш малко по-задълбочено ще видиш, колко абсурдна е самата идея, че Бог, който е създал цялата Вселена, създал е човеците от пръст и ги е научил да говорят и да пишат ще зависи от човешкия фактор и изпратеното Му слово ще пристигне с грешки. Наистина ли мислиш, че Твореца е толкова неадекватен и неспособен да изпрати Своето Слово и воля в чист вид?

Същата нелепа логика стои и зад идеята, че Библията била променяна. Сиреч Бог може да създаде всички тия могъщи планини, океани, водопади, звезди и цялата вселена, обаче не е в състояние да попречи на някакви човеци, които пред Него в цялата им слава и сила са като прах да изменят писаното Му слово?

Въобще подобни съждения са плод на неадекватна и непоследователна логика по отношение на това кой е Бог и на какво е способен.

Що се отнася до филма "Матрицата", на първо място това е филм. Филмите се създават с две основни цели - правене на пари и пропаганда. В този смисъл филмите са продукт, който се предлага за продан. За да може един продукт да се продава добре трябва в него да се заложат неща, които извикват някакъв интерес в хората, нещо, което докосва нещо вътре в самите тях. Също така филма е универсален продукт предназначен за всякакви хора следователно трябва максимално да се вкарат неща будещи интереса на максимално голяма група хора.

Именно поради тази причина филми като Матрицата съдържат всякакви символики от всякакви религии, учения и окултни практики. За да може "да говори" и на християните и на хиндусите, и на вещиците и на магьосниците и на бунтарите и въобще на максимален брой хора. Затова не можеш да основеш живота си на някакъв филм появил се в Холивуд, който е най-развратната пропагандна машина. Филма може да казва някакви "истини" но сиренцето в капана за мишки също е истинска храна, това обаче не променя факта, че цялото нещо е един капан.

Преди много години когато излезе първата част на "Матрицата" аз като млад и неориентиран християнин успях да намеря много "християнски символики" в този филм, много повече дори от останалите. Но не забравяй, че тия филми се правят от хора, които не са приятели на човечеството, те преследват определени цели и имат скрити намерения. Единствено Бог е приятел на човеците и им подава ръка за избавление от терора. От Библията можеш да научиш много повече за системата и за това как да се избавиш от нея отколкото от някакви филми създадени от съмнителни хора със съмнителни цели.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

essop

  • Read-only
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 27
Re: Здравейте
« Reply #5 on: January 24, 2017, 01:31:12 AM »
Филмът матрицата е шедьовър, без значение какви цели преследва. Животът ми не се върти около него, но интелектуалния заряд, който ми дава е невероятен. Факта, че съм се загледал в Библията именно заради него говори повече за целите му, отколкото вие можете да ме убедите. На края на всяка серия Нео умира! Исус Христос също умира и това граничи по някакъв начин с идеята за саможертвата и дълбокия смисъл на онова "Не възлюбиха живота си толкова, че да бягат от смърт" някъде в откровението е писано това за мъчениците. Всички един ден умираме. Аз искам да съм от тези, които ще умрат смислено- ще дадат живота си за кауза! Във филма Рамбо 4 има една много смислена фраза- "Живей за нищо, или умри за нещо (Live for nothing or die for thing!) В матрицата това е изключително дълбоко засегнато!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Здравейте
« Reply #6 on: January 24, 2017, 03:33:58 AM »
Ако излезеш навън и вземеш една снежинка, която се стапя за една секунда, тя е много по-голям шедьовър от всички филми, всички книги, всички картини, които хората някога са създали или ще създадат.

И този шедьовър, ако можеш да вникнеш в него ще ти разкаже повече за Твореца от човешките филми и всякакви своеволни човешки произведения. Човечеството съществува от хиляди години и мислиш ли че Бог има нужда от цялата технология стояща зад филмите за да свидетелства за Себе Си? Излез след природата и ако започнеш да вникваш в отпечатъците на Твореца в нея ще получиш интелектуален заряд отвъд всичките неща дело на човешки ръце.

Добре си уцелил въпроса за каузата, но има само една кауза, която е част от истинския живот и това е каузата на Божието царство. По добре е да живееш за нищо отколкото да посветиш живота си на фалшива кауза, защото така ставаш директен слуга на дявола и неговите намерения. Вземи например комунистите, които са дали живота си за какво? Някои от тях напълно искрено и себежертвено. Дали са живота си за да може една клика да вземе власт и да избие милиони хора по цялата земя. Ето това е плода на фалшивата кауза. Колко по-добре би било ако тия комунисти просто си бяха пропилели живота и комунизма никога не беше дошъл на власт. Не е ли така?

Затова ако си се пробудил за това, че естеството на мъжа е да отдаде живота си на кауза, търси истинската кауза, а не каква да е кауза, защото в противен случай ще е стотици пъти по зле и за тебе и за останалите ако предадеш живота си на лъжлива кауза.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

essop

  • Read-only
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 27
Re: Здравейте
« Reply #7 on: January 24, 2017, 14:19:12 PM »
Прав си, Уочмън, не бива да си пропилявам живота за нищо, съгласен съм и за снежинката и за природата, но Бог ме е сътворил с интереси, които филмите ми улучват. Това няма как да се промени, без значение колко лош е Холивуд или каква е каузата за която ще се захвана. Бог ни води по различни начини в една посока. За мен и филма и библията имат еднаква интелектуална стойност и мисля и разсъждавам и върху двете, а ако Бог иска да ме води само чрез Библията, мислите ли че не може да ми го каже?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Здравейте
« Reply #8 on: January 24, 2017, 16:51:39 PM »
Христос е казал: "Моите думи дух са и живот са". Да виждаш референция към нещо интелектуално тука? Интелекта е създаден да следва духа, а духа е който съдържа живота в себе си. Божието Слово не е продукт на интелекта, а е от сфера и измерение стоящи много нива над интелекта.

Каквито и интелектуални интереси и постижения да имаш никое от тях не може да ти даде живот. Може да ти даде само умуване и мъдруване. А живота е в Божието Слово. Ние имаме нужда първо нашия дух да бъде оживотворен от Бога (това е което Христос нарича човек да се роди свише) и едва тогава интелекта ще заработи по правилния начин и ще работи заедно с духа за да утвърждава човека по пътищата на правдата и на живота.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Здравейте
« Reply #9 on: January 24, 2017, 17:02:08 PM »
Затова и пише, че ако не се роди човек отново, никак няма да влезе в Божието царство. Интелектуалният човек, който има цел и смята, че върши добри дела, ще погине и ще бъде осъден. Това е така, защото духът му (вътрешното му същество) си стои старото и той само външно се е старал да бъде добър. Но ако утре някой (примерно) каже, че вече е разрешено и безнаказано да се върши грях, ще е първият.

Рождението отново е нещо, което не става интелектуално, а е чудно дело. За това чудно дело е трябвало да стане и чудо, като сам Христос да извърши това, което човеците не могат:
Исая 29:14 Затова, ето, ще пристъпя да направя чудно дело между тия люде, Да! чудно и странно дело; И мъдростта на мъдрите им ще изчезне, И разумът на разумните ще се скрие.

Във всичко, което Бог прави, има логика и цел, но някои неща ги е направил непосилни за човека, за да може достъпът да е само за тези, които се облегнат на Бога и го потърсят с цяло сърце, както и с целия си интелект. Не само едното, не само другото.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

essop

  • Read-only
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 27
Re: Здравейте
« Reply #10 on: January 25, 2017, 15:41:38 PM »
Оо моля ви се. Не съм дошъл в този сайт да бъда агитиран. Да си имаме уважението. Поразгледах тук- там и видях колко Дух и Живот има във вас- баннали сте хора, които нямат никаква вина спрямо вас. Да ме пази Бог от такова отдаване на словото!!! Имам си приоритети и колкото и да мъдрувате спрямо мен няма да ми ги промените. Аз не съм тръгнал да ви правя като себе си! За мен нещата са ясни- тук е интелектуална тренировка- това е като игра на шах.
 А ако ме баннете- ваша воля. Нямам вина- не съм ви обидил- вас или учението ви или сайта ви. Павел казва, че не проповядва с убедителните думи на мъдростта, а с доказателство от дух и от сила- когато видя тези доказателства у вас, тогава ще ме накарате да ви се вържа. Само че обикновено тези доказателства се виждат с дела, а ние не се познаваме. Все пак съм почти сигурен, че не правите изцерения или нещо такова. Не ви възприемам като нещо различно от всички останали деноминаций и секти, защото използвате техните похвати и прийоми на агитация- видели сме ги вече тия неща. Готиното тук е в това, че такива невероятни пъзели на словото биват разплетени, но нещата, които са очевидни за вас са мътилка. Господ като давал едно- вземал друго!

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Re: Здравейте
« Reply #11 on: January 25, 2017, 16:57:26 PM »
Есопе, може ли да попитам някои неща, относно твои твърдения тук?

Фен съм на "матрицата" и след като изгледах този филм, започнах да изследвам библията. Не съм вярващ като вас, но ми е много интересно.

Какво чак толкова интересно ти внуши този филм, че чак те накара да изследваш Библията? И защо точно Библията-нали тя не е единствената Боговдъхновена книга според теб?

Вярвам в Бог, но смятам, че Библията не е единствената боговдъхновена книга и вярвам, че колкото и една книга да е боговдъхновена, тя е писана от хора, което предполага грешки.
Цялата работа започна от там, че във филма "Матрицата" имаше бели петна за мен, защото е препълнен с християнски символи, които разгадавах отчасти. Наложи ми се да почета малко и да погледам клипчета, за да влезна в течение, но се поувлякох. Сега я познавам много по- добре от преди и знам, че има някой сериозни предимства пред източните мъдрости, макар да вярвам, че и двете произлизат от едно място.


Ти казваш, че вярваш в Бог- как се запозна с Него, за да повярваш именно в Него?
Ти как разбра, че във филма Матрицата има точно християнски символи, а не някакви други например?
От кое ,,място'' произлизат Библията и източните мъдрости? И ако са от ,,едно място'', защо Библията има ,,някои сериозни предимства'' пред източните мъдрости?

Благодаря предварително!
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Здравейте
« Reply #12 on: January 25, 2017, 18:19:20 PM »
Оо моля ви се. Не съм дошъл в този сайт да бъда агитиран. Да си имаме уважението. Поразгледах тук- там и видях колко Дух и Живот има във вас- баннали сте хора, които нямат никаква вина спрямо вас. Да ме пази Бог от такова отдаване на словото!!! Имам си приоритети и колкото и да мъдрувате спрямо мен няма да ми ги промените. Аз не съм тръгнал да ви правя като себе си! За мен нещата са ясни- тук е интелектуална тренировка- това е като игра на шах.
 А ако ме баннете- ваша воля. Нямам вина- не съм ви обидил- вас или учението ви или сайта ви. Павел казва, че не проповядва с убедителните думи на мъдростта, а с доказателство от дух и от сила- когато видя тези доказателства у вас, тогава ще ме накарате да ви се вържа. Само че обикновено тези доказателства се виждат с дела, а ние не се познаваме. Все пак съм почти сигурен, че не правите изцерения или нещо такова. Не ви възприемам като нещо различно от всички останали деноминаций и секти, защото използвате техните похвати и прийоми на агитация- видели сме ги вече тия неща. Готиното тук е в това, че такива невероятни пъзели на словото биват разплетени, но нещата, които са очевидни за вас са мътилка. Господ като давал едно- вземал друго!

Аз мислех, че водим дискусия и изведнъж се превърна в агитация? По същата логика ако бяхме толкова прибързани и ние можеше да кажем, че ти си дошъл да агитираш за Матрицата, ама не сме го направили нали?

Бог като изгони Адам и Ева от Едем, нямаше ли Дух и Живот в Него? Или като изгони Израел от обещаната земя, намаше ли Живот в Него? Или когато Исус изгони Юда за да извърши гнусното предателство? По коя логика изгонването противоречи на Духа и на Живота?

Духа и силата са на първо място за живеене на праведен живот, а не за правене на чудеса, защото на слугите на дявола никога не са им липсвали чудеса и знамения в репертоара. Никой не се е опитвал да те прави "като нас" както и никой не те е канил някъде "при нас". Водим открита дискусия по определени теми, като излагаме нашите аргументи на база на Писанието.

Ако вникнеш малко по-задълбочено ще видиш, че в този форум участват хора с доста различаващи се становища по много въпроси и никой не ги банва заради това. Банването е крайна мярка в определени ситуации и това че някой можел да ни обижда нас, форума или учението ни не е и никога не е било причина за бан.

За нас Христовото учение е път на Живота, не е интелектуална игра на шах. Ние не си играем с тия неща, нито умствено, нито по някакъв друг начин, заложили сме живота си и Бог знае колко ни е струвало това до сега. Точно в това е силата за която говори апостол Павел, като казва:

1Кор. 4:19  Но, ако ще Господ, аз скоро ще дойда при вас, и ще изпитам, не думите, но силата на тия, които са се възгордели.
1Кор. 4:20  Защото Божието царство не се състои в думи, а в сила.


Ако ти търсиш някакви интелектуални еквилибристики и невероятни пъзели в този форум - халал да ти са. Писанието говори, че Божието царство е като съкровище скрито в нива. Ако ти смяташ, че храсталаците в нивата са голямата работа - твоя воля. Ние се интересуваме от скритото съкровище.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Здравейте
« Reply #13 on: January 26, 2017, 10:34:00 AM »
Фен съм на "матрицата" и след като изгледах този филм, започнах да изследвам библията. Не съм вярващ като вас, но ми е много интересно. Този сайт е златна мина за мен! Другаде не бях попадал на толкова задълбочени интерпретации!
Привет и от мен, интересно име си си избрал - означава ли нещо или е съкращение от нещо ?

Да твърдиш, че не си вярващ, и да вярваш, че има някакво божество което някак си влияе на хората, но пък никой не го познава, а мнозина са запознати с думите му... си е интересно противоречие само по себе си. Изчисти го и бъди като Нео - избери ;) Основата в този филм стъпва точно на това - на избора на човек какъв да бъде и за какво да се бори.
Някъде се казваше, че ако искаш да промениш света около теб - трябва да започнеш от себе си.

Какво чак толкова интересно ти внуши този филм, че чак те накара да изследваш Библията?

Ти казваш, че вярваш в Бог- как се запозна с Него, за да повярваш именно в Него?

Всъщност надали има значение за теб, как Бог го е събудил и го е накарал да търси самия Него. Това за всеки, ще е индивидуално, защото ние всички сме различни и ако едно нещо те е подбудило теб, на него вероятно няма да му направи впечатление. Спомни си ти как повярва Valipeti ;)
Аз примерно навремето тръгнах от едни книжки за световната конспирация. А думите на жена ми за това, че има Бог и той е в Библията си ги пусках покрай ушите :) Да без едното нямаше да има другото и аз пак, чрез нея повярвах, но това си е пак казвам - индивидуално.
Въпроса не е в това как е повярвал, че може да има Бог, а в това какво ще направи впоследствие с тая информация.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

essop

  • Read-only
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 27
Re: Здравейте
« Reply #14 on: January 26, 2017, 13:03:33 PM »
Не съм вярващ като вас- това имах в предвид, когато писах, че не вярвам. Не съм впечатлен от никоя деноминация, а вие сте нещо като деноминация, за това казах, че не съм като вас. Според мен хората от деноминациите са осакатени психически по някакъв начин и от някой ваши отговори откривам същото и при вас. Примерно това за девствеността на жената- неадекватно е откъдето и да го погледне човек- вие бихте убили за да си защитите тезата, ако живеехте по Моисеевите правила.
 Мога да пиша много за филма "матрицата" тук само сте загатнали за него, но то си има и много писано за него навсякъде. Това е филм, който вкара нова ера в киното и завъртя главата на толкова много хора, че чак онези псевдо камикадзета се блъснаха в кулите- близнаци на рождения ден на м-р. Андерсън. Сори, но ще бъда лаконичен за филма, защото тук не виждам негови фенове и подозирам, че ще получа неприязън ако тръгна да го тълкувам и тя ще бъде добре подкована с библейски текстове. "Проблемът е в избора" беше казала оракула! в "Матрицата" човек се обърква, защото не знае кой му е враг- оракулът е част от самата матрица, но без него Нео нямаше да намери себе си и нямаше да победи матрицата "Проблемът е в избора" беше казала тя- но дали имаме избор?
 Във втората серия разговор:
- Заповядай Нео, седни
- знаеш дали ще седна, нали
- няма да съм добър оракул ако не знам
  В първата серия разговор:
- Внимавай с вазата
- коя ваза- Нео се обръща да види коя ваза и я пярка без да иска, а тя пада и се чупи.
- Тази ваза. Няма проблем някое от децата ми ще я оправи.
- Ох извинявайте
- Няма нищо, същинския въпрос, който ще си зададеш в бъдеще е дали ако не ти бях казала за вазата пак щеше да я счупиш!
 Продължението във втората част на филма:
- Ти не си тук, за да избираш. Ти си тук за да осъзнаеш защо си избрал това, което си избрал.
Нео умря три пъти, за да защити избора си и последния път беше фатален. И трите избора бяха подпомогнати от оракула, който беше част от врага, срещу който се бореше и много добре знаеше какво прави и какво Нео ще избере- тоест Нео нямаше избор- той правеше това, което оракула го караше да прави чрез напътствията си. Тоест няма мърдане от матрицата, тоест от онази прецизна математика от края на втора серия.
Нео, обаче, въздействаше на матрицата и без да е в матрицата- така той уби стражите в края на втората серия, така се добра и до ядрото на матрицата в края на трета, но това е друга тема.
Съпоставено с християнството- имаме ли избор- в откровението са изброени едни 144 000 човека, които са избраните, като цифрата е изключително малка ако това са реални хора. Исус каза на Петър как ще се отрече от Него- ако Петър не го беше направил щеше ли Исус да е лъжец? Ако Исус е знаел за Петър, Бог знаел ли е че Адам и Ева ще съгрешат? И защо творецът би ме сътворил с някой слабости и грехове, само за да бъде разпънат на кръст някой друг вместо мен, за да ме направи съвършен след този акт? Бог не прави ли каквото си иска? Защо е направил именно това? Защо си го е причинил? А Исус имаше ли избор? И ако ние трябва да сме като него, НИЕ имаме ли избор? Или сме сътворени с определено предназначение от което не можем да избягаме и това предназначение определя предварително заложените и предопределени избори, които правим? От друга страна е очевидно, че винаги имаме избор да изберем между доброто и злото, между Бог и Сатана, можем да изберем да не бъдем лукави и лицемерни, да не бъдем горди, да бъдем според плодовете на Духа, или с други думи да изберем дали да живеем или да умрем! Но този избор е предварително предначертан от вездесъщността на Божеството- нашите минали, настоящи и бъдещи грехове са му известни!
Този ход на мисли ме накара да търся библейски отговори, но самия ход на мисли, който описвам тук разбира се не беше такъв в началото. Рая и ада преди да гледам първия епизод бяха просто думи, които свързвах с нещо хубаво и нещо лошо. Вярвах повече в преражданията тогава. Замислих се, че този двуполюсен модел го предлага само християнството и тъй като Библията беше и най- достъпна започнах от там. Връзката с Нео и Христос също беше очевидна, а после разбрах, че и имената на кораба Навуходоносор, Тринити(троица) и още една камара са неправилно преведени библейски имена. И най- вече другите религии и учения не предлагат такива главоблъсканици. За тях това не е важно- ако не си в ред този живот, в следващия ще се оправиш, защо трябва да си блъскаш главата? Прераждаш се във фикус и си живееш живота! Иначе името ми не означава нищо- хрумна ми случайно, или може да го бях чул някъде, но не помня.
Уочман сам отговаря на въпроса който ми задава- не думите а силата- доколкото разгледах бановете, банвате всякакви хора, които мислят различно от вас. Ако там ви е силата, да пази Бог! Ап Павел различава два вида мъдрост, която се различава и при Соломон в притчите. Има и описания в Новия завет на двата вида мъдрост, където има налице и нещо за любовта и мъдростта и разликата между тях.
 Еволюцията на мъдростта тръгва от възгордяване към лукавство, където Бог хваща мъдрите в мъдруванията им, а Павел предпочита божието глупаво пред човешкото мъдро, а то е просто- позор и измет за света, оплюване, хули и кръст, а любов и слава на небесата. Вие сте хора, които не уважавате духовния труд на другите и ги наранявате с думи и банове- какво би било ако имахте истинска власт над тях? Бихте ли убили с камъни младо момиче, което не прокърви през първата брачна вечер? Не знам не ви познавам, но натам сте се запътили по един фин коварен начин с вашата духовност и вашата мъдрост. Нещата за възвисяването на Духа са прости- Исуса Христа и то разпнат! Това означава личността на Бога, характера му, а не дали блудницата от откровение е Йерусалим или е Лондон или е Ню Йорк! Всичките ви разсъждения тук са на този принцип и макар гениални, си остават със сатанинска основа! Добре, че аз съм от хората, които ги възприема по по- различен начин за да не се опаря като другите, защото знам ли кога ще решите че съм различен и ще ме баннете. И какво е различното у вас спрямо стандартните деноминации? В момента в който такива като вас са докопали властта се родила инквизицията.
А как се отнася Павел към различните? Погледнете неговата проповед в 17 глава на Деянията. Ще забележите, че там той ги нарича набожни! Най- силно Библията осъжда подлостта и лицемерието. За това дявола е наречен "Лукавия", а мъдростта граничи именно с лукавщината, така че внимавайте!