Author Topic: Значението на физическото потомство в Библията  (Read 24680 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Re: Антисемитизма - мит и реалности
« Reply #15 on: December 21, 2016, 12:14:10 PM »
Щом Бог го разделя и говори за езичници, които вярват и подбуждат към ревност евреи по плът, значи няма нищо нередно.

Кажи го на Павел и другите евреи, които са писали по въпроса за разделението, подбудени от Божия дух. Кажи им: вие нищо не разбирате, но нека АЗ ви кажа как стоят нещата, че трябва да си затворите очите за това разделение. Бог ги вижда разделени, ако и да бъдат в един момент заедно точно както вижда семейството като едно, но те пак са отделени мъж и жена, но ги нарича "човек", "едно". Но пак уж са едно, обаче мъжът е повече от жената. Не е едно и също кой какво прави. Според твоята логика няма разлика и всичко е едно, функциите са едни. Не е изобщо така. Не си вникнал в Божието творение и принципи.

Същото е и с разделението между Бог-отец, Бог-син и Святия Дух. Пише, че са едно, обаче са отделни и не е едно и също на кого какво ще кажеш, защото един ако похулиш, може да ти се прости, но друг ако похулиш, никога няма да ти се прости. Не разбираш принципа на разделението и пак да са едно. Бог така е направил всичко и би било лицемерие да приемем, че не е така.

И отново да повторя (което явно те притеснява), че тук, в темата, говорим точно за евреите по плът. Не за езичниците.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Re: Антисемитизма - мит и реалности
« Reply #16 on: December 21, 2016, 12:25:54 PM »
Ето и Тишо смята, че Църквата Христова и Божият Израел са отделни неща. Ето това цели да направи ционизмът, да измами вярващите относно това, че те не са едно и също нещо.
Така Ционизмът посочва себе си, Ционистката държава Израел , създадена изкуствено от хора, не от Бога, като избран народ Божи, а не Църквата Христова.

Но именно Христовата Църква е Божият народ. Всички хора в Месията. Авраам, Исаак, Яков, Моисей, Давид, пророците, героите на вярата, апостолите, повярвалите евреи и повярвалите езичници. Това е то Христовата църква, тялото на Месията..

Антисемитизмът е измислен за да обвини иманипулира тези дето протестират против измислените претенции на ционистите и да им затвори устите. Навремето Ахав така дори обвини  и пророк Исая дори, когато Исая пророкува, каза му, че е против Израел и така искаше да го уязви и затвори устата.  Методите са едни и същи..

Ето на, пиша по темата за антисемитизма..

Quote
"Щом Бог го разделя и говори за езичници, които вярват и подбуждат към ревност евреи по плът, значи няма нищо нередно. "

Тишо, това, че Бог подбужда към ревност евреи по плът не е заради това да раздели едните от другите,  A ЗА ДА ГИ ОБЕДИНИ! Да повярват и да се ПРИСАДЯТ и те оттам откъдето бяха отсечени поради неверие, там където са И вече повярвалите от езичниците, за да е тялото едно не две..Те са разделени САМО когато едните вярват, а другите стоят в неверие Ето как ти все още не разбираш това..

 И моля не ми говори за троичността на Бога и тн. и да свързваш тези неща с евреите и Църквата.. Няма нищо такова в Писанията..Ти ако щеш си вярвай такива неща, но моля, не ги представяй като факти..

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Re: Антисемитизма - мит и реалности
« Reply #17 on: December 21, 2016, 12:53:46 PM »
Виждам, че опитваш навсякъде да нагодиш някакви твои измислици. Никъде не съм казал, че "църквата христова" и "божият израел" (като тези твърдения са толкова вяло ползвани, че за да се изяснят трябва да се напише отделна тема) са отделни неща, но съм казал, че езичниците и евреите са различни, Бог гледа на тях различно и в текущата тема говорим за евреите по плът, за които има специфични пророчества.

А подбуждането към ревност с цел обединяване е същото като обединяването на мъжа и жената в едно, където мъжът остава водещ, ако и да са едно цяло, т.е. семейство.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Re: Антисемитизма - мит и реалности
« Reply #18 on: December 21, 2016, 12:58:04 PM »
Евреина и езичника са едно в Христос, както мъжа и жената са едно в Христос. Обаче мъжа си остава мъж и жената си остава жена, и техните функции остават различни и уникални. Това, че една жена е християнка, не означава, че мъжа не й е глава. Същото е с евреина и езичника в Христос.

Тук отново объркването идва от това, че не се разграничават обещанията към Авраам и обещанията към Яков. Християните наследяват обещанията на Авраам чрез вярата на Авраам, но не участват в обещанията на Яков, нито в обещанията на Давид. Бог има отделен завет с Авраам, отделен завет с Яков, отделен завет с Давид. Бог не е нечестив, че да не изпълни Своите завети.

Ционизма по своята същност това е философията на постигане на Божиите обещания чрез човешки напъни и машинации. В България тази философия е добре изразена с поговорките:"Помогни си сам, да ти помогне и Господ" и "Господ дава, но в кошара не вкарва."

Цялата работа на small axe е че върти суче пак напира да пише по заключената тема, което обяснява защо темата остава заключена и ако продължава да отклонява темите пак ще трябва да го изпратим в отпуска.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Re: Антисемитизма - мит и реалности
« Reply #19 on: December 21, 2016, 13:08:04 PM »
Quote
Евреина и езичника са едно в Христос, както мъжа и жената са едно в Христос. Обаче мъжа си остава мъж и жената си остава жена, и техните функции остават различни и уникални. Това, че една жена е християнка, не означава, че мъжа не й е глава. Същото е с евреина и езичника в Христос.

Стихове конкретни за горните твърдения!! Няма разбира се.. Кои ви дава право да сравнявате езичника и евреина по плът , с мъжа и жената?!?!?! Кой? Никой.,.

Бог има един завет с вярващите.  Това е. Ако искате си вярвайте вашите си работи, аз не ги вярвам.. незнам си колко завета, незнам що..

Значи Давид си има собствен завет, Яков негов си, Авраам свой и тн..

Така и никой не ми отговори ЯСНО- Вие вярвате ли че Авраам, Исаак, Яков, Моисей, Давид, пророците, героите на вярата, апостолите, повярвалите евреи и повярвалите езичници са едно тяло - Църквата?

За отделните функции по ген в това тяло, в Писанието няма нито една конкретна референция.. Всички са царски свещеници и това. Друга функция няма. Има различни награди.. Та ако вие твърдите  някакви неща, но не можете ясно да ги докажете от Писанията, по добре не ги пишете изобщо, понеже, ако ги няма в Писанието може да заблудите някой..

А за отпуската, не ми се коментира. На мен винаги ми е било все тази.. Всеки сам ще застане пред Бога и ще отговаря. Ако някой несправедливо е обвинявал друг, ще си отговаря. Все пак ако в един форум не може да се пише с аргументи и да се дискутира и хора на друго мнение, се заплашват все с отпуски, то това е неправилно. Но вие сте си админите вие си решавате .. Аз никога няма да спра да пиша и гoвoря за тези неща, когато става дума за тях..

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Re: Антисемитизма - мит и реалности
« Reply #20 on: December 21, 2016, 13:29:37 PM »
Не разводнявай и не отклонявай темите. Толкова ли е трудно да проявиш поне малко праведен характер и да спазваш най-елементарни принципи?

Темата е за антисемитизма и ролята на едомците, ти отклоняваш темата в съвсем друга посока, при това целенасочено и умишлено. Това е неправедно поведение. Толкова ли не можеш да се погледнеш от страни?

Ако четеше Библията щеше да знаеш, че Бог има завети с отделни хора и отделни народи и тези завети са различни и с различна цел. Думите "незнам си колко завета, незнам що.." показват много добре твоето невежство по въпроса.

Quote
Така и никой не ми отговори ЯСНО- Вие вярвате ли че Авраам, Исаак, Яков, Моисей, Давид, пророците, героите на вярата, апостолите, повярвалите евреи и повярвалите езичници са едно тяло - Църквата?

Аз много ясно използвах примера за мъжа и жената, които са едно тяло, при това запазват своите отделни функции и идентичност. По ясно от това няма накъде.

Относно къде пише, че можем да ползваме такъв пример, Писанието ясно казва, че Бог е обещал на Израел да бъде глава на народите (Вт.28:13), точно както мъжа е избран от Бога да бъде глава на жената.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Re: Антисемитизма - мит и реалности
« Reply #21 on: December 21, 2016, 13:47:37 PM »
ех.. пак с тоз неправедният характер...

Стихове, стихове.. не предположения.. Мъжът и жената са мъж и жена. Тяхните различни функции са ясни и обяснени от писанието ясно. Докато Авраам, Исаак, Яков, Моисей, Давид, Езичниците, не са като мъжът и жената. Няма в писанията подобни разграничителни референции по функция. Просто няма.

Всички завети намират изпълнението си в Месията Исус. Вярващите са Неговото тяло и царски свещеници.. Какво неправедно има в това, че пиша и излагам мнението си, не знам. Та аз също писах по темата антисемитизъм и ционизъм и показах каква връзка виждам, според мен. Нима нямам това право? Имам, разбира се, че имам.

Оставете тия лични нападки за характери и тн. Няма смисъл в това хора, наистина..

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Re: Антисемитизма - мит и реалности
« Reply #22 on: December 21, 2016, 13:51:42 PM »
Един вид искаш да кажеш, че ти ще си правиш каквото искаш и ще нарушаваш правилата на форума, ще отклоняваш темите, а ние "да ги оставим тия работи" щото били лични нападки? Ами престани с личните престъпления и своеволия и никой няма да те "напада" лично. ОК?

А за пасажа относно примера с главата го допълних по-горе.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Re: Антисемитизма - мит и реалности
« Reply #23 on: December 21, 2016, 16:03:02 PM »
Аз не отклонявам темите.

А иначе и аз това казвам, Божият Израел, тоест Църквата на Месията, ще бъде глава на народите и ще свещенодейства пред Бога, защото всички нейни членове са Царски Свещеници на Бога и няма разлика между тях, като такива.. Това пиша все. Това им е функцията..

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Re: Антисемитизма - мит и реалности
« Reply #24 on: December 21, 2016, 16:44:41 PM »
Няма разлика, викаш.

Сред Израел имаше ясна разлика и бяха разделени по племена. Племето на Левит, което се водеше свещеническо, също беше разделено помежду им. Не можеше всеки да влиза където си иска в храма. Не можеше всеки да носи каквото си иска от принадлежностите. Не можеше всеки да си свещенодейства както си иска. Не можеше всички да охраняват.

Имаше разделение. Пак бяха едно. Пак бяха глава на народите и помежду тях пак бяха разделени. Не можеше да носят ковчега на завета всички левити, а само определени.

Не знаеш ли, че има и разделение в тялото? Има части, които са по-почетни от други, има части, които вършат повече неща от други.

Разсъди малко преди да пишеш и отрезней от този твоя религиозен социализъм.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Re: Антисемитизма - мит и реалности
« Reply #25 on: December 21, 2016, 17:02:17 PM »
Тишо, сега всички вярващи са Царски свещеници. Преди бяха само левитите..


Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Re: Антисемитизма - мит и реалности
« Reply #26 on: December 21, 2016, 18:06:42 PM »
Не четеш или пропускаш нарочно написаното, но по-горе писах 2 пъти, че дори левитското свещенство имаше разделение помежду си. Не всеки можеше да пипа каквото реши.

Дори между апостолите нямаше равенство. Имаше 3-ма, които бяха по-близки до Христос от другите.

Когато се препираха кой ще е по-голям в Царството, Христос какво им каза? Каза ли им: Ще сте равни, какво се занимавате с глупости. Не. Каза им, че ще има по-големи и по-малки, но не по техния критерий, а по Божия.

Отново, преди да пишеш пак, внимателно прочитай и премисляй, защото затвърждаваш всеобщото мнение тук, че имаш някакви социалистически религиозни възгледи, от които не искаш да се пуснеш.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Re: Антисемитизма - мит и реалности
« Reply #27 on: December 21, 2016, 19:36:05 PM »
"Равенство, братство, свобода" - комунизъм в най-чиста форма. Всички са на равно, всички имат еднакъв достъп, всичко е еднакво за всички. Не и при Бога на Библията.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Re: Антисемитизма - мит и реалности
« Reply #28 on: December 21, 2016, 19:44:12 PM »
аз добре внимавам какво пиша. Не случaйно съм писал многократно за НАГРАДИТЕ! Защото в Писанието за това пише, за тези награди.. Вие нямате текстове за вашата идея, че повярвалите от евреите по плът щяли да са глава, а повярвалите от езчниците подчинени на тази глава.. Такива текстове НЯМА..

Наградите определят близоста на някои вярващи с Месията и съответно всичко останало. Това не се определя от ГЕНА им, а от посветеността им на Месията в земният им живот.. Опитайте се това да разберете. Вие смятате че това се определя от гена, етноса, а аз това все ви соча, че не етноса, произхода по плът, а посветеността на Христос и Неговото учение ще определи наградите. Това е което ясно и недвусмислено се заявява в Писанията.

Вие си държите на идеята, че трябва да си етнически евреин за да си в някаква по особена позиция спрямо останалите в тялото, а това не е така. Един ден ще има мнозина от езическите повярвали които са наградени много повече от еврейските вярващи, като сред наградените в повече ще има също и такива които са по плът евреи, но не заради гена им, а заради посветеността. Толкова ли е трудно това да го раберете?

А това със сатанизма, равенството и свободата ще го пропусна. Все едно не съм го чул..

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Re: Антисемитизма - мит и реалности
« Reply #29 on: December 21, 2016, 19:58:39 PM »
Я кажи, Каатовците с какви дела заслужиха да носят ковчега на завета? Я кажи Надав и Авиуд, синовете на Аарон, които бяха последвали Бога и излязоха от Египет, защо умряха? Защото сгафиха и принесоха чужд огън. Едно е да последваш Бога, друго е да те назначи на служба, трето е да устоиш в службата. Устояването е това, на което ще се базират наградите накрая.

Също кажи с какви дела Петър, Йоан и Яков заслужиха, за да бъдат по-близо до Христос. Това, което те направиха по свои дела беше да го последват. След това Господарят сам ги назначи всеки на службата му. На всеки даде отговорност и накрая според това как са се отнесли към настойничеството, ще бъдат наградени (съдени).

Когато Бог разпределя тези, които са го последвали, ще ги сложи едни да са ръка, а друг око.

  14. Защото тялото не се състои от една част, а от много.
  15. Ако речеше ногата: Понеже не съм ръка, не съм от тялото, това не я прави да не е от тялото.
  16. И ако рече ухото: Понеже не съм око, не съм от тялото, това не го прави да не е от тялото.
  17. Ако цялото тяло беше око, где щеше да е слухът? Ако цялото беше слух, где щеше да е обонянието?
  18. Но сега Бог е поставил частите, всяка една от тях, в тялото, както му е било угодно.


Ти, small axe, не правиш разлика между покаяние и поставяне на служба лично от Бога. Поставянето на служба не е работа на човеците, а Бог го прави както му е угодно. Но според теб не са така нещата, но ръката може да се понапъне и току виж станала око.

Затова генът (и не само) има значение за службата на Бога. Но ти с това равенство...
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?