Author Topic: Oтносно плоската земя  (Read 233340 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Ото

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 75
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #210 on: March 12, 2017, 07:23:21 AM »
 
Quote from: Tihomir
Тъй като въпросът ти е зададен арогантно и цялото ти поведение е такова, не си струва да ти се отговаря повече от това, освен да ти отговоря за сателитната телевизия, че е добре да си завъртиш чинията нагоре, че сателитът ниско над хоризонта рядко минава. Там най-много да получиш сигнал от някоя антена на върха на планина

  Много  се извинявам братя, нямал съм за цел да засегна когото и да било.  Явно хуморът ми е прескочил границата, за което се покайвам и си вземам  бележка.
  Сега за сателитната чиния: Ако си завъртя чинията нагоре (аз такава нямам, но съседа има), със сигурност няма да хвана никакъв сигнал. Там където живея, всички чинии сочат горе-долу юг.  Тръгвайки на юг от местоживеенето ми (администраторите знаят къде живея), стигам до планина, нито висока-нито ниска. В населените места навътре в планината, чиниите продължават да сочат юг.  След като пресека планината, отново виждам че чиниите на тамошните сочат юг. Продължавам, и след  доста дълго  шофиране със стара кола без климатик през Гърция ( неприятно лично преживяване  по време на летните отпуски), стигам до Средиземно море, но в крайбрежните  населени места чиниите отново сочат юг. А на юг е само море. Пробвах и друго. Застанах до чинията на съседа, за да видя накъде е прицелена.  Прицелена  е  доста над планината. Казах си, може би върхът към който е насочена е много далече  и затова не го виждам, само че нощем на мястото където антената е прицелена  виждам звезди. Възможно ли е, високият връх от  който  сигналът се излъчва да е зад звездите?


Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #211 on: March 12, 2017, 07:41:11 AM »
Quote
Нищо не ти разбрах!  Не било платно, а завеса? Ти каменна завеса виждал ли си? Не, че има значение, но кое те наведе на мисълта, че точният превод е завеса и в кой точно смисъл на думата? Все пак говорим за времена където театрите били непознати, хората живеели в шатри, кирпичени къщи, а големците в дворци, та какво точно от тогава е отговаряло на "завеса", както са я разбирали в Англия по времето на съставянето на въпросния речник?

Ами то не се учудвам, че не си разбрал. Ти това което сам пишеш не разбираш, че другите ли ще разбереш? Това което се опитах да ти обясня е че тука Исая говори за нещо което тънко, фино, и е разпостряно като завеса-платно. Тоест небето скрива или отделя това което е над него от това което е под него. Това колко е дебела твърдта никой никъде не е коментирал. Нито пък може да се заключи, че щом е тънко, значи не е твърдо. Те хората измислиха тънки, твърди и здрави материали та за Бог ли да се съмняваме? И стиха който си дал не виждам с какво се различава от написаното в Битие за сътворението на небето и земята. А колкото до това дали имало завеси по онова време, да те попитам съвсем сериозно, ти Библията чел ли си я въобще? Ама съм сериозен наистина. Само ще ти "подхвърля" а пък ти почети и помисли, какво стана в храма когато Исус умря на кръста? Знаят го и невярващите. Изумяваме как може да се наричаш "учител" в една друга тема и да се тюхкаш как ученика ти те бил посрамил а елементарни неща да ти липсват? За такива е словото:

"Братя мои, не ставайте мнозина учители, като знаете, че ще приемем по-тежко осъждане."


Ако не се промениш, това те очаква. Тежко осъждане!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #212 on: March 12, 2017, 13:48:20 PM »
Oто, най-вероятно "сателитните" чинии приемат сигнал от наземни станции подобни на GSM клетките. Има теории според които е възможно да се излъчват сигнали, които после се отразяват в купола(твърдта) над земята и вече да се приема отразения сигнал. Но това е само теория както е теория "ядрото" на земята, което никой никога не е виждал или изследвал,  всичко е само във въображението на "учените".

Теории хората могат да измислят всякакви с цел да "обясняват" всякакви неща, единственото твърдо и установено нещо е Божието Слово. Ако човек на него отказва да вярва - няма никакви граници в какви заблуди може да падне или в какви блата от измама да затъне.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ото

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 75
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #213 on: March 13, 2017, 07:06:27 AM »
     Watchman,
  ето с  това
Quote from: Watchman
„Теории хората могат да измислят всякакви с цел да "обясняват" всякакви неща, единственото твърдо и установено нещо е Божието Слово. Ако човек на него отказва да вярва - няма никакви граници в какви заблуди може да падне или в какви блата от измама да затъне”
съм напълно съгласен, но смятам, че трябва да се прави разлика между  Слово и тълкуване на Словото. Всички сме склонни да абсолютизираме собственото си текущо тълкуване,  обаче личния  ми опит неведнъж е показвал, че в даден момент може  доста радикално да променим становището  си.

Quote from: Watchman
Oто, най-вероятно "сателитните" чинии приемат сигнал от наземни станции подобни на GSM клетките.
За мен е сигурно, че сигналът на спътниковата телевизия се излъчва от спътници на геостационарна орбита.
 
Quote from: Watchman
Има теории според които е възможно да се излъчват сигнали, които после се отразяват в купола(твърдта) над земята и вече да се приема отразения сигнал. Но това е само теория както е теория "ядрото" на земята, което никой никога не е виждал или изследвал,  всичко е само във въображението на "учените".
  Всъщност отразяването на сигнала от „твърдта”  не е хипотетично, а многократно изследвано и отдавна  потвърдено. „Официалната” наука (онази, която е в учебниците) е изградила стройна теория по този въпрос, и аз притежавам книга от 1976г, в която има цяла глава посветена на отразяване на сигнала  от различните слоеве на атмосферата. Ефектите от това отражение са ежедневни и лесно наблюдаеми от всеки. Ако някой  прояви интерес, ще му кажа какво да направи и какво да гледа (в случая слуша). За мен по-важното е, че благодарение на този твой пост ми „просветна” , че „твърд, която разделя” може да бъде нещо много по-различно от примерно 5см стъкло, в което да си строшим  главите. И „стълбовете на Земята” не е нужно да бъдат диреци, а могат да са нещо много по-различно, и въпреки това да поддържат Земята, а опората им да е  самият Бог. Получих и едно много по-пълно разбиране какво е Закон Божи.
  Зает човек съм, а за да  развия тезата ще трябва доста да пиша, но ако ще Господ след седмица, ако ще след  две, но смятам да го направя.
 От мен добро утро и успешен ден с Господа за всички съфорумци!

simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #214 on: March 13, 2017, 09:53:23 AM »
Хммм...Аз пък считам, че твърд си е точно нещо дето да си трошим главите.Ти Ото под думата твърд какво разбираш?Верно, може да не е 5 см. стъкло.И едва ли е стъкло.Но според моето разбиране си е нещо яко.Непреодолимо за човека.Кораво дето е способно да удържа много тонове вода.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #215 on: March 13, 2017, 11:00:07 AM »
Oto,

Твоето философстване те заблуждава, защото си се научил от Августиновия квас да търсиш тълкувания на всичко, което пише. Значи пише, че Бог създаде тревата, пише, че създаде птиците да произлязат от водата, направи човека от пръст, направи градина, обаче твърдта, местоположението й спрямо земята, основата на земята, стълбовете, водите, тези работи трябва да се тълкуват. Защо? Защото някой сметнал, че теорията за еволюцията може би и не е истина, а теорията за глобуса — да. Обаче те и двете теории идват от същия източник. Едната теория по-малко се вярва и значи Библията е буквално вярна, а другата теория се приема на 100% (ако и да е лесно дори без Библията да се обори, но кой да чуе и кой да изследва елементарни неща) и тъй като тя противоречи на Битие 1, ще решим, че трябва да я тълкуваме.

Всичко е писано в един контекст и няма "тълкуване" тук. Августин е научил хората, че нищо в библията не е както го пише, но трябва да се търси информация между редовете. Евреите (истинските) не разсъждават така. Те внимават в това, което пише.

Твърдта е достатъчно здрава, за да издържи тежестта на много вода. Стълбовете също пише, че са здрави и са поставени стабилно, за да не се клати земята. Не само това, но и има хора, които са опитали да дълбаят в дълбочина земята и са стигнали само до 12км. Не защото нямат възможност за повече, а защото 10 години са си трошили техниката да опитат по-надълбоко, но не са успявали да пробият това, което са достигнали.

Всичко е близо до нас. Звезди, луна, слънце. Както казах, слънцето е много много близо и който размисли трезво над каква площ слънцето свети и колко хора го виждат едновременно, ще може да пресметне порядък на колко километра се намира. Светлината от слънцето е очевидно различна от това, което се представя официално. Светлина на 150 милиона километра не се държи по този начин както слънчевата. Писанията са напълно верни и това може да го провери всеки.

За любопитните. Вземете една топка и пробвайте да я осветите с фенерче от разстояние 2м. Не 150м или 150 милиона километра. Само от 2м пробвайте да я осветите така, че все едно "слънцето" залязва и е ниско над хоризонта. Какво е осветено? Една локална част от ръба на топката или целия ръб? Сега се огледайте и вижте при залез какво е осветено от слънцето в последните 1-2 минути на залеза: локална част или целия хоризонт е осветен еднакво. Пробвайте да направите същото с фенерче над плот на маса, което е на 4 пръста от нея. Вижте резултата. Сега отдалечете фенерчето на 2м от плота на масата. Колко осветявате от нея? Като на малки деца обяснявам. Огледайте се и мислете. Писанията са верни. Слънцето е точно така, както е описано и светлината му е точно такава както я виждаме, че е описано. Ако е на 150 милиона километра светлината не същата като площ на осветяване, като интензитет, като разлика в интензитета в рамките на 1000км, като разлика в топлината в рамките на 1000км и т.н. Уж има хора, които се пишат за много научни тук, обаче не сядат да проверят всичко това, което е пред очите им и да видят какво пише в Писанията по отношние на небесните тела и да сравнят кой е прав: човеците, които са измислили тази теория скоро или Божиите думи, които народите откакто свят светува са потвърдили за истинни чрез наблюдения.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Ученик на Исус

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 351
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #216 on: March 13, 2017, 14:32:09 PM »
Един стих за неподвижността на земята, което е също много важна истина. Предлагам да добавите към заглавието на темата ".... и неподвижна земя".

Наум 1:5 Планините треперят от Него, И хълмовете се разтопяват; А земята се раздвижва от присъствието Му, Да!

Т.е. нормалното състояние е неподвижност.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #217 on: March 13, 2017, 16:15:50 PM »
Не е само един. В темата за сътворението бях писал и други.

Факт е, че не само има пасажи за неподвижността, не само е описана точно пространствено как стои, описано е къде са точно слънцето, луната и звездите, какви са като размери и съотношение, но и няма нито един, който да говори за сфери, обикаляния, спирали, орбити, галактики и т.н.

Живеем под водата и сме изолирани от нея херметически. Това е.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Ученик на Исус

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 351
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #218 on: March 14, 2017, 01:29:35 AM »
Добър стих в подкрепа, че небето е над земята, а не около земята, понеже трябваше и то да е сфера:

Второзаконие 11:21
за да се умножат дните ви и дните на чадата ви на земята, за която Господ се е клел на бащите ви да им я даде, колкото време небето е над земята.


Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #219 on: March 15, 2017, 10:32:12 AM »
Интересни обвинения ви вълнуват, това, че вие не се интересувате от неща извън Словото по тая тема, не означава, че и другите не се интересуват... Което не пречи да считаме едното за вярно...
Не съм се бил радвал, не съм подскачал - кой не скача е червен, му казваха едно време... Не сте вие които ще ми държите сметка на какво ще се радвам. По бих се зарадвал, ако покрай цялата история някой се спаси...

А на хората които седят и ме обвиняват в разни неща, мога само да им препоръчам да отворят първите страници на тая тема, и да ми прочетат мненията от преди близо 2 г. т.е. още преди те да са стигнали до прозрението, че видиш ли земята може и да не е кръгла. И да имам някакви съмнения, и да питам и да се интересувам то тези съмнения не са в Словото на Бог, но са в разни философствания.

Казвах го много пъти, не мисля да се повтарям какви са ми разбиранията. Това, че се интересувам от неща които могат да се видят и пипнат и разни изчисления - амии замисляли ли сте се, че все пак аз съм в града, говоря си с разни хора по темата, а тях грам не ги вълнува какво пише в Библията. Но пък ако тръгнат по-пътеката с плоската земя, може да стигнат и до Бог и да се спасят - явно вас това не ви вълнува и си гледате вашето "лично" спасение...
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #220 on: March 15, 2017, 11:52:59 AM »
Nikolay,

Аз виждам, че ти имаш проблем да приемеш това, което пише в Библията, защото не вярваш, че е така. Ти няколко пъти казваш в темата, че не знаеш какво е ако и да пише ясно, че е имало вода от вода разделение чрез твърд, като под нея се събира водата, появява се сушата и всичко това е една херметически затворена система под водата. В същия контекст пише, че човекът е създаден от пръст. В същия контекст пише и къде се намира Едем. Щом не си сигурен в едното, ти не си сигурен в нищо от това, което пише. И тъй като не ти стиска да кажеш "не вярвам ако и да е писано ясно", почваш да увърташ, че не сме били ползвали външни доказателства, как си се загрижил за хората, които не били вярващи и други такива.

Това е форум, който сме решили да бъде на основата на Библията. Това е основата и е нормално всеки, който реши, че има друга основа да му бъде казано да си я търси на друго място.

Писанията не се страхуват от проверка. Всеки, който реши, че иска да провери дали това е вярно, може да вдигне очите си и да наблюдава и да разсъди как би се държал светлинен източник на 150 милиона километра спрямо площ от 10 000км и как се държал светлинен източник като слънцето, което виждаме пред очите си. Обаче болшинството не го правят. Защо? Защото е по-лесно някой друг да им сдъвче информацията и ако може този някой да е с титла. Това, което се рисува като модели с глобуси е невъзможно, но кой да гледа.

Аз нямам проблем да седна и да докажа тук на всички математически защо глобусните теории са невъзможни дори използвайки обясненията на въпросните теоретици, които си противоречат. Нямам проблем да седна и да покажа математически защо библейското описание е вярно. Проблемът е, че дори да го покажа, е все едно, защото ако някой не вярва в Писанията, ако ще и да възкръсне някой, пак няма да повярва. И все пак по-горе загатнах как може да проверите как работи светлината и да осъзнаете защо това, което виждате с очите си не е възможно да стане с глобуси и сфери, а работи точно по модела, който Писанито разкрива.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #221 on: March 15, 2017, 13:16:36 PM »
Quote
Не съм се бил радвал, не съм подскачал - кой не скача е червен, му казваха едно време... Не сте вие които ще ми държите сметка на какво ще се радвам. По бих се зарадвал, ако покрай цялата история някой се спаси...

Николай ти сам повдигна темата, че не било важно каква е земята, важното любов да имало, даже сам цитира пасаж в който между останалите неща пишеше:

"любовта се радва заедно с истината"

Не разбирам ти с това, което пише в този пасаж ли имаш проблем или какво? Освен това думата за радост в този пасаж е "χαίρω" И означава - дълбока вътрешна радост и задоволство,  а не подскачане. Вместо това ти си гневен че дори ти се напомня какво е написано и твърдиш, че ние а не Писанието сме го измислили, че истината води до радост а не до безразличие, с каквото ти демонстративно парадираш.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #222 on: March 15, 2017, 22:41:39 PM »
@Тихомир, не приемам твоето мъдруване, там не пише херметически изолирана система сложена под вода. Колкото и да ми го промотираш.

@Watchman, чак гневен не, дразня се малко, че искаш да бъде според твоето разбиране. Аз сам решавам за себе си дали да съм доволен или не. Това не ми пречи да обичам.
Примерно като се карам на децата когато са сбъркали и съм се ядосал на някоя глупост дето са направили, колкото и да ги обичам не изпитвам вътрешно задоволство, че се е случило и се ядосва поради това. Да след време може и да се смея на това нещо, но към дадения момент съм си по-скоро ядосан.
И взе да ми става много любопитно защо държиш толкова много на тая радост ?
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #223 on: March 15, 2017, 23:07:36 PM »
Quote
И взе да ми става много любопитно защо държиш толкова много на тая радост ?

A след толкова цитирания на едно и също не успя ли да видиш в крайна сметка, че не аз а Бог държи на това? По-скоро Бог казва как работи любовта. Ако има любов тя ще се радва с истината. Това не са мои думи, а на Бога. Ти сам ги цитира от 1Коринтяни. Кое не е ясно в случая?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ученик на Исус

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 351
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #224 on: March 15, 2017, 23:21:12 PM »
Николай, аз да ти кажа за радостта :)
Когато прочетох за това преди две-три седмици в този форум
(слава на Бога за него, Бог да благослови братята, които го правят) еми за два-три часа размишление, търсене, аз приех това и буквално дойде радост в мене, подобна на тази, когато се новородих, сигурно знаеш как е, по същия начин е идвала тази радост когато хора са приемали Исус или са били изцелени. Та това от мен за радостта, вярвам, че и ти ще си стигнеш до убеждението лично на Божието време. Просто се възхитих на Бог отново колко е Велик, мъдър и как е създал една земя в абсолютен покой, на всичкото отгоре плоска :) И съжалих, че толкова години лъжите на сатанистите са ме заблуждавали. Затова сега разказвам на моите близки, вярващи и невярващи тази истина. За съжаление не разполагам с толкова време, а ми се ще както и ти казваш, да съберем и логически факти, защото хората от света търсят това първо и не се доверяват на Божието слово. Възхищавам се на хора, които са светски,
а преди доста години се бяха заели да просвещават народа ни за вредата от  ваксините. И тези хора влагаха пари, време, всичко в това, аз така и научих и не мрънкаха, не се оплакваха и интересно, правеха това с търпение и любов, не нападаха невежите :)
Имаме какво да научим от света, което е тъжна констатация, за мен, би трябвало да е обратното, особено за любовта, понеже Исус даде като пример любовта за това, че сме Негови, да ни разпознават в света.
Аз те обичам и приемам, въпреки че не приемаш плоската земя :)
Видяхме, че и на Уочман и Тихомир им е трябвало време за това. Търси си истината, а тези двама братя имат сърца да помагат на хората в това, вижда се, но братя, не забравяйте любовта, иначе всичките ни усилия според Павел ще са напразни.