Author Topic: Коя година сме в действителност?  (Read 23427 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Коя година сме в действителност?
« on: November 13, 2015, 20:23:34 PM »
Беше ми изпратен линк от един от читателите на форума, който съдържа видео с много интересно библейско изследване. Линка можете да го гледате ето тук:

https://www.youtube.com/watch?v=RZM18jFo2V0

И понеже видеото е на английски ще разясня на кратко за какво иде реч.

Става въпрос за изчисление на базата само на библейски текстове колко години са изминали от сътворението на Адам, но разпятието на Христос . Според изследването това са точно 4000 години.

В същото изследване се прави паралел между тези години и размерите на Божия храм. Според Писанието храмът който се състои от две части има за размери 40 лакти за първата част (Светая) и 20 лакти за втората част (Светая Светих). Като двете части са разделени чрез завеса, която се раздра в момента на смъртта на Христос. Друго, което изследването споменава е че "лакът" или "cubit" на английски е мярка, която се състои от 100 единици, точно както 1 метър се състои от 100 сантиметра. Или с други думи в 40 лакти имаме 4000 мерни единици, което кореспондира с 4000-те години от сътворението на Адам до смъртта на Христос.

Много изследователи считат, че Светая в която се намира масата с присъствените хлябове, светилника и кадилния олтар отговаря на човешката душа с нейните 3 основни функции - воля, ум и емоции. А Светая Светих отговаря на човешкия дух, в който обитава сам Бог в онези, които са възродени за нов живот. И тук отново идва паралела с Адам и Христос, като първия Адам е направен жива душа (т.е първия Адам е първата завеса, водеща в Светая, която отговаря на душата), а втория Адам - Христос е станал "животворящ дух" т.е Христос е втората завеса, която се разкъсва в момента на неговата смърт и отваря пътя през завесата към това да бъдем не просто душевни, а духовни човеци. И отново между първата завеса (Адам) и втората завеса (Христос) има 40 лакти или 4000 мерни единици, които отговарят съвсем точно на годните от сътворението на Адам до смъртта на Христос.

Остава обаче втората част на Храма - Светая Светих, която е дълга 20 лакти или 2000 мерни единици, което аналогично говори за още 2000 години човешка история от смъртта на Христос насетне.

Според изследването Христос бива разпънат през 31-а година от новата ера (според други изследователи годината е между 30 и 33-а от новата ера). При всички случаи това показва, че предела на дните е в порядъка на 2030-2033-а година. Според автора на видеото годината на предела е точно 2031-а година.

От друга страна автора на изследването посочва, че последните години бидейки години на огромна скръб каквато не е била преди, нито ще бъде после ще бъдат съкратени, защото иначе не би се избавила нито една твар (Мат 24:22). И точно поради това съкращение, което никой не знае колко точно ще бъде - ние няма как да знаем, кога точно ще дойде Христос, защото никъде Писанието не дава яснота с колко ще се съкратят дните.

Но ако оставим съкращението на страна и приемем годината 2031 за предела на сегашния образ на света, то това означава, че Антихристът, който владее с пълна власт през последните 7 години от човешката история то може да се заключи, че може да се очаква Антихриста да се появи на световната сцена около 2024-а година, или в рамките на 2023-2026-а година. А това означава, че на нас ни остават между 7 и 10 години за подготовка. И това далеч не може да се очаква да бъдат леки и безоблачни години, защото силата на злото се увеличава с всяка година във света и така ще бъде докато кулминира в явлението на Антихриста.

Причината лично аз да вземам това изследване на сериозно е че без да съм правил никакви сметки, винаги интуитивно съм усещал, че около 2030-а година е предела на времената. Както и е напълно логично да се разбира, че на света са отделени всичко на всичко 6000 години история след което започва седмия ден - Божията почивка - Милениума или 1000-годишното царство.

Според официално приетия еврейски календар в момента ние сме 5776-a година от сътворението на света, което означава, че има повече от 220 години до завършека на 6000-те години човешка история. Известно е обаче че този календар не само не е коректен, но и умишлено фалшифициран от равините с цел да се скрие удивителното съвпадение на явяването на Христос с библейските пророчества и библейския календар. С други думи това е календар, който е умишлено фалшифициран от Божиите врагове с цел да се обяви Христос за лъже месия. Според изследването във въпросното видео ние се намираме в 5984-а година от сътворението на Адам. И не знам за вас, но аз ако и да съм имал интуитивно усещане за абсолютно същата рамка за предела на събитията, пак това ми се отразява изключително отрезвяващо и ме кара да преосмисля начина по който подреждам приоритетите си и употребата на времето си.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Liya

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 65
Re: Коя година сме в действителност?
« Reply #1 on: November 14, 2015, 12:08:39 PM »
Много интересно видео.
Преди 10-тина години и аз правих подобни изчисления, даже си пазя записките. Сега ги погледнах, сбъркала съм със 192 години в повече :) Тъй като през годините съм виждала доста подобни изчисления когато имам възможност ще седна с пръст върху цитираните текстове, за да се убедя напълно, че всичко е вярно и няма изпуснати периоди (примерно царуването на някой от юдовите царе).
Относно подготовката - ако наистина остават 7-10 години тези, които сте излезли от системата дори и частично все още имате време макар и малко. Но тези които не са (тук включвам и себе си) не виждам какво могат да направят за това кратко време. Ако нямаш възможност да поставиш началото (а то е закупуване на имот в някоя общност) няма как да се подготвиш.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Коя година сме в действителност?
« Reply #2 on: November 14, 2015, 15:09:22 PM »
Добре би било някой да седне и да провери сметките стих по стих. За мен обаче по-голяма тежест от самите сметки (които може да се нагласят или объркат) има аналогията с храма и с първия Адам и втория Адам между които има 40 лакти или 4000 мерни единици, което съответства на 4000 години.

Т.е би трябвало да е твърд факт това, че Христос умира 4000 години след създаването на Адам. И след това следват още 2000 години човешка история.

Тук обаче има един момент на който трябва да се обърне внимание. А именно - наистина ли в момента сме 2015-а година от раждането на Христос както се твърди, или този календар е изопачен и манипулиран. Т.е ако приемем, че сега сме 2015-а година от новата ера и Христос е умрял през 31-а година от новата ера, то това означава че остават още 16 години до предела за завръщането на Христос и началото на Милениума. Но ако реално от тогава не са минали 2015 години, а някакъв различен от този брой години, тогава ние не знаем точно коя година сме от сътворението на Адам, ако и съвсем точно да можем да знаем, че между сътворението му и смъртта на Христос има точно 4000 години. Т.е под въпрос остава колко точно години са изминали от оставащия период от 2000 години човешка история след смъртта на Христос.

По отношение на подготовката аз винаги съм казвал, че тя на първо място трябва да бъде във вътрешния човек и след това във външните неща. Човек, който не е обновен във вътрешния си човек ако и да отиде някъде извън градовете и да започне да изгражда стопанство - той пак няма да знае какво да прави и ще си губи времето, бидейки лишен от здравата духовна основа необходима за този начин на живот.

Второто нещо е дори човек да няма материални или физически възможности да предприеме физическата част от подготовката, то нищо не пречи човек да вика денем и нощем пред Бога за изходен път.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Liya

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 65
Re: Коя година сме в действителност?
« Reply #3 on: November 14, 2015, 15:36:10 PM »

Тук обаче има един момент на който трябва да се обърне внимание. А именно - наистина ли в момента сме 2015-а година от раждането на Христос както се твърди, или този календар е изопачен и манипулиран. Т.е ако приемем, че сега сме 2015-а година от новата ера и Христос е умрял през 31-а година от новата ера, то това означава че остават още 16 години до предела за завръщането на Христос и началото на Милениума. Но ако реално от тогава не са минали 2015 години, а някакъв различен от този брой години, тогава ние не знаем точно коя година сме от сътворението на Адам, ако и съвсем точно да можем да знаем, че между сътворението му и смъртта на Христос има точно 4000 години. Т.е под въпрос остава колко точно години са изминали от оставащия период от 2000 години човешка история след смъртта на Христос.


Уместен въпрос наистина. Значи за 4000 години имаме истинно доказателство от Писанията, в които няма лъжа. Обаче за следващите около 2000 години няма как да сме сигурни къде точно сме, защото календара може да е манипулиран, както се манипулира и самата история. Аз лично не се бях замисляла върху тази възможност! Досега винаги съм приемала безусловно, че са изминали точно толкова години от рождението на Христос  (с разлика 3 или дори 7 години според някои изследователи).

Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138
Re: Коя година сме в действителност?
« Reply #4 on: November 14, 2015, 19:19:57 PM »
Не знам защо така решихте да говорите за "предел" на дните, все едно е вече нещо потвърдено и ясно? Винаги ми е било странно, когато хората вземат да смятат и нищят Великия Ден Господен. Не ме разбирайте грешно, не че не трябва да се вълнуваме от това. Напротив. Но искам да задам въпроса така. Какво значение би имало за тебе ако узнаеш дори точния ден(макар че това е невъзможно според словото) ако твоя предел е утре? Как ще те ползва това, че знаеш, че Исус идва след 10-20-30 години ако ти имаш още една живот? Знам че с този пост ще отклоня малко фокуса на тази тема и може би ако стане разискване е добре да се отдели в отделна тема. Аз знам за много хора, които бяха уверени, че Исус ще дойде в тяхното време и че са живеели в последни времена, но вече не са живи. Дори самите апостоли казваха, че времето е наближило. И ако някои смятат, че са го писали заради нас които живеем сега, защото знаели, че и ние ще четем, то аз не мисля така. Иначе се получава, че са ги поизлъгали малко тези до които са писали. Все едно фалшива тревога.

Аз просто смятам, че всеки ден  трябва да се живее като последен. И то най вече защото си нямаме и идея колко дни са ни отредени на нас самите. Ако някой каже, че като знаем, че ни остават 10-20 години примерно, то живота ни ще бъде много по-сериозен спрямо Бог, то по-скоро би имало обратен ефект даже. Като за изпит който наближава и за който все отлагаш да си научиш, защото има още време. Ако отношението на сърцето ни не е готово днес, то няма гаранция и че ще е готово утре.

И с това мнение не искам да "осуетя" подготовката на хората. Напротив. Тя трябва да е много по-сериозна и съвестна, защото деня на всеки е различен. Някой може да не доживее дори следващата година. Аз не изключвам Исус да не дойде докато съм жив. Нито пък изключвам, че ще дойде. До сега в историята е имало достатъчно мотиви хората да си мислят, че вече е последното време и че Исус идва. Дори само това което е станало по времето на Хитлер е достатъчно сериозен мотив. И много хора са го мислели и вярвали наистина. Но това колко Отец ще отложи всичко ние не знаем. Само Той знае. Дори сам Исус не знае.

А за това, че трябва да се подготвяме и дума не оспорвам. Но не защото има още еди си колко време. Чувал съм най различни сметки от най различни хора. Е, и? 2025, 2030, 2035....... Някой си позволяват дори и месеца да "целят". Но моя въпрос към всеки е:
Какво значение има това ако твоя ден е Утре? Какво ако Исус дойде след 10 години, като ти имаш още 12 часа живот? И знам, че има два отговора на този въпрос. И най вероятно, ще ги видим ако стане дискусия. Но аз просто исках да напиша всичко това. Може и да е полезно за някой.

Иначе не мога да отрека, че има логика в това което прочетох. Но все си мисля, че Бог няма да е логичен в това. Иначе как всичко това би било най-голямата  и най-важната тайна в съществуването? Дори си мисля, че ще е тогава когато никой не предполага. И то какво ще рече аз да го мисля, като така е записано в Библията. И последно искам да напомня само, че дори разумните девици бяха заспали. Да, подготвени, но заспали.

Наистина ще се радвам да видим много мнения. И моля ви не се притеснявайте да напишете какво мислите. Понякога ни е страх да кажем какво наистина мислим, само защото може да ни помислят за по-малко духовни. :) Бог познава сърцата. Важно е какво Той мисли и вижда.

Todor

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 173
Re: Коя година сме в действителност?
« Reply #5 on: November 16, 2015, 09:07:45 AM »
Според мен гадаенето по числата в Библията е най-добре да се остави на нумеролозите и окултистите... В Н.З. нямаме наставление да изчисляваме годините, а да бдим. Време така или иначе няма - от нас се изисква да сме максимално верни в това, което Бог ни е дал днес. В противен случай рискуваме да бъдем причислени към неверните слуги. Затова да залягаме усърдно за да можем употребим правилно благодатта, която Бог ни е дал за "днес". А ако Бог ни подари и утрешния ден - продължаваме по същия начин.


П.П. Не съм гледал видеото, но доколкото разбирам от поста на Уотчман "хитростта" на автора да избяга от стиха "А за онзи ден и час никой не знае... само Отец" се състои в това, че според него това означава, че не се знае единствено продължителността на голямата  скръб (а всичко друго излиза че може да се "изчисли" точно). Това не ми се вижда сериозно. Освен това ми е интересно и какво би казал за "Не е за вас да знаете години или времена, които Отец е положил в Собствената Си власт." (Деян. 1:7)

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Коя година сме в действителност?
« Reply #6 on: November 16, 2015, 13:19:40 PM »
"в първата година от царуването му аз Даниил разбрах от 'свещените' книги числото на годините, за които дойде Господното слово към пророк Еремия, че запустението на Ерусалим ще трае седемдесет години."

Не е неправилно да се следят години и да се правят изчисления за разни неща в писанието. Няма такива работи забранени.

Но единствено да се определят точни дати, за пришествието Христово е неправилното в смисъл да се мъдрува за деня и часа... Понеже е казано, че това никой не го знае, освен Отец.
Но да се мисли по посока времената, годините за това явяване не е неправилно, а дори и сме призовани да наблюдаваме разни неща за да се насърчаваме и подготвяме за славното пришествие и за трудностите пред църквата преди тази блажена надежда.
Това, че някои във времената са се дънили в разни предсказания и са определяли дати, не показва нищо друго , освен тяхното невежество. Но това не значи, че когато видим определени събития които ясно стават и са описани в писанието, не можем да си направим изводи относно годините и дори годината на пришествието , плюс минус определено време.. Ще дойде ден, в който живите от вярващите на земята ще знаят, че няма повече от година до пришествието и ще го знаят със сигурност.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Коя година сме в действителност?
« Reply #7 on: November 16, 2015, 13:33:22 PM »
А колкото до този стих:

Не е за вас да знаете години или времена, които Отец е положил в Собствената Си власт." (Деян. 1:7)

Господ казва това на своите ученици във връзка с въпроса им , конкретно дали тогава, демек когато го питат, ще възстанови царството на Израиля ( Божият Израил). И тогава Той им казва това нещо за годините и времената, защото за тях е нарочна тайна дългият период време, който ние сега виждаме, че е изминал от възкресението до днес, а са получили сила от Бога за престоящото им конкретно служение... Но в Матей, и в Откровение и на други места се вижда ясно, че КОГАТО се видят определени точни и ясни неща да се случват, тези които ги видят да вдигнат главите си защото изкуплението им наближава... Тоест не става дума за определяне на дати, а за наблюдаване на събития, които са уникални и неповторими и водят до скорошното пришествие..

Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138
Re: Коя година сме в действителност?
« Reply #8 on: November 16, 2015, 15:33:17 PM »
Никой не казва, че нещо е неправилно. И никой не казва, че не трябва да следим за знаменията, които са описани в Откровение. Но в крайна сметка Антихрист още не е излязъл на сцената. А от него нататъка има тепърва време да минава. Говорим за това, дали за нас е пределно важно да знаем, че има още 15 или 20 години до идването на Христос на земята или увереността, че вече Той е дошъл в сърцата ни, чрез Святия Дух е достатъчна за да се подготвяме за физическото му идване. Ако не вече ти живееш а Исус живее в тебе, тогава се изпълнява словото " И Духа и Невястата, казват дойди!" Сърцето ти трябва всеки ден да вика дойди. Тогава си истински подготвен. Не е в това имаш ли стопанство или намерил ли си общност. Някой може и да не мине през това. Даже се забелязва, че хората тука почват да се терзаят за това, че нямат земя, нямат стопанство и т.н Не може и не трябва това да е фокуса на подготовката. Както не веднъж е ставало дума а и Вальо го е написал и в тази тема, първо е промяната в сърцето. После всичко ще се нагласи за всеки. Иначе и стопанството ти и общението ти може да бъдат просто едно "вълнуващо" преживяване без особен смисъл. Не трябва в живота ни да има обвинение, че не сме като някой друг. Всеки трябва да осъзнае пътя си и да тича към небесното. Едни от работниците ще са на нивата от сутринта, други ще дойдат на обяд а трети малко преди залез. И на всички ще бъде платено еднакво. Това слово не е за отпускане. Да си каже всеки ами то що да не отида преди залез, че да ми е по-леко. Не може. Защото ако си извикан на обяд а отидеш преди залез, не само, че няма да ти бъде платено ами ще си бъдеш и наказан. Така че не е до това да познаем дори годината. Ако ги няма знаменията за които се говори в Словото, всичко друго може да е измамно. Та не е ли това част от плана на сатана? И войните и катаклизмите, та дори и Хитлер, за който мнозина са мислели, че е Антихрист поради гонението на евреите. В всичко това сатана прилага своя коронен номер. Прави копия на това което Бог е казал, че ще направи и го прави с цел хората да спрат да обръщат внимание. Искам да бъда разбран правилно. Не казвам, че времето не е последно. Че нещата не отиват към своя край. Или че всичко около нас не е по-лошо от колкото е било. Да така е. Но не това трябва да има значение. Защото този който е познал небесното, ще иска час по скоро да е там. И неговия дух ще вика с Духа всеки ден "Дойди". Не защото е видял знаменията или е разбрал, че няма време. А защото не може и не иска да живее повече това, което тука се нарича живот.
Тука няма сблъсък на правилно и неправилно. По скоро е до това кое е по-полезното за нас хората. Да знаем деня и да бързаме да се приготвим за него, защото няма време? Или да бързаме за този ден, защото като невяста ще срещнем любимия? Това за мен е същината на въпроса. Защото и Марта вършеше работата си за да угоди на Исус. Мария също........

Liya

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 65
Re: Коя година сме в действителност?
« Reply #9 on: November 16, 2015, 15:36:28 PM »
Quote
Но единствено да се определят точни дати, за пришествието Христово е неправилното в смисъл да се мъдрува за деня и часа...

Да, именно определянето на дати е неправилно. Аз не виждам нищо неБиблейско в горното видео, точно защото не определя никакви дати, а прави едно изследване базирано върху периоди и години взети точно от Писанията.

За мен лично изводите от това видео са нещо ново. Никога не съм обръщала внимание на  точните размери на храма и не ми е хрумвало да правя съпоставка между тях и изминалото време. Palko, казваш, че Бог няма да е логичен в това. Логиката обаче не винаги може да доведе  до разкриване на скритото, Бог може да бъде логичен и пак тези неща да останат скрити. Дори и да знаем със сигурност, че  периода на човешката история е точно 6000 години, пак не можем да определяме дати за пришествието, понеже последната книга от Библията е написана през 1-ви век и няма на какво да се опрем за да изчислим колко време е минало оттогава.


small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Коя година сме в действителност?
« Reply #10 on: November 16, 2015, 17:36:59 PM »
Палко, явно не си чел постинга на Тошо. Затова писах моя.

А относно това което пишеш. Ами аз не смятам, че някой вярващ в Месията трябва да се страхува, че било последно време и тн. Нима Павел се е страхувал? Та той нарича това пришествие- Блажената надежда!

Тук за подготовката се говори, да си готов, че преди пришествието ще има изпитания. Мнозина християни днес са измамени да вярват, че няма да имат сблъсък с антихриста.. А това е страшна заблуда. Също това да си готов за Христовото пришествие се визира да си винаги с чиста съвест и да ходиш с вяра. Иначе може да се окажеш сред онези които нямат спасителна вяра и остават вън.

А колкото до земята, нивата, овцете, земеделското знание и опит. Тези неща са добри и нужни и са голям плюс. Но те не касаят непременно това дали някой ще премине твърд през скръбта или ще приеме белега на звяра. Могат да са от голяма помощ, а могат и да не са решаващи. Ще има и хора в градовете които ще останат твърди до Господното пришествие. Но ако могат по- добре за тях ще е да се укрият и да се приучат овреме на живот отделен от системата. Защото е писано, че -Благоразумният предвижда злото и се укрива. А неразумните вървят напред - и страдат

Liya

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 65
Re: Коя година сме в действителност?
« Reply #11 on: November 16, 2015, 19:35:05 PM »
Аз писах предния си пост набързо и го дублирах с този на Palko, сега ще се допиша. Малко разпокъсано се получава, за което се извинявам.

Струва ми се, че говорим за различни видове подготовка. Palko ти говориш например за готовност за идването на Христос, сърцето ти да е готово. Но всъщност, това което имам  впредвид ( струва ми се и small axe също) е подготовка за бъдещите изпитания и страдания когато антихрист дойде.

Аз обаче съм убедена, че няма как да си готов, ако си във системата , защото тя е едно от оръжията на антихрист. Единствения начин е да си вън от системата и за тази подготовка говорим. А тя изисква време и ако времето за страданията е наближило това на мен ми идва като червена сигнална лампа.

Разбира се само тази подготовка не е достатъчна, сърцето също трябва да е готово, но то трябва да е винаги готово -  вътре ( първоначално) или вън от системата.


Todor

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 173
Re: Коя година сме в действителност?
« Reply #12 on: November 17, 2015, 09:18:34 AM »
Ще има и хора в градовете които ще останат твърди до Господното пришествие. Но ако могат по- добре за тях ще е да се укрият и да се приучат овреме на живот отделен от системата.

Смол, не мисля че е разумно да се правят генерализации понеже "всеки има своя си дар от Бога -един така, друг инак". Примерно двамата свидетели, за които се говори в Откровение - и те ли трябва да се скатаят някъде докато премине царуването на антихриста?
Моето мнение е (просто лично мнение), че навсякъде ще има хора, които ще продължават да свидетелстват за Христос... Тоест положението няма да се промени много от това, което е сега. (Само ще прилича повече на ранната църква - повече открити гонения, с одобрението на обществото.) Дори живеещите светии във Вавилон (Откровение) Бог призова да излязат едва преди да го унищожи...

Така че по-спокойно малко (не го казвам на теб, говоря по принцип). Ако някой тръгне да бяга на село (или където и да е другаде) щото го е страх от антихриста... смело ще кажа, че той се е разминал с Божията воля за себе си. Ако си дорасъл, Бог ти е дал мъдрост да видиш към какво те призовава и е отворил пред теб вратата - тогава да, върви на село, в Иран, Северна Корея или където там трябва. Но в противен случай не бива да се избързва - това е твърдото ми мнение за момента.

Примерно аз живея в София и не съм тръгнал за никъде. Не защото много ми харесва - напълно ми е ясно, че живея в Содом и (доколкото изобщо имам някаква прилика с библейските герои) приличам в това отношение на Лот, а не на Авраам. Само че Бог засега не ми е дал мъдрост да видя какво трябва да направя и трябва ли да ида някъде другаде. И докато това не стане никъде няма да отида и нищо няма да предприема. Има твърде много пътища, които водят в различни посоки за да си позволя да "взема нещата в свои ръце". Ами че аз нямам никаква представа какво Бог е промислил за мен и дори не знам дали ще съм жив утре или, да речем, след седмица...
При това положение си е направо абсурдно да решавам, че примерно следващите 10г. ще ги прекарам в подготовка за "миграция извън системата". Понеже това не е нещо, което се прави между другото - практически ще трябва да "инвестирам" следващите 10г. главно (ако не и единствено) в тази цел. И определено се сещам за онзи богаташ, чийто ниви родиха много плод...

Палко

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 138
Re: Коя година сме в действителност?
« Reply #13 on: November 17, 2015, 15:16:43 PM »
Ами аз винаги чета всички постове, особено пък когато съм решил да пиша. И сега пак прочетох поста на Тодор и не видях той да използва думата "неправилно" или "забрана". Той дава своето мнение, че това е по-добре да не се прави. Аз също мисля така. Както и мисля за нещата точно, като последния абзац от последния му пост. Смятам че "правилно" и "неправилно" са определения, които доста често използваме НЕправилно. Отнесени за различните ситуации, различни неща могат да са правилни или неправилни. Аз не осъждам като грешка това, че някой отделя от времето си за да смята и преизчислява години и времена. Не го смятам за неправилно.

Но така и така си дал за пример Данаил, то нека се спрем на него малко. Първо Данаил не беше, просто някой Данаил. Той беше надарен с много голяма мъдрост от Бог и беше пророк. Той крепеше израилтяните в годините им на робство в Вавилон. Но също така можем да се поучим от него как се живее по време на робство. Защото ние в момента живеем в робство. Нищо че уж навсякъде всеки се бори за демокрация. Ние сме роби, родени в робство. Но това е в плътта. И ние малко или много се съобразяваме с това робство. Също както Данаил, не можеше да реши сам какво да яде, къде да спи или сред какви хора да бъде. Но специално за яденето виждаме, че му се даде мъдрост как да постъпи. И то не за друго а за да не оскверни себе си с техните храни. Но дори виждаме, че промениха името му. И да, той не стоеше по своя воля там. Но и много от нас днес не живеят живота си , както искат да го живеят. Но това което можем да видим от него е, че той не направи компромис само с едно нещо. Той не се поклони на друг освен на Истинския Бог. И веднага знам, че ще стане въпрос за това , че като живеем в града то ние задължително се покланяме на зверовия образ. Еми не съм съгласен, че това е правило. Точно за това написах нещата за сърцето. Защото цялата ти подготовка на село може да се окаже един балон. И то изобщо такава подготовка не би трябвало да има за цел да те научи да садиш и отглеждаш реколта и животни. В никакъв случай това не е осъваршенстването за което се говори в словото. Така че за мене "подготовката" е много повече това да разбереш колко много неща трябва да намразиш и колко много неща не трябва да те вълнуват вече така както вълнуват света. И никъде в посланията не срещам призив към новоповярвалите езичници да ходят да се отделят някъде. Въпреки че такова отделяне може би ще донесе повече плюсове от колкото минуси. Но избягваме от темата. Както и аз и Тодор написахме ако не знаеш дали ще си жив утре, то тези неща няма как да те вълнуват. Но ако знаеш, че това е твоето призвание (защото за Вальо това е призвание) ти стоиш верен там. Това е. Има голяма вероятност моя живот да свърши много преди неговия и аз да трябва да правя нещо съвсем друго. Така го разбирам аз.

Yuliya, написа че трябва да се приготвим за бъдещите изпитания и гонения. Как? Като се научим да си осигуряваме сами храна ли? Нали не това е целта на общността? Защото ако всеки просто си излезе на село и си работи там, то каква полза има това за него или Невястата? Ако няма общност, то няма смисъл от другото. И ако няма общност, то най-добре никой да не ходи никъде. Защото ако някои тук или другаде в България са призвани да поставят началото на такова нещо, то други просто ще се прибавят към тях. А трети може и да не стигнат до този начин на живот въобще. И не става въпрос за това да не излизаме от града, защото ни е удобен и ни харесва. Всеки трябва да стои в това в което е призван без да се съблазнява от другите. Можем да живеем в града и да го мразим и също така може да живеем на село и да обичаме града.

Извинявайте че се отклоних от темата. Просто засегнахме и други неща.

Liya

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 65
Re: Коя година сме в действителност?
« Reply #14 on: November 17, 2015, 16:54:55 PM »
Quote from: Palko
Ако няма общност, то няма смисъл от другото.

Това е така. В тази връзка да те питам според теб в градовете има ли общност? Не ми казвай, че така наречените църкви са общност защото не са. Може и да има някакви изключения, но като цяло нямат нищо общо с общност. Значи ако няма общност, по твоите думи няма смисъл и от другото.

Quote from: Palko
Yuliya, написа че трябва да се приготвим за бъдещите изпитания и гонения. Как? Като се научим да си осигуряваме сами храна ли?

Излизането от системата доколкото аз го разбирам не е свързано само с някакво самоосигуряване на храна. Това е много елементарно и повърхностно обяснение. Темата обаче не е за това. Темата е за определяне на броя години изминали от Сътворението. И когато в Писанията са посочени някакви периоди и точен брой години, не виждам нещо неправилно да се изчислят, не за да се определят точни дати за Пришествието. По скоро се вижда колко е наближило времето. На едни това може да подейства отрезвяващо, а на други да даде надежда, че  Правдата и Истината скоро ще дойдат.