Author Topic: Oтносно плоската земя  (Read 233249 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #150 on: March 08, 2017, 16:32:49 PM »
Quote
Това, че търся истината и, че признавам любовта като нужна - не означава, че трябва да подскачам от радост, щото земята била плоска...

Доколкото разбирам, ти оспорваш, че любовта се радва заедно с истината, нещо, което сам цитира и след няколко напомняния продължаваш да игнорираш или въобще да отричаш.

Quote
Таа ще се чуе, има време ще поузрее в идните години това твърдение и ще роди, пък тогава ще го мислим. Сега е рано да се бистри, все още се трупа информация, ако и вие да мислите, че всичко е приключило.

Още от Сътворението на света хората са приемали земята за плоска и покрита със небесна твърд. Колко повече да зрее от началото до сега? Нищо друго не е имало повече време да зрее от това разбиране, защото то произхожда още от първите дни на Сътворението.

Quote
Хванатия в клетка лъв също има 100% интелектуална свобода, но това не го прави свободен.
Домати в нея също не растат.

А лъва, който е извън клетката, но ума му е впримчен в измами свободен ли е? Няма по-голямо робство, от робията на ума и мирогледа.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #151 on: March 08, 2017, 18:22:15 PM »
Нищо не оспорвам и не отричам, а го давам за пример.
Но пак ще попитам, защо трябва да подскачам от радост, че земята е плоска и съм го разбрал примерно сега ? По-скоро бих се срамувал, че съм се оставил да ме подведат...
А който иска нека се радва, аз към момента не искам, ако в някой бъдещ/евентуален момент преценя друго, ок.


За лъва се съгласих.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #152 on: March 08, 2017, 18:37:02 PM »
Quote
Но пак ще попитам, защо трябва да подскачам от радост, че земята е плоска и съм го разбрал примерно сега ? По-скоро бих се срамувал, че съм се оставил да ме подведат...

Ами не прочете ли това, което сам цитира? "Любовта се радва заедно с истината."
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #153 on: March 08, 2017, 18:56:45 PM »
Quote
Но пак ще попитам, защо трябва да подскачам от радост, че земята е плоска и съм го разбрал примерно сега ? По-скоро бих се срамувал, че съм се оставил да ме подведат...

Ами не прочете ли това, което сам цитира? "Любовта се радва заедно с истината."

Ами той просто казва, че още не е приел като истина плоската земя и затова не се и радва. Не може да разбере грандиозното значение на това познание и как то променя мирогледа на човека. Също така и какви са последствията от тази промяна на мисленето. Затова казва, че в някой следващ момент, може би ще се зарадва, но не и сега- сега не вижда защо.
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

Emma

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 98
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #154 on: March 08, 2017, 20:26:34 PM »

Другото явно противоречие с официалната теория е че Бог създава за 6 дни небето и земята. Цял ден Бог отделя на растенията например, а на звездите, планетите и целия космос, които се предполага да са толкова огромни и сложни е отделено само част от един ден, заедно с луната и слънцето.

Това само по-себе си показва, че звездите въобще не са това, което се твърди официално че са, но са нещо по-опростено дори от флората на земята.

Това е още един, страхотен аргумент.
Колкото пъти го препрочитам, толкова повече виждам желязната логика в думите, и разум в Твореца!


..."Всички ще бъдат научени от Бога". Всеки, който е чул от Отца, и се е научил, дохожда при Мене.

Йоан 6:45

Ото

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 75
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #155 on: March 09, 2017, 07:01:29 AM »
Quote from: mak
www.nasa.gov от кои сайтове е, от съмнителните ли е?

   Mak,  първото ми посещение на сайта на NASA е като използвах твоя линк. Поради две причини не мога да дам оценка за достоверността му. Първата е обективна и се дължи на древно Божие дело (действие). Втората е субективна, т.е лична и представлява смес от трудова заетост и мързел, но в общи линии е следствие от първата.

Ото

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 75
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #156 on: March 09, 2017, 07:16:50 AM »
Quote from: Watchman
А ти дефиниция за "несъмнителни" сайтове можеш ли да дадеш?

   Най-съмнителни са сайтовете, от които може да си купиш самолетен билет за  полет  през  Южния Атлантик. Лъжат в разстоянията, лъжат и за времетраенето на полета. Ако щеш и  три часовника да имаш, няма начин да не те излъжат, при това  с много. Пишат, че полета е 8ч. а пък ти откараш 16 и повече часове на седалката.За да не се усетиш, на борда на самолета има устройство забавящо часовниците на всички пътници :)
   Най-достоверни са сайтовете, в които става въпрос за свободна енергия и лабораторни експерименти на Никола Тесла. В тях пише и за тайнствени, добре прикрити частни лаборатории, в които експериментите свързани със свободната енергия  са доведени до успешен край. Имената на очевидците са засекретени от съображения за  сигурност. Всички останали сайтове се вместват между тези две крайности :) :) :)
Сега вече сериозно. Съмнителен сайт, сайт в който статиите по въпроси от които разбирам са пълна глупост. При това положение не чета от него статии по въпроси, по които не съм много в час. Най-съмнителни- брадва и съответно християни. Сайтове, към които подхождам изключително недоверчиво-будна ера, бултаймс, а и множество партийно-пропагандни. В тях можеш да прочетеш статии, в които авторът им без никакво затруднение  развива две взаимно изключващи се тези.
  Понеже в случая се плъзнахме по плоскостта „Заговор криещ истинската форма на Земята”, ето как аз постъпвам, когато чета за някакъв предполагаем заговор:
1.   Питам се, кой е организатора?
2.   Каква му е ползата от този заговор?
3.   Кои са редовите изпълнители на заговора?
4.   Какви са ползите, или какво кара редовите изпълнители да участват в заговора?
5.   Опитвам се да оценя броя на участниците и оттам ресурсите вкарани в заговора.
6.   Съпоставям евентуалната полза при успех на заговора, съответства ли на размера на ресурсите вкарани в него?
7.   Опитвам се да оценя шанса за успех на заговора. Колкото повече хора са ангажирани, толкова по-малка е вероятността за успех.
8.   Внимателно гледам, как антизаговорниците водят кампанията си? Например, тъй като съм човек много далеч от медицината,първоначално нямах никакво мнение по въпроса с ваксините, но ето това антиваксерско видео http://www.budnaera.com/201402/14050135.html ме накара да застана на позиция- ЗА ваксините.
  Като минах през тези 8 точки, „отсвирих” и „ Chemtrails”, „отсвирих” и „ Плоска Земя”.
  За случаи като свободна енергия....машини работещи със свободна енергия т.н, при анализа им се опирам на стиха Екл. 1-9. "Каквото е било, пак ще бъде,и каквото се е правило, пак ще се прави-няма нищо ново под слънцето".  Как така 100г. след опитите на Тесла, машините работещи на откритите от него принципи не само че не са масови, но и дори никой не ги е виждал?  Ото изобретява своя двигател с вътрешно горене, и 20г. по-късно това вече е масова технология.  Дизел изобретява своя двигател, и 20г. по-късно той също е масова технология. Такива примери има много.

Quote from: Watchman
В тази тема бяха дадени ИЗОБИЛНО пасажи от Писанието и НИКОЙ от привържениците на глобуса не пожела да ги коментира.
   Истина е, аз също съвсем умишлено не вкарвам в дискусията пасажи от Словото. Залогът е прекалено голям, и на мен просто не ми стиска. Колко е голям залогът, и защо не ми достига смелост ще коментирам по-нататък. Навън вече съмва и трябва да се стягам за работа. Пожелавам добър ден на братята и сестрите съфорумци!

Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #157 on: March 09, 2017, 09:35:05 AM »
Ото, извинявай ама твоя модел по който бистриш истината асоциира в мен някакво полицейско разследване. Не знам дали си го учил специално това или от филми и книжки се е получило ама не е сериозно при положение, че вярваш на Словото да си водиш свое разследване, което е основано на човешки номера за достигане на "истината". Истината е в Божието Слово. Аз съм съгласен с тебе, че всеки един сайт може да накланя везните в някаква посока, но аз вярвам, че писаното в Библията е слово от Бог. И ако в писаниците на сайтовете мога спокойно да се съмнявам колкото си искам, то на писаното в Библията аз имам пълна вяра. И съм се уверил, че всяко едно съмнение което съм имал през времето в това Слово има своето обяснение, стига да погледнеш на него с "чисти очи".

Сега ти казваш:
Quote
Съмнителен сайт, сайт в който статиите по въпроси от които разбирам са пълна глупост.
Да те попитам ти от къде придоби своето познание по тези въпроси от които разбираш? Бог лично ти даде разбиране или го научи от някой учебник, книга, човек? Ако е второто, то има голяма вероятност да си бил подведен и научен грешно, не е ли така? Защото той и Павел имаше много сериозно разбиране по закона ама това не му попречи да помага в гоненето и убиването на истинските последователи на Исус! И отбелязвам, че той се е учил по закона даден на Мойсей лично от Бог. Но би трябвало да знаеш, че докато не паднаха люспите(и физически и духовно) от очите му, неговото знание го водеше към смърт а не към живот. Така че това какво ти знаеш и от какво разбираш е много относително понятие.

Quote
Истина е, аз също съвсем умишлено не вкарвам в дискусията пасажи от Словото. Залогът е прекалено голям, и на мен просто не ми стиска. Колко е голям залогът, и защо не ми достига смелост ще коментирам по-нататък.
Ето това ти е проблем на тебе. Щом не ти стиска, то значи не си напълно убеден или пък не виждаш потвърждение на своята теория в Словото. Защото четеш за твърд която е над нас, но отказваш да я приемеш тъй като тя разрушава теорията за безкрайния космос. Четеш за стълбове на които е положена земята ама не разбираш как тези стълбове подпират твоя глобус. :) Това което правиш е, че полагаш своето доверие в "мъдростта на човеците" а не в мъдростта на Бог. И тъй като някой е седнал и си измислил как точно изглежда земята, какво ядро имала, с каква скорост се въртяла и колко далече била от слънцето, то за тебе е по-лесно да повярваш на такова нещо, защото ти е "обяснено" по някакъв начин. Но тази "истина" която някой обяснява, противоречи на Истината, която макар и не толкова подробно разкрита в Словото, присъства там. :) Сега математическите доказателства оставям на друг. Въпреки че явно има и такива, те не са ми сила. Но вярата в Бог и неговото слово си зависи само от мен. Изобщо доверието и вярата ни в Бог зависят от сърцето ни а не от ума ни. Така че не знам защо се доверяваш повече на своя план от осем точки а "не ти стиска" да се довериш на това което четеш в Словото? А между другото на всички зададени от тебе осем въпроса има отговори и то в тази тема мисля. Може и някои да са на друго място в форума. Но са коментирани.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #158 on: March 09, 2017, 10:49:17 AM »
Аз това се чудя, как така невярващите сами провериха каква е формата на земята без сайтове, а тези, които с наричат вярващи не само не вярват в Писанията, а и не се хващат да проверят нещата, а трябва да проверят поне 2-3 работи, за да се убедят и тези неща са стълбове в днешната т.нар. "наука". Стълбовете като паднат, нищо друго не е вярно, защото уравнения и данни се базират на тези стълбове. Не може да имаш правилно изчисление на "кривината на земята" ако слънцето не е на 150 милиона километра. Не можеш да имаш земя пред слънцето когато луната е наполовина и се вижда през деня и много други такива неща, които човек може да ги види и сметне елементарно.

Писано е:

  1. (По слав. 18). За първия певец. Давидов псалом. Небесата разказват славата Божия, И просторът известява делото на ръцете Му.
  2. Ден на ден казва слово; И нощ на нощ изявява знание.
  3. Без говорене, без думи, Без да се чуе гласът им,
  4. Тяхната вест е излязла по цялата земя, И думите им до краищата на вселената. В тях Той постави шатър за слънцето,
  5. Което, излизащо като младоженец из стаята си, Се радва като юнак да тича в попрището.
  6. То излиза от единия край на небето, И обикаля до другия му край; От топлината му нищо не се укрива.


Това означава, че човек ако вдигне поглед към небето и наблюдава внимателно ще види всичко това, защото небесата разказват и говорят по цялата земя. Защо не се питате защо светлина, която е "отдалечена на милиони километри" свети локално и това се вижда най-вече в последните минути на залеза или в ранните минути на изгрева? Защо се мени размерът на слънчевия диск през деня? То си пише, слънцето се движи. Щом се движи, значи трябва да се променя размера му при движение. Значи светлината му е локална като лампичка, която движиш над плоскост. Ако лампичката я отдалечиш много, тя ще освети цялата плоскост, а не само една малка част от хоризонта ти, когато залязва (е в далечината). Нека някой да пробва да освети топка с крушка, която е отдалечена (лампата ви в стаята е добър избор) обаче така, че да бъде осветена само част от топката отгоре по дъгата точно както виждате залеза и изгрева.

Когато човек започне да забелязва всички тези работи, ще види колко буквално в Словото е написано това и ще се засрами, че е презирал думите на Бога.

Изобщо има толкова много елементарни неща, които могат да се видят с просто око и да се разсъдят според това, което е записано в Библията, обаче не го правите... Сайтове се гледат, информацията от тях се приема или за вярна или за невярна и никой не сяда да я провери. Ми това, което вярвате то е пак от сайтове, от официалните такива, където приемате всичко като чиста монета. Лицемерно е това поведение да приемате едни за чисти, а други за нечисти без дори да сте си направили труда да проверите лично. Абсолютно лицемерие и мързел е това.

Към теб гледам Ото и другите, които се биете в гърдите, че сте вяващи, а дори като ви изобличат, че не вярвате това, което е писано (защото аз също не вярвах, но като бях изобличен се замислих и изследвах и видях, че е вярно Писанието).

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #159 on: March 09, 2017, 15:11:55 PM »
Ото, извинявай ама твоя модел по който бистриш истината асоциира в мен някакво полицейско разследване. Не знам дали си го учил специално това или от филми и книжки се е получило ама не е сериозно при положение, че вярваш на Словото да си водиш свое разследване, което е основано на човешки номера за достигане на "истината". Истината е в Божието Слово.

Quote
Истина е, аз също съвсем умишлено не вкарвам в дискусията пасажи от Словото. Залогът е прекалено голям, и на мен просто не ми стиска. Колко е голям залогът, и защо не ми достига смелост ще коментирам по-нататък.
Ето това ти е проблем на тебе.

Да  не разбираш и да казваш, че човека не е прав - не ми се вижда разумно.

Като цяло е прав Ото въпреки, че е писал, че ще го обясни по-натам (което ти явно пропусна да прочетеш), аз горе долу разбирам позицията му. Залога си е вечния живот и той много добре първо е решил да провери и размисли преди да се хвърля с главата напред - и това е правилния начин на действие.

Проблема не е в това, че не се вярва на Словото, то е ясно, че е вярно, тълкуванията и обясненията по-него са това което трябва да се проверят. И като цяло Ото е прав в това да вземе решение да провери каква е основата на тази тъй интересна тема.
Защото елементарното разделение което тя вкарва на "вярващи" и "вярващи" и на мен ми се вижда съмнително.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #160 on: March 09, 2017, 15:33:47 PM »
Защото ако трябва буквално да се приема всичко може да почнете от тук:

43 И ако те съблазни ръката ти, отсечи я; по-добре е за тебе да влезеш в живота недъгав, отколкото да имаш двете си ръце и да отидеш в пъкъла, в неугасимия огън, 
44 [дето "червеят им не умира, и огънят не угасва"]. 
45 И ако ногата ти те съблазни, отсечи я; по-добре е за тебе да влезеш в живота куц, отколкото да имаш двете си нозе и да бъдеш хвърлен в пъкъла, 
46 [дето "червеят им не умира и огънят не угасва"]. 
47 И ако окото ти те съблазни, извади го; по-добре е за тебе да влезеш в Божието царство с едно око, отколкото да имаш двете си очи и да бъдеш хвърлен в пъкъла,

За това и аз по-горе коментирах - ще оставя нещата да отлежат, някой неща се "лекуват" с време. За мен не е проблем формата на земята, нито това, че е възможно падналите ангели да дойдат под формата на "извънземни" което е и основната идея доколкото съм запознат със разликите между плоска и кръгла(космическа) земя.
За мен и обосновката - ти не приемаш, че земята е плоска - значи не си истински вярваш също нещо не ми харесва като мотив да приема това нещо и да се съмнявам.
Тома не вярваше, че Исус е възкръснал, но Исус като дойде не почна да го хока и да му вика, че не е истински вярващ, но му каза, ела и сложи ръката си в раните ми - нали ?
Та нещо не разбирам цялата истерия.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Alesyz

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 151
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #161 on: March 09, 2017, 17:14:36 PM »
Аз не разбирам, как ако пред очите ти се събарят градени с десетилетия, да не кажа повече, измами, това може да те остави равнодушен. Но явно не всички прогледват отведнъж и еднакво. Писано е, да не се премираме със съмненията на младите във вярата, ама някак ми се вижда несериозно на хора от години в същата тази вярва, да се определят като младенци. Наслоените с годините убеждения, макар и погрешни, са голяма сила. Аз лично бях предизвикан по темата и с ужас установих, че съм приел една доктрина, която е смес между това, което казва света и това, което казва словото. Когато същото това слово казва, че има световен заговор срещу Бога и че света целия лежи в лукавия, на мен това ми е достатъчно да оценя до къде може да се простре измамата, която цели да измами даже и избраните, какво да говорим за другите.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #162 on: March 09, 2017, 19:07:42 PM »
Фактът е, че за човека те не са съборени. Той сам си го казва.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #163 on: March 09, 2017, 19:13:25 PM »
Quote
Сега вече сериозно. Съмнителен сайт, сайт в който статиите по въпроси от които разбирам са пълна глупост. При това положение не чета от него статии по въпроси, по които не съм много в час. Най-съмнителни- брадва и съответно християни. Сайтове, към които подхождам изключително недоверчиво-будна ера, бултаймс, а и множество партийно-пропагандни. В тях можеш да прочетеш статии, в които авторът им без никакво затруднение  развива две взаимно изключващи се тези.

Несериозното го пропускаме, но ти явно пропусна да обърнеш внимание, че въпроса не беше, кои сайтове считаш за съмнителни, а на какво основание считаш някой сайт за достоверен? Ето на този въпрос, ти така и не благоволи да дадеш отговор.

Интересно обаче че слагаш "партийно-пропагандните" сайтове в категорията съмнителни. Ами те всички основни сайтове са такива, включително всички телевизии и всички големи медии, не само в България, но и в чужбина. Всяка има ориентация към определена партийна идеология. Само че не знам дали си даваш сметка за това, че с това си определение за съмнителни сайтове ти буквално отряза целия мейнстрийм. В което няма нищо лошо, като изключим факта, че най-вероятно ти въобще не прилагаш в действителност този си критерий.

Quote
В тях можеш да прочетеш статии, в които авторът им без никакво затруднение  развива две взаимно изключващи се тези.

В същото Божиите противници обвиняват Библията. Твърдейки, че Бог бил казал "не убивай" а после заповядал да избият всичките ханаански народи. Казано е че Бог е любов, пък заповядал жени и деца да се положат под ножа при влизането в обещаната земя. Човек ако иска да намери противоречия ще ги намери, но това говори повече са състоянието на неговото собствено сърце и разум.

Сега ще ти дам напълно библейски отговор на твоите въпроси с които изпитваш нещата да видим до къде ако си сериозен и последователен ще те доведат те:

Quote
1.   Питам се, кой е организатора?

Еф. 6:12  Защото нашата борба не е срещу кръв и плът, но срещу началствата, срещу властите, срещу духовните сили на нечестието в небесните места.

Quote
2.   Каква му е ползата от този заговор?

Пс. 2:3  Нека разкъсаме връзките им, И нека отхвърлим от себе си въжетата им.

Quote
3.   Кои са редовите изпълнители на заговора?

Пс. 2:1  Защо се разоряват народите, И племената намислюват суета?
Пс. 2:2  Опълчват се земните царе, И управниците се наговарят заедно, Против Господа и против Неговия помазаник


Quote
4.   Какви са ползите, или какво кара редовите изпълнители да участват в заговора?

Мат. 4:8  Пак Го завежда дяволът на една много висока планина, показва Му всичките царства на света и тяхната слава и казва Му:
Мат. 4:9  Всичко това ще ти дам, ако паднеш да ми се поклониш.


Quote
5.   Опитвам се да оценя броя на участниците и оттам ресурсите вкарани в заговора.

Пс. 2:2  Опълчват се земните царе, И управниците се наговарят заедно

Колко царе и управници има и колко подчинени на тях тайни служби?

Quote
6.   Съпоставям евентуалната полза при успех на заговора, съответства ли на размера на ресурсите вкарани в него?

Мат. 4:8  Пак Го завежда дяволът на една много висока планина, показва Му всичките царства на света и тяхната слава

Всичките царства и всичката им слава (богатство) - достатъчна полза ли е според тебе  за какъвто и да е по-размер заговор и необходим за това ресурс?

Quote
7.   Опитвам се да оценя шанса за успех на заговора. Колкото повече хора са ангажирани, толкова по-малка е вероятността за успех.

1Йоан. 5:19  Знаем, че ние сме от Бога; и целият свят лежи в лукавия.

Целия свят достатъчен ли ти е като брой ангажирани хора, бидейки заслепени и измамени от лукавия?

Quote
8.   Внимателно гледам, как антизаговорниците водят кампанията си?

2Кор. 11:14  И не е чудно; защото сам сатана се преправя на светъл ангел;

За контролирана опозиция не си ли чувал? Когато някой враг се представя на противник на господарите си с цел да дискредитира опозицията?

Уж задаваш въпроси с цел да изпитваш, а стъпваш на човешки презумпции, прибързани изводи и драстично непознаване на Писанията, нито си запознат с Библейския метод за изпитване на нещата.

Quote
За случаи като свободна енергия....машини работещи със свободна енергия т.н, при анализа им се опирам на стиха Екл. 1-9. "Каквото е било, пак ще бъде,и каквото се е правило, пак ще се прави-няма нищо ново под слънцето".  Как така 100г. след опитите на Тесла, машините работещи на откритите от него принципи не само че не са масови, но и дори никой не ги е виждал?  Ото изобретява своя двигател с вътрешно горене, и 20г. по-късно това вече е масова технология.  Дизел изобретява своя двигател, и 20г. по-късно той също е масова технология. Такива примери има много.

За да изпиташ нещата според Екл. 1:9 трябва да познаваш историята. Ти знаеш ли какво е имало и било преди? Според думите на Соломон, които аз вярвам изцяло и без съмнение, каквото има сега, го е имало и преди. Т.е компютри, телефони, танкове, самолети и всякаква техника, която виждаме сега. Това го е имало според точно този пасаж. А защо официалната история учи съвсем друго? Ето ти едно директно библейско доказателство, че официалната история е фалшива. А как може да стане това без заговор на много сериозно ниво?

А ти знаеш ли на какво се е движил първия автомобил на Форд? Бил е на ток. Защо тогава това е погребано и едва сега се завръща със супер скъпи акумулатори, които обезсмислят електрическите автомобили? По метода на Тесла енергията се черпи от етера и не може нито да се мери, нито да се продава. А знаеш ли кой е спонсорирал Телса първоначално? J.P. Morgan един от най-големите индустриалци добиващи медна руда. Ако тога се добива безжично на кого Морган ще продава кабели за ток? Толкова ли е трудно да се досетиш защо погребаха изобретенията на Тесла?

А двигатела на Дизел знаеш ли че е изобретен да работи с растителни масла, а не с нафта? А защо до ден днешен дизеловите коли ги зареждат с нафта, а не с растителни масла, които всеки земеделец може да си произвежда?

По твоята логика онова, което е масово - значи само то е истина. Ами тогава излиза, че най-вярното християнство, това е католицизма- защото то е най-масово. А християните които са били избивани и подтискани през вековете никога не са били масови, значи според тебе те не съществуват? Не каза ли Исус за Своя народ - "не бой се МАЛКО стадо" Истинските неща винаги ще са маргинални в един свят, който лежи в лукавия.

И въпреки, че ти не ми отговори на въпроса, какви са ти критериите да считаш нещо за достоверно, от думите ти много добре прозира ценностната ти система и мироглед, а именно - онова, което е масово, което е официално позволено, онова, което се издига високо между човеците - то е критерий за истинност и достоверност.

Ами ти си готов за ученик, че даже и за апостол на Антихриста - защото той ще дойде на гребена на всичко издигнато, всичко признато, всичко официално, всичко прието - според вървежа на този свят.

Въобще даваш ли си сметка на каква гнила основа си основал своя мироглед?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #164 on: March 09, 2017, 19:29:42 PM »
Quote
ащото ако трябва буквално да се приема всичко може да почнете от тук:

43 И ако те съблазни ръката ти, отсечи я; по-добре е за тебе да влезеш в живота недъгав, отколкото да имаш двете си ръце и да отидеш в пъкъла, в неугасимия огън,
44 [дето "червеят им не умира, и огънят не угасва"].
45 И ако ногата ти те съблазни, отсечи я; по-добре е за тебе да влезеш в живота куц, отколкото да имаш двете си нозе и да бъдеш хвърлен в пъкъла,
46 [дето "червеят им не умира и огънят не угасва"].
47 И ако окото ти те съблазни, извади го; по-добре е за тебе да влезеш в Божието царство с едно око, отколкото да имаш двете си очи и да бъдеш хвърлен в пъкъла,

И какъв точно е проблема да се приеме това буквално? Тебе някога изкушавала ли те е ръката? Или окото? Ако те изкушат някога няма никакъв проблем да ги отсечеш или извадиш. Само, че изкушенията не идват от физическите части, а идват от сърцето, според както е писано:

Марк 7:21  Защото отвътре, от сърцето на човеците, излизат зли помисли, блудства, кражби, убийства,
Марк 7:22  прелюбодейства, користолюбие, нечестие, коварство, сладострастие, лукаво око, хулене, гордост, безумство.


Както виждаш няма НИКАКЪВ проблем с буквалното разбиране на този пасаж.

Quote
Като цяло е прав Ото въпреки, че е писал, че ще го обясни по-натам (което ти явно пропусна да прочетеш), аз горе долу разбирам позицията му. Залога си е вечния живот и той много добре първо е решил да провери и размисли преди да се хвърля с главата напред - и това е правилния начин на действие.

Че той яко вече се е хвърлил с главата напред срещу това, което Писанието учи за устройството на Земята и Вселената, както и се  хвърлил за защитава официалното учение, което се поддържа от отявлените врагове на Бога, същите хора, които учат за големия взрив и еволюцията. Въобще не си личи отношение на човек, който е решил да провери нещо преди да говори. А и както се вижда от предишния ми постинг метода му на изпитване е изцяло човешки и не стъпва на Библейския мироглед и християнското отношение към света и неговата мъдрост (наука).

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.