Author Topic: Pharmacia = магьосничество  (Read 53946 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

SparedByMercy

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 30
  • ...и Бог видя, че беше добро.
Re: Pharmacia = магьосничество
« Reply #15 on: November 28, 2007, 12:55:54 PM »
Ако Бог иска детето ми да е неизлечимо болно, то ще бъде неизлечимо болно. Аз няма да оставя лекарите да го дупчат, за да му осигурят "по-дълъг и качествен живот". Животът в постоянен страх дали си си сложил инсулина е живот в страх от смъртта. Самата смърт е по-добра алтернатива от страха от смъртта.
Ако Бог иска да изцели детето ми, ще го направи. Не забравяй, че съществува и тази възможност.
Откровение 12:
10. И чух силен глас на небесата, който казваше: Сега дойде спасението, силата и царството на нашия Бог и властта на Неговия Христос; защото бе свален клеветникът на нашите братя, който ги клевети денем и нощем пред нашия Бог.
11. А те го победиха чрез кръвта на Агнеца и чрез словото на своето свидетелство; защото не обичаха живота си дотолкова, че да бягат от смърт.

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Pharmacia = магьосничество
« Reply #16 on: November 29, 2007, 02:23:33 AM »
Watchman  и Mac,  благодаря ви  за коментарите и отговорите!

Watchman  приемам коментарата ти , че тези примери са за да покажат пророческото измерение, а не билкарското. Твореца в суверенността си може да изолзва всичко за да се прослави! Амин!


SparedByMercy

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 30
  • ...и Бог видя, че беше добро.
Re: Pharmacia = магьосничество
« Reply #17 on: November 29, 2007, 22:52:36 PM »
Кажете и вие за детето с инсулина.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Pharmacia = магьосничество
« Reply #18 on: November 30, 2007, 06:06:36 AM »
Аз не бих съветвал да се размишлява върху измислени казуси, защото Божията благодат и мъдрост се дават за реални ситуации а не за измислени.

Ако Бог реши да прекара Божий човек през подобна ситуация, Той ще снабди и мъдростта за нея. Така да говорим във въздуха е суетно.

От принципна гледна точка може да се кажат само две неща. Едното е че Бог е силен да изцели всяка болест, и второ има алтернативни лечения за всяка болест, които са естествени безопасни и без странични ефекти. Безбожната  алопатия (официалната медицина) никога не е за предпочитане.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Pharmacia = магьосничество
« Reply #19 on: June 06, 2008, 15:50:13 PM »
Watchman,
ще споделиш ли с нас ,поне аз много искам да знам,какви са другите начини за лечение на болести освен широко използваната медицина.Искам да знам и защото винаги съм се интересувала от билки,но твоя начин ,за който говориш билков ли е или някакъв друг?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Pharmacia = магьосничество
« Reply #20 on: June 06, 2008, 18:55:27 PM »
Всъщност аз нямам мой начин, и като казвам алтернативни методи имам предвид онзи неща които Твореца е дал като ресурси за здраве и лекуване.

На първо място за всеки светия са на разположение ресурсите, които извират от Изкуплението на Кръста, според както е писано:

Ис. 53:5  Но Той биде наранен поради нашите престъпления, Бит биде поради нашите беззакония; На Него дойде наказанието дакарващо нашия мир, И с Неговите рани ние се изцелихме.

Maт. 8:16,17  А когато се свечери, доведоха при Него мнозина хванати от бяс; и Той изгони духовете с една дума, и изцели всичките болни; за да се сбъдне реченото чрез пророк Исаия, който казва: “Той взе на Себе Си нашите немощи, И болестите ни понесе”.

След това на всеки човек са на разположение ресурсите на Божието творение - природата със всичките добри неща, който Бог е създал да хранят, укрепват и лекуват човешкото тяло. Преди всичко за да бъде здрав човек е необходима чиста кръв циркулираща в кръвоносната система. Кръвта или носи здраве и сила на тялото или носи болест, отвора и смърт. Съдържанието на кръвта се формира от тези три главни (но не единствени) фактора:

1. Въздух
2. Вода
3. Храна

Колкото по-чисти, близки до оригиналното творение и качествени са тия три, толкова кръвта е по-чиста и жизнена и човека по-здрав. Чистата и здрава кръв може да изцели човека от всяка болест, освен от онези които са в следствие от Божие наказание за грях, проклятия, завети със зли сили и прочие неща касаещи намеса извън естествения свят.

Това е прост, но солиден фундамент за разбиране на принципите на здраве и лекуване. Съвременната медицина умишлено крие всичко това, защото иначе никой няма да им купува химиите наречени "лекарства" и да им ползва услугите.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Търсеща

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Re: Pharmacia = магьосничество
« Reply #21 on: October 04, 2008, 17:04:25 PM »
А какво ви е мнението за т.нар. Източна медицина?  Акупунктура, акупресура, иглотерапия... не визирам техниките на йога, които са друго измерение.

Моята свекърва е завършила Рехабилитация и се занимава главно със Зонотерапия. За тези, които не са запознати - това е "наука" /не знам дали така да я нарека/, която се занимава с проекцията на органите на тялото върху стъпалата и ръцете. Тя /свекърва ми/ масажира точките по ходилото, съответстващи на дадения орган и по рефлекторен път го стимулира, за да се излекува. Тя усеща точката като втърдена, доста е болезнено при масаж на болен орган.

Свидетел съм на два случая: при първия тя успя с масаж да "извади" камък от бъбрека на моя позната. Камъкът беше доведен до пикочния мехур и трябваше само да се изпикае.
При втория случай, тя лекуваше едно момче, около 8-10 г., болно от диабет и инсулинозависимо. Първо му смени диетата, каза им да не яде месо и никакви животински продукти. Правеше му редовно масажи на стъпалото, но не знам точно на кои органи и в крайна сметка детето се подобри, беше спряло инсулина, за изумление на лекарите... Но, за съжаление, майката се оказа несериозна, започна пак да му дава месо, загрижена за диетата му и пак се наложи да приема инсулин.

Мисълта ми е, че тук аз не виждам нищо "дяволско", така да се каже. Свекърва ми е християнка и не се занимава с окултни неща. Помогнала е на много хора, но в крайна сметка ние си решаваме как да живеем, как да се храним, как да се обличаме и си понасяме последиците от този избор, каквито и да са те и независимо кой как се опитва да ни помогне...

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Re: Pharmacia = магьосничество
« Reply #22 on: October 04, 2008, 22:28:53 PM »
Здравей Търсеща,
Ще изкажа моето лично мнение за алтернативната медицина,според това до където съм достигнал в познанията си.
НЕ ГО ПРАВИ ТОВА НИКОГА !!!
Всяко действие, било то философско,медицинско ,в сферата на искуството  и т.н. изисква вдъхновение или иначе казано источник на идея.
Погледни още веднъж источната медицина-нейната философия ,от какво е вдъхновена?
От Божия Дух,човешкия дух или бесовски такъв?
Желая ти Божията благодат да те следва винаги!
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

Търсеща

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Re: Pharmacia = магьосничество
« Reply #23 on: October 05, 2008, 13:41:58 PM »
Здравей, Иван!
Уважавам мнението ти! Но аз не съм писала "алтернативна" медицина, а Източна. Поне според мен, те не са едно и също нещо.
 
Алтернативна означава нещо друго, различно от официално приетото. Думата "алтернатива" я използваме в смисъл на "друга възможност". Източната медицина се е използвала от векове, така, както в нашите географски ширини се е ползвало билкарството.

Аз смятам, че за да отрека или да приема нещо, трябва да се запозная подробно с него и с помощта на Св. Дух да се опитам да взема най-доброто и правилно решение. Също съм на мнение, че най-доброто за един, не винаги е добро за друг... Дори и Исус не третираше по един и същи начин учениците си, например.

Не искам да опровергавам мнението ти - разсъждавам писмено, търсейки точния за мен отговор!..

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Pharmacia = магьосничество
« Reply #24 on: October 05, 2008, 16:13:07 PM »
Акупунктурата, акупресурата и иглотерапията се базират на определени учения относно енергийни полета в човешкото тяло и ключови точки по тялото които ги управляват. Нещо повече пробождането на кожата само по себе си трябва да предизвика алармиращо внимание. Аз бих посъветвал изключително сериозно никой да не позволява да му се прави нещо, което е свързано с нарушаване цялостта на кожата. Бог забранява в Закона да се правят нарязвания по кожата (Вт. 14:1). Не случайно практиките на езичниците са пълни със прорязване, пробождане или татуиране на кожата.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Pharmacia = магьосничество
« Reply #25 on: October 05, 2008, 18:11:36 PM »
Търсеща,
 Представяш случай при който  чрез масаж се изхвърля камък от отделителната система. Искам да обясня какво точно е станало. Масажа предизвиква повече хиперемия(кръвонапълване) на органите и мускулите. В следствие на това кръвонапълване, съдовете (органите) се разширяват. В случая уретера се е разширил и е позволил на камъка да падне в пикочния мехур под действие на гравитацията и от там да се изхвърли от  тялото.
 Другия въпрос който представяш е масажиране на точки на стъпалото и от там се стимулират други органи в тялото. Не  знам какво  имаш предвид под "проекция", но лично за мен обяснението  за лечението на органи и системи  след притискане точки на стъпалото е следното ( малко анатомия):
В лимфната система, която е част от кръвоносната система се води "войната" с възпалителните процеси в тялото ни.Най- много лимфни възли има около ставите, гънките в тялото ни (врата, подмишниците, слабините , стъпалата и т.н.)
Сърцето( най-голямата "помпа" в тялото ни) изтласква със сила кръвта към всички органи на тялото ни. Обаче като стигне до краката (стъпалата) няма помпа да я върне обратно към сърцето. Мускулите, когато се движат връщат обратно нагоре кръвта към сърцето, но не със същата сила.В следствие на тази разлика се получава застой на кръвта респ. лимфата в краката.
(Може би си имала дядо или баба с отоци по краката.) Докато кръвта стой в краката, другите органи и системи изпитват недостиг на кръв.
Масажа стимулира кръвообръщението и връща кръвта  обратно към сърцето, което я разпределя обратно към органите и системите. Затова масажирането на стъпалата може до доведе до излекуване на други органи в тялото.
Въпроса е как ще бъде направен този масаж.  Watchman  дава пример как не трябва да бъде правен според Словото.

banan

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 5
Re: Pharmacia = магьосничество
« Reply #26 on: October 25, 2008, 03:17:36 AM »
Редно е да се хвърли малко светлина върху някои от по-старите постове, а именно:

1. Коренът на „фармация” означава и „отрова”, и „лек”. С това са съгласни всички речници и сайтове, които проверих. Откъде идва този "изкуствен лек"?

2. „логото на фармацефтиката, чаша в която змия изпуска отровата си, дали това е случайно?”

Не изпуска отровата си, просто е увита около чашата. Символът е съчетание на две древногръцки божества – Асклепий, бог на медицината и лекуването (около неговия жезъл е била увита змия, за чиято сменяне на кожата се е смятало, че е символ на прераждането и плодовитостта) и неговата дъщеря Хигея, богиня на хигиената и здравето (която пък е била представена като жена,  държаща чаша и със змия, увита около ръката й).

3. Бих искал да видя статистиката, според която хората умирали по-малко когато лекарите били в стачка. Линк, моля?

След това на всеки човек са на разположение ресурсите на Божието творение - природата със всичките добри неща, който Бог е създал да хранят, укрепват и лекуват човешкото тяло. Преди всичко за да бъде здрав човек е необходима чиста кръв циркулираща в кръвоносната система. Кръвта или носи здраве и сила на тялото или носи болест, отвора и смърт. Съдържанието на кръвта се формира от тези три главни (но не единствени) фактора:

1. Въздух
2. Вода
3. Храна

Колкото по-чисти, близки до оригиналното творение и качествени са тия три, толкова кръвта е по-чиста и жизнена и човека по-здрав. Чистата и здрава кръв може да изцели човека от всяка болест, освен от онези които са в следствие от Божие наказание за грях, проклятия, завети със зли сили и прочие неща касаещи намеса извън естествения свят.

Това е прост, но солиден фундамент за разбиране на принципите на здраве и лекуване. Съвременната медицина умишлено крие всичко това, защото иначе никой няма да им купува химиите наречени "лекарства" и да им ползва услугите.

Това твоето лично мнение ли е? Защото няма нищо общо с двата ти цитата.

Пък и ако ще говорим за лично мнение, ето моето: Бог неслучайно ни е създал с интелект. Този интелект го имаме, за да го използваме. Каквито и вещества да съществуват в света, те също са създадени от Бог. Какво му е нередното в това да комбинираме две неща, създадени от Бог?

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Re: Pharmacia = магьосничество
« Reply #27 on: October 25, 2008, 09:04:19 AM »
Лекарства с различни имена и еднакво съдържание са с различни цени
-"търговски "трик?
Има "изпитани"лекарства са изземвани от търговската мрежа защото са опасни или вече отречени.
Много ваксини променят типа реакция на организма ,защото го товарят с чужд белтък.
 Голямо влияние върху фармацефтиката има "търговията",а от тук нататък
се измества целта - лекуване .
Вярно е ,че Бог ни е дал ум и разум да комбинираме различни вещества и се лекуваме с тях,но има хора които са умни да правят само зло,а за доброто за глупави.
Човешката алчност,желание за власт и прегоряла съвест -във всака област плюс фармацията е идеален инструмент за погубване на човешки души.
Естествено ,това не важи за  християни в тези професии.
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Pharmacia = магьосничество
« Reply #28 on: October 26, 2008, 09:08:58 AM »
1. Нека да погледнем няколко пасажа с думата pharmacia (фармакейа):

Гал. 5:19,20  А делата на плътта са явни; те са: блудство, нечистота, сладострастие, идолопоклонство, чародейство, вражди, разпри, ревнования, ярости, партизанства, раздори, разцепления,

Откр. 9:21  също не се покаяха нито от убийствата си, нито от чародеянията си, нито от боледуванията си, нито от кражбите си.


Използваната гръцка дума за подчертаните думи е: G5331 φαρμακεία

pharmakeía; gen. pharmakeías, fem. noun from phármakon (n.f.), a drug, which in the Gr. writers is used both for a curative or medicinal drug, and also as a poisonous one. Pharmakeía means the occult, sorcery, witchcraft, illicit pharmaceuticals, trance, magical incantation with drugs (Gal_5:20; Rev_9:21; Rev_18:23; Sept.: Exo_7:22; Isa_47:9, Isa_47:12).
Syn.: mageía (G3095), magic.


Откр. 21:8  А колкото за страхливите, невярващите, мръсните, убийците, блудните, чародейците, идолопоклонниците и всички лъжци, тяхната участ ще бъде в езерото, което гори с огън и жупел. Това е втората смърт.

Използваната гръцка дума за подчертаната "чародейците" е: G5332 φαρμακεύς

pharmakeús; gen. pharmakéōs, masc. noun from phármakeúō (n.f.), to administer a drug. An enchanter with drugs, a sorcerer (Rev_21:8
).
Syn.: pharmakós (G5333), a magician, sorcerer, enchanter.


Откр. 22:15  А отвън са псетата, чародейците, блудниците, убийците, идолопоклонниците и всеки, който обича лъжата и лъже.

Използваната гръцка дума за подчертаната "чародейците" е: G5333 φαρμακός

pharmakós; gen. pharmakoú, masc. noun. A magician, sorcerer, enchanter (Rev_21:8 [UBS]; Rev_22:15; Sept.: Exo_7:11; Exo_9:11; Deu_18:10; Dan_2:2). The same as pharmakeús (G5332). The noun pharmakeía (G5331) means the preparing and giving of medicine, and in the NT, sorcery, enchantment.

Това покрива горе долу използванията на думата и нейни производни в книгите на Новия Завет. Всички те обозначават греховна и нечестива активност, от която човек трябва да се покае или ще погине. Съвременната фармация е наследник именно на тези практики на магосниците фармацефти и традицията на алхимиците.

От друга страна библейската дума за лекар е "иатрос" която идва от думата "иаомай" означаваща - да излекувам, да изцеля. Тази дума няма нищо общо като корен и значение със фармакейа. Именно зад нея стои смисъла на това човек да използва способността си да придобива мъдрост и разбиране (интелект не е библейска дума) относно ресурсите които Бог е дал на човека за излекуване и оздравяване на човешкото тяло и душа и дух.

2. Логото със змията има много форми и модификации и по-новите стилизации не показват капката излизаща от зъба на змията. Аз си спомням обаче съвсем ясно символа който стоеше на аптеките по времето на комунизма където в стилизацията се показваше и зъба на змията и как капка пада от зъба в чашата. Именно отровата на змията, която се е считала за основа за приготвяне на магьоснически лекове е в основата на тази символика.

3. Ето един линк с историческа информация за това какво се случва когато лекарите стачкуват:
http://www.marketoracle.co.uk/Article981.html

4. Не знам дали цитираното от мен има общо с някакви други цитати, но има общо с темата за медицината и лекуването и за това е написано.

5. Интелекта не го имаме за да го използваме произволно, своеволно и необуздано, а в рамките на Божието Слово и Божия Закон. С други думи под контрола на истината и правдата.

В момента няма по-големи злодеи и престъпници от хората облечени в бели престилки, които в името на интелектуалните си амбиции струват неописуеми злини на човеци и животни.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Pharmacia = магьосничество
« Reply #29 on: October 28, 2008, 19:23:36 PM »

В момента няма по-големи злодеи и престъпници от хората облечени в бели престилки, които в името на интелектуалните си амбиции струват неописуеми злини на човеци и животни.


            Съгласен  съм,  Уочман. И  аз  съм си  патил  от  такива.

Но   какво  бихте  казали  на  тия  които  казват :

  -" А бе  ти  си  вярвяй  в  Бога  ама  си  пий  и  лекарствата -  какво  ти  пречи? "   А  такива  има  много  в  Евангелистките  църкви.
И  аз  бях  изпаднал  под  техното  влияние.

         И   все  пак  аз  не  мисля  че  да  изпиеш  един  аспирин/парацетемол , ако  имаш  треска  е  точно  чародеиство.

      НО  -  всички  психиатрични  лекарства   СЪС   СИГУРНОСТ   СА   Чародеиство   от  които  най-  популярното  в  България   -Диазепам,    (и  другите  му  производни -- бензодиазепини),   без  което  лекарство  аз  мисля  че БГ - психи-трията   трудно  би  просъществувала.

        На  този  саит:   www.benzo.org.uk     има  инфо  за  огрoмната  опасност  от  тия  "лекарства".
    които  най-често  се  инжектират  принудително  в/у  вързани  с  белезници   хора  в  психиатрийте.

            Сайта  е  направен   от  Англичанин  които  е  бил  подведен  от  "Лекари"  в  течение  на  време  да  използва  такива  лекарства  ( което  е  довело   при  него  до   перманенто  влошаване  на  здравето,  тежка  зависимост   и   т.н.,)   но   е  успял  да  ги  осъди,  което  в  България  си  е  почти  научна  Фантастика. (Повече  инфо  съм  дал    в  темата  Психиатрия  и  Християнство).

               Друга  заблуда  в  Еванг.  църкви  -  оправдавваики  се  с  това  че  някъде  пишело   че  "Лука  бил  Лекар"
           много  евангелисти  изискват  от  своите  членове  да  се  покоряват  безпрекословно  на   лекарите -- като  на  Бога.


"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО