Author Topic: Божиите синове  (Read 60578 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Божиите синове
« Reply #15 on: June 08, 2008, 18:04:36 PM »
Ето и текста на английски:
There were giants in the earth in those days; and also after that, when the sons of God came in unto the daughters of men, and they bare children to them, the same became mighty men which were of old, men of renown.
(Битие 6:4, KJV)


Ето и от българския текст:
В онези дни имаше великани на земята; а и след това, след като Божиите синове влизаха при човешките дъщери и те им раждаха синове, това бяха онези силни и знаменити старовременни мъже.
(Битие 6:4)


Интересни са думите "а и след това, когато...". Думите "това бяха онези" за децата, за Божиите синове или за великаните се отнася?
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Божиите синове
« Reply #16 on: June 09, 2008, 01:05:14 AM »
Според мен великаните и силните старовременни мъже не са едно и също нещо,поне така звучи текста в Битие.

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Re: Божиите синове
« Reply #17 on: June 09, 2008, 09:05:47 AM »
Ето и текста на английски:
There were giants in the earth in those days; and also after that, when the sons of God came in unto the daughters of men, and they bare children to them, the same became mighty men which were of old, men of renown.
(Битие 6:4, KJV)


Ето и от българския текст:
В онези дни имаше великани на земята; а и след това, след като Божиите синове влизаха при човешките дъщери и те им раждаха синове, това бяха онези силни и знаменити старовременни мъже.
(Битие 6:4)


Интересни са думите "а и след това, когато...". Думите "това бяха онези" за децата, за Божиите синове или за великаните се отнася?


Точно така - целият този стих говори за едно нещо! Изречението започва с информацията, че в онези дни (началото на човешката история) е имало великани на земята! След това продължава с пояснението кои са тези великани и от къде се появяват! Цялото изречение е свързано по смисъл и ни дава да разберем, че тогавашните жители са били именно родените от жените "силни и знаменити старовременни мъже". Фразата "а и след това" ни показва едно продължаване на действието и същият резултат в отношение на размерите на потомството. Тази фраза "а и след това" в други преводи на библията е съответно "особенно в това време", "сиреч, след като бяха влезли Божиите синове при човешките..." , "а при това"...! Смисълът на това изречение е да подчертае какви са били тогавашните старовременни мъже, т.е. великани или исполини и това са били нормалните параметри на хората във времето преди потопа. Не може да се правят различни смислови комбинации от едната част на изречението и после от другата, защото то е свързано смислово и дава конкретна информация за точно определено нещо!
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

goodwill

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 14
Re: Божиите синове
« Reply #18 on: June 13, 2008, 17:01:20 PM »
И аз съм на мнението на Кристиана.
Така наречените великани не са били едно и също с децата,които са раждали човешките дъщери от божиите синове.Тези божии синове всъщност са били ангели.Великаните(наречени Нефилими в някои преводи)според обяснителни бележки към други преводи... за тях пише,че са били паднали ангели,наименованието Нифелими,идва от "fall" (падам),поне така е обяснено.
От всичко това излиза,че децата от божиите синове(ангелите) са били и с човешка природа,докато великаните са били само ангели.


Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Божиите синове
« Reply #19 on: June 13, 2008, 20:20:33 PM »
goodwill според твоето твърдение излиза че Голиат (който е великан) е бил паднал ангел и е убит с камък от прашка? Ми те тия паднали ангели били много лесни за избиване, а ние да страдаме 6 000 години от тях!

Вярно е че думата за великани използвана е "нефилим" което значи "падналите", но когато един паднал ангел има син, то той също е паднало същество.

Иначе никъде в Стария Завет израза "Божиите синове" не се отнася до хора, винаги само до ангели. Освен това твърдението на Valipeti, че ангелите били мъже, ама нямали мъжка полова система е абсурдно, то именно половата система определя кой е мъж и кой не е мъж.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

goodwill

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 14
Re: Божиите синове
« Reply #20 on: June 14, 2008, 01:52:55 AM »
Ами добре.Сигурно е така.Обаче аз казах само това,което съм чела и така ,както аз си обяснявах нещата.Това е форум,нека дискутираме.

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Re: Божиите синове
« Reply #21 on: June 14, 2008, 09:21:19 AM »
Освен това твърдението на Valipeti, че ангелите били мъже, ама нямали мъжка полова система е абсурдно, то именно половата система определя кой е мъж и кой не е мъж.

Моето твърдение е че ангелите нямат размножителна функция, което значи, че органите, които имат не са такива, каквито сме свикнали да възприемаме! Как би се чувствал един нормален мъж, с всичките хормонални функции в тялото си, без наличие на сексуален живот в продължение на една ...вечност? А и за какво би му дал Бог,тази възпроизводителна функция на ангела? И още щом няма женски ангели (за такива не се споменава) - още повече?
Не следите текста в библиите си и не мислите! Съвсем ясни неща, написани да ги разбира и простия, така ги извъртате, че просто...се чудя що за "духовност" сте придобили! Но вярвайте както можете - все пак Бог си има грижата за всеки роден от Него!

Поздрави!
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Божиите синове
« Reply #22 on: June 14, 2008, 12:09:08 PM »
Valipeti,

Не си ли чел някога думите:
Защото има скопци, които така са родени от утробата на майка си; има пък скопци, които са били скопени от човеци; а има и скопци, които сами себе си са скопили заради небесното царство. Който може да приеме това, нека приеме.

Гледам, че за теб е неизбежно да има скопци, докато в Словото пише друго.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Божиите синове
« Reply #23 on: June 14, 2008, 12:30:36 PM »
Quote
Моето твърдение е че ангелите нямат размножителна функция, което значи, че органите, които имат не са такива, каквито сме свикнали да възприемаме! Как би се чувствал един нормален мъж, с всичките хормонални функции в тялото си, без наличие на сексуален живот в продължение на една ...вечност? А и за какво би му дал Бог,тази възпроизводителна функция на ангела? И още щом няма женски ангели (за такива не се споменава) - още повече?

Твоето твърдение е човешка логика базирано на твои си разсъждения относно защо Бог би направил това или онова, а не на ясния текст на Писанието, затова стигаш до абсурдни неща, че "да Библията казва, че ангелите са мъже, ама нямали мъжка хормонална система и органи".  Кой всъщност извращава текста с подобни абсурди? Аз ясно отговорих на твоите заигравания със това какво щели да правят ангелите с мъжки хормони а пък безбрачни:

Quote from: Watchman
Това защо Бог е направил нещо по начин, който на нас не ни изглежда логичен, не е основание да оспорваме това, което е ясно написано.

Също така въвеждаш един куп презумпции за да си докажеш небиблейските твърдения, а именно че "понеже условията преди потопа други хората били великани". Ти твърдиш, че ВСИЧКИ преди потопа са великани, понеже всички хора тогава са живели в предпотопните условия. И нещо повече ти стъпваш на извънбиблейски твърдения, че някой си изследвал, че преди потопа условията били такива, че предразполагали хората да са по-едри. Може и да са били такива може и да не са били, това е хипотеза на някой си от някъде си, а не солиден библейски аргумент!

Текста на Писанието ни най-малко не казва, че ВСИЧКИ са били великани поради някакви специални атмосферни условия. Казва, че се НАМИРАХА великани на земята и се казва с какво е свързано това, че се намираха. Да не говорим, че археологическите находки на човешки скелети от онова време в никакъв случай не подкрепят теорията ти, че всички били едри като великани тогава. Защото да се намери скелет на великан е изключение а не правило, което и точно отговаря на написаното в Библията!

Това, което ти твърдиш си го научил папагалски от твоята деноминация, както и много други неща които твърдиш. Ние сме толерантни към всяко твърдение доколкото то се дискутира в рамките на Писанието, но да твърдиш подобни абсурди и да имаш нужда да прибягваш до хипотезите на някого си извън Библията, говори повече за твоето ниво на духовност а не а нашето. Дано да вземеш поука!
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Re: Божиите синове
« Reply #24 on: June 14, 2008, 15:04:05 PM »
Valipeti,

Не си ли чел някога думите:
Защото има скопци, които така са родени от утробата на майка си; има пък скопци, които са били скопени от човеци; а има и скопци, които сами себе си са скопили заради небесното царство. Който може да приеме това, нека приеме.

Гледам, че за теб е неизбежно да има скопци, докато в Словото пише друго.

И според теб, ангелите трябва да се скопяват на небето, заради небесното царство - за да нямат сексуални проблеми!?! Никъде не намирам в Словото подобна презумция - напротив! Исус казва, че ангелите нито се женят нито омъжват! Въпроса е ЗАЩО? Според твоята логика "сами себе си са скопили заради небесното царство"! Странно мислене!
По подобна логика, Watchman вярва, че някога се създавали ангело-човешки семейства на земята с потомство ангело-човешки великани! Странно мислене!?! Ами добре да допуснем тази абсурдна хипотеза за момент!Но нали Бог ги определи на унищожение и с потопа умря всякаква твар на земята, освен Ной със семейството си  -8 души? От къде после пак се появиха тези великани - нали им трябва ангело-човешка връзка за това? Как в телата на ноевото семейство се появиха тези гени, за да се пръкнат отново тук и там тези исполини в последствие? Или може би снахите му са имали тайни забежки с паднали ангели, преди да се оженят за синовете му?
Но, няма да споря с толкова духовно просветени хора - вярвайте както можете!
Поздрави!   
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Божиите синове
« Reply #25 on: June 14, 2008, 15:18:20 PM »
valipeti,

Повтаряното на няколко пъти "вярвайте както можете" показва твоята неискреност в дискусията и отказа ти да застанеш очи в очи със ясните ни аргументи и изобличението на твоите неверни аргументи. Ако ще продължаваш в този дух - стой далеч от този форум! Още в началото тръгна с фал старт и демонстрация на арогантно отношение.

И понеже целта на форума е да помогне на хората да се подготвят за последните времена, ще ти кажа че в това си състояние си крайно уязвим и не си готов за това което идва. Не ти достига искреност и нямаш солидно познаване на Бога! Просто като се поуспокоиш припомняй си тези неща, размишлявай, научи се на съкрушеност и се откажи от високоумието си. Признавам, че полагаш усилия, че имаш някакъв стремеж към истината, но деноминационната ти обремененост те спъва и те държи далеч от познаването на Бога.

Приеми това, което ти казвам като приятелски съвет, предполагам че в момента няма да можеш да го преглътнеш, но като минава време спомняй си, размишлявай... ще бъде полезно за израстването ти.

Що се отнася до великаните след потопа, то е ясно че както са се появили веднъж са се появили и пак, принципа и начина остават същите.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

goodwill

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 14
Re: Божиите синове
« Reply #26 on: June 14, 2008, 19:47:53 PM »
След като и след потопа ангели са си взимали за жени човешки дъщери...Да не би да може това да става и сега? Абсолютно нищо не твърдя ,нито опровергавам.
Само ми кажете,защо в наши дни няма такива случаи и ако има кои са те?

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Re: Божиите синове
« Reply #27 on: June 14, 2008, 19:55:56 PM »
valipeti,

Повтаряното на няколко пъти "вярвайте както можете" показва твоята неискреност в дискусията ...

Що се отнася до великаните след потопа, то е ясно че както са се появили веднъж са се появили и пак, принципа и начина остават същите.

Повтарянето няколко пъти "вярвайте както можете", показва моето убеждение, че всеки вярва толкова, колкото е вярата му, т.е. че не може да надскочи сега нивото на което е, но Бог си има грижата за всеки, който с искрено сърце търси познанието на Словото Му! Така че сега се надявам да е ясен смисъла на тази фраза!
Благодаря за добронамерените съвети и да дообясня, че си на грешен път като казваш, че деноминацията на църквата ми влияе някак на разбиранията ми! Много си далеч от истината - повярвай ми! А понеже знам коя е църквата, която посещава Тихомир, ми е интересно дали и там "подсъзнателно" поне не оказват някакво влияние доктрините на разбиранията му? А кое е твоето събрание Watchman?
Това, което казваш за мен като голям познавач на духовните неща, е твоето мнение. Ти така мислиш, с което аз не съм съгласен, но благодаря все пак за загрижеността! Замислям се над всичко, което чета.
 
Quote
Що се отнася до великаните след потопа, то е ясно че както са се появили веднъж са се появили и пак, принципа и начина остават същите.

Но нали Бог изпрати потопа, за да потопи онова извратено поколение тогава? Защо после пак да пуска падналите ангели да правят същото? А по тази логика, защо и днес да няма такива "бракове" и да се раждат великани? Защо днес са вързани, а след потопа пак са били пуснати тези паднали ангели? Аз само питам, да не си помислите, че нещо се заяждам!
Поздрави!
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Божиите синове
« Reply #28 on: June 14, 2008, 20:34:09 PM »
valipeti, това което казвам е моят приятелски съвет, както написах. Дали е само мнение или истина която да ти бъде полезна има време да се разбере. Това че не си съгласен е ясно, аз затова писах да си спомняш като минава времето. Поне при мене така работи, променям се на по-късен етап, когато имам време спокойно да осмисля нещата.

На всички нас деноминационното ни минало ни влияе повече или по-малко. Разликата е че за мен деноминациите са минало, а не настояще и заплахите и контрола на никоя деноминация не формират вярванията ми, но съм свободен да разсъждавам и да преосмислям нещата на базата на Словото извън църковните клишета. От теб досега не съм прочел нещо извън деноминационните клишета, които добре познавам. Тихомир, ако и да е бил дълго време в определена деноминация не е вързан в рамките и клишетата й, но разсъждава и изследва като свободен човек. Като видя в тебе разсъждения на свободен човек извън деноминационните клишета, тогава ще повярвам, че си свободен от деноминационния контрол.

Що се отнася до ситуацията след потопа:
- Първо съда на потопа беше за човеците, а не за ангелите, както и ти самия си забелязал.
- Второ кога, как и къде падналите ангели са вързани не е написано и не може да се твърди че съвпада със съда над човечеството при потопа.
- Трето Павел казва, че нашата борба е против началствата и властите и силите на тъмнината (които включват и падналите ангели). Ясно е че никой не воюва с някой, който е вързан, окован и затворен. Воюва се с реален враг, който има достатъчно свобода на действие. Т.е много години след потопа по времето на Павел, Писанието свидетелства че имаме на разположение активен и опасен враг в лицето на падналите ангели, това няма как да бъде, ако всички те са вързани и в окови и не могат да направят нищо.

Това са фактите, останалото е спекулации. Дали днес има физически великани - може да има може да няма. Аз казах по-рано че физическия размер в днешно време не дава преднина в битка, ето защо е безпредметно падналите ангели да произвеждат такива, както и дадох идея кои са днешните великани които със сигурност са дело на падналите ангели.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Re: Божиите синове
« Reply #29 on: June 15, 2008, 19:48:08 PM »
Quote from: Watchman
Дали днес има физически великани - може да има може да няма. Аз казах по-рано че физическия размер в днешно време не дава преднина в битка, ето защо е безпредметно падналите ангели да произвеждат такива...

Аз само да попитам - не се ли знае дали в днешно време има или няма великани? И как точно падналите ангели решават днес, при връзките си с жени да "произведат" не великани, а нещо друго? Защото някога, според разбирането ти, пише, че те са харесвали човешките дъщери и са си взимали за жени от всички, които са искали! Днес като си харесат пак жени и имат сношение с тях, как контролират възпроизводителния процес, за да се роди различно от великан? Или вече не им харесват жените?
Питам , защото така се появяват въпросите непринудено! Съжалявам, ако звучат заядливо - не е това идеята! Просто любопитство от начина на разсъждение, който виждам!

Поздрави! 
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!