Author Topic: Млякото  (Read 16716 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Млякото
« Reply #15 on: September 07, 2016, 21:51:50 PM »
През годините ми се е налагало да взимам опаковки мляко от магазина, Верея картонена кутия ако не се лъжа, няма какво да я бие по дълготрайност. Докато мляко в пластмасова бутилка си отива доста по-бързо. В предната работа колегите взимаха кутия Верея за кафето и я държахме в хладилник, спокойно си изкарваше месец.
В моя хладилник, мляко взето от близко село, трудно изкарва седмица и то хладилника трябва да е изчистен така, че да замразява хубаво иначе и по-бързо си отива.

Защо и как, както казах по-горе не съм задълбавал, имам някакви бегли спомени от преди 4-5 години когато съм чел по въпроса, че е поради лекарства/антибиотици с които напояват кутията. Ако казвате, че е нещо друго - ок.
Но разлика в развалянето при различните марки има, следователно ползват различни технологии за да не се разваля.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Млякото
« Reply #16 on: September 07, 2016, 22:10:56 PM »
Доколкото виждам, Верея се предлага в опаковка на Тетра Пак, което означава че би трябвало да е обработен с антибиотици отвътре. Също така не виждам да ползват UHT.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Alesyz

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 151
Re: Млякото
« Reply #17 on: September 14, 2016, 11:32:26 AM »
Аз консумирам прясно мляко само от един приятел християнин от едно близко село, който гледа 15-16 крави. От същото правим и кисело.