Author Topic: Представяне Stelu  (Read 20476 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138
Re: Представяне Stelu
« Reply #15 on: February 13, 2016, 16:47:41 PM »
Това че ти се чувстваш притеснен, какво общо има с християнското състояние на някой? Те и фарисеите бяха доста притеснени от Исус и последователите му. Та каква ти е изходната точка? Ако те притеснява нещо което пише в Библията и нея ли да я пренапишем, защото може нещо да не пасне с адвентиските ти разбирания? 
Както ти писах, никой не те задължава да стоиш и пишеш тук. Или викаш има "много прах да тупаш" по темите? И внимателно тупай, че да не се задаваш. :)
И последно да ти кажа само, тея с вменяването на "християнска вина" заради неизпълнени очаквания за държание, нямат много почва тук. Такава фалшива толерантност си търси в църквата която посещаваш. Може да е лицемерна ама ако те успокоява пък........

Gerard

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 182
Re: Представяне Stelu
« Reply #16 on: February 13, 2016, 17:17:39 PM »
Според мен Stelu от самото начало се е регистрирал с цел провокация. Може да е някой стар недоволен участник, или приятел на такъв. Дори да не е така, ясно се вижда че не гледа с добро на форума - хората и нещата, които се пишат тук. При все доброто приемане и търпеливите отговори, които получи на въпросите си, реши да се заяжда. От видяното до момента, не разпознавам искрен и търсещ истината човек. Едва ли е адвентист, защото те отричат че ще има спасени хора, сред тези, които не споделят "светлата адвентна надежда". Евентуално може да е от отцепените адвентни движения, не съм запознат с тяхните учения, но мисля са по-либерални.
Ecc 7:3  Sorrow is better than laughter: for by the sadness of the countenance the heart is made better.
Ecc 7:4  The heart of the wise is in the house of mourning; but the heart of fools is in the house of mirth.

Emma

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 98
Re: Представяне Stelu
« Reply #17 on: February 13, 2016, 17:33:32 PM »

За съботата прочетох всичко, което беше писано и бях втрещен от глупостите.
Ще му дойде времето да прочета и друга тема и да коментирам.




А-ха, ясно.

Обикновено и аз съм във недоумение и възхищение от  това, как Администраторите успяват толкова бързо да разпознаят духът (настройката и начина на мислене) да даден човек от малкото му писания по дадена тема...
но точно, в този случай дори и на мен не ми беше трудно да разбера :).

Пак ще те посъветвам....попрочети още някоя и друга тема, преди да продължаваш да пишеш.
Най-малкото ще разбереш ...какво означава "ходене на църква" и дали някой ходи .. и кой, каква "църковна" принадлежност, има/няма.



..."Всички ще бъдат научени от Бога". Всеки, който е чул от Отца, и се е научил, дохожда при Мене.

Йоан 6:45

Gerard

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 182
Re: Представяне Stelu
« Reply #18 on: February 13, 2016, 17:35:34 PM »
Препрочитайки отново темата и разглеждайки темата за съботата, допускам че може да бъркам с горния си пост и се извинявам, ако е така.
Ecc 7:3  Sorrow is better than laughter: for by the sadness of the countenance the heart is made better.
Ecc 7:4  The heart of the wise is in the house of mourning; but the heart of fools is in the house of mirth.

Stelu

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 38
Re: Представяне Stelu
« Reply #19 on: February 15, 2016, 00:37:04 AM »
Палко, фарисеите не разбираха Исус, както и ти впрочем. Те не разбираха благовестието, ти си в абсолютно същата ситуация. И си агресивен, защото се чувстваш застрашен, че ще ти се срути колибката в която страхливо си се сврял. Вместо да разсъждаваш върху истините за които става въпрос, ти се ровиш в безсмислени насоки с едничката цел да ми вмениш нещо, да ме дискредитираш, неудобен съм ти, изобличавам... Точно като фарисеите търсеха да уловят Господ. Дребна фарисейска душица. :)

Emma, казах, че когато намеря време ще прочета и "някоя друга тема". Не ме вълнува особено кой ходи/не ходи и в коя църква. Не ми е необходимо да знам църковната принадлежност на някой човек. Нямам за цел да преценявам и нападам хората заради църковното им членство, нито заради липсата на такова. Нали не ходим по улиците с табели "петдесятник", "православен"... Това са лични неща. Ако толкова държите, напишете си каквото ви е на сърце и което смятате, че би трябвало да знам. Не мога да ви попреча. Заявих, че съм приятел на Истината и това е, което ме интересува и което отстоявам с мисли, думи и дела. В този смисъл нямам намерение да оставя необорена заблуда в този форум с Божията помощ и доколкото е по силите и възможностите ми. Ако това ви притеснява, то или не четете, или ме изгонете.
А какво означава ходене на църква и коя е Божията църква, мисля, че изрично заявих в един от първите си постинги, че знам от Библията.

Gerard, най-доброто, което може да се направи в един форум е да се прогласи Истината. Такива са намеренията ми. И не, никога не съм бил регистриран по-рано в този форум.
Не разбрах от последния ти постинг, да не си схванал истината за съботата, препрочитайки темата.

Gerard

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 182
Re: Представяне Stelu
« Reply #20 on: February 15, 2016, 01:20:45 AM »
Не разбрах от последния ти постинг, да не си схванал истината за съботата, препрочитайки темата.
Имах предвид, че съм препрочел тази тема с представянето ти, а темата за съботата я погледнах бегло, когато имам време ще прочета подробно, кой какво е писал.
Ecc 7:3  Sorrow is better than laughter: for by the sadness of the countenance the heart is made better.
Ecc 7:4  The heart of the wise is in the house of mourning; but the heart of fools is in the house of mirth.

Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138
Re: Представяне Stelu
« Reply #21 on: February 15, 2016, 15:52:02 PM »
Чак агресивен да съм..... Просто имам малко нетърпимост към такива като теб които си цитират и вярват избирателно стихове и обвиняват другите, че били заслепени и за това не ги разбирали. Елена Уайт така е правила ама ти трябва да си по-запознат...... Въпреки че може би за тебе тя е друга работа. А за какъв страх и за каква колибка говориш изобщо не разбрах. Между другото малко "отнесено" пишеш и е трудно да ти следи мисълта човек. Иначе пиши и вярвай каквото си искаш и за мен и за другите и за съботата. И като гледам така май ти си този който обижда и обвинява. :) Не се сещам да съм те квалифицирал тебе в друга категория освен"адвентист". Ти пък не отричаш и аз затвърдих мнението си. А теб те гледам бая неща ми изсипа отгоре. Това след като ме зачеркна от молитвения списък ли го написа или преди това? :)))))) Бе ще се разкриеш ти напълно ама още малко време трябва.........

Stelu

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 38
Re: Представяне Stelu
« Reply #22 on: February 15, 2016, 16:19:26 PM »
Чак агресивен да съм..... Просто имам малко нетърпимост към такива като теб които си цитират и вярват избирателно стихове и обвиняват другите, че били заслепени и за това не ги разбирали. Елена Уайт така е правила ама ти трябва да си по-запознат......
Всичко, което съм цитирал и твърдял е налице. Нямам нищо против да посочиш в каква избирателност ме упрекваш. И ако не посочиш грешката ми, не си нищо повече от един клеветник. Елена Уайт не съм цитирал и не е предмет на дискусията. Видимо не разбираш за какво говоря.
Quote
Между другото малко "отнесено" пишеш и е трудно да ти следи мисълта човек.
Извинявай, не знам какво е да пишеш "отнесено", но ще се постарая за в бъдеще да не го допусна, ако поясниш какво имаш предвид. Ако имаш предвид, че не изпадам в подробности, то е защото смятам, че дискутирам с хора познаващи словото и биха схванали и от "половин" дума.
Quote
Иначе пиши и вярвай каквото си искаш и за мен и за другите и за съботата. И като гледам така май ти си този който обижда и обвинява. :)
То сигурно и Господ ще ти е виновен, че не си разбрал за съботата, нали ще обвинява и съди. Аз на този етап само ти насочвам вниманието. И определено изпълнявам заръката ти, пиша и вярвам това, което искам, но то е и Библейско.

Quote
Не се сещам да съм те квалифицирал тебе в друга категория освен"адвентист". Ти пък не отричаш и аз затвърдих мнението си.
Значи ако игнорирам разни твърдения от твоя страна, това се счита за основание де се приеме, че си прав. Така ли?
Quote
А теб те гледам бая неща ми изсипа отгоре. Това след като ме зачеркна от молитвения списък ли го написа или преди това? :)))))) Бе ще се разкриеш ти напълно ама още малко време трябва.........
Кое точно съм изсипал отгоре ти, или това е поредната клевета по мен?

Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138
Re: Представяне Stelu
« Reply #23 on: February 16, 2016, 08:55:54 AM »
Да решиш да пазиш съботата, защото така пишело в Закона а да не спазваш другите неща в него е избирателност. В Словото което твърдиш, че познаваш добре се казва, че този който живее по Закона, по Закона ще бъде и съден. Значи ако си го приел а после решил да спазваш заповеди от него избирателно, ти ще бъдеш съден за всичко което не си спазил. А цялата тази лудории тръгва от Елена Уайт и тя е правила точно това. Избирала си е пасажи от Словото и ги е тълкувала както иска. Надявам се това да не те засяга лично. :)

Иначе от последния ти пост се сещам, че ме нарече "страхливец", като обясняваше за някакви колибки и после "дребна фарисейска душица".  Отделно в по-ранни писаници, определи всички които не държат твоята теория за "престъпници" и ги определи за  покаяние. А ти се оплакваш от това, че не се държали добре с тебе. :)))))) Хайде кажи някой обвинил ли те е тебе по този начин. Освен че всички ти казват, че се опитваш да наложиш съботата като закон и от там следва, че изповядваш адвентиските учения основоположени от Елена Уайт. И ако ти наистина си адвентист по убеждение, защо не го кажеш? Няма да е от срам. А защо тогава нито го признаваш, нито го отричаш? В тази връзка да те помоля аз тебе да покажеш къде съм те наклеветил? Вероятно няма да ти се получи, защото на човек който спазва съботата му викат съботянин. Ти я спазваш нали? Е какъв си ти тогава и кое е клевета? Иначе се вижда, че и в последния си пост пак нито го потвърди, нито го отрече. Въртиш около него с някакви пост-духовни отговори от които още повече се затвърждава мнението на всички.

Отговорих ти и за "това което си изсипал" върху мен и за твоето обвинение, че те клеветя. Сега ще трябва да си изсмучеш нещо от пръстите и дано то да е точно по това което съм писал. Ясно и точно. Всичко друго си е отнесено.......... Както примерно ще направя аз на твоя въпрос ама от друга тема "Дали се кланям на икони?" Не, аз не се кланям на икони и нямам друг над мене освен Исус Христос! А ако принципно ме питаш този въпрос, защото предполагаш, че изповядвам православие(защото го засегна някъде относно нещо което бях писал, пък как ти е хрумнало не знам) то отговора е пак Не. Изобщо за мене да си християнин е много различно от това да изповядваш която и да е РЕЛИГИЯ и нейните доктрини. Така че не ме търси из тези места. :) Иначе признавам, много имам да променям още в себе си и много неща ще науча и приема, но поклонение към някой ден от седмицата няма да е сред тях. Още повече, че ясно ти беше показано, че за нас така наречените  "езичници" това изобщо не стои. Ако ти си решил да си спазваш деня и за Господа го пазиш, може и да ти се вмени за правда. Ама да казваш, че другите били грешници, защото не го правили си е направо безумно осъждане!

Последно да те питам, ти целия Закон ли спазваш? И нали помниш, отговаря се ясно и точно...... :)

Stelu

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 38
Re: Представяне Stelu
« Reply #24 on: February 16, 2016, 13:40:29 PM »
Палко, именно затова те попитах дали се кланяш на икони, не защото те мисля за православен. Търсех точно този отговор, който и получих, благодаря. Ти не ме познаваш лично, но твърдиш, че проявявам избирателност (клевета), като всъщност това е твое качество. Единственото основание да не се кланяш на икони се открива в Стария Завет и е част от Закона, по-специално 3-тата заповед. Интересно ми е, каква е причината третата заповед, а вероятно и другите осем да са валидна в християнския ти живот, но не и четвъртата? Още нещо, Бог не ни кара да се "покланяме" на съботата, а да освещаваме съботата, да я празнуваме, да посветим мислите, думите и делата си в този ден на Него, да загърбим злободневието и да бъдем в Неговото общение, да Го прославяме. Недоумявам каква е причината за бунта ти, както и на останалите. Нима това не е полезно за всеки човек?
Да, нарекох те страхливец и дребна фарисейска душица, защото ти ми вмени, че съм определил останалите като плевели, че самият аз съм фарисей, адвентист (клевети) и че няма нужда да се дискутира темата, тъй като била изчерпана. А очевидно не е така. Становището ви не е библейско и именно това се опитвам да обясня. Което не е основание върху мен да се сипят нападки и клевети, нито да се държите като ощипана мома. Затова и ти се извинявам, но няма да отстъпя от позицията си по отношение на съботата. Не виждам нищо страшно да се дълбае по въпроса, защото е от съдбоносно значение.
Предлагам ти да спреш с догадките за адвентизма и Елена Уайт, поради твоята неосведоменост. Неадекватно е да имаш твърда позиция по въпрос за който нямаш убедителна информация, а съдиш по откъслечни мои фрази и не виждам какво те ползва. Когато му дойде времето ще кажа дали съм член на църква или не. Сега би било ненужно разводняване и разконцентриране.
Ако аз съм съботянин, то и Исус Христос заедно със всичките Си апостоли и ученици са също съботяни. Както вече казах, никъде в цялата Библия не е посочен друг ден за почивка и богослужение.
И ще завърша с още едно разяснение за отношението на християнина към закона. Спазването на закона не е условие за спасение (казвам го сигурно за десети път), то е следствие от спасението. Спасението е от Христос. Но е безумие да се мислиш за спасен, ако ходиш в беззаконие (грях).
1 Йоаново 3:4 Всеки, който върши грях, върши и беззаконие, защото грехът е беззаконие;
Не знам дали е възможно да се каже по-ясно. Адам имаше една заповед, да не яде от дървото и той я наруши, а последствията са видни за всеки от нас. Видимо непокорството е бедствие за творенията.
Тит 2:14[Исус Христос] Който даде Себе Си за нас, за да ни изкупи от всяко беззаконие и очисти за Себе Си люде за Свое притежание, ревностни за добри дела.
Ако човек ходи в беззаконие, дали би могло да е валидно за него, че е изкупен от Господ? Не е ли вярно точно обратното - изкупеният от Господ ходи в правда. А какво е според теб правда?
Питах преди, но никой не посмя да отговори. Пак ще попитам. Знаеш ли Палко, какво е покаяние?

Todor

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 173
Re: Представяне Stelu
« Reply #25 on: February 16, 2016, 15:24:09 PM »
Палко, именно затова те попитах дали се кланяш на икони, не защото те мисля за православен. Търсех точно този отговор, който и получих, благодаря. Ти не ме познаваш лично, но твърдиш, че проявявам избирателност (клевета), като всъщност това е твое качество. Единственото основание да не се кланяш на икони се открива в Стария Завет и е част от Закона, по-специално 3-тата заповед. Интересно ми е, каква е причината третата заповед, а вероятно и другите осем да са валидна в християнския ти живот, но не и четвъртата? Още нещо, Бог не ни кара да се "покланяме" на съботата, а да освещаваме съботата, да я празнуваме, да посветим мислите, думите и делата си в този ден на Него, да загърбим злободневието и да бъдем в Неговото общение, да Го прославяме. Недоумявам каква е причината за бунта ти, както и на останалите. Нима това не е полезно за всеки човек?

Понеже горният "аргумент" е един от основните на адвентистите, счетох че е добре да бъде отговорено на него по принцип в темата за съботата - http://www.fellowshipbg.org/index.php/topic,116.msg110498.html#msg110498

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Re: Представяне Stelu
« Reply #26 on: February 16, 2016, 16:12:57 PM »
Самият апостол Павел също работеше шест дни за да се издържа и в седмия проповядваше.
Това е бисера, черешката, трябва да го осмисля-нали може да съм бавноразвиващ, затова ми трябва време.
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

Stelu

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 38
Re: Представяне Stelu
« Reply #27 on: February 16, 2016, 16:31:38 PM »
Самият апостол Павел също работеше шест дни за да се издържа и в седмия проповядваше.
Това е бисера, черешката, трябва да го осмисля-нали може да съм бавноразвиващ, затова ми трябва време.
Трябва да си отваряш по-често Библията ми се струва и да не се мислиш за толкова велик. Ето:
Деяния 18:1-4
  1. Подир това Павел тръгна от Атина и дойде в Коринт,
  2. гдето намери един юдеин на име Акила, роден в Понт, и неотдавна пристигнал от Италия с жена си Прискила, защото Клавдий беше заповядал да се махнат всичките юдеи от Рим; и Павел дойде при тях.
  3. И понеже имаше същото занятие, седеше у тях и работеха; защото занятието им беше да правят шатри.
  4. И всяка събота той разискваше в синагогата с юдеи и гърци, и се стараеше да ги убеждава.

Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138
Re: Представяне Stelu
« Reply #28 on: February 16, 2016, 17:16:45 PM »
Ето това което написа, че съм те нарекъл фарисей, е те това е клевета. Аз такова нещо на тебе не съм казвал. Дадох ти само за пример фарисеите, които се чувстваха притеснени от Исус. Това че ти по някакъв начин се припозна в тях не е моя вина. И "ми го върна" в прав текст.  :) 
Аз не спазвам останалите от десетте заповеди, защото ги е имало на плочата. И не ги спазвам, защото са закон за мене. Аз естествено ги искам така. Това е желание на духовния човек. И ти отговарям, както вече ти беше отговорено. Бог не иска от нас да пазим съботата за Него. Това е един ден в седмицата бе. Смяташ ли, че на Бог му е достатъчен този един ден. Той иска всеки ден да пазиш, както би пазил съботата. Е къде е бунта? Не е ли в тебе, че отказваш да приемеш това което Исус направи? Или по-точно да приемеш, че Закона беше трансформиран в нещо много по-голямо и лично от точки, правила и ритуали? Като каза, че вече само ако човек погледне жена за да я пожелае, той е прелюбодействал с нея в сърцето си, отмени ли заповедта "Не прелюбодействай!" или я направи много по-дълбока? И като стана следното:
2. А някои от фарисеите рекоха: Защо правите това, което не е позволено да се прави в събота?
3. Исус в отговор им рече: Не сте ли чели това, което стори Давид, когато огладня той и мъжете, които бяха с него,
4. как влезе в Божия дом, взе присътствените хлябове и яде, даде и на ония, които бяха с него, които хлябове не е позволено никой да яде, а само свещениците?
5. И каза им: Човешкият Син е господар на съботата.
Какво да съдим? Че Исус е престъпник и нарушител на това което ти прокламираш ли? Не ти ли показва всичко това, че не е важен деня а е важен целия ти живот? Ако ти "посвещаваш" само един ден от седмицата за Него, как съдиш онези които искат да му дадат цялата седмица? защото точно това ти обясняват всички. За всички дни става въпрос вече а не само за един. Ако ти само в този един ден  си решил да "а да освещаваме съботата, да я празнуваме, да посветим мислите, думите и делата си в този ден на Него, да загърбим злободневието и да бъдем в Неговото общение, да Го прославяме"(това са твои думи), то какво правиш в другите 6 дни? Каквото си искаш ли? И не се ли сещаш за Него през тях? И да не би да смяташ, че само в събота трябва да се живее за Господа а останалото време си е наше? Е, пак те питам, къде е "нашия бунт"? Че искаме да направим шест пъти повече от това което ти ни караш ли? Защото за нас всеки ден е за прослава на Господа и за общение с Него. Това вече е писано неколкократно. За това казвам, че е изчерпана тази тема. Обяснявано е вече на други, които са си държали "единия ден". И сега в твоя чест пак почваме всички да пишем неща, които са били писани. Не знам дали това има смисъл. Честно. Като искаш бъди "съботен християнин" ама не обвинявай другите които искат да са всекидневно такива в "престъпление". Защото ти точно това направи. А после викаш, че съм те клеветил за това.
Аз ще спра с "догатките", защото за мене те не са догатки.  :) Ти хем изповядваш пазенето на съботата, хем викаш че съм те обвинявал, че си съботянин. А за Елена Уайт, да, нямам сведения дали я почиташ, но тя е в основата на учението което проповядваш. Но ако не искаш да те свързвам с нея, то аз няма да го правя повече, защото наистина не знам дали я четеш и уважаваш. Но е факт, че ти може да си адвентист и без да почиташ Уайт. При адвентистите, всеки "лидер" който е вземал властта е имал претенции, че другите не са били напълно наясно с нещата и си е налагал неговите разбирания. Така че аз те наричам съботянин, защото искаш да пазиш съботата повече от другите дни. А аз искам да пазя за Него всеки ден еднакво. Това е целта ми.

А останалото което пишеш за Павел е смешно!!! Много смешно! Как реши, че шест дена работил а пък в седмия проповядвал....... Направо ни "скри шапката". ;))))) Разискваше в събота в синагогата, защото там се събираха хора, които не приемаха, че Исус е месия и си караха "по старому".  Имам чувството, че от Новия Завет си прочел само текстовете, където се споменава съботата? :) А Деяние на Апостолите чел ли си? Там какво виждаш? Пак ли "съботни християни"?

На въпроса ти за покаянието няма да отговоря, защото за мене той няма общо с темата. Ако искаш пусни отделна тема за да получиш отговори. Но провери преди това, мисля и такава че има?

smirenie

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 9
Re: Представяне Stelu
« Reply #29 on: February 17, 2016, 04:48:30 AM »
Забелязвам, че стриктно и надлежно си подредил репликите към всичко, на което ти си обърнал внимание. За добре дошъл бих искал да ти задам един въпрос: какво означава заблуда/заблуден?