Author Topic: Божиите синове  (Read 60560 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Божиите синове
« Reply #45 on: January 20, 2011, 20:40:52 PM »
В най-общия смисъл не е вярно, най-малкото поради това, че това е голо твърдение без нито едно доказателство — нито от теб, нито от Писанията.

Между другото ти кой си и няма ли да се представиш според правилата на форума?

Как да се докаже само чрез писанията или от мен, ако не Вярваш в истинският Господ Бог и Той не ти дава Увереност?!, къде е гаранцията че ще намериш доказателства в писанията?!, например: след като там повечето неща са засвидетелтвувани само с по едно или няколко старовременни изречения?!

Как кой съм?! В случай че някой го интересува това: вярвам само в Онзи, Който наистина е истинският Исус Христос и в Неговият Небесен Отец.
В Словото четем, че трябва да следваме примера на Христос, апостолите и пророците. Те винаги доказваха твърденията си чрез Писанията. Когато сатана изкушаваше Христос, Месията му отговори чрез Писанията. Когато апостолите бяха изправени пред свещениците, те им отговаряха според Писанията и цитираха Писанията. Когато Петър говореше на множествата на 50-ница, той говореше и доказваше като цитираше постоянно от Писанията.

Редно е и ти да следваш този пример. Това се очаква от теб.

По повод на представянето, явно не си чел правилата на форума, а си бил нетърпелив да пишеш. Всеки, който пише в този форум е редно да представи себе си.

Ето и правилата:
http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=28.0
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

zachi

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 23
Re: Божиите синове
« Reply #46 on: January 20, 2011, 20:47:18 PM »
Виж, доказателството е че невярващия(недуховника) няма как да докара речената от Пророк Данал мерзост стояща на святото място, защото просто не седи на святото място, понеже е невярващ/недуховник, докато неправедните духовници много лесно могат да докарат такава духовна мърсотия("мерзост") -

"На Моисеевото седалище седят книжниците и фарисеите;"(Матей 23: 2).

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Божиите синове
« Reply #47 on: January 20, 2011, 21:16:36 PM »
Доколкото чета, в темата говорим за съвсем друго нещо и твоето т.нар. "доказателство" звучи доста объркано.

Виждам, че и "Представянето" си го игнорирал още веднъж.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

zachi

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 23
Re: Божиите синове
« Reply #48 on: January 20, 2011, 21:24:17 PM »
Относно "доказателството" ти препоръчвам да прочетеш внимателно цялата 23 и цялата 24 глава на Матей, и ще видиш че не те лъжа.
Гледах целия текст на правилата на форума и никъде не видях за какво "представяне" ми посочваш?!
Можеш ли направо да извадиш текста за "представянето" като цитат?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Божиите синове
« Reply #49 on: January 20, 2011, 21:31:43 PM »
В секцията "Правила на форума", която можеш да видиш още в началото на форума http://www.fellowshipbg.org/ има няколко теми. Едната е това, което ти дадох, в която пише неща, които са важни относно поведението ти тук. В нея наистина не пише конкретно за представянето, но можеш да видиш правилата относно представянето в същата подсекция — "Правила на форума". За да е по-лесно можеш да щракнеш на този линк:
http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=27.0

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

zachi

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 23
Re: Божиите синове
« Reply #50 on: January 20, 2011, 21:35:00 PM »
Вие да не би да сте нещо като масони?, питам защото само секти от рода на масоните имат такива йерархични правила - все пак няма да е зле да съм наясно от каква секта сте?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Божиите синове
« Reply #51 on: January 20, 2011, 21:38:15 PM »
Не сме секта. Ако познаваше дефиницията на думата "секта", нямаше да твърдиш това.

Прилично ли е да дойдеш във форум и да започнеш да пишеш във всякакви теми, след като е нормално и съвсем прилично да кажеш две думи за себе си.
Това го има в много форуми. Не виждам какво те учудва.

Нима като отидеш на гости в непознати започваш да проповядваш без дори да си ги поздравил?

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Божиите синове
« Reply #52 on: January 20, 2011, 21:40:49 PM »
zachi, преди изобщо да продължиш да пишеш било какво в този форум, трябва да спреш тука -

Правила на форума
задължителни за прочитане и спазване

Представяне
правилата изискват преди да пишете във форума да спрете тук и да се представите с няколко думи

Също е препоръчително като за начало да прочетеш малко от старите теми във форума, да отделиш време да вникнеш в целите и посоките, и чак тогава да пишеш. Ние смятаме че е редно някой гост който идва за първи път в къщата ни, като за начало е добре да вникне в реда на къщата, а не веднага да започне да им 'проповядва' без даже да каже кой е и защо е дошъл.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Божиите синове
« Reply #53 on: January 21, 2011, 13:58:02 PM »
В най-общия смисъл не е вярно, най-малкото поради това, че това е голо твърдение без нито едно доказателство — нито от теб, нито от Писанията.

Между другото ти кой си и няма ли да се представиш според правилата на форума?

Как да се докаже само чрез писанията или от мен, ако не Вярваш в истинският Господ Бог и Той не ти дава Увереност?!, къде е гаранцията че ще намериш доказателства в писанията?!, например: след като там повечето неща са засвидетелтвувани само с по едно или няколко старовременни изречения?!

Как кой съм?! В случай че някой го интересува това: вярвам само в Онзи, Който наистина е истинският Исус Христос и в Неговият Небесен Отец.


zachi, Ти вярваш в триединството на Бог или ?
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

zachi

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 23
Re: Божиите синове
« Reply #54 on: January 21, 2011, 14:03:34 PM »
zachi, Ти вярваш в триединството на Бог или ?

Какво "триединство"?!, къде в Библията се говори за "триединство"?!, не намирам такава дума там!?
Но ако питаш дали Вярвам в, и Приемам, Св. Дух от Онзи, Който наистина е истинският Господ Исус Христос, то отговора ми е: Да - Именно Той е Моят Господ Бог - сиреч: за мен не съществува друг Господ Бог освен Исус и Отца.

Подсети ме за една от големите духовни лъжи, и това е именно лъжата че имало някакъв отделен (уж) "св. дух", наричан "вибрационен двигател" "аум", но това е голяма сатанинска лъжа, и този вибриращ дух определено е сатанински - "кундалини", "чакрите" и "аум" са едни от най-големите сатанински духове.

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Божиите синове
« Reply #55 on: January 21, 2011, 15:00:04 PM »
zachi, Ти вярваш в триединството на Бог или ?

Какво "триединство"?!, къде в Библията се говори за "триединство"?!, не намирам такава дума там!?
Но ако питаш дали Вярвам в, и Приемам, Св. Дух от Онзи, Който наистина е истинският Господ Исус Христос, то отговора ми е: Да - Именно Той е Моят Господ Бог - сиреч: за мен не съществува друг Господ Бог освен Исус и Отца.

Подсети ме за една от големите духовни лъжи, и това е именно лъжата че имало някакъв отделен (уж) "св. дух", наричан "вибрационен двигател" "аум", но това е голяма сатанинска лъжа, и този вибриращ дух определено е сатанински - "кундалини", "чакрите" и "аум" са едни от най-големите сатанински духове.

Понеже темата е за "Божиите синове", според определението по напред, което си дал за това, ти си най общо казано някакъв духовник, нали? 
Вярата ти в Бог, в Неговия Син, вероятно те отделя от изредените сатанински лъжи, сатанински духове.
Ти как по точно се определяш  като Божий син и според теб какво е значението на "Божии синове" в тази тема?
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Божиите синове
« Reply #56 on: January 21, 2011, 15:36:54 PM »
Човекът има доста неотговорени въпроси, на които трябва да отговори. Забелязах, че като му се зададе конкретен въпрос го заобикаля и опитва да избегне отговора.

По същия начин пропусна "доказателството" за "духовниците", за които говори.

А между другото аз лично не съм чувал и за "духовници" в Библията.

Добавянето на нова терминология помага за изключително голямата възможност за жонглиране с нови значения, само и само да се извъртят нещата в нечия полза. Ще ми е интересно да чуя повече доказателства на неговите твърдения, но той така и не пожела да продължи конкретно и ясно.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Божиите синове
« Reply #57 on: January 21, 2011, 15:59:19 PM »
Подсети ме за една от големите духовни лъжи, и това е именно лъжата че имало някакъв отделен (уж) "св. дух", наричан "вибрационен двигател" "аум", но това е голяма сатанинска лъжа, и този вибриращ дух определено е сатанински - "кундалини", "чакрите" и "аум" са едни от най-големите сатанински духове.
Тогава явно си объркал форума или някой те е объркал с някакви "вибриращи духове", за които ти е казал, че са "святи дух".

В Божието Слово ясно се говори за Святи Дух, което означава "ОТДЕЛЕН" Дух.

Ако не си наясно с думата "свят", която използваш за щяло и не щяло, означава "отделен" и няма никакъв религиозен смисъл, който (предполагам) й придаваш. Та отделеният Дух е отделен, но е в единомислие с Отец и Сина. Не случайно Христос говори за хула към Святия Дух, която не е същото като хула към Сина.


Но да се върнем на темата за "духовниците", за които говореше — първо да изясним там нещата.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

zachi

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 23
Re: Божиите синове
« Reply #58 on: January 21, 2011, 22:10:24 PM »
Понеже темата е за "Божиите синове", според определението по напред, което си дал за това, ти си най общо казано някакъв духовник, нали? 
Вярата ти в Бог, в Неговия Син, вероятно те отделя от изредените сатанински лъжи, сатанински духове.
Ти как по точно се определяш  като Божий син и според теб какво е значението на "Божии синове" в тази тема?

Не, не съм духовник, нито съм Божият Син, но самият истински Исус Христос е Божият Син.
Истинският Господ Бог е Който Спасява, а Правилната вяра в Него, може да Спаси, не само Вярващия в Него, но и много други "човеци".
Значението на "божии синове" е най-общо: духовници, но както досега е могло да има Добри духовници, така е могло да има и сатанински.

Тихомире, нищо на Вселената не може да се случи без духовна активност, но има два вида дух, Свят/Божий и тъмен/сатанински, и именно духовниците са, които служат на съответния(-те) дух(-ове). Например, има разлика между, човеците, които ремонтират компютри, и, човеците, които са само компютърни потребители, едните бъркат вътре в компютрите, а другите боравят с тях само отвън. Подобна е и разликата между духовниците и невярващите("езичниците"), едните действат вътре в духовното, а другите само отвън.
Ако Господ Бог прави в духовната сфера да има само Мир и Хармония, то духовниците на "тъмнината" могат да правят обратното, т.е. да докарват речената от Пророк Данаил "мерзост" на "запустението" "стояща на светото място" - духовното е в основата на всяко нещо (в Вселената), и затова духовните неща са много деликатни.
В Матей 23 и 24 гл., които вече посочихме по-горе, Исус обяснява относно точно тези неща.

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Божиите синове
« Reply #59 on: January 21, 2011, 22:43:47 PM »
А Божиите синове и също исполините ли са светотатствували, че са се докарали  Бог да ги унищожи, тъй като са проявявали твърде голяма духовност?
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox