Author Topic: Oтносно плоската земя  (Read 233888 times)

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #225 on: March 15, 2017, 23:37:02 PM »
Ученик, ти не разбираш, че Николай много пъти каза, че приема учението за плоската земя. А ти неколкократно му повтаряш да изследвал, че да разбере. По неговите думи той го е разбрал вече. Само се чуди защо пък трябвало да се радва. То не че "трябва" то се случва ако човек наистина обича истината.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #226 on: March 15, 2017, 23:49:11 PM »
"Ученик...", знай, че Библията не е само "любовта на Исус", но дава много повече информация, отколкото си мислиш. Ето тук в тази тема виждаш за структурата на земята, на други места има информация за съставките при правенето на сапун и много други неща. Не е редно да се разделят нещата, както го правят мнозина, на "духовни", за които била Библията, а всичко друго да трябва да търсим от хора, които са се показали като лъжци.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #227 on: March 15, 2017, 23:50:39 PM »
@Тихомир, не приемам твоето мъдруване, там не пише херметически изолирана система сложена под вода. Колкото и да ми го промотираш.
Аз само цитирах каквото пише в Библията. Думите там са съвсем ясни. Прочети го на деца и ги питай да ти обяснят.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Ученик на Исус

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 351
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #228 on: March 15, 2017, 23:55:57 PM »
Не чета всичко за съжаление, колкото и да ми се иска, а и по това време ....
Значи той търси доказателства, така ли да разбирам.
Библията я изследвам от доста години и познавам само един човек, който каза, че я е чел повече пъти от мене, Тихомир!
Много добре знам какво има. Но любовта е най-важна, това казва писанието:

Йоан 13:35
По това ще познаят всички, че сте Мои ученици, ако имате любов помежду си.

1 Коринтяни 13:3
И ако раздам всичкия си имот за прехрана на сиромасите, и ако предам тялото си на изгаряне, а любов нямам, никак не ме ползува.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #229 on: March 15, 2017, 23:59:03 PM »
Хвали се колкото искаш.

Никъде няма такова нещо, че любовта била най-голямото нещо. Друго е най-голямото, но да видим дали ще го намериш, но все пак имай предвид, че тук говорим за плоската земя.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #230 on: March 16, 2017, 00:10:37 AM »
Ученик,

Не си ли чел, че любовта е неразривно свързана с изобличението?

Пр. 13:24  Който щади тоягата си, мрази сина си, А който го обича наказва го на време.

Пр. 27:5  Явното изобличение е по-добро От оная любов, която не се проявява.

Пр. 27:6  Удари от приятел са искрени, А целувки от неприятел - изобилни.

Евр. 12:6  Защото Господ наказва този, когото люби, И бие всеки син, когото приема",

Лев. 19:17  Да не мразиш брата си в сърцето си; да изобличиш смело ближния си, та да се не натовариш с грях поради него.


Преди да се говори за любов, трябва да се стъпи на ясна, библейска дефиниция за това. В църковните среди дефиницията за любов е или светска или ню-ейджърска.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ученик на Исус

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 351
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #231 on: March 16, 2017, 02:06:01 AM »
Братя, от вас лъха една суровост.
И все пак ревността ви за Бог ми харесва.
Интересно ми е вас брадвата що не ви е подхванал да ви изобличава, като е пуснал темата, напротив, върнете се и прочетете неговото отношение :)

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #232 on: March 16, 2017, 02:11:48 AM »
Доколкото си спомням, брадвата не е имал твърдо мнение по въпроса, а е споделил видео за размишление.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #233 on: March 16, 2017, 02:16:04 AM »
Quote
Братя, от вас лъха една суровост.
И все пак ревността ви за Бог ми харесва.
Интересно ми е вас брадвата що не ви е подхванал да ви изобличава, като е пуснал темата, напротив, върнете се и прочетете неговото отношение :)

Ако човек се води от емоции ще му идват всякакви усещания за суровост или нещо друго. Но ако разсъди трезво, или още по-добре ако изпита нещата с духа си, ще види една друга картина.

Брадвата не ни е подхванал, защото е малка брадва (small axe), a ние сме твърде сурови за една малка брадва. Виж ако беше голяма брадва - можеше да ни подхване.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ученик на Исус

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 351
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #234 on: March 16, 2017, 02:40:29 AM »
Не са чувства, по-скоро разпознаване :)
Уочман:"Бях попаднал преди време на това, че има хора, които отново твърдят че земята била плоска. На този етап на моето разбиране аз не бих могъл да приема на сериозно подобно твърдение. Мисля, че има изобилно доказателства за това, че земята е сферична, както пределно ясно се вижда с просто око, че луната е сферична, както и другите планети се вижда с телескопи, че са сферични."

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #235 on: March 16, 2017, 03:03:11 AM »
Точно така, за ден два изследване се преобърнах.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #236 on: March 16, 2017, 10:56:47 AM »
Еклесиаст 2:17
Затова намразих живота, Защото тежки ми се видяха делата, които стават под слънцето; Понеже всичко е суета и гонене на вятър.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #237 on: March 16, 2017, 11:25:57 AM »
Еклесиаст 2:17
Затова намразих живота, Защото тежки ми се видяха делата, които стават под слънцето; Понеже всичко е суета и гонене на вятър.

Може ли да обясниш с прости думи какво искаш да ни кажеш с този стих по отношение на темата?
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #238 on: March 16, 2017, 12:53:00 PM »
Най-вероятно Николай има предвид, че щом земята се намира ПОД слънцето, това означава, че слънцето е НАД земята а не някъде в космоса в страни от земята. Т.е това е пасаж потвърждаващ плоската земя.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #239 on: March 16, 2017, 12:55:11 PM »
Хм, да, не забелязах това на първо четене. Добър стих.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8