Author Topic: Многоженството в Библията  (Read 53134 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Многоженството в Библията
« Reply #120 on: August 22, 2019, 21:07:02 PM »
1 Коринтяни 5 глава
1 Дори се чува, че между вас имало блудодеяние, и то такова блудодеяние, каквото нито между езичниците се намира, именно, че един от вас има бащината си жена.


Текста не казва, че се е оженил за майка си, а за бащината си жена т.е. бащата е имал повече от една жена - дали това казва текста и според вас ?
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Многоженството в Библията
« Reply #121 on: August 23, 2019, 00:01:27 AM »
Аз не виждам текста да говори за женитба. Най-вероятно става въпрос за прелюбодейство.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Многоженството в Библията
« Reply #122 on: August 23, 2019, 20:25:01 PM »
Да, нещо не съм го догледал, но все тая, в случая ако беше направил блудодеяние с майка си, щеше да е записано точно така.
Въпроса е, дали това прелюбодейство е с майката или със втората/другата жена на бащата.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Многоженството в Библията
« Reply #123 on: August 23, 2019, 21:08:34 PM »
То си е написано ясно в текста. Не пише майка, а бащината жена. Ако му беше майка щеше да е написано майка. Вероятно бащата или е имал втора жена, или е бил вдовец и се е оженил пак, или е бил разведен и се е оженил за друга жена.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Многоженството в Библията
« Reply #124 on: August 23, 2019, 21:56:27 PM »
Да, това имах в предвид, благодаря.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]