Author Topic: Праведните и управлението на държавите  (Read 23010 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Todor

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 173
Re: Праведните и управлението на държавите
« Reply #30 on: February 19, 2016, 12:24:30 PM »
да, точно за тази идея на министъра става дума, а доколкото чувам вече не е просто идея...
Да, не е само идея и, ако не сменят министъра, най-вероятно ще се случи (работя в тази сфера и се интересувам). А колко ще изкара тази система е вече отделен въпрос - имат някакви разчети, в Турция примерно (ако си спомням правилно) е имало доста голямо намаляване на фалшивите хоспитализации след въвеждането на подобна система (според техните данни)...

Todor

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 173
Re: Праведните и управлението на държавите
« Reply #31 on: February 19, 2016, 12:32:06 PM »
Но иначе съм съгласен с теб - под предлог за борба с корупцията и престъпността се въвежда нова система за следене и събиране на лични данни. Засега частична и засягаща единствено здравеопазването.

Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138
Re: Праведните и управлението на държавите
« Reply #32 on: February 19, 2016, 13:01:44 PM »
Всъщност не се бях замислял, че като ти имат отпечатъците, наистина могат да ти препишат каквото решат много по-лесно. Доста хитро. Не че това трябва да е повод за страх де, но е интересна посока за размисъл. Без да изпадаме в крайно конспирациони теории разбира се. :)

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Праведните и управлението на държавите
« Reply #33 on: February 22, 2016, 10:46:48 AM »
Според мен всичко е контролирано, правят проблем някъде, после въвеждат "мерки" срещу него. По този начин правят законите които ги интересува да бъдат въведени.
Тоя принцип на контрол идва от Римските императори. До колкото знам са контролирали и стражата и подземния свят.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]