Author Topic: Праведните и управлението на държавите  (Read 23024 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138
Re: Праведните и управлението на държавите
« Reply #15 on: December 09, 2015, 21:51:29 PM »
Еми това е добър пример за разглеждане.
Какъв е проблема с тези поправки и защо да се молим срещу тях? Ако е това което прочетох тук то аз не виждам нищо смущаващо.

http://dnes.dir.bg/news/promeni-izbori2013-vtoro-chetene-konstitutziata-21187057?nt=11

Напротив, дори ми се струват полезни ако изобщо нещо което става там е полезно. Защо да се занимаваме ние с това колко колегии щял да има ВСС, като така или иначе корупцията ще си е същата? Ако е нещо от рода на това да се приемат ли еднополовите бракове или пък да не се позволява да се вписва пола на детето, защото то само трябвало да се определи като стане пълнолетно, разбирам. Ама тея пет неща които са приели като поправки........ Може и аз да не ги разбирам ама не ми се виждат смущаващи и изобщо да имат отношение към това което християните трябва да правят. В смисъл да пречат нещо. Не си ли отвличам аз вниманието по този начин и започвам да се занимавам с неща, които ме разсейват. Аз знам за групи хора, които постоянно се молят против нещо. Било то да не идвали войски на НАТО да правят учения тука или пък еди си коя група да не си правила концерта в България и т.н  И много от тези хора пък се молят Бени Хин да успеел да дойде, че да се случели страхотни неща в страната. И един път не идват войските и голяма победа, после пък идват и мълчим...... И в цялата тая работа забравят да се молят за себе си и за домовете си и накрая трагедия.

С сигурност тези неща вероятно нямат полезно влияние, но така или иначе ще стават. Имам в предвид, че не можем да се молим в България да не важи печата на Антихрист и да си съществуваме като сателит на цялата схема. Или пък тези неща които той ще прави, ще бъдат само за онези царства които ще му предадат властта си? Защото ако е така вече по съвсем друг начин може да се погледне на всичко.

Голяма грешка е да се твърди, че Божият народ ще е единствения спасен народ, защото това не само е небиблейско, но и напълно пропуска ролята на този Божий народ. Ако никой друг освен Божия избран народ няма да се спаси, то тогава и този народ не заслужава спасение и въобще съществуването му е безсмислено, защото неговото призвание е изцелението и възстановяването на народите (Ез. 47:8,9).

Божий народ са всички тези които са приели Исус и са избелили дрехите си. Не може вече под "Божий народ" да се визира само Израел. Това време е отминало. Всеки който е роден от горе е част от този "народ". И всеки човек от всяка нация има правото и възможността да направи избор. Иска ли да бъде от този свят народ или иска да си държи тъмната страна. Така че не е небиблейско да се каже, че само Божия народ ще бъде спасен. :) Дори напротив.

Та очаквам да видя отговор дали според вас само народите на десетте царе ще бъдат под инструментите на Антихрист или те ще бъдат разпрострени по цялата земя и върху всички?

И да поясня, тука се опитваме да изясним нещата. Никой да не приема писаното като заяждане или някакъв вид конфронтация! 

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Праведните и управлението на държавите
« Reply #16 on: December 10, 2015, 01:57:25 AM »
Quote
Какъв е проблема с тези поправки и защо да се молим срещу тях? Ако е това което прочетох тук то аз не виждам нищо смущаващо.

http://dnes.dir.bg/news/promeni-izbori2013-vtoro-chetene-konstitutziata-21187057?nt=11

Напротив, дори ми се струват полезни ако изобщо нещо което става там е полезно. Защо да се занимаваме ние с това колко колегии щял да има ВСС, като така или иначе корупцията ще си е същата? Ако е нещо от рода на това да се приемат ли еднополовите бракове или пък да не се позволява да се вписва пола на детето, защото то само трябвало да се определи като стане пълнолетно, разбирам. Ама тея пет неща които са приели като поправки........ Може и аз да не ги разбирам ама не ми се виждат смущаващи и изобщо да имат отношение към това което християните трябва да правят. В смисъл да пречат нещо. Не си ли отвличам аз вниманието по този начин и започвам да се занимавам с неща, които ме разсейват. Аз знам за групи хора, които постоянно се молят против нещо. Било то да не идвали войски на НАТО да правят учения тука или пък еди си коя група да не си правила концерта в България и т.н  И много от тези хора пък се молят Бени Хин да успеел да дойде, че да се случели страхотни неща в страната. И един път не идват войските и голяма победа, после пък идват и мълчим...... И в цялата тая работа забравят да се молят за себе си и за домовете си и накрая трагедия.

Това, което е в този списък от линка е онова, което са приели, останалото не са го приели, благодарение на Божията милост.

Доколкото разбирам, това което се опитват да правят е да ни превърнат официално в диктатура. По конституция ние сме република. Това изисква разделение на властите. Т.е законодателна, изпълнителна и съдебна власт са разделени и независими една от друга. Целта на това разделение е да се предотврати появата на диктатура при която всичката власт е съсредоточена в един човек или една институция.

В момента ние реално нямаме 3 клона на властта а само 2, защото изпълнителната власт се назначава от парламента, който е законодателната власт. Т.е законодателната и изпълнителната власт вече са се слели. Остава съдебната власт. Всичко, което виждаме е опита да се сложат юзди на съдебната власт и да се премахне тяхната независимост от изпълнителната власт, която независимост е вкоренена в Конституцията. Затова искат промяна уж в името на борба с корупцията, но когато тези хора ти кажат "добър ден", виж къде е слънцето, защото почти сигурно е "добър вечер". Т,е те представят нещата точно обраното на онова, което в действителност целят.

Достатъчно е да се види кои са хората, които напираха за така наречената "съдебна реформа". Това са хора изцяло зависими от западните служби и посолства, които нямат нито съвест нито собствен гръбнак. Каквото и предложение да дойде от тези хора, то няма да е това за което го представят. Точно както дяволът беше много "загрижен" за това че Исус не беше ял 40 дни и му предложи съвсем загрижено да си направи хлябове от камък и да се насити. Учениците и слугите на дявола проявяват същия вид "загриженост" за нашето благоденствие.

И цар Давид и пророците се молеха против целите и намеренията на враговете си. Не виждам как това може да се класифицира като "отвличане на вниманието". Все едно да кажеш, че когато човек шофира по пътя да внимава на всички опасности на пътя е отвличане на вниманието, и вместо да внимава на тях по-добре да се моли и да нехае за ставащото на пътя. Едното не отрича или отменя другото. Можеш да се молиш за безопасно пътуване, но също трябва да внимаваш и бдиш на това какво се случва на пътя пред тебе и да реагираш на възникналите опасности. Такава реакция може да включва и молитва, но далеч не се ограничава с нея.

Quote
С сигурност тези неща вероятно нямат полезно влияние, но така или иначе ще стават. Имам в предвид, че не можем да се молим в България да не важи печата на Антихрист и да си съществуваме като сателит на цялата схема. Или пък тези неща които той ще прави, ще бъдат само за онези царства които ще му предадат властта си? Защото ако е така вече по съвсем друг начин може да се погледне на всичко.

За печат на Антихриста не си спомням да съм чел, но е писано за белега на Звяра, а още е писано за духа на Антихриста. Духът на Антихриста е този, които подготвя хората за белега на звяра. Точно както духа на Илия действащ чрез Йоан Кръстител подготвяше хората за Христос.

Царството на Антихриста според Писанието ще бъде смес от желязо и кал. Т,е аз разбирам, че то няма да има железен контрол навсякъде. На места ще е желязо, на места кал. Не се казва кои нации ще бъдат в желязото и кои в калта, но България има всички данни да бъде именно в калта, която дава по-голяма свобода. Белега на звяра ще е на разположение на всички, които го желаят, но доколкото разбирам от Писанието - Антихриста няма да може да има пълен контрол над всички нации.

Quote
Та очаквам да видя отговор дали според вас само народите на десетте царе ще бъдат под инструментите на Антихрист или те ще бъдат разпрострени по цялата земя и върху всички?

Десет царе не означава десет нации/народи, а десет царства. Едно царство може да включва множество народи. Например Русия е едно царство, но побира в себе си голям брой нации, руси, чуваши, чеченци, яркути, татари, чукчи и така нататък. Десетте царе владеят над десет царства, които вероятно ще бъдат съвкупност от народи. ЕС например го готвят именно като такова царство владеещo над европейските народи. Дано Бог ни покаже милост и това нечестиво царство се разпадне и народите му се освободят.

Другия важен момент е че ние не трябва да стъпваме на презумпцията, че Антихриста ще се появи всеки момент. Може да има още достатъчно време през което да се върши Божията работа. Чел съм, че глобалното Задкулисие е искало да въведе царството на Антихриста още през 1984-а година. Но не им се е получило. Вижда се че Бог ги отблъсква назад във времето и нещата не се случват според плановете и желанията им. И ако Бог е готов да ги отблъсва още, ние не трябва ли да сме Негови съработници в това нещо?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138
Re: Праведните и управлението на държавите
« Reply #17 on: December 10, 2015, 16:17:13 PM »
За печат на Антихриста не си спомням да съм чел, но е писано за белега на Звяра, а още е писано за духа на Антихриста. Духът на Антихриста е този, които подготвя хората за белега на звяра. Точно както духа на Илия действащ чрез Йоан Кръстител подготвяше хората за Христос.

Моя грешка, белега имах в предвид.
Ами да. Звучи доста логично, че ако царството е от кал и желязо, и контрола може да е различен в него. Наистина България има много повече свобода от колкото други страни в много отношения. Аз за това я харесвам и изобщо не съм си и мислел да ходя другаде. Дори може да се каже, че корупцията спомага за това. :)

Това за съдебната власт честно казано не мога да го възприема за толкова сериозно, защото точно тази корупция разбива всичко на пух и прах.  А и не мисля, че това е ключа към установяване на диктатура. Никой вече не управлява така. Напротив, НАТО и американците използват такова управление за да превземат страната обикновено. Така че едва ли някой се стреми към него. Механизмите им са много по-изпипани вече.

А за Русия като пример за царствата...... това че тя включва много нации в себе си, не означава, че те са и подчинени. Така че ако сега Путин реши да предава нещо на някой, то може да се отнася само за самата Русия и руснаците, но за другите..... Те не са ли с собствено управление? А пък в САЩ дори всеки щат има отделно законодателство. Така че има още много какво да се случва, но разбира се то може да се случи много бързо а може и да бъде "отблъснато" за неопределено дълго време.

Но да, за това намирам смисъл да се молим, България да бъде с повече свобода ако е възможно, но за другите нации пък си и нямам идея, кой накъде се е запътил.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Праведните и управлението на държавите
« Reply #18 on: December 11, 2015, 14:58:15 PM »
Quote
Това за съдебната власт честно казано не мога да го възприема за толкова сериозно, защото точно тази корупция разбива всичко на пух и прах.  А и не мисля, че това е ключа към установяване на диктатура. Никой вече не управлява така. Напротив, НАТО и американците използват такова управление за да превземат страната обикновено. Така че едва ли някой се стреми към него. Механизмите им са много по-изпипани вече.

Напротив, те имат нужда да бетонират контрола си чрез закон. Те много добре знаят, че всеки момент хората могат да се обърнат срещу тях и закона им е нужен за да преследват онези, които им се противопоставят.
Твърде очевадни са неистовите усилия, които правят за да овладеят прокуратурата и съда. Не биха полагали такива условия, правейки себе си все по видими и уязвими, ако не им е жизнено необходимо това.

Различните народи в Русия са в различни региони. И някои региони имат някаква частична автономия, но като цяло се управляват от Москва. Това е модела на федерацията.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Праведните и управлението на държавите
« Reply #19 on: December 13, 2015, 09:22:51 AM »
Но да, за това намирам смисъл да се молим, България да бъде с повече свобода ако е възможно, но за другите нации пък си и нямам идея, кой накъде се е запътил.

Предполагам, че нямаш в предвид това, но все пак да уточним.
Да се молим за България, пък другите народи "кучета ги яли" ???

Трябва да се молим за светиите като цяло, т.е. за цялото тяло, не само за нас си !!! Да и аз се моля България да е прибежищно място за светиите Му, но не деля светиите на наши и други !

А, Watchman е прав, всяко изменение на конституцията е против нас, защото е правена от нашите деди които са мислили ЗА народа, а не за нечии джоб !


Относно управлението на Антихрист, ами писано е, че поради Неговата милост всичко ще приключи така, че да останат живи хора, иначе не би се избавила ни една твар, не човек, а твар (flesh) !
Така, че властта му ще е навсякъде според мен, но там където е калта, ще има надежда за достигане на края, аз така го разбирам.

Писано е на 2 места, т.е. е решено от Бога, че ще е така !

Матей 24:22
И ако да не се съкратяха ония дни, не би се избавила ни една твар; но заради избраните, ония дни ще се съкратят.
Марк 13:20
И ако Господ не съкратеше ония дни, не би се избавила ни една твар; но заради избраните, които Той избра, съкратил е дните.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Праведните и управлението на държавите
« Reply #20 on: December 13, 2015, 17:27:11 PM »
Quote
А, Watchman е прав, всяко изменение на конституцията е против нас, защото е правена от нашите деди които са мислили ЗА народа, а не за нечии джоб !

Нашите деди са писали Търновската конституция, която комунистите отменят и въвеждат своя. След това 1991-а година се приема нова конституция, която важи и до днес. Тя също е правена от пост комунисти и демократи-соросоиди и има много проблеми в нея, но тогава хората повече или по-малко са били по-смислени и сериозни. На сегашните предатели равни в историята ни няма. Затова е много по-добре да не пипат нищо.

Quote
Относно управлението на Антихрист, ами писано е, че поради Неговата милост всичко ще приключи така, че да останат живи хора, иначе не би се избавила ни една твар, не човек, а твар (flesh) !
Така, че властта му ще е навсякъде според мен, но там където е калта, ще има надежда за достигане на края, аз така го разбирам.

Писано е на 2 места, т.е. е решено от Бога, че ще е така !

Матей 24:22
И ако да не се съкратяха ония дни, не би се избавила ни една твар; но заради избраните, ония дни ще се съкратят.
Марк 13:20
И ако Господ не съкратеше ония дни, не би се избавила ни една твар; но заради избраните, които Той избра, съкратил е дните.

В Матей 24-а глава Исус говори изрично за събитията в Израел. Ако прочетеш в контекста ще видиш, че Той споменава "ония, които са в Юдея" ст. 16, също за "мерзостта стояща на святото място" ст. 15.

Там се описват събитията от Якововата скръб и гонението на евреите, при което ще загинат 2/3 от тях и ще бъдат оставени 1/3-а избран остатък. Никъде в контекста на Матей 24-а глава не се дава основание да се смята, че Исус говори за събития касаещи цялата планета Земя и всички народи. Основно правило в Библията е, че когато пророците използват термина "земята/ha eretz" се има предвид обещаната земя, а не планетата Земя или земята на някой друг народ, освен ако не е изрично пояснено другояче. Това е много важно да се разбира за да не стават обърквания.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Праведните и управлението на държавите
« Reply #21 on: December 13, 2015, 23:59:29 PM »
Ето малко повече за съдебната реформа:

https://alterinformation.wordpress.com/2015/12/12/9198851951/
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Праведните и управлението на държавите
« Reply #22 on: December 14, 2015, 12:08:41 PM »
В Откровение и Захария също се говори за 2/3 които ще бъдат избити. Не става ли въпрос за едно и също ?
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138
Re: Праведните и управлението на държавите
« Reply #23 on: December 18, 2015, 14:36:13 PM »
Но да, за това намирам смисъл да се молим, България да бъде с повече свобода ако е възможно, но за другите нации пък си и нямам идея, кой накъде се е запътил.

Предполагам, че нямаш в предвид това, но все пак да уточним.
Да се молим за България, пък другите народи "кучета ги яли" ???

Трябва да се молим за светиите като цяло, т.е. за цялото тяло, не само за нас си !!! Да и аз се моля България да е прибежищно място за светиите Му, но не деля светиите на наши и други !

Nikolay, aко си беше направил труда да прочетеш всички постове(или поне всички мои постове), щеше да знаеш , че няма как да имам това в предвид, при положение че в единия от тях казах точно, че аз се моля за всички светии а не за народите като хора. И то точно в отговор на твой въпрос към мене. Наистина не е добре да се пише първосигнало, че то бездруго е трудно да се разберем понякога а и като трябва всяко нещо по 2-3 да се пише.......

А другите кучета едва ли ще ги ядат ама виж орлите накрая определено ще ядат месата им. Съдейки по записаното в Откровение.

Todor

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 173
Re: Праведните и управлението на държавите
« Reply #24 on: February 15, 2016, 12:58:26 PM »
Днес четох за така нареченото "електронното правителство" (за което се говори вече не знам колко години). Явно в момента се правят решителни стъпки за въвеждането му - http://www.economic.bg/bg/news/6/vseki-balgarin-shte-ima-darzhaven-imejl.html

Според мен това би могло да спомогне за силното затягане на контрола на държавата върху гражданите, който неминуемо ще бъде използван от нея срещу "неудобните"... Струва ми се, че е по-добре да се молим  - ако такава е Божията воля - този проект да не се осъществи. 

Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138
Re: Праведните и управлението на държавите
« Reply #25 on: February 15, 2016, 15:31:08 PM »
Аз не мога да си обясня, как ще го осъществят това с бабите и дядовците по селата? Какъв интернет там, каква служебна поща? Мисля си, че хич няма да им се получи. Поне на нашите управляващи в близко време. Не знам в други държави действа ли подобна система?
 Много предимства има да си от по-изостанала държава. :)

Todor

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 173

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Праведните и управлението на държавите
« Reply #27 on: February 19, 2016, 11:03:28 AM »
Но това с пръстовите отпечатъци на министъра идеята, верятно ще я приемат. Така на който му нямат пръстовите данни, вече се канят да ги имат.

Todor

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 173
Re: Праведните и управлението на държавите
« Reply #28 on: February 19, 2016, 11:59:24 AM »
С пръстовите отпечатъци е друга "бира". Болниците непрестанно източват НЗОК с фиктивни пациенти - по документи лежат, но всъщност ги няма. Затова въведоха чекирането с лични карти. Само че те започнаха да прилагат други трикове - правят ксерокопие, карат те да донесеш картата на баба си за да не плащаш и др. Затова сега - няма и година след въвеждането на системата с личните карти (ако правилно си спомням) - искат да го направят с пръстови отпечатъци. Щом си си сложил пръста, значи наистина си бил там по това време... Какво ще измислят болниците предстои да видим :)

П.П. Пиша с идеята, че говориш за идеята на министъра на здравеопазването. Ако някой друг има идеи да ползва пръстови отпечатъци за нещо, аз поне не съм чул.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Праведните и управлението на държавите
« Reply #29 on: February 19, 2016, 12:16:32 PM »
да, точно за тази идея на министъра става дума, а доколкото чувам вече не е просто идея..
Това, че не могат да си оправят бакиите по болниците е поради тяхната некадърност и липса на воля за прилагане на законите, а иначе вземането на пръстов отпечатък и въвеждането му в база данни е поредната крачка към тотален контрол. Имат ли ти отпечатъка, тези хора ако си им неудобен, могат да ти припишат каквото си решат престъпление.. Като ги гледам как си намират след атентати където си искат документи на терористите, така и ще вземат да намират и отпечатци на "терористи"