Author Topic: Представяне: garich  (Read 4860 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

garich

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 46
Представяне: garich
« on: March 05, 2016, 20:59:25 PM »
Здравейте,
Казвам се Гаро, на 34 години от Варна.

Във форума попаднах от линк в един друг християнски форум, където Fellowshipbg беше определен като месиански форум. Стана ми интересно, разгледах част от темите във форума и така реших да се регистрирам. Смятам, че има какво да науча от темите тук, затова с удоволствие ще чета (повече) и вероятно ще пиша (по малко) :)

Въпреки, че форумът се води над-деноминационен смятам, че е важно да се знае кой какъв е, та затова няколко думи за мен:
Член съм на ЕМЕЦ-Варна от няколко години, преди това съм посещавал православни храмове (покрай майка ми, която пееше в църковни хорове), а също и Арменската апостолическа църква, в която не се задържах понеже службите се водят на арменски, който за съжаление не владея :(

Поздрави на братята и сестри в Христа

п.п. Имам и няколко забележки около процеса на регистрация, но затова ще пиша повече в специалния за целта раздел.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне: garich
« Reply #1 on: March 05, 2016, 21:09:23 PM »
Здравей Гаро,

Ние нямаме представа какво са вложили авторите на линка в термина "месиански форум", но думата месиански по смисъл и съдържание е същата като християнски.

Принципно има течение според което повярвалите евреи не искат да се наричат християни, а вместо това се наричат месиански евреи. Тук между нас доколкото знам няма много евреи по плът, ако въобще има някакви. Ние не се срамуваме да се наречем християни, нито термина месиански ни притеснява, защото и двата термина са библейски.

Надявам се да бъде полезно времето ти прекарано в този форум, както и се надявам да се запознаеш с принципите и целите на които този форум е основан в специализираните за това теми.

Поздрави.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Представяне: garich
« Reply #2 on: March 06, 2016, 12:00:44 PM »
Добре дошъл.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]