Author Topic: Oтносно плоската земя  (Read 232912 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #285 on: March 18, 2017, 15:10:16 PM »
брадвичке, затъпял ли си или само се наточваш, не знам, но нека да те попитам няколко неща. Можеш да ми отговориш в проценти, защото ти е любим начин на изразяване. Отговор от "83%" ще го счетем като "почти да", докато 21% е "по-скоро не".

Когато се каже думата "кръг" се има предвид нещо, което е очертано кръгообразно.

Сега няколко бързи въпроса:

Формата на този прозорец каква е? Кръг не ще да е, защото кръг не съществува в реалния живот според теб. Цилиндър не виждам да е. Пресечен конус също не ми се види да е. Най-вероятно е фльонга, защото фльонгата дава достатъчно свобода за интерпретация. Значи е флоьнга.

Втори въпрос:
Имаш хоро и хората всичките са се хванали, ама да не кажа в кръг, затворили са веригата и тропат под весел ритъм. Въпросът е: В каква форма се въртят? Не е в кръг, защото кръгът не съществува в реалния живот. Не е в цилиндър. Не е в пресечен тетраедър. Отново вероятността е фльонга, защото имаме голям процент несигурност.

Трети въпрос:
Имаш чинии. Едните били квадратни, а другите кръгли. Всъщност това е пълна измама, защото квадрат и кръг няма в тримерния живот. Чинията е сложна форма, която нито е пресечен цилиндър, нито е вдлъбната полусфера, нито е вдлъбнат квадрат, нито е геврек. Отново залагам на фльонгата, тъй като нямаме право да употребяваме думата "кръг" никъде другаде освен в плоска рисунка. Плоската рисунка можем да я направим само на повърхност с нещо, което остава следа. Не можем да използваме думата в никакви други значения.

Имам и още подобни въпроси, но съм почти сигурен, че 100% само фльонгата ще ни даде верния отговор. Всичко друго е под това число.

Кръгът си е кръг и думата се употребява за описание на доминиращата фигура на дадено нещо. Не можеш да кажеш на полу-сфера кръг, защото кръгът не доминира. Не можеш да кажеш на квадрат чиния, че е вдлъбнат и изпъкнал паралелепипед с основа геврек, защото доминиращото е квадрат.

Не забравяйте, че всичките ви "проценти несигурност" (т.нар. "доказателства", че земята не е това, което пише в Писанията), трябва да работят в абсолютен синхрон едно с друго. Ако се пишете и на вярващи, трябва да отговарят до едно на описанието там. Но болшинството от противници на Писанията хващат дадена част и почват да я нищят, като забравят, че Писанията противоречат на това, както това, че някой решил, че земята не била разположена хоризонтално. Наблегнах на факта, че Писанията са точни относно "горе" и "долу" и няма как по ръбовете да сте "наклонени", защото всички са изправени и всичко е ориентирано горе и долу. Няма отклонения от вертикалата. Обаче вашите измислици в главите ви противоречат на описанието в Библията.

Като ще се правите на мъже да си предлагате моделите и дизайните на крушовидните фьонгови цилиндрични геоиди, ами малко се задълбочете преди да пишете и вижте дали пасва на описанието в Библията:
- къде е горе и къде е долу;
- Бог го вижда като кръг;
- поставено е на стълбове;
- поставено е във вода горе и долу;
- в краищата на земята всичко, което е "горе" и "долу" си остава "горе" и "долу";
- твърдта е поставена на стълбове (брадвата трябва да се научи да чете по-остро, защото никъде никой не е казал, че били 4 стълба, но Писанието говори за стълбове ако и той да се затруднява да вярва в това);
- има 4 специфични места по земята, от които идват ветровете, като думата е "издатък" или "коляно". Така пише, ако и много хора да не искат да го повярват;

И да цитирам нещо от брадвата, за да стои тук за четящите, защото според него Създателят не умее да използва добре описанието, а той по-добре знае за какво става въпрос:
Quote
Първо земята не е кръг! Кръг триизмерен не съществува в реалността. Прочети по назад, какво съм разсъждавал, че е възможно да буде кръг в нашият тримерен свят и погледнато отгоре да изглежда като кръг!

И след това какво пише в Исая 40:22:
Онзи, Който седи над кръга на земята, Пред Когото жителите й са като скакалци, Който простира небето като завеса, И го разпъва като шатър за живеене

Ако някой има проблем с описанието, че е кръг, да се върне горе на въпросите и да пробва да им отговори като не използва думата "кръг", защото трябва много философстване и само глупаците използват понятието "кръгла чиния". Умните казват, че е нещо, което не може да се определи. Аз като лаик реших, че е фльонга.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Ученик на Исус

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 351
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #286 on: March 18, 2017, 16:51:06 PM »
Пише, че земята е окачена на нищо:


Йов 26:7
Простира севера върху празния простор; Окача земята на нищо.

После обаче пише и за стълбове на земята:

Псалми 75:3
Ако и да се разтопи земята с всичките й жители, Аз закрепявам стълбовете й.

Какъв е проблема да има тези стълбове и да виси?
Може да са за равновесие.
Божието слово се разбира единствено чрез откровение. Както да речем Йоан пише, че грешим, после, че не грешим.
И хоп, как така, има противоречие.
Ами новороденият човек не греши, но плътта в нас да.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #287 on: March 18, 2017, 17:20:59 PM »
Мен ми е много интересно, когато вярващи виждат т.нар. "противоречия" и се измъкват с израза "то трябва откровение" или "то трябва вяра". Преди много години и аз съм мислил, че така трябва да се обясняват нещата.

Глупости. Няма противоречия, а има неразбиране. Това неразбиране не трябва да се замазва с някакви измислици за откровения. Откровенията, които виждаме в Писанията разясняват вече казани неща, но никога не противоречат на това, което е казано преди това, а вадят още информация.

Писано е, че земята е поставена на основи, за да не се клати.
Еремия 31:37. Така казва Господ: Ако може да се измери небето горе, И да се изследят основите на земята долу, Тогава и Аз ще отхвърля цялото Израилево потомство, За всичко, що са сторили, казва Господ.

Основите й са долу, в случай, че някой е решил, че основите се намират някъде горе.

Да размислим още малко за това, че при сътворението първо са направени небето и земята. Не тази земя, която виждате тук. Преди да се създадат бездните още. В темата за Сътворението съм го цитирал. След като има вода, Той създава твърдта, която е поставена във водата и разделя вода от вода. Водата е върху земята. Твърдта създава една затворена екосистема във вече съществуващите небе, земя и вода. Това, което Той нарича Небе е твърдта и всичко под нея до самата суша и морета. В това пространство извън твърдта има вода, но под твърдта водата е само ниско долу на такова ниво, че да се покаже и част от сушата. Знаем, че земята, на която живеем е поставена на основи на твърдата част, която е първоначално създадена. Няма никаква информация тази първоначална основа на какво е сложена и как е окачена. Затова не виждам никакво противоречие между това, че земята е окачена на нищо и земята е сложена върху стълбове.

Ако си спомните, земята има вода отгоре, вода и отдолу. Отдолу е пложена на основи, стълбове. Тези стълбове са върху първоначалната основа, за която пише в Битие 1 в началото. Ето защо имаме първо, второ и трето небе, ако някой се чуди, като третото небе е обиталището на ангелите.



И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Ученик на Исус

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 351
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #288 on: March 18, 2017, 17:40:27 PM »
Как обяснявяш тогава това:

Йов 26:7
Простира севера върху празния простор; Окача земята на нищо.

Ученик на Исус

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 351
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #289 on: March 18, 2017, 17:48:18 PM »
Забелязах, че много от клиповете за плоската земя са вече изтрити, дори този за снимката на звездата в телескопа, която беше с кръст.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #290 on: March 18, 2017, 18:17:23 PM »
Как обяснявяш тогава това:

Йов 26:7
Простира севера върху празния простор; Окача земята на нищо.
Прочети ми пак това, което съм писал преди това.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #291 on: March 18, 2017, 18:18:12 PM »
Забелязах, че много от клиповете за плоската земя са вече изтрити, дори този за снимката на звездата в телескопа, която беше с кръст.
Не слагай упованието си на тях, но провери сам нещата или поне прочети референциите, за които пишем. Те не са изтрити. Има ги в твоята библия.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #292 on: March 18, 2017, 18:20:44 PM »
Откровение на Йоан 9
  1. И петият ангел затръби, и видех че падна на земята звезда от небето, и даде й се ключът от пропастта на бездната.
  2. И отвори пропастта на бездната; и възлезе дим от пропастта като дим от голема пещ; и потъмне слънцето и въздухът от димът на пропастта.


Паднала звезда на земята. Това хубаво. Дори и хората, вярващи в глобуса смятат, че има такива неща, но за тях са бездушни парчета камък (ако и да не са ги видели никога, но така им казват).

Та, в Откровение пише, че звезда от небето пада на земята. На тази звезда й се дава ключът от пропастта на бездната. Към тази звезда се отнасят като към живо същество. После тази звезда, не някой друг, отваря пропастта на бездната и става каквото става.

Още ли мислите, че звездите са бездушни парчета газ или камък, които излъчват светлина?
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #293 on: March 18, 2017, 20:57:37 PM »
Тишо.... остави кой затъпял, кой не, няма значение. Има сериозни проблеми , според мен,в нещата които твърдиш уверено.

В предните си няколко постинга ти посочих доста неща. помисли по тях.
Земята не е кръг. Кръгът, Тишо е двуизмерна фигура, както писах , нарисувана на хартия, или използвана теоретично, за да опише как изглежда триизмерна фигура - сфера, цилиндър, полисфера, конус, и тн както писах гледани отгоре. Ти явно това не успяваш да го разбереш какво значи и настояваш , че земята е реално кръг. Дори изрязана от хартия окръжност не е кръг а е цилиндър в реалният тримерен свят.. Прозорчето което си ми демонстрирал и чинията като обемни фигури не са кръг, разбираш ли? Същото е и със земята..

Относно другите неща които пишеш, за стълбове, ъгли, ветрове , погледни предният ми постинг, няма нужда да го повтарям.. Само ти напомням, че фактът че Бог окачва земята на нищо, означава, че тя, като пространствена фигура не се носи от колони или стълбове и тн. Тя е окачена на нищо, разбираш ли? Тя виси..

За ветровете.. Как да ти кажа.. Казах ти вече, тия колонни вентилаторни триъгълни кули , които не сачаст от земята , както си ги представяш , са ... Меко казано нелепи.
Съжалявам, ама , моето мнение е такова, относно тях. Казах ти какво смятам , че се визира под четирите ъгъла, или краища.. Става дума за посоки, север изток запад и юг, това аз разбирам.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #294 on: March 18, 2017, 21:35:33 PM »
Quote
Само ти напомням, че фактът че Бог окачва земята на нищо, означава, че тя, като пространствена фигура не се носи от колони или стълбове и тн. Тя е окачена на нищо, разбираш ли? Тя виси..

Има много голям брой пасажи, които говорят, че земята е на стълбове. И само един единствен който казва "окача земята на нищо". Писанието изисква да се потвърди всяко нещо от две или три свидетелства за да се приеме като нещо установено. За окачването на "нищо" няма подобни придружаващи свидетелства, докато за стълбовете са изобилно и всички са съгласни.

Затова пасажа за окачването на нищо спокойно може да се сложи в графата на пасажи с неизяснено значение и смисъл. Докато смисъла за стълбовете са ясни и потвърдени.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #295 on: March 18, 2017, 22:09:30 PM »
Напротив. Смисълът за тези стълбове не е ясен и изяснен, какво се визира. Аз съм предположил някои неща. Но слагането на ясният и конкретен стих - за окачването на земята на нищо от Книгата Йов, в графа неясни и пасажи които да не се вземат под внимание е неправилно!!

Именно това и виждаме в реалността за видими небесни обекти като луна и слънце. Те са окачени на нищо и висят над нас. Това е просто една улика, следа , която може да се вземе предвид и не е за пренебрегване..

По твоята логика би трябвало и пасажът за кръга на земята, да мине в подобна графа, защото доколкото знам и той е един само, но вие си го ползвате. Аз също го ползвам. Така аз ползвам и пасажът в Йов , който е доста ясен, и се потвърждава , както писах и от висенето в нищото на другите обекти във въздуха около нас..

За стълбовете, моето мнение е, че именно те са неясни какво се визира под тях. според мен може да имат връзка с основата на сушата под самата вода, които да са като плетеница с кухини между тях и да са като колони и тн. Континентите са свързани с дъното , основата и под водата това са като гигантски стълбове..Но това си е мое виждане, не държа и твърдя непременно това да се визира под стълбове. Но определено не смятам че вашето разбиране за тях е вярно в случая. Земята е окачена на нищо и си виси. Това е казано ясно..

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #296 on: March 18, 2017, 23:07:10 PM »
За кръга има най-малко още един пасаж:

Job 26:10  He has described a circle on the surface of the waters to the boundary of light with darkness.
Job 26:11  The pillars of the heavens tremble and are stunned at His rebuke


Тук еврейската дума за кръг е абсолютно същата като тази в Ис. 40:22. Така, че имаме поне два пасажа говорещи за кръга.

Другото интересно е че небесата също имат стълбове. От там се правят изводите, че простора/твърдта, който е наречен небе също е поставен върху стълбове. А отделно земята също е върху стълбове. Споменава се и за крайъгълен камък.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #297 on: March 18, 2017, 23:22:22 PM »
Тези неща и горе ги писах с други думи, но нека пак да повторя. Писанието казва:
В начало създаде Бог небето и земята.

Думата "небе" е "високо" (не твърдта), а за земята думата е "утвърдено".

След това:
8. И нарече Бог твърдъта Небе. И стана вечер, и стана утро, ден втори.
  9. И рече Бог: Да се събере водата която е под небето в едно място, и да се яви сушата; и стана така.
  10. И нарече Бог сушата Земя, и събранието на водата нарече Моря; и видя Бог че беше добро.


Бог нарича твърдта "високото", точно както е първата дума, която е използвана. Думата е същата, но не става въпрос за същото небе, което е над водите, които са над твърдта. По същия начин земята, "утвърденото" в началото се използва като дума. След това се казва, че Бог нарече сушата (на иврит е "сухото", т.е. където няма вода) "земя" (пак същата дума: утвъденото).

Под земята има вода. Как го знаем?
Битие 7:11. В шестстотната година на Ноевия живот, във втория месец, на седемнадесетия ден от месеца, в същия ден всичките извори на голямата бездна се разпукнаха и небесните отвори се разкриха.

Голямата дълбочина, където има вода, е свързана с извори под земята и тези извори бяха отворени, за да потопят света във вода и след това затворени.

За водата под земята пише:
Изход 20:4. Не си прави кумир, или какво да било подобие на нещо, което е на небето горе, или което е на земята долу, или което е във водата под земята;

Защо пише във водата под земята, а не "във водата на земята"? Това дава ли позволение да си прави човек идол от същество, което е във водите, които са на земята, примерно да се кланя на мида. Когато Бог описва кръга на земята дали включва в нея и водите, които са върху нея? Защо не пише "над кръга на сушата и водите"? Може би защото като се каже "земята" се има предвид всичко по нея, включително и водите, които са се събрали на едно място?

Да видим други подобни изрази:
Йона 1:9. А той им рече: Аз съм евреин, и се боя от Господа небесния Бог, който направи морето и сушата.

Йона не каза "морето и земята", а "морето и сушата". Много точно и специфично.

Още едно място:
Агей 2:6. Защото така казва Господ на Силите: Още веднъж, след малко, аз ще разтърся небето и земята, морето и сушата.
Небето, земята. Морето, сушата. Виждам, че "земята" не на едно място се използва като събирателно за сушата и моретата.

Значи като се каже за водите под земята се има предвид конкретно водите под земята, а не моретата, които са на земята. Под земата има води, които са под и над изворните точки на бездната. Под земята, където са стълбовете има отново вода. Тази вода беше пусната по време на потопа и напълни земята от долна страна, както и беше пусната вода от твърдта и напълни земята под формата на дъжд. Земята е поставена на стълбове. Земята е поставена на основа посредством стълбове. Ето какво пише:

Йов 9:6. Той поклаща земята от мястото й, Тъй щото стълбовете й треперят.

1 Царе 2:8. Въздига бедния от пръстта, И възвишава сиромаха от бунището, За да ги направи да седнат между князете, И да наследят славен престол; Защото стълбовете на земята са на Господа, Който и постави на тях вселената.

Йов 38:
  4. Где беше ти, когато основах земята? Извести, ако си разумен:
  5. Кой определи мерките й? (ако знаеш) Или кой тегли връв за мерене по нея?
  6. На какво се вдълбочиха основите й? Или кой положи краеъгълния й камък,


Вдълбочаване на основите? Това не ми прилича да виси в нищото. Значи земята, на която ние живеем е сложена на основа, която е посредством стълбове. Аз не виждам друга основа освен "земята", описана в Битие 1:1, която е основата, на която е поставена сушата, която ние виждаме.

Някой знае ли как се строи каменна постройка върху камък? Например замък. Намира се добра основа. Вдълбочават се основните камъни на постройката в камъка, скалата и след това се вдига нагоре. Така е вдълбочена и земята върху основата, която е пак твърда.

На какво е поставена самата основа, нарчена "земя" от Битие 1:1? Единственият отговор, който виждам е "на нищо". Тя е основата, в която е вдълбочена земята, на която живеем точно както се строи здраво къща от камък на канара (очевидно също от камък).

Замисляли ли сте се какво има под земята, която беше създадена, описана в Битие 1:1? Може би безкрайнo количество камък? Или е голямата бездна (бездна = дълбочина), за която говори писанието, че няма дъно? Сега има ли повече смисъл изразът, че земята (от Битие 1:1) е окачена на нищо? И след това сушата, която виждаме е вдълбочена в земята?

От написаното се вижда, че брадвичката се опитва да опровергае ясните думи на Писанията, че нямало стълбове и нямало точно 4 източника на ветровете.

А, за ветровете май не бях copy/paste-нал това, което пише в Писанията. Ако не го copy/paste-нем тук, няма кой да го прочете, а го има в ръцете ви.

Матей 24:31. Ще изпрати Своите ангели със силен тръбен глас; и те ще съберат избраните Му от четирите ветрища, от единия край на небето до другия.

Откровение 7:1. След това видях четири ангела, стоящи на четирите ъгъла на земята и държащи четирите земни ветрове, за да не духа никакъв вятър по земята, нито по морето, нито върху някое дърво.

Има и още пасажи за 4-те вятъра, но и тези са достатъчни.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #298 on: March 18, 2017, 23:38:03 PM »
Пасажът дето визираш, е преведе така- 10 Обиколил е водите с граница Дори до краищата на светлината и на тъмнината.   

И така:

10 Обиколил е водите с предели
Дори до края на виделината и на тъмнината.   


Тук не се говори за формата на земята и как тя изглежда гледана отгоре, както другият стих. Тук става дума че водите имат предели, и те са отвсякъде обградени, обиколени с бряг. Това разбирам, а че е използвана същата дума не значи че тя описва формата на земята непременно. Водите по земята навсякъде са с предели. Но това не означава че стихът преди това че земята е окачена на нищо и си виси, не е верен и не казва това което казва.. Именно това си казва стиха, и творението на луната и слънцето свидетелстват именно че може да се виси окачен в нищото.

Тихомире, според мен не разбираш какво говориш и твърдиш уверено. Именно това дето съм ви написал в предните няколко постинга е смисленото обяснение на всичко това.. Но да преценяват четящите. И се разберете с Уочман за тия стълбове и за окачването на нищо, защото той не разбира това което ти твърдиш. За него земята като обект не е окачена на нищо, а стои на стълбове..Не знам само и той ли вярва както теб в тези триъгълни четири кули не част от земята които духат вятъра..абе.. Не е добре работата..

Уочман ти вярваш ли, че земята е окачена на нищо?

Това със стълбовете, както ги разбирате вие, аз не го приемам.. Трябва добре да се изясни какво е възможно да се визира под  е колона , основа, основание, стълб.. Но земята, като обект си виси и това е. Окачена е на нищото, както луната и слънцето. Това е моето лично мнение..

Ото

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 75
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #299 on: March 18, 2017, 23:51:38 PM »
Quote from: Tihomir 13.03
Живеем под водата и сме изолирани от нея херметически. Това е.

Quote from: Палко
6 И Бог каза: Да бъде твърд посред водите, която да раздели води от води! 7 И Бог направи твърдта; и раздели водите, които бяха под твърдта, от водите, които бяха над твърдта. И стана така. 8 И Бог нарече твърдта небе
.
Quote from: Gerard
Независимо от точната форма на земята, няма и не 1% а няма дори 0.0000000009% съмнение че има твърд, която е близо над земята и която се разтвори временно за да може да изтече голямо количество вода и да унищожи съмняващите се в Божието слово...
   Понеже смятам да пиша и за твърдта а по-после и за стълбовете, и поради това че не съм сигурен дали всички разбираме едно и също нещо като „твърд”, имам въпрос: Твърдта, достатъчна твърд ли ще бъде, ако издържа най-малко 1 000 000т.(словом-един милион тона) вода?