Author Topic: Значението на физическото потомство в Библията  (Read 24696 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Quote
"Затова генът (и не само) има значение за службата на Бога"

Ваша воля!Горното ясно показва, че за вас плътта, генът е най-важен в тялото на Месията.

 А Павел казва , че плътта, демек, че той е от Вениамин, не го ползва, и би счел гена си за измет, стига да се намери в Христос. Както щете си го обяснявайте това. Аз за мен съм си извадил изводите..

 Щом искате да вярвате на горното, че генът (това "не само" е неясно и оставя отворени разни вратички), та щом искате да вярвате, че Генът e, който има значение за службата на Бога в Църквата, то вие си знаете.

Аз заявявам, че не вярвам в това, определям го за невярно и го отхвърлям и съм писал в предишното си съобщение защо. ( не отхвърлям хората де го вярват , а тяхното виждане по този въпрос)

Между другото това е и по темата де. Ционизмът за който писахме в самото начало и талмуда това и цели, да издигне Гена на Евреите ( той си има и измислени такива, де не са дори и истинските по плът), като нещо над всички останали. Това за мен е и една от целите на Антихриста накрая. Да определи един народ по плът за началник над останалите, а това е чисто и просто нацизъм. Не че вие сте такива, просто това е целта на ционизма..

А писанието , писах, че твърди друго относно повярвалите. Те са царско свещенство, независимо от гена им, и между тях ще има разлика единствено на база наградите им, ЗАРАДИ верността им на Бога през земният им живот. Това е което аз вярвам.. И няма смисъл повече това да го пиша и обяснявам.

Ще се включа ако има нещо ново казано по темата, което не касае писаното до сега..


Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Разделих разклонението в нова тема. Сега вече може да се говори по въпроса за това какво значение има за Бог рода в Библията, и не само в Библията но в живота въобще.

Тази тема беше най-добре да се започне самостоятелно с подробно изложение, но така се получи, така ще се продължи напред.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Quote
"Затова генът (и не само) има значение за службата на Бога"

Ваша воля!Горното ясно показва, че за вас плътта, генът е най-важен в тялото на Месията.

 А Павел казва , че плътта, демек, че той е от Вениамин, не го ползва, и би счел гена си за измет, стига да се намери в Христос. Както щете си го обяснявайте това. Аз за мен съм си извадил изводите..

 Щом искате да вярвате на горното, че генът (това "не само" е неясно и оставя отворени разни вратички), та щом искате да вярвате, че Генът e, който има значение за службата на Бога в Църквата, то вие си знаете.

Аз заявявам, че не вярвам в това, определям го за невярно и го отхвърлям и съм писал в предишното си съобщение защо. ( не отхвърлям хората де го вярват , а тяхното виждане по този въпрос)

Между другото това е и по темата де. Ционизмът за който писахме в самото начало и талмуда това и цели, да издигне Гена на Евреите ( той си има и измислени такива, де не са дори и истинските по плът), като нещо над всички останали. Това за мен е и една от целите на Антихриста накрая. Да определи един народ по плът за началник над останалите, а това е чисто и просто нацизъм. Не че вие сте такива, просто това е целта на ционизма..

А писанието , писах, че твърди друго относно повярвалите. Те са царско свещенство, независимо от гена им, и между тях ще има разлика единствено на база наградите им, ЗАРАДИ верността им на Бога през земният им живот. Това е което аз вярвам.. И няма смисъл повече това да го пиша и обяснявам.

Ще се включа ако има нещо ново казано по темата, което не касае писаното до сега..

small axe,

Приличаш на Корей, който беше от Левитите и с него се случи следното:


Числа 16
  1. А Корей син на Исаара, син на Каата Левиевият син, и Датан и Авирон синове на Елиава, и Он син на Фалета, Рувимуви потомци, като си взеха човеци,
  2. дигнаха се против Моисея, с двеста и петдесет човеци от израилтяните, първенци на обществото, избрани за съветници, именити мъже.
  3. Събраха се, прочее, против Моисея и против Аарона и рекоха им: Стига ви толкоз! Цялото общество е свето, всеки един от тях, и Господ е всред тях. А защо възвишавате себе си над Господното общество?
  4. А Моисей, като чу това, падна на лицето си,
  5. и говори на Корея и на цялата му дружина, казвайки: Утре Господ ще покаже кои са Негови, и кой е свет, и кого ще направи да се приближи при Него. Онзи, който Той избере ще направи да се приближи при Него.


Цялото общество било свято. Цялото. Всички са еднакво свети (отделени). Защо, пита Корей, възвишавате себе си, т.е. защо не сте равни като другите.

Тези хора се вдигнаха на бунт и бяха погубени от Бога по начин, по който никой до момента не беше виждал.

Не знам дали ти е ясно, обаче ти си тръгнал по същото Кореево упорство. Ето за това се говори в посланието на Юда, когато се казва за хората с Кореевото упорство — тези, които искат всички да са равни и да имат еднакъв достъп до всичко.

Ти все още не можеш да разбереш, че предимство на юдеина и езичника по отношение на покаянието, няма, но по отношение на службата, която се разпределя от самия Господар, значение има, винаги е имало и ще има.

Помни Корей. Почти съм сигурен, че ще отхвърлиш поуката тук и ще си знаеш пак своето, но да знаеш, че съм ти посочил грешката. Размиси пак за Корей и не бъди инат като него и именитите му мъже.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Тези неща които визираш и пишеш, като оприличаваш мен, на Корей, нямат отношение към това което аз пиша и върху което разнишлявам в горните си съобщения. Аз говоря за царското свещенство на всички вярващи в Месията и говоря за различните награди в Тялото поради различната посветеност на вярващите в Месията в земният им живот. Да намесваш историят с Корей и ясните неща които са казани на Моисей и Аарон с това което аз казвам е нелепо. Писанието не е написано за да си вземаме нещо произволно от него и да си го натаманяваме към нещо друго.

В Писанията няма никъде никави референции за твоята теза, но за моята има. Това и пиша. Така, че нека не се изопачават текстове които не говорят за това което в случая пиша. Не търгвай по такъв път. Просто съвет. Почти съм сигурен, че ще отхвърлиш поуката тук и ще си знаеш пак своето, но да знаеш, че съм ти посочил грешката.

Няма референции в Писанието, че в тялото на Месията, повярвалият евреин има по различна служба от повярвалият езичник. Знам, че такива текстове не можеш да ми цитираш, и единственото което ти остава е да ми цитираш текстове не касаещи това, но касаещи разделяне на службите в старозаветното левитско свещенство. Тук не говорим за това, нито някой от апостолите е говорил.

 И пак ти казвам: Текстове, текстове са нужни, не произволни разсъждения..


Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
Ваша воля!Горното ясно показва, че за вас плътта, генът е най-важен в тялото на Месията.

Това вече сме го говорили преди, но заради новата тема аз ще го повторя. Нито плътта на евреина е специална сама по себе си, нито камъните на Йерусалим са по-специални, но БОЖИЯТ ИЗБОР е това, което ги прави специални. Затова обещаната земя се нарича СВЯТА ЗЕМЯ, а не джунглите на Амазония или пустинята Сахара.

Библейския Бог е Бог на дискриминация. Дискриминация означава, че се прави разлика (discriminate) между едно нещо и друго нещо. Ако някой избира картофи на пазара и каже - тия картофи ги предпочитам пред другите това е дискриминация. Тази дума сатанинските медии я демонизираха, но дискриминацията е напълно библейска практика.

Писанието изрично говори, че никой човек няма да се похвали или препоръча или пък спаси пред Бога чрез делата Си. Бог избира когото избира и показва милост на когото реши. Бог не се води от лозунги за равенство, защото идеите за равенство са сатанински.

Това, че някой е повярвал не го препоръчва пред Бога, защото по Божия милост е повярвал, нито ще го му даде специален достъп до Бога, ако Бог е избрал този специален достъп за съвсем други хора.

Писанието много ясно учи, че Божият начин на действия спрямо човеците е да избере един народ, който да бъде повече от всички народи Негово специално притежание. Бог очаква от всички народи да вярват и да живеят праведно. Но само един народи измежду всички ще бъде специално притежание. И то е защото Бог го е решил да бъде така. А причината е именно в това - да смири точно този тип езическа гордост, каквато неистово кара smallaxe-a да пише по тази тема без да може да се спре или да се контролира.

Той не може да си представи, че евреина е по-голям от него, нищо че чете еврейска Библия, умува върху писанията на еврейските апостоли и не може да посочи нито един езичник пророк или апостол в Писанията. Бог избра да поучава народите чрез евреите. Бог направи евреите учители на Неговото Слово. Няма в Писанието нито един учител, който да е езичник. Цялото християнство падна в многовековна тъмнина, когато езичниците започнаха да поучават (така наречените църковни отци). Такива са фактите от Писанието и историята - Бог учи народите чрез евреите от самото начало и до днес. Именно затова евреина е глава над езичниците (говорим за повярвали и евреи и езичници), както мъжа е глава на жената, защото мъжа поучава, а жената следва. Така евреина поучава, а езичника следва. Това е Божия промисъл и той е базиран на Божия избор върху конкретен род.

По-горе повдигнах въпроса за амаличаните. Този въпрос не е случаен, защото ако Бог може да отсече един род за вечни векове, това означава, че неправдата се предава от поколение в поколение. И ако неправдата се предава, то това означава, че и правдата се предава от поколение в поколение.

Точно поради тази причина Бог иска праведно потомство, и почти всички празници в Закона имат за цел да учат децата и са насочени към предаване на Божиите истини на децата. Затова е и написано:

Пс. 14:5  Тогава Ги нападна голям страх; Защото Бог е в поколението на праведните.

Праведните са поколение, а не разпокъсани индивидуални "вярващи", както учи американизираното християнство.

Исус обърна изрично внимание на онези, които Му се противяха с думите:

Mat 23:29  Горко вам книжници и фарисеи, лицемери; защото зидате гробниците на пророците, и поправяте гробовете на праведните, и казвате:
Mat 23:30  Ние, ако бяхме живели в дните на бащите си, не бихме съучаствували с тях в проливане кръвта на пророците.
Mat 23:31  Така щото свидетелствувате против себе си, че сте синове на ония, които избиха пророците.
Mat 23:32  Допълнете и вие, прочее, мярката на бащите си.


Тук отново се вижда, че неправдата се предава из род в род. На Исус не се противяха синовете на богобоязливите израилтяни, а синовете на ония, които избиваха пророците. Синовете на богобоязливите бяха ония, които повярваха в Него.

Именно затова амаличаните не могат да повярват, както синовете на убийците на пророци не могат да направят нищо друго освен да искат да убиват Божиите слуги. Дори апостол Павел, който одобряваше убиването на християните в сърцето си, пак Бог опази ръцете му чисти, за да не хвърля камъни самия той, но само пазеше дрехите им. Това е прекрасна илюстрация за значимостта на правдата в поколенията. Той не беше син на ония, които избиваха пророците, затова дори в заслепението му, Бог го избави от това да оцапа
ръцете си с праведна кръв.

Ако изследваме Писанието ще видим, че Бог от самото начало се интересува от хора с чист род. Бог избра Ной, защото беше "съвършен в свето родословие" Бит. 6:9 Цялата земя беше замърсена от генетичните извращения на падналите човеци смесващи се със всякакви паднали същества. Бог не предложи покаяние на генетично извратения човешки род, Бог ги подложи на геноцид.

Изсред синовете на Ной, Бог отново показа благоволение само към единия от синовете на потомството на другия прокле. От потомството на Сим, Бог избра Авраам, като Авраам забрани на слугата си да взема за сина му жена от никой друг род, а само от неговия собствен, който беше генетично чист. На всяка стъпка в Писанието се вижда какво значение Бог отдава на рода и генетичното дърво на хората, които избира. Бог отхвърли потомството на египтянката Агар, ако и да беше Авраамов син. Днес виждаме много добре колко са гнусни делата на саудитците, които са потомци на Исмаил. Бог отхвърли потомството на Едом, който си взе жени от ханаанците, но даде жена на Яков от Авраамовия род. Човек трябва да е напълно сляп за да не види с каква педантичност Бог се придържа към принципа на чистия род. Обаче точно тук ми просветна удивителния паралел между напъните на smallaxe-a за равенство в призванията и функциите, и неистовата завист на Едом, че Бог избра брат му а не него самия. Аз нямам съмнение, че същия дух на едом стои зад това неистово напъване за еднаквост и равенство пред бога между евреин и езичник.

По късно Бог благослови Яков с 12 сина от които се родиха 12-те израилеви племена. Бог направи завет именно с тях на базата на тяхното родословие, а не на базата на това, че бяха много вярващи. Удивителен е примера с Авраам и праведния цар Авимелех. Не само този цар беше праведен, но и целия му народ беше праведен и се бояха от Бога (Бит.20:4). При все това Бог не избра Авимелех и народа му с които да сключи завет да Му свещенодействат, но избра Авраам и неговото потомство. Така виждаме, че за Бога праведния и вярващ Авраам не е наравно с праведния и вярващ Авимелех. Няма същата функция, няма същото призвание. Точно това иска да внушават хората като small axe, че ако вярваш - значи си на равни начала с евреите. Защо тогава Авесалом не беше на равни начала с Авраам? Защо Бог не извика праведния народ на Авимелех на Синайската планина да сключи завет с тях, да им даде Закона Си, да им изпрати пророците Си?

Защото за Бога няма равни начала. Бог избира едни повече от други по свое усмотрение, за да смири всички човеци. И ако човек се бунтува срещу това, той с това доказва, че няма истинско покаяние спрямо Бога, но е коравовратен и своеволен като Едом.

После Бог избра рода на Давид, за да се роди от този род Месията и да седне на престола в Ерусалим вовеки. Бог отново избра конкретен род за конкретна цел. Ако рода нямаше значение за Бога това означава, че не би имало никакво значение дали Христос е син Давидов, дали е син Авраамов. Ако вярата покрива всички изисквания, не би имало никаква пречка Христос да беше от амаличански или едомски род, или защо не египетски? Няма човек който да вярва в Писанията и да не вижда абсурността на подобна постановка. Очевидно, че вярата не покрива всички изисквания за Божия избор и призвание. Нещо повече Бог много държеше както Исаак, така и Яков да вземат жени от Авраамовия род, ако и да бяха езичнички по вяра. Жената на Яков дори взе идолите със себе си от баща си Лаван. Това говори много за нейната вяра. Това обаче не беше пречка за Бога, който на първо място държеше тя да бъде от този род, защото вярата й можеше да се коригира в последствие, но рода няма как да се коригира.

Всичко това е само малък списък от библейски примери за значимостта на рода и родословното дърво в Библията. Християните вярват съвсем различни неща научени от учителите си езичници. Но свидетелствата на Писанието остават непоклатими за тези, които имат очи да ги видят и сърце да ги разберат.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Братя,

 Християните са ИЗБРАНИТЕ. Това свидетелства Новият завет. Всички с обрязано сърце в Месията, били те евреи по плът или езичници по плът са Избраните.. Между тях ще има хора с различни награди, пак незавеисимо от плътта им, а поради вярата им и посвещението..

след като прочетох написаното от Уочман мога да кажа:

Пак само думи и никакви текстове от писанието които ясно показват на четящите, че в Христовото тяло - църквата- Божият Израил, евреите по плът са глава, на повярвалите от езичниците...  Текстове, текстове са нужни.. Къде са текстовете които правят евреите в Месията глава над езичниците в Месията?????

Quote
Писанието много ясно учи, че Божият начин на действия спрямо човеците е да избере един народ, който да бъде повече от всички народи Негово специално притежание

Съгласен съм! Този народ е Божият народ- Църквата.

Новият завет обяснява  това. Там ясно се казва, че Христос е ГЛАВА на Църквата, НЕ че Евреите в църквата са глава на останалите неевреи в църквата?! Това твърдение променя главите..

Църквата ще е над на народите, тяхна глава, които са извън тялото на Христос. Недоумявам, как това не го разбирате и си държите нещо не казано в писанието, че евреите по плът в Месията били глава на езичниците в Месията?!?! Това е .... тотално невярно..Просто съжалявам, че не го разбирате. Вероятно след време..

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
 за да не съм голословен, като обяснявам, че вярващите в Христос, независимо от етноса са Народ! Божи Народ, избран, синове, сънаследници с Месията, Свят народ и царско свещенство, като тяхна глава е САМО И ЕДИНСТВЕНО ИСУС ХРИСТОС, а не други хора..
Та давам , както е редно и малко конкретни стихове които извадих от писанията, стихове казани на повярвалите от езичниците!
 Понеже Уочман заяви, че Бог е решил да  избере един народ, който да бъде повече от всички народи Негово специално притежание, като визира само евреите в Месията,, то аз ти посочвам кой е този ИЗБРАН народ  за притежание на Бога всъщност- Тялото Христово Църквата( повярвали евреи и езичници, един Божи народ)..

цитати:


Вие, обаче, сте избран род, царско свещенство, свет народ, люде, които Бог придоби, за да възвестява превъзходствата на Този, Който ви призова от тъмнината в Своята чудесна светлина:  10 вие, които някога си не бяхте народ, а сега сте Божий народ, не бяхте придобили милост, а сега сте придобили
(1 Петрово 2:9)

Който даде Себе Си за нас, за да ни изкупи от всяко беззаконие и очисти за Себе Си люде за Свое притежание, ревностни за добри дела
(тит 2;14)

и сте се облекли в новия, който се подновява в познание по образа на Този, Който го е създал;  11 гдето не може да има грък и юдеин, обрязани и необрязани, варварин, скит, роб, свободен; но Христос е всичко и във всичко.  12 И тъй, като Божии избрани, свети и възлюбени, облечете се с милосърдие, благост, смирение, кротост, дълготърпение
(колосяни 3)

Защото нашето гражданство е на небесата, отгдето и очакваме Спасител, Господа Исуса Христа,
(филипяни 3:20)

И понеже сте синове, Бог изпрати в сърцата ни Духа на Сина Си, Който вика: Авва, Отче!  7 Затова не си вече роб, но син; и ако си син, то си Божий наследник чрез Христа.
(галатяни4:4)

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Ти пак се отплесна от темата. Първо темата е значението на физическия род и потомство за Бога. И аз показах много ясно с примери от Писанието, колко много Бог държи на физическото потомство и физическия род. Това е неопровержим факт.

Quote
Християните са ИЗБРАНИТЕ. Това свидетелства Новият завет. Всички с обрязано сърце в Месията, били те евреи по плът или езичници по плът са Избраните.. Между тях ще има хора с различни награди, пак незавеисимо от плътта им, а поради вярата им и посвещението..

Избрани за какво? За спасение. Ама не всички са избрани за апостоли или пророци, за това има специални призвания, които не са за всички и от Писанието виждаме, че няма нито един избран за пророк или апостол от вярващите езичници.

Quote
Съгласен съм! Този народ е Божият народ- Църквата.

Ако приемем твоята теория, тогава на кого тази църква ще бъде глава, след като всички, които ще са спасени ще са само вярващи, т.е всички ще са църквата. Ами тази църква тогава на кого ще е глава, като няма да нима никой друг във вечността освен нея?

А Правилното разбиране е че от всички народи ще има спасени и тия народи ще бъдат ръководени от някого, ще имат глава. И Бог е предвидил един народ да бъде тази глава. Няма никакво мърдане от това нещо. Алтернативния вариант за да е валидна твоята теория е да се въведе нещо съвсем друго, а именно, че не всички спасени са част от "църквата". Тогава "църквата" може да бъде глава на останалите които хем са спасени, хем не са църква.

Quote
Там ясно се казва, че Христос е ГЛАВА на Църквата, НЕ че Евреите в църквата са глава на останалите неевреи в църквата?! Това твърдение променя главите..

Въобще не променя главите. Христос е глава на мъжа, при все това мъжа е глава на жената. По същия начин Христос е глава на "църквата" която е едно тяло, както мъжа и жената са едно тяло, но мъжа е глава на жената, ако и Христос да е глава на цялото семейство.

Quote
Църквата ще е над на народите, тяхна глава, които са извън тялото на Христос. Недоумявам, как това не го разбирате и си държите нещо не казано в писанието, че евреите по плът в Месията били глава на езичниците в Месията?!?! Това е .... тотално невярно..Просто съжалявам, че не го разбирате. Вероятно след време..

А тия народи откъде ще се вземат? Ако приемем, че става въпрос за народите сега, то тогава отиваме на католическата доктрина, която се поддържа и от доминионистите, че църквата трябва да владее над народите.

Ако приемем, че това са народите във вечността, то значи трябва да има спасени извън "църквата" сиреч извън Христос, защото по твоята доктрина всички, които вярват в Христос са "цъквата". И ето как не си даваш сметка в каква каша се забъркваш.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Gerard

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 182
А Правилното разбиране е че от всички народи ще има спасени и тия народи ще бъдат ръководени от някого, ще имат глава. И Бог е предвидил един народ да бъде тази глава. Няма никакво мърдане от това нещо. Алтернативния вариант за да е валидна твоята теория е да се въведе нещо съвсем друго, а именно, че не всички спасени са част от "църквата". Тогава "църквата" може да бъде глава на останалите които хем са спасени, хем не са църква.

Добре де, но нали се казва ясно, че тези които участват в първото възкресение, било то езичници, или израелтяни по плът, ще бъдат царе и свещенници, тоест ще управляват народите. А народите са хората взимащи участие във второто възкресение - записаните в книгата на живота, заедно с остатъка от народите през милениума, които няма да се подмамят от сатана, след като бъде пуснат от бездната. Според мен, критерия дали някой ще бъде сред управляващите и царското свещенство, не е в това дали е израелтянин по плът, а дали е бил счетен за достоен да влезне в първото възкресение. Ако някой каже, че само израелтяни ще участват в първото възкрсение, то апостол Павел, определено не е съгласен.
 
Иначе що се отнася до родовете и Божият избор въз основа на тях, библейските примери са толкова много, че просто всеки спор е безсмислен.
Ecc 7:3  Sorrow is better than laughter: for by the sadness of the countenance the heart is made better.
Ecc 7:4  The heart of the wise is in the house of mourning; but the heart of fools is in the house of mirth.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Quote
Добре де, но нали се казва ясно, че тези които участват в първото възкресение, било то езичници, или израелтяни по плът, ще бъдат царе и свещенници, тоест ще управляват народите. А народите са хората взимащи участие във второто възкресение - записаните в книгата на живота, заедно с остатъка от народите през милениума, които няма да се подмамят от сатана, след като бъде пуснат от бездната. Според мен, критерия дали някой ще бъде сред управляващите и царското свещенство, не е в това дали е израелтянин по плът, а дали е бил счетен за достоен да влезне в първото възкресение. Ако някой каже, че само израелтяни ще участват в първото възкрсение, то апостол Павел, определено не е съгласен
Това щях и да кажа, но Жерад ме е изпреварил. Разбира се, че участниците в 1то възкресение са Църквата Христова и са Избраният народ Божи, който ще царува от останалите от народите..

Това нещо мсилех, че го разбирате, но явно не сте го разбрали.. Избран както за спасение, така и за управление, като народ от царски свещеници! Писанието това твърди и както преди ти пиша и сега, това е тяхната функция, като сред тях , независимо от гена, ще има различни награди, както пише, едни ще управляват над десет града, други над пет, други на три и тн, това са просто начини да се покаже тяхната награда и включват вероятно и други неща, които не са ни разкрити, но всичко това не на база генът им, а на база тяхната вяра и посветенст. За незнам кой път го казвам вече..

За главата съм писал. Глава на Църквата е само и единствено Христос. А глава на Христос е Бог Отец. В църквата няма други глави, на база етнос. Това нещо е абсолютно погрешно и в Писанията няма нищо такова. Затова ти казах, че твоите твърдения променят главите.. <ъжът и жената нямат тук нищо общо......!

Аотносно родовете съм писал в заключената тема. Божият Израил са именно Християните независимо от етнос. В Невястата, Жената на Агнето- Новият Ерусалим който слиза отгоре са всички вярващи. затова съм и писла надълго че в 12 те племена се вграждат и езичниците и така целият Израил се спасява. Целият Израил са всички с обрязани сърца, присадени езичници и остатъкът от евреите които не останат в неверие относно Месията. Бог знае какво прави и племената са духовни, по линията на обещанието чрез вяра. В тези племена ще има присадени от езичниците не на база плът и ген, но на база вярата им и поради обрязването на сърцето им.
Затова и Павел казва и на езичниците- "Ние сме обрязаниет, които се хвалим с Божия Дух и не уповаваме на Плътта..

Така, Уочман, виждаш, че не се отклонявам от темата и отплесвам, а пиша точно по нея, а ти си в случая в грешка. Дано разбереш какво точно и защо казвам..

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Да се чете горе в началото- "Който ще царува НАД останалите от народите, не участвали в 1 то възкресение, но при второто намерени записании в книгата на живота и нехвърлени в огненото езеро"
Допуснал съм правописна грешка, пишейки "от" , а не "над"..

и да допълня, връзката с главенството на мъжа над жената, няма подкрепа от писанието да се свързва с Църквата и главенство вътре в нея на едно повярвали, над други. Това и целият Нов завет говори, сред вярващите няма глави над другите, но всички са братя, като ТЯХНА ЕДИНСТВЕНА ГЛАВА Е Месията!

Докато при мъжа и жената е дуго. Там Мъжът е казано че е нейна глава, а негова е Христос, а пък глава на Христос е Бог.. Всичко е съвсем ясно казано и обяснено и няма нужда да се наизмислят други глави в тялото на Месията.. Това е много важно да се разбере..

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Quote
и да допълня, връзката с главенството на мъжа над жената, няма подкрепа от писанието да се свързва с Църквата и главенство вътре в нея на едно повярвали, над други. Това и целият Нов завет говори, сред вярващите няма глави над другите, но всички са братя, като ТЯХНА ЕДИНСТВЕНА ГЛАВА Е Месията!
small axe,

Ти не си ли чел това:
1 Коринтяни 14:5. Желал бих всички вие да говорите езици, а повече да пророкувате; и който пророкува, е по-горен от този, който говори разни езици, освен ако тълкува, за да се назидава църквата.

Но да, вярно, ти дори не разбираш, че тук става въпрос за неща по отношение на цялото небесно войнство заедно с човеците, а не за властване над човеците. По-горен е пророкът и този, който е по-горен да не се счита за нещо по-голямо, но да стои смирен.

Подкрепа на Писанието има, но кой да го чете...

А по отношение на властването над народите в 1000 годишното царство, това е нормално когато сам Христос стане официален върховен Цар, защото все още сега не му е подчинено всичко под нозете. А не както доминионистите и католиците да властват над народите без Христос да е на земята и да им е заповядал лично. След тези 1000 години, когато всичко се изчисти, тогава имаме картинка с Небесния Ерусалим, такива, които ще бъдат само в храма и народи наоколо и няма да има неправда. Кои са народите?



И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Тихомире, тук говорим за главенство!!! Разбираш ли? В Църквата Христова няма главенство на едни вярващи над други на база ген! Има една глава в Църквата- Месията. Тук не говорим за това, че едно служение в тялото е по важно за изграждането на тялото от друго, което визира стиха в Коринтяни.

Там под по - горен се визира, важността на дарбата която има този човек за назиданието на тялото , а не , че той е глава на тези дето имат по малка дарба.. Ти разбираш ли това изобщо , или пак , както и по- горе си ползваш писанията за да си доказваш разни неща, но извън контекста???

Това ли намери да кажеш, след като горе ЯСНО ти бе показано, че по този въпрос сте в грешка, с това главенство на хора по ген в Църквата над други вярващи!!?

Относно главенството на Църквата над народите, няма какво да речеш, нито да опровергаеш, но незнайно защо намеси католици и доминионисти, дето вярвали, че днес църквата владеела преди второто пришествие.?!/ Че аз да не би да пиша такива небивалици, да ми говориш тези неща? Аз пиша друго, а на него ти няма какво да речеш.

Единственото което ви остава смислено, е да признаете, че сте сгрешили по този въпрос и да си промените вярванията по тази тема..

Ти ме питаш кои били народите? Народите са тези от народите, които са останали извън  Църквата и са участвали във второто възкресение, и които от тях са намерени записани в книгата на живота, влизат във вечността, като поданици на Царството..

.. Аз те питам коя е Невястата и кой е в нея? Като проумееш това, ще разбереш и кои са останалите народи. Те не са изброени поименно, пише- останалите от народите. Но Невястата, жената на Агнето е Новият Ерусалим, това е Божият народ за който говори и апостол Петър в стиха който горе цитирах от 1 во Петрово..Нищо не можеш да промениш, Тишо, в грешка сте по този въпрос.. Вашите идеи за генът и неговото главенство в църквата са измислици и не почиваат на истината. Не физическото родство е същественото, както говори Павел, но духовното родство!

Църквата Христова ще владее над народите, защото такива ще има и те няма да са част от църквата, както Уочман смята.. Голяма грешка, водеща до други невярни съждения..

Ето главенството- Бог Отец- Господ Исус Христос- Църквата- Народите. Това казва Писанието! Измислиците, че в Невястата имало глави поради ген, над другите, ги няма никъде в никакви текстове в Писанията. Приемете го това и си променете вярването..

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
и да допълня;
В Милениума, ще има останали от народите в тленни тела, над които ще владеят първовъзкресените. След Милениума, и след второто възкресение, тези, както писах , които са намерени записани в книгата на живота, ще оживеят, вече в нетленни тела, и отново ще са поданици във вечното Божие царство, където Невястата, Жената на Агнето, Първовъзкресените, ще царуват с Месията и ще са царски свещеници на Бога..
Ясно и конкретно от Писанията..

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Той и Корей си мислеше, че Божият избор е несправедлив като избра Моисей и Аарон вместо него (който беше пак левитин), но това беше положението. Ще има едни, които ще бъдат поставени на по-високо не поради заслуги, а поради суверенен избор на Бога.

И Той даде едни да бъдат апостоли, други пророци, други пък благовестители, а други пастири и учители, за делото на служението, за назиданието на Христовото тяло, с цел да се усъвършенствуват светиите;

Аз не съм видял някой да се моли да стане апостол или да копнее за апостолство. Нито апостолите бяха избрани поради добри дела. Дори един от тях беше дявол.

Господарят си назначава служители както прецени. Първо трябва да са готови да служат, след това Той ги назначава там, където реши. Накрая им търси сметка за свършната работа. Едни, поставени нависоко, няма да си свършат работата толкова добре. Те не са поставени там защото са най-способни, но суверенно им се дава повече. Това е начинът на работа на Бога. При него няма кандидатстване за работна позиция. При Него човек отива и дава всичко, което има, за да бъде 100% роб.

Има достатъчно примери в Писанията как езичници се бяха присъединили към Израел и бяха станали част от тях, но винаги Бог държеше на кръвната линия. Те участваха в обещанията, в благословенията, обаче определени служби бяха отделени само за тези по кръвна линия.

Тези по кръвна линия, които се оказват недостойни, биват отстранявани, точно както бяха отстранени Корей и дружината му, които бяха свещеници, обаче не бяха поставени на "висока позиция" и негодуваха за това.

И се чудя като толкова е незначителна за Бога кръвната линия (както small axe говори), защо изобщо трябва да се чакат евреите да повярват, че чак тогава да дойде Христос. Защо не дойде ей сега и след това евреите да се приобщават към вярващите по време на 1000 годишното царство, ами точно пък заради евреите по плът се чака. Не е ли това дискриминация към езичниците, които ще имат тази възможност ако останат живи по време на 1000 годишното царство? Що трябва да се страда и да се чакат евреите?

small axe, ти ще можеш ли да се класираш да си 25-тият от старците или вече има 24 резервирани места. И май тези места са все за хора по линията на Исаак. Нечестно, а?

Както беше сред левитите, че имаше едни родове, определени за една длъжност, а други за друга, без заслуги, но по родова линия, така ще бъде и занапред. И забележи, че 2 от племената на Израел няма да бъдат включени. Защо? Защото са от тези 2 племена. Нечестно, а?... Или те бяха "духовни племена", както обичаше да се изразяваш в предишна (заключена) тема.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?