Author Topic: Oтносно плоската земя  (Read 232750 times)

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #90 on: February 22, 2017, 15:10:17 PM »
Тихомир и Палко, да питам, защо смятате, че защитавам науката ?
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #91 on: February 22, 2017, 18:52:18 PM »
Тихомир и Палко, да питам, защо смятате, че защитавам науката ?
Аз дори не съм правил обръщение към теб.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #92 on: February 23, 2017, 14:35:02 PM »
Аз говорих принципно и не съм си мислил за никой от тука пишещите! Не знам ти защо се припозна в моите думи. Може би заради това, че цитирах нещо от твоя пост? Честно казано, не мисля че защитаваш науката ако това е важно за тебе. Но това което ти беше копирал от някъде много точно отразява как се сформира една хипотеза от учените. Между другото, днес сутринта прочетох още една такава "новина", но сега не мога да я намеря и да дам линк. Но ставаше въпрос за това, че след наблюдение с телескоп, учените установили че около някаква планета джудже обикаляли други седем, като три от тях ставали за живот. Това те го разбират като правят компютърна графика някаква и задават някакви си там предполагаеми параметри и така стигат до извода, че видиш ли на тези планети можело и да се живее по някакъв начин. Това за мене е един много описателен пример как се достига до заключенията в тази материя от тези така наречени изследователи. И аз отказвам да приема човешката "мъдрост"(като това дори мъдрост не знам дали може да се нарече) за сметка на Божието Слово в което вярвам. И мисля, че като цяло нещата се изчерпиха по тази тема. Позициите са ясни и всеки избира как и на какво да вярва.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #93 on: February 23, 2017, 15:12:33 PM »
Истинската наука са нещата, които се проверяват и доказват желязо с примери (експериментално) и са смислени без никакви противоречия, без никакви трикове и приети наготово съмнителни числа и аксиоми.

Затова се прави разлика между тези, които са лукави мъдреци и истински мъдреци, а не че изцяло мъдростта е нещо лошо. Има такива, които са мъдри да вършат зло.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #94 on: February 23, 2017, 23:16:45 PM »
Ето един удивителен пасаж, който доказва геоцентричността на Сътворението:

Втор. 4:19  и да не би, като подигнеш очи към небето, и видиш слънцето и луната, звездите и цялото небесно множество, да се мамиш, та да им се кланяш и да служиш на тях, които Господ твоят Бог разпредели на всичките народи под цялото небе.

Тук говори лично Бог и казва, че всичките небесни светила са разпределени на народите, което означава, че те съществуват за да служат на народите, а не са някакви слънца на квадрилиони километри от земята, нямащи никаква връзка с живота на земята. Пасажа ясно показва централността на земята и хората в цялото Творение и как всички звезди, слънцето и луната са създадени заради човека, за да му служат, а не са някаква алтернативна реалност от други галактики където може да има други Божии творения, които да си живеят независимо от нас хората.

Всичко това разбива на пух и прах космологията на "официалната наука" и този пасаж не се поддава на никакво замазване с теории за метафори или предаване на нещата от човешка гледна точка.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ученик на Исус

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 351
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #95 on: February 24, 2017, 00:07:48 AM »
Никъде не може да се намери информация кой, кога, как е измерил скоростта на въртене на земята около остта, 1670 км/ч и около слънцето, 106 000 км/ч. Не е ли прекалено подозрително :)

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #96 on: February 24, 2017, 00:15:26 AM »
Сметката е базирана на "факта" (наготово приет), че земята е сфера и за да се завърти сфера с радиус 6000км+ изцяло (от изгрев до изгрев) (обиколка около 40 000км) за един ден, трябва да се върти долу горе с такава скорост, към 2000км (40 000км разделено на 24 часа).

Както писах по-горе, всички тези "доказателства" могат да бъдат много лесно оборени ако човек види подробностите и обърне внимание каква информация се ползва "наготово". В този случай земята била кръгла и всички сметки се въртят около това. Когато този "факт" излезе крив, тогава и сметката излиза крива.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #97 on: February 24, 2017, 01:43:59 AM »
Quote
Както писах по-горе, всички тези "доказателства" могат да бъдат много лесно оборени ако човек види подробностите и обърне внимание каква информация се ползва "наготово". В този случай земята била кръгла и всички сметки се въртят около това. Когато този "факт" излезе крив, тогава и сметката излиза крива.

В речника на Webster за думата science (наука) има много интересно съждение:

No science doth make known the first principles on which it buildeth.

, което пък е цитат от някаква Лондонска научна енциклопедия и пълния цитат е следния:

"No science doth make known the first it buildeth, but they are always taken as plain and manifest in themselves, or as proved and granted already, some former knowledge having made them evident."

Това показва, че цялата така наречена наука (думата буквално означава "знание") се базира на определени презумпции, наречени аксиоми, които се приемат за истинни и не се доказват в много от случаите.

Това показва, че така наречената наука е всъщност една хипотеза а не твърдо знание. В тази хипотеза може да има верни неща, може да има погрешни неща, може да има и напълно лъжливи неща и никой няма да иска да разрине основите и да види дали има нещо гнило там, което да събори цялата хипотеза.

Но на хората се внушава, че всичко е твърдо доказано и научно установено.

Затова Божият човек, който се придържа към Писанията е единствения е единствения който може да има твърда увереност в нещата, които вярва и разбира ако са основани на Божието Слово.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #98 on: February 25, 2017, 17:10:33 PM »
18. Никой да не се лъже. Ако някой между вас мисли, че е мъдър според тоя век, нека стане глупав за да бъде мъдър.
19. Защото мъдростта на тоя свят е глупост пред Бога, понеже е писано: "Улавя мъдрите в лукавството им";
20. и пак: "Господ знае, че разсъжденията на мъдрите са суетни".


Това имах в предвид.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #99 on: February 25, 2017, 19:07:32 PM »
С други думи, Писанието казва да не се занимава човек с лъжливата наука на лукавите мъдреци, но с истинска мъдрост, която според днешните разбирания е "глупост".
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #100 on: February 27, 2017, 14:52:36 PM »
Защото Божият гняв се открива от небето срещу всяко безбожие и неправда на хората, които потискат истината чрез неправда;
19 понеже това, което е възможно да се знае за Бога, им е известно, защото Бог им го изяви.
20 Понеже от създанието на света това, което е невидимо у Него – вечната Му сила и божественост – се вижда ясно, разбираемо от творенията, така че те са без извинение. 


От създанието на света , невидимия Бог се вижда ясно, разбираемо от творенията Си, затова човеците остават без извинение. Никой не може да каже, че не е виждал Бога, щом е заобиколен от Неговите творения. Това добре го знае и богът на този свят-дявола. Ето затова е толкова нужно да се промени съзнанието на хората с тези грандиозни лъжи - еволюционната теория и хелиоцентричната ,,наука''. Вече доста години поколения човеци са закърмени от малки с т.н. ,,наука'' и тя тотално замъглява погледа и мисленето за съвсем очевидното, че няма как да има творение без Творец. Затова и аз доста съм се чудил някога, как така всичкото огромно многообразие от съвършени организми и дизайн се е появило от нищото? И понеже отговорите на съвременното ,,образование и обучение'' никога не са ме задоволявали като адекватни, затова и съм продължил да се питам, докато Господ не се е намесил в живота ми с истината. Затова човеците нямат извинение, ако си останат на ниво ,,научно познание'', защото са научени да вярват на ,,научни'' глупости, вместо на очевадните факти!
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #101 on: February 27, 2017, 15:33:57 PM »
Има и 2-ро ниво на заблуда. Може да не е станало без творец, обаче не е станало както въпросният творец го е написал. С други думи, той може да е написал, че в началото са били небето и земята, обаче науката казва, че в началото били звездите и големият взрив. Пак били създадени от него, ама не баш както е писал.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #102 on: February 27, 2017, 16:02:58 PM »
Ето един невероятен пасаж, който потвърждава, че и след потопа водите над небесния простор са все още там и не съществува никакъв космос в който да се лети или орбита  в която да се въртят сателити:

Пс. 148:4  Хвалете Го, вие висши небеса, И води, които сте над небесата.

Колко удивително е това. Бог е верен и всеки човек е лъжлив!
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Ученик на Исус

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 351
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #103 on: February 27, 2017, 16:33:31 PM »
Да, колко заблуден може да е човек!
Чували ли сте за християни-еволюционисти, което за мен е чист оксиморон, та те вярват, че Бог е създал земята, но за милиони години! Невежеството е страшно!

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Oтносно плоската земя
« Reply #104 on: February 27, 2017, 16:53:47 PM »
Аз точно за такова 2-ро ниво на заблуда говоря по-горе. Хем да угодят на едните, хем на другите. На двама господари да служат...
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?